Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pohledy do archívu - ELEKTRÓN+ZENIT -1- Badalec+Jakubčo=BaJ
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pohledem do historie / Historic paper models
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
medium

PříspěvekZaslal: 18.5.2010 18:21 út    Předmět: Citovat

Vyhlášení výsledků miniSoutěže

Arrow takže odměněni budou všichni co přispěly, a můžou se těšit na...

- to že jejich fotka zkrášlí výstavu, teda jako jejich fotka modelu
- mohou se těšit na sešitek dvou vystřihovánek na kterých Ladislav Badalec právě finišuje a v následujících dnech je mistr tisku Petr Balda nadrtí do tiskařských strojů v tiskárně Dukase. Vystřihovánky kdysi už vyšly, ale budou upraveny do moderního hávu. Ale víc prozrazovat nebudu.
- jelikož sešitek bude zdarma, jako další cena budou vystřihovánky družic Mimosa a Kube od Ladislava Badalce
- vystřihovánky bude možno přizdobit autogramem autora

(Více v SZ Wink )

Díky za účast !!
Martinus

PříspěvekZaslal: 18.5.2010 19:20 út    Předmět: Citovat

Very Happy Kurňa synci, já su tak šťastné! Very Happy

Už se těším na modely, děkuji pěkně Wink
Ta výstava je super, škoda, že Liberec je trochu z ruky. Tak doufám, že jako tradičně to nějaká dobrá duše nafotí, ať se můžu kochat Very Happy
Jen se zeptám na ty dva nové modely (Nautilus a Střelu na měsíc) - bude je možno někde koupit, nebo vyjdou třeba v ABC?
Rád bych na výstavu poskytl lepší foto toho vagonu, stavba je momentálně pozdržena divným sportem, kdy proti sobě jezdí dvě hordy chlapů a mlátí klackem do něčeho černého Shocked Během víkendu a příštího týdne vagon zcela jistě dokončím, pak dodám lepší foto, snad bude tento termín postačovat...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
medium

PříspěvekZaslal: 18.5.2010 19:28 út    Předmět: Citovat

Jak Liberec z ruky, jak nafotit?? Hm hm hm, takovej fanoušek Ládi Badalce a takhle to vezmeš skrátka? Z Kolína zas nebude tak těžké se dostat do Liberce, a navíc to nebudeš mít již jindy šanci vidět.
Uděláš výlet do zoo liberecký, a zvládneš i toto. Wink
modelar

PříspěvekZaslal: 19.5.2010 7:26 st    Předmět: Citovat

Supéér, konečně je taky něco pro mě blízko, z Jablonce to mám kousek. Já se podívat určitě přijedu a foťáček sebou taky vezmu.

http://pencin.myminicity.com/

Pracuji na Mikromodelech 1:250
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
medium

PříspěvekZaslal: 25.5.2010 20:18 út    Předmět: Citovat

Zdá se že se nic neděje......., ale co vás nemá, opak je pravdou.

Pomalu nejíme, nespíme, do hospody nechodíme. Scanujem, tisknem, upravujem, lepíme, prohledáváme archívy (že Stando) a já nevím co všechno. A tady je už přibližně do kupiček setříděný snad už téměř veškerý materiál. No, je toho něco kolem 400 stránek..... ufff Twisted Evil

Arrow Jo a máme jeden bezvadnej plakát pro patlalky s návodem, jak se zbavit manžela. A naopak patlalové se zas můžou přiučit na co si dát pozor.
Arrow Abych nezapomněl, víte čeho jsem si všiml? Že mistr Badalec má cit pro detail - zvlášť když jde o oblečení dámských postav a to hlavně v oblasti hrudníku. Kopírování tělesných proporcí je fakt detailní Cool
vojta80

PříspěvekZaslal: 25.5.2010 22:52 út    Předmět: Citovat

Tomu říkám nalákání na výstavu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
medium

PříspěvekZaslal: 30.5.2010 19:56 ne    Předmět: Citovat

Po zádech nám stékají krůpěje potu, tak jako kanou kapky krve ze šrámů......jóóó,jóóó, termín začátku června nás už nemilosrdně bičuje. Twisted Evil

A tak djtesla, vojta80 a Mt.Terror lepí jako diví, JoK si udělá výlet do Liberce, protože ten už má slepených modelů po baráku celkem dost. Ladislav Badalec tvoří životopisy hostů a já tak od každýho něco. Akorát Standa F. má od nás snad už pokoj Smile.

Tak třeba "bílo1" - to jsem zastřihával materiály na správnou velikost.

"Bílo 2", aneb napsal jsem si popisky na 1 panel z pěti a v zápětí omylem vymazal Twisted Evil

Ale jedna z nejnovějších zpráv velmi potěšila hlavně oba BaJ Ladislavy, neboť u příležitosti výstavy byly zvečněni známým velkým tvůrcem Miniboxů - Milanem Weinerem. Takže mu patří za toto velký dík. Budete se moci sami podívat, jak se mu to skvěle povedlo.

PS: víte proč už Arnold Schwarzenegger nedělá ze sebe Terminátora? Protože je guvernérem? Ale to sou jen jeho chabý výmluvy. Jednou totiž přijel do Čech, a tady byl zmydlenej uplně na šrot - a dokonce od ženský Smile Nevěříte? Na výstavě budete mít důkaz místo keců....
Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 30.5.2010 20:13 ne    Předmět: Citovat

No to bude veselá výstava ... Cool Pokusím se v pátek dojet.

(...jinak, Michale, určitě nosím dříví do Athén když Ti prozradím, že pokud něco ve WORDu smažeš (omylem), tak to zase vykouzlíš zpět Ctrl+Z nebo kouzelnou šipkou "Krok zpět"... Wink)
medium

PříspěvekZaslal: 30.5.2010 20:43 ne    Předmět: Citovat

CTRL+Z samozřejmně znám. Já sem jen pod dojmem vše uloženo vše vypnul. A ono uloženo to co jsem nechtěl a vypnuto taky to co jsem nechtěl Cool.

Tak ještě Stando přibal holky z klubu, potřebujem nějaký hostesky Wink
medium

PříspěvekZaslal: 2.6.2010 15:43 st    Předmět: Citovat

Uff, prvního červa máme za sebou. Instalaci výstavy v základech taky. Strávili jsme na tom čas od půl 9 do půl 9, a ještě teď sotva funguju. Momentálně budem již jen horečně dolaďovat, aby bylo vše na páteční vernisáž pokud možno co nejfajnovější. Protožéééé......

Slavnostní vernisáž: 4.6. v pátek v liberecké knihovně (viz pozvánka).

Ale to hlavní!!!! Kdo tam bude???

Arrow Spisovatel, novinář, autor mnoha literárních děl a také s Láďou Badalcem komiksu Kryštof Kolumbus (E-Z časopis) - JOSEF PECINOVSKÝ
Arrow novinář, a umělec slova psaného a autor komiksu Nemesis z hvězd - TOMÁŠ HASIL
Arrow pokud chřipka dovolí, tak dorazí i skvělý výtvarník, autor kreseb na krabičky plasťáků od Revellu, a samozřejmně přispěvatel do ABC - kladeňák JAROSLAV VELC !!!
Arrow spisovatel, dramatik, populárizátor sci-fi a všechno možný a všem známý - ONDŘEJ NEFF !!!
Arrow samozřejmně LADISLAV BADALEC , to by bylo divný nebyl na vlastní výstavěSmile
Arrow A POZOR! Pokud vše vyjde, a je to jeho přání, dorazí až ze Slovenska i druhá polovina dua BaJ - LADISLAV JAKUBČO !!!
Arrow ...a další méně či více známé tváře či jména....

Takže máte jedinečnou možnost vidět spoustu známých lidí, které jen tak nepotkáte, a možná po strašně dlouhých letech vidět duo BaJ opět společně !!!
medium

PříspěvekZaslal: 3.6.2010 19:05 čt    Předmět: Citovat

Pracuji v jednom nejmenovaném obchodním řetězci (ale kamarádsky mu řikám "KaufHELL", a to obzvlášť po nočních). A přijdu takhle dnes dopoledne do skladu a tam samý limonády, basy Gambáče, basy Svijanského piva, pivo Bráník, a mezitím - no co jiného, opět Cerveza......

Po skončení šichty jsem "lahváče " popad a razil si razit cestu domů. Po městě zraky kolemjdoucích padaly na můj náklad, a já pod jeho tíhou zas padal k zemi - inu 15 kilo se celkem pronese.
Nikdo z kolemjdoucích si však neuvědomil jeden malý, ale zásadní detail - nezvoním jak Santovo spřežení ověšené rolničkami.....inu, ptáte se "a co jsem to teda vlastně táhnul?" No přece...

...ale ne, toho lahváče si zas tak nevšímejte, to je jen pro názornost měřítka fotky. Důležitý je ten komíneček 400 kousků šmikajdy pro tuto výstavu, sloužící zároveň jako propagační materiál pro Libereckou knihovnu...a vlastně i propagaci papírového modelaření. A co je to vlastně zač? Něco z dílny BaJ za podpory několika dalších lidí. No, nechme to jako překvapení na zítřejší vernisáž, a nebo jakoukoliv pozdější vaší návštěvu.

A ještě 2 ilustrační fotky z instalace. Na první je malá ochutnávka a na druhé něco řeší BaJ a vojta80 Smile

Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 4.6.2010 13:55 pá    Předmět: Citovat

Díky lehounké, s věkem nikterak nesouvisející Cool zapomnětlivosti Pepy JoKa dnes za něj vezu do Liberce na výstavu, na poslední chvíli před vernisáží, i unikátní výtvorek - autorský model vzdušné lodi Albatros Robura Dobyvatele, kterou lepil sám Láďa Badalec někdy v roce 1982.

I strhnul jsem tady v práci se zdi velký kalendář (coby bílý papír pro pozadí modelu) a stihl před odevzdáním pořídit alespoň snímeček, jelikož tento model nebývá po ruce běžně ...

Naposledy upravil Standa F. dne 9.10.2010 20:00 so, celkově upraveno 1 krát.
vojta80

PříspěvekZaslal: 27.6.2010 22:23 ne    Předmět: Citovat

Jako přání k svátku panu Badalcovi zde za celou libereckou partu umisťuji odkaz na pořad Papírový svět Ladislava Badalce, který natočila liberecká Genus TV:

http://www.r1genus.cz/files/PUBLICISTIKA/PAPIROVY%20SVET%20L_BADALCE_publ.wmv

Všechno nejlepší, hlavně zdraví a chuť do další práce.
Mikuláš

PříspěvekZaslal: 29.6.2010 20:51 út    Předmět: Re: Pohledy do archívu - ELEKTRÓN+ZENIT -1- Badalec+Jakubčo= Citovat

Při četbě úvodního článku mne napadlo, že by se tato papírová dvojice snad dala přirovnat ke dvojici Lennon - McCartney... nápady obou, spolupráce...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
medium

PříspěvekZaslal: 10.7.2010 21:27 so    Předmět: Citovat

Jelikož "Vše souvisí se vším", tak když už Mikuláš nakousl ty Beatles, tak tento týden přesně 7.7. 2010 oslavil své 70. narozeniny další z "brouků" Ringo Starr - bubeník, ale i občasný zpěvák. Hitovkou která byla svěřena jeho hlasivkám je třeba známá Yellow submarine. A určitě si mnozí vzpomenou, že i L. Badalec má na svém kontě jednu "žlutou " ponorku. With Dalším známým Ringovým songem je A Little Help From My Friends - každý asi uzná, že už sám název je pravda sama o sobě, a bez vzájemné pomoci party lidí by nevznikla ani naše, a asi ani spousta dalších výstav....

Úhoř
Úhořovití (Anguillidae) je čeleď ryb z řádu holobřichých tvořená jediným rodem úhoř (Anguilla). Všichni zástupci této čeledi se vyznačují dlouhým hadovitým tělem. Břišní ploutve jim chybějí. Značnou část života tráví úhoři ve sladkých vodách, ale ke tření dochází zpravidla v moři.

Malý úhoř se z vajíčka narodí v Sargasovém moři (část Atlantiku u Severní Ameriky). Ale nejdřív je to jen malá larva, která 3 - 4 roky putuje Golfským proudem zkrz Atlantik k břehům Evropy, místa svého budoucího života. Část populace zůstane u pobřeží kontinentu v Brakické (poloslané vodě), a z takových larev se stanou "úhořky". Zbytek larviček putuje sladkovodními řekami do vnitrozemí a stanou se z nich pak při přeměně na úhoře "klucí".

A tak si úhořky a úhoři žijou, tvoří, čas běží, a když přijde ten správný okamžik, vydají se na dlouhou cestu zase přes celý Atlantik zpátky do místa svého rodiště. Tak nějak ve zkratce to funguje u úhořů.... Cool

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pohledem do historie / Historic paper models Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

Přejdi na: