Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

PzKpfw IV Ausf.H / GPM / 1:25
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mara

PříspěvekZaslal: 12.7.2011 8:22 út    Předmět: Citovat

Čára tam není jen tak... Naznačuje hranici po kterou je blatník přilepen k boku tanku. Vše by bylo pěkné, kdyby linka nebyla o cca 1mm posunutá, ke všemu na tu horší stranu... Jedna fotka to popíše lépe než 1000 slov, tak s dovolením kolegy vatikh(a) použiji jeho fotku:

Jarek

PříspěvekZaslal: 13.7.2011 0:07 st    Předmět: Pz IV Citovat

A nemáš chybu v síle podlepení boku příp s jeho polohou???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mara

PříspěvekZaslal: 13.7.2011 11:35 st    Předmět: Citovat

Řešená chyba se nachází u všech staveb tohoto modelu, které jsem na netu zaregistroval...
V podlepení chybu nemám, boky tanku mám správně - vnější hrana boku (99,9% svislá) vychází z vrchního dílu obšívky vany tanku, zde nebylo moc prostoru pro chybu modeláře.
Další možnost je, že celý blatník je o ten 1mm zbytečně široký (tozn. příslušné díly by stačilo zužit právě o 1mm u vnitřní strany) potom by to sedlo, ale netuším, zda-li by potom blatníky nebyly příliž úzké.
No dle mě je nejjednodušší vyřešit chybu "výřezem" linky...
Mara

PříspěvekZaslal: 25.7.2011 20:43 po    Předmět: Citovat

Zdravíčko,
jako modelář pásové techniky zažívám částečnou extázi. Osazení tanku pásama je u mě skoro důvod bouchnout šampaňské Laughing .

Patinu pásů neberte jako hotovou, asi ji budu ještě v průběho stavby ladit dle aktuálního cítění a možností. V době kdy jsem je házel na tank se mi jejich barva zdála ok. Druhý den jsem měl jiný názor, jenže to už bylo pozdě Laughing . Základ tvoří Agama - barva pásů a pak patina vodovkama, trocha křídy a na drapáky Agama - ocel (nejde moc vidět, doladím).

Prvně jsem zvažoval nalepení pásů a pak až blatníků, no ještě, že jsem postup obrátil. Blatníky by šly později horko těžko nalepit... S pásama to nakonec taky nebyl nějaký med, ale šlo to. Práci mi ulehčila šablona, podle niž jsem pásy doslova "nalámal" předem do požadovaného tvaru (občas to prasklo úplně). Pak stačila na místě přilepení jen kapička lepidla a pás sedl na místo bez větších problémů.

Přední hnací kolo to je samostatná kapitola - radiální rozteč zubů (snad to lze tak nazvat) se neshodla s otvory v pásech. Zajímavé, model GPM, pásy GPM. Pásy jsem tedy rozdělil na dvou-článkové kousky a dle potřeby jsem je zužoval (krátil jejich "obvod") až to sedlo.
Dále mi trochu zavázely trny, bránily dosednutí pásů na hnací kolo - jsem barbar, řešil jsem to ulomením.
štefíno

PříspěvekZaslal: 25.7.2011 21:00 po    Předmět: Citovat

Luxusní práce. Já mám možná lepší cit pro barvu, ale ty zas líp lepíš Smile
Mara

PříspěvekZaslal: 26.7.2011 8:35 út    Předmět: Citovat

Díky Very Happy , ale ono to s tím lepením nebude zase tak horký... Jsem pedant hlavně na celkovou geometrii modelu (to udělá ve výsledku hodně), nějaký ten detail mi občas uletí, ale to většinou neřeším. A taky fotky hodně skryjí, snažím se model fotit tak, aby šlo vidět co nejméně kixů Laughing ...
Mara

PříspěvekZaslal: 4.9.2011 18:06 ne    Předmět: Citovat

Zdravím, hlasím pokrok o krok... Laughing
Základ věže a hlaveň hotova. Trošku mi neseděly díly ústí hlavně 125e a 125g, jejich boční "průduchy" nejsou naproti sobě. Přisel jsem na to až po skompletování a složitě to potom dořezával. Co se věže týče, tam jsem měl mírné problémy s boky v přední části věže, bez úprav se mi bortily (netvořily rovinu). Jinak vnitřní obšívka věže mi vychází o chlup menší, místy jde vidět, že mi to nesedí. Jinak žádné větší záludnosti, nejhorší mám už snad za sebou...

bakulda

PříspěvekZaslal: 4.9.2011 18:53 ne    Předmět: Citovat

Hlaveň vypadá perfektně, u ní je vždy problém, že tam člověk nic neschová,
vše je vidět a každého to hned praští do očí. Mě tedy nic nepraštilo.

PříspěvekZaslal: 5.9.2011 20:14 po    Předmět: Citovat

Díky za slova uznání, od mistra jako jsi Ty to potěší dvojnásob.
Jinak hlaveň moc ideální není, v přední části se trochu "chlupatí". Nezkušeně jsem před tvarováním rub dílu natřel černou revelkou. Neuvědomil jsem si, že se to potom bude z rubu blbě vlhčit. Tak jsem musel vlhčit z líce a odnesla to trochu barva, ale jsem spokojený, mohlo to dopadnout hůř Smile .
Mara

PříspěvekZaslal: 2.10.2011 15:15 ne    Předmět: Citovat

Zdravíčko,
mírně jsem pokročil ve stavbě. Nejprve fotky:

Panty na poklopech jsem se snažil udělat funkční. Některé se povedly, některé ne... Nicméně všechny poklopy jdou otvírat, některé teda mravně drhnou Laughing , vazelína asi byla nedostatkové zboží...
Poklop s ventilátory: tady jsem dost upravoval, aby to šlo zavřít. Díly 52, 52a jsem "seřezal" k nepoznání, místy jsem ubíral i 3mm.

Docela oříšek bylo slepení schránky na zadní části věže (turret box). Při stavbě jsem postupoval takhle:
- plášť (díl 130) jsem rozdělil na boky a zadní část,
- sjednotil jsem zadní oblou část vrchního (130b) a spodního dílu (130e) a hrany dotýkající se věže jsem upravil dle potřeby, tak aby k věži přesně sedly,
- potom jsem kompletoval v tomto pořadí 130b + zadní část dílu130 + 130e + vytvarované boky dílu 130 (přesahující hrany jsem zbrousil),
- díl 130d jsem zahodil, absolutně nepasoval. Nahradil jsem jej kouskem papíru, který jsem po zatvrdnutí lepidla oříznul a bylo vymalováno.

Do budoucna se chystám opravit a hlavně sjednotit zašpinění poklopů ze spodní části, zatím se učím Rolling Eyes ...
Lukáš

PříspěvekZaslal: 2.10.2011 21:50 ne    Předmět: Citovat

Moc pěkné pokoukání Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martenzit_iso

PříspěvekZaslal: 5.10.2011 8:59 st    Předmět: Citovat

hmm krásné krásné Smile
snad mi nikdo neurve hlavu a nikoho mím dotazem neurazim Razz ale nemohl by mi prosím někdo vysvětlit účel turret boxů Smile ( na ammo ? )
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 5.10.2011 9:22 st    Předmět: Citovat

Tak je to jen skříňka, takže osádky tam strkali třeba nářadí, nebo plachtu aby se to neválelo jen tak po tanku. Munice tam určitě nebyla, ale to asi nemůže říci nikdo se 100% jistotou. Smile
Mara

PříspěvekZaslal: 12.10.2011 19:40 st    Předmět: Citovat

Účelem turret boxu jsem si nebyl jistý, takže díky za osvětu Wink .

Pomalým tempem postupuji ve stavbě dál...

Občas se ve šmikajdě vyskytne nějaký detail, který nemá moc společného s předlohou. Pár věcí jsem se snažil dohledat, ale určitě se mi nepodařilo vychytat vše.
Interier raději komentovat nebudu, např. úplně chybí sedadla osádky ve věži, zde budu vděčný za jakýkoliv námět.
Pokud by vás ťukl do očka nějaký další rozdíl oproti předloze, rovněž budu rád za komentář.
Roman V.

PříspěvekZaslal: 12.10.2011 20:34 st    Předmět: Citovat

Arrow Ta schránka vzadu na věži na munici určitě nebyla. Byla vyrobena z obyčejného plechu a posádka si do ní schovávala věci osobní potřeby.
Arrow Rčení "bordel jako v tanku" se určitě nezakládá na pravdě. Opak je pravdou, osádka musela mít vše na svém místě aby byla v boji stoprocentní.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

Přejdi na: