Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

T 815-7 CAS 30 / MATYS / 1:100
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaký bych htěl tento model?
1:50 jednoduchý
2%
 2%  [ 3 ]
1:50 s komplet interiérem
7%
 7%  [ 8 ]
1:32 jednoduchý
2%
 2%  [ 3 ]
1:32 s komplet interiérem
78%
 78%  [ 86 ]
Nechci žádný
2%
 2%  [ 3 ]
Jiný
6%
 6%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 110

Autor Zpráva
Matys

PříspěvekZaslal: 30.1.2010 23:59 so    Předmět: T 815-7 CAS 30 / MATYS / 1:100 Citovat

Nazdárek lidičky

už je tomu nějaký pátek co se na netu objevila zpráva o tom, že veskrze vojenská tatřička T 817 přejde i do civilního sektoru a to jak jinak než u hasičů. Nová CASka měla svou premiéru v říjnu, takže už nějaký čas brázdí naše silnice.......tím naše, myslím úplně ty naše Svitavské protože jeden z prvních čtyř strojů slouží na stanici v mém bydlišti a je tu teď i docela často vidět, protože stále ještě prochází více méně zkouškami a testováním.....a jak tu tak na ni koukám řekl jsem si, že by si zasloužila i modelové ztvárnění. Na webu pozary.cz je prozatím představena poměrně dost, ale na pořádný model to chce naživo......no předběžně mohu říci že snad budou i detailní fotečky, ale zatím vzniká tento malý prcek...hlavně jako dárek místní zbrojnici Very Happy

Každopádně Tatra mi tu na stole pomalinku roste....na fotkách toho zatím k vidění moc není, protože pořádná beta půjde pod nůžky během zítřka, ale alespoň něco. Kdo chce tak může okouknout předlohu na webu pozary.cz
http://www.pozary.cz/rubriky/technika/video-tatra-815-7-byla-oficialne-predstavena_20574.html

Jinak modýlek o který tu půjde bude samo trochu větší.V jakém měřítku to ještě nevím. Já sám si lepím v měřítku 1:50, ale rozšířenější je předci jen 1:32, takže toto mé malé dilema nechám na vás...ale tuším jak to dopadne Wink

Tak zatím malý náhled

v přípravě Praga RN
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
suhob

PříspěvekZaslal: 31.1.2010 0:42 ne    Předmět: Citovat

a neslo by spravit rovno 1:100 s interierom? Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
D_C

PříspěvekZaslal: 31.1.2010 1:03 ne    Předmět: Citovat

také se přidávám k prosbě. Smile

PříspěvekZaslal: 31.1.2010 12:08 ne    Předmět: Súhlas Citovat

Pripájam sa k ostatným.Model v mierke 1:100 a taký parádny.To by bola celkom dobrá "pecka" ku sérii modelov od fireboxu a pod.
Laughing Laughing Laughing
Matys

PříspěvekZaslal: 1.2.2010 13:58 po    Předmět: Citovat

Tak stovku i s interiérem......pro začátek....no.....může být.

Včera jsem trochu testoval jak bude tatruška vypadat a zatím to vypadá celkem dobře. Všechno zatím tak nějak sedlo, takže teď ještě nějaké dodělávky a základ bude asi hotový.....no pak přijdou na řadu vylepšeníčka......a asi i ten interiér.

Fotky ukáží víc. Na čistotu slepení zatím moc nehleďte. Model byl lepen v podstatě na koleni...tedy spíše na cestovní krabičce s modelářskými potřebami a je to jen taková pre-alfa.

v přípravě Praga RN
D_C

PříspěvekZaslal: 1.2.2010 18:05 po    Předmět: Citovat

Hohóóó.... Tak to je nádhera. Už se moc těším Smile Parádně to vyzerá i jako pre-alfa Wink

PříspěvekZaslal: 3.2.2010 9:15 st    Předmět: Citovat

Pěkné, taky hlasuji pro 1:100 Very Happy .
Tutoy

PříspěvekZaslal: 3.2.2010 20:31 st    Předmět: Citovat

Modýlek moc pěkný, taky jsem se do ní pustil, pro mě v klasickém M 1:32
WalterCZ

PříspěvekZaslal: 3.2.2010 20:56 st    Předmět: Citovat

Very HappyVery HappyVery Happy Když jsem se nakoukl, musel jsem se rozesmát :d
typni si Matysi, kde jsem byl teď v pátek ? Na hasičské základně v Sokolově, kde máme taky jedna ze čtyř 7ček a víš proč? Abych si ji zdokumentoval pro tvorbu modelu Very HappyVery HappyVery Happy Pořádná náhodička Very Happy

Nafotil jsem docela dost fotek, pokud by ti přišli nějaké vhod, ozvy se, rád Ti je pošlu, i když jsi pro mě vlastně konkurence Very Happy (nebo spíš já pro Tebe Very Happy) Ale laťku jsi nasadil opravdu vysoko, nemusíš se mě bát :d

Omlouvám se za tolik smějících se smajlíků, ale fakt mě to dostalo Smile

Na závěr mi dovol, abych se také připojil ke gratulacím, vypadá to opravdu luxusně a ona i předloha je k zulíbání Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tatra 815-7

PříspěvekZaslal: 3.2.2010 21:01 st    Předmět: Citovat

Když jsi to fotil, jakou má ta tvoje Tatra barvu zadních blatníků? Wink Wink
WalterCZ

PříspěvekZaslal: 3.2.2010 21:18 st    Předmět: Citovat

Tady máš ty blatníky:

Ano, máme je odlišné od Tatry publikované na požárech.cz A liší se nejenom v tom. Naší třeba chybí trubka pod vlnolamem.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Matys

PříspěvekZaslal: 4.2.2010 7:14 čt    Předmět: Citovat

Zdravím všechny kdo sledují toto vlákénko

koukám, že těch co se pustilo do tohoto vozu je povícero, takže alespoň bude co porovnávat a můžeme se těšit an více provedení tohoto fajného vozidla...
U mě momentálně minimum novinek, protože je potřeba taky občas nakreslit něco pracovně, aby bylo na herkules Wink ...ale stejně jsem si alespoŇ začal rozrhovat ten interiér, takže pokračování bude později

Co se týče prezentace modelu, tak předpokládám, že když se najde vhodné uložiště, tak bude ke stažení free...

NO a jak tak koukám, tak následovat bude to samé v měrce 1:32 Wink
v přípravě Praga RN
Matys

PříspěvekZaslal: 7.2.2010 11:10 ne    Předmět: Citovat

Díky za pročištění Wink

Tatra je teď ve fázi dodělávání několika detailů, číslování, barvičkování a tvorby návodu, takže ještě chviličku bude ve fázi 2D, ale myslím že už to nebude dlouho trvat a dostaneme se do nějaké té skoro konečné fáze 3D....snad už během příštího týdne Wink

Co se týče dostupnosti modelu pro široké modelářské masy, tak samozřejmě že se odkaz objeví i tady Wink
v přípravě Praga RN
Matys

PříspěvekZaslal: 15.2.2010 21:20 po    Předmět: Citovat

zachovejte paniku Very Happy
model neupadá nikam do propadliště času ani herkules zatím nezatuhá.....jen je to jak pravil zrzek ne vždy se daří vše podle představ.....nemyslím tím teď samotný model, ale vlastní časovou vytíženost hlavně s ohledem na práci...každý pracující honící termíny jistě pochopí, vývojáři obzvláště Laughing

Každopádně na zítra mám domluvenou návštěvu na místní zbrojnici, takže přibudou další podklady pro větší sestřičku.

U prcka mi zbývá dobarvit několik dílku, seskládat je rozumě na stránku a dorazit návody a bude......interiér bude o malou chvilku později , ale bude taky Wink

takže .... vydržaj pionyr
v přípravě Praga RN
Matys

PříspěvekZaslal: 21.2.2010 21:43 ne    Předmět: Citovat

Zdravím všechny
tak nejdřív odpověď na jednu zásadní otázku. Ano drobeček je v měřítku 1:100. Ostatně vyplývá to z názvu vlákna.
A odpověď na druhou otázku....práce jdou dobře. V podstatě je většina dílů vybarvená a chybí už asi jen dvě loga na kabině, jedna návodná kresba a návod aby mohl být model v základní verzi publikovatelný. Zároveň ale předejdu otázkám a upozorním, že modýlek je teď na beta-testu jak u mě tak u jednoho "místního" kolegy za což mu ještě jednou děkuji a jeho "vypuštění" v plen bude odvyslé od výsledku stavby. Interiér bude zvlášť

Co se týče předlohy tak ta je už zase zpět ve Svitavách (menší-větší oprava), takže proběhlo blízké setkání s tatrou, takže podkladů pro větší sestřičku bude dosti, ostatně na zbrojnici nás přivítali velmi mile a určitě to nebyla návštěva poslední...už jen pro to že přibyla ještě jedna novinka ve formě kontejnerového Renaultu a pak i proto, že tam mají nádhernou nástavbu od rossenbauera na Ategu....no a ještě spoustu pěkné techniky.... takže předloh spousta....a navíc i dvě drobotě v záloze, takže vám slíbím, že se můžete těšit i na víc mazlíků.

Každopádně jsem si ověřil některé detaily a odlišnosti vozů které jsou na netu, takže ta dvaatřicítka bude opravdu echt Svitavská....

Malá ochutnávka

v přípravě Praga RN
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejdi na: