Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

IJN Yubari / ADW MODEL / 1:200
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gut

PříspěvekZaslal: 22.2.2010 19:53 po    Předmět: IJN Yubari / ADW MODEL / 1:200 Citovat

Zdravím všechny papírové nadšence. Už několik let se pohybuju mezi patláním autíček a domečků.
Poté, co jsem narazil na tohle fórum a uviděl neskutečné práce lodičkářů, hnedka jsem si začal pohrávat s myšlenkou, že bych taky rád nějákou zkusil.
Takže jsem po dlouhé době rozhodování a přemýšlení, jaká loď pro úplného začátečníka bude ta optimální ( i když asi neexistuje žádný model lodi, který by byl méně optížný ), zakoupil jsem si model "japonského lehkého křižníku IJN Yubari.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gut

PříspěvekZaslal: 22.2.2010 20:05 po    Předmět: Citovat

Bohužel, jsem se dlouho rozmýšlel nad tím, jestli tady mou práci prezentovat. Nakonec jsem se přemluvil, hlavně z toho důvodu, že budu rád za každou připomínku a radu. Protože každá rada nad zlato. Very Happy

Za tu dobu než jsem se k tomu odhodlal stavba tohoto modelu už trochu pokročila. Ale nebojte všechny zaznamenané postupy pěkně popořádku dodám. Předem se omlouvám za fotky pořizované přímo na pracovní ploše ( protože jsem je ze začátku chtěl mít jen pro sebe na památku ) Wink
To by bylo vše na úvod a konečně něco k lodi.

Tady přidávám odkaz, kde najdete něco k historii a konstrukci tohoto lehkého křižníku. http://www.warshipsww2.eu/lode.php?language=&idtrida=191#rys
Gut

PříspěvekZaslal: 22.2.2010 20:39 po    Předmět: Citovat

A tady něco z toho co jsem zhruba za dobu dvou měsíců postavil.

Na podlepení kostry trupu jsem použil 2mm balsu. Karton jsem nechal stranou, protože jsem se chtěl vyhnout náročnému vyřezávání. Myslím, že z této stránky jsem udělal dobře, skalpel balsou projel jako nůž máslem. Nevýhoda je, že se to trochu kroutilo ( papír se přece jen jde trochu dodvarovat, balsou se to moc nedařilo ). Asi budu muset příště zvážit, jaké lepidlo na podlepení použít místo herkulesu.

Ted pár fotek:

Asiolo

PříspěvekZaslal: 22.2.2010 23:29 po    Předmět: ... Citovat

Ahoj
Myslim že sis vybral dobře , že tvoje loď není zas tak složitá.
Balsu na žebra jsem nepoužíval tak nevím no ale zase jsem ji použil na obšívku formou plaňkování a pak to polepil obšívkou a to si nemůžu vynachválit protože se to nepropadá a je to krásně vypnutej trup.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Gut

PříspěvekZaslal: 23.2.2010 17:22 út    Předmět: Citovat

Prostor mezi žebry jsem chtěl určitě něčím vyplnit, zdálo se mi to jako užitečná pomoc při lepení obšívky, když jsem ten začátečník. Mnoho z Vás používá metodu pěnění ( to bych ovšem v panelákovém bytě nemohl realizovat ) a taky jak říká kolega víše používá metodu plankování ( to se mi zdálo dost náročné, hlavně časově ). Já zvolil alternativu a prostor mezi žebry vyplnil aranžovací hmotou, která je k sehnání ve všech květinářství.
Cena je dobrá a velice dobře se s ní pracuje.
Nařezal jsem si vždy přesný rozměr který vyplnil celý prostor mezi žebry, přilepil několik do řady a potom smirkovým papírem dobrousil přesný tvar podle žeber.
Před samotným lepením obšívky jsem ještě hmotu přetřel herkulesem nechal zaschnout ( tím hmota dostala pevnou strukturu a jen tak něco ji nepromáčkne). Nakonc jsem to ještě trochu přebrousil.

Aikom222

PříspěvekZaslal: 23.2.2010 17:28 út    Předmět: Citovat

Zatím paráda Wink Díky za inspiraci Wink

Rozpracované: M4A3 Sherman, M25 Dragon Wagon
Gut

PříspěvekZaslal: 23.2.2010 17:45 út    Předmět: Citovat

Přední paluba se mi prohla jak luk, tak jsem se to při lepení poukoušel přišpendlit.

Ale jak se ukázalo i to bylo málo a tak jsem musel sáhnout po gumičkách.

Takhle to vypadalo před lepením obšívky.

A konečně s hotovou obšívkou.

Obšívka celkem seděla a když si vemu, že to byla má první zkušenost, dopadlo to docela dobře. Nejvíce jsem se zapotil u zadní části, tam sem musel hodně improvizovat a jednotlivé části, upravovat.
JoskaM

PříspěvekZaslal: 23.2.2010 18:12 út    Předmět: Citovat

No tak klobouk dolů, na kolik asi příjde ta hmota?? Bývala taková zelená, ne?? 20x 10x5cm, nepletu se? Možná byla větší. Těším se dále.
Gut

PříspěvekZaslal: 23.2.2010 20:27 út    Předmět: Citovat

V květinářství mi dala na výběr mezi zelenou a touhle hnědou. Byl mezi nima cenový rozdíl nějáká kačka, ale nevím která výjde dráž. Ta zelená se používá při aranžování květin, aby se dali zalévat, takže jsem předpokládal, že by moc sála lepidlo a vybral si tu hnědou, která je na suché použití. Myslím, že jsem za ni dával 37Kč. Very Happy
Rozměry d * v * š 23*11*7 cm. U tohoto modelu mi ještě třetina zůstala Laughing
martanek41

PříspěvekZaslal: 24.2.2010 11:35 st    Předmět: Citovat

Vítej u lodních stavitelů....skočil jsi do složitých záležitostí, ale věř, že se to vyplatí Smile

Lodička, kterou jsi si vybral, složitá není, dobrá volba, ale co potřebuješ do začátku je i tak hlavně trpělivost. Ostatní přát nebudu, elán a nápady - viz. tvarovací hmota mezi žebry / velmi dobré / máš. Exclamation

Hodně zdaru Smile

PříspěvekZaslal: 24.2.2010 19:55 st    Předmět: Citovat

V době lepení trupu jsem, sem tam odskočil k lepení člunů a drobotiny.

Jeden mi ještě chybí.

V průběhu patlání jsem se rozhodl, že budu drobotinu (nástavby) lepit od zádi k přídi a tak byli na pořadu držáky min ( promiňte mi za nepřesná pojmenování jednotlivých částí ) :wink
Při vyřezávání prvního, jsem hnedka narazil na problém. At jsem se snažil jak chtěl, výsledek dopadl hodně špatně Confused , jak můžete vidět na obrázku označený jedničkou.
Jelikož má profese je obsluha Laseru, neváhal jsem a přetvořil ji na 0,5mm plech označené číslem 2.

a konečný výsledek můžete vidět zde spolu s další drobotinou Very Happy

Gut

PříspěvekZaslal: 24.2.2010 20:12 st    Předmět: Citovat

Nevím jestli dělám dobře, když lepím drobotinu už na palubu, ale nemohl jsem se dočkat, jak to bude vypadat. Snad jsem si tím nepřidělal problémy, ale to poznám až v průběhu stavby.

Asiolo

PříspěvekZaslal: 24.2.2010 20:49 st    Předmět: ... Citovat

tak pán je lejzrista ! to máš dobrou výhodu sakryš ...
... asi budeš mít plno kšeftíků od nás počítám...
Jinak to máš dobrý a že to hnet lepíš ? snad to nevadí pokut máš už vše vyřešeno . Já teda mám postup takovej že nejdřív všechno udělám mimo palubu a pak to začnu nalepovat od největších dílů po ty nejmenší drobotiny asi proto abych si při pasování např. nástaveb nepomačkal rukou tu droborinu kterou umístím pinzetou až na samej závěr pokut to nebude někde v zákoutí , to bych to dával dřív
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JoskaM

PříspěvekZaslal: 25.2.2010 9:00 čt    Předmět: Citovat

Tak tak, nejhoší je pak loď otočt a lepit třeba šrouby nebo opravovat trup a pak otočit zpět, a zjistit, že za tvé nepřítomonosti proběhl krvavý boj a na palubě nezůstalo vůbec nic...ani to polámané zábradlí Twisted Evil
štefíno

PříspěvekZaslal: 25.2.2010 9:20 čt    Předmět: Citovat

No teda..zatím parádní práce. Co se týče otočení trupu, s tím souhlasím Laughing
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: