Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

PzKpfw IV Ausf.G / 1:72

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
germy

PříspěvekZaslal: 11.2.2010 20:26 čt    Předmět: PzKpfw IV Ausf.G / 1:72 Citovat

Chtěl bych pozdravit všechny uživatele tohoto skvělého fóra. Našel jsem zde mnoho rad, triků a tipů, takže Vám všem moc děkuji. Přidávám pár fotek právě dokončeného modelu. Když budete mít nějaké připomínky nebo postřehy, napište Very Happy ! Chybami se člověk učí, snad to příště bude lepší Very Happy

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stop_r

PříspěvekZaslal: 12.2.2010 19:01 pá    Předmět: Citovat

zdravim Ta..

Mozno Ti niekto napise nejake chyby na modeli.. ( mne hend do oci udrelo ze napriek uplne rozbahnitemu terenu chybaju stopy po pasoch ) ale mne sa to paci.. nato ze je to prve co tu ukazujes... navyse v mierke 1:72.. co je naozaj mala mierka.. a este si sa odvazil spravit aj dioramku... ... super..

Mohol by si trosku viac opisat tvorbu terenu a samozrejme aj tanciku.. ?

Človek je hodný slova umelec keď ho začnú vykrádať, napodobňovať a kopírovať.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
germy

PříspěvekZaslal: 12.2.2010 21:42 pá    Předmět: Citovat

Díky, díky! Chyb je tam mnoho. Zrovna ty stopy mi dlouho ležely v hlavě. Podklad té bahnité části je ze stavebního lepidla. Z extrudovaného polystyrenu jsem si vyrobil kopyto imitující podvozek tanku. Vypadalo to celkem dobře, bohužel po dobu tvrdnuti se stopy ztratily a tak zbyly pouze mírně vyjeté koleje, které jsou na fotkách špatně patrné.Bude to chtit víc experimentovat s hustutou.

Když mluvím o tom lepidle, vzpomněl jsem si na jednu dost zásadni věc. Podklad krajiny tvoří 12 mm tlustá deska ze smrkového dřeva a stavební lepidlo se ředí vodou. Výsledkem bylo,že lepidlo desku ohlo o asi 4-6 mm. Přístě tedy raději použít nějakou voděodolnou impregnaci nebo prostě nalakovat, než použijete zmiňované lepidlo. V příštích dnech doplním fotografie ze stavby Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: