Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cromwell Mk.IV "TONČA" / Walter / 1:72
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mikuláš

PříspěvekZaslal: 7.2.2010 15:06 ne    Předmět: Výstavy Citovat

K tomu číslování: Myslel jsem to tak, že by se nejlépe nějakým razítkem (to pak vypadá mnohem zajímavěji) vyznačilo, kolik výtisků bylo vydáno a kolikátý z nich má kupující v ruce. Takže by se dozvěděl, že má třeba 73. ze sta. Podobně jsou občas číslovány drahé umělecké knihy, grafiky a podobně. Něco jako výrobní číslo.

Co se týče výstav, snad tu na df na nějakou dosažitelnou v přehledu narazíš. A co třeba takové akce jako Bahna nebo tankové dny v Lešanech? Mají tam i prodejnu suvenýrů a třeba by o tvůj Cromwell byl zájem, pokud by ses zeptal... Na druhou stranu, sezóna je tam dost krátká. Musel bys ale vyřešit otázku povolení k prodeji na takových akcích a taky daně. Ale třeba by to na sebe vzal někdo z rodiny.
WalterCZ

PříspěvekZaslal: 7.2.2010 16:29 ne    Předmět: Citovat

Na tankovém dni v Lešanech sem byl jen jednou a teď už mě to tam příliž neláká, moc lidí Smile Jinak na podobné akce jezdím dost často, jenže jako účinkující Very Happy Dělám prvorepublikovou armádu, 6. hraničárský pluk a taky Wehrmacht, takže to bych asi čas na prodávání nenašel. No kouknu po nějakých těch soutěžích a výstavách, určitě to s tím prodáváním zkusím.

Číslování jako u uměleckých děl Very HappyVery Happy Tohle je model, ne kniha ve 30ti vzácných výtiscích Very Happy nicméně je to určité zpestření a... nevim jak to nazvat. Možná to použiju.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
WalterCZ

PříspěvekZaslal: 13.4.2010 15:01 út    Předmět: Citovat

Dneska jsem konečně nafotil Cromwella na podložce. Mám jí už pár týdnů hotovou, ale do focení se mi nějak nechtělo Very Happy Tak taky to je:

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
VZadak

PříspěvekZaslal: 13.4.2010 17:29 út    Předmět: Citovat

Ahoj, moc povedený model. Nechápu, proč někteří tvrdí, že bez laserových doplňků nejde model vydat, jde snad o papírový model, ne?
Krásná podložka tomu dodala ten správný šmrnc, jen ta značka se mi nějak nezamlouvá, to písmo, ten tvar, uchycení, vypadá to skoro jako nová hliníková.

PříspěvekZaslal: 13.4.2010 17:38 út    Předmět: Citovat

Nad značkou sem dlouho dumal. Pak sem ale našel podklady na provorepublikové a protektorátní značky a podle nich jsem jí udělal. Takže je přesně jak měla ve 45tém vypadat, i rozměry sedí.
Jen to, že u takovéhle polní cesty je značka města je asi nereálné Very Happy Ale to se snad dá překousnout. Popravdě řečeno, ve Varech nemá Cromwell od ČS brigošky co dělat, pač tady byli jen amíci, ale kde všude se "Tonča" ukázala se mi zjistit nepodařilo, tak sem tam frknul moje bydliště Very Happy Spojenci obsazený západ to je, víc neřeším Laughing

PS: Teď sem se kouknul na tvoje stránky a uvědomil jsem si, že to jsi Ty, co staví ty úžasný Tatry! Máš můj obrovský obdiv, úchvatná práce!!!
Tomáš B.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 13.4.2010 18:57 út    Předmět: Citovat

Mě zarazil takový malý detail. Většinou je tráva kolem nějakého sloupku vyšší než okolní, protože není tak vysečená nebo vyšlapaná, a ty ji kolem sloupku naopak nemáš vůbec. Můžeš oponovat, že je sloupek zalitý v betonu (netuším, jestli se to před 60 lety dělalo), ale i to se časem zatáhne trávou.
Jinak to vypadá pěkně.
VZadak

PříspěvekZaslal: 13.4.2010 20:24 út    Předmět: Citovat

Máš pravdu, na cestě by byla asi těžko, model s podložkou je tak pěkný, že bych si ho užil i bez cedule.
Kdyby to bylo dnes, řeknu, že kolem sloupků to cestáři stříkají Roundupem, ale za první republiky to bude nanejvíš vyžraný od psího chcaní...

PříspěvekZaslal: 13.4.2010 20:57 út    Předmět: Citovat

Pošli tank na Dunkerque ve Francii.
Jinak to máš moc hezký.

PříspěvekZaslal: 13.4.2010 22:45 út    Předmět: Citovat

Cromwella u Dunkerque sem dělat nechtěl, to je už moc profláklý.

No, já sem chtěl udělat u té celule trs trávy, ale moc mi to nešlo, tak sem na na to vykvajs Very Happy Budu tvrdit, že tam ten pes chodil chcát až moc často a je po problému Very Happy Samozřejmě máte pravdu, ale už to asi opravovat nebudu, teď dělám na dalším modelu a Tonču beru jako uzavřenou kapitolu.
Listy

PříspěvekZaslal: 14.4.2010 22:15 st    Předmět: Citovat

Nádhera Exclamation Shocked Viděl jsem live na Proseku a není co dodat. Malé, podrobné, přesné, čisté a ještě vlastní konstrukce - prostě kristalicky čistá modelařina jak já jí rozumím! Ještě jednou: poklona Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
WalterCZ

PříspěvekZaslal: 14.4.2010 23:01 st    Předmět: Citovat

Díky moc Embarassed Jsem rád že se líbí.

K datu vydání... Rolling Eyes Trošku jsem se zasekl u úvodní stránky (krycího listu), nejsem žádný desinger a je to znát, za nic na světě totiž nemůžu spatlat žádný inteligentně vypadající obrázek Cromwella, aby to mělo nějakou svojí image. Jako třebas GMP, nebo Firebox... Ale snad mě něco napadně a konečně jí vydám Smile

Pro zajímavost přikládám pár obrázků mé současné práce. Jedná se o německý střední tank Pz. Kpfw. V Ausf G známý pod jménem Panther. Je to můj nejoblíbenější tank všech dob, proto se ho snažím vzít opravdu do detailu, ale také už se mi stalo, že jsem v Cadu půl dne rýsoval 1 věc a když jsem to vytiskl ukázalo se, že to celé má asi 2x3mm a že se to slilo v jednu velkou černou kapku Very Happy Takže na to už si dávám pozor, nicméně se domívám, že i tak to bude detailově postačující. Plánuji kompletní interiér včetně motoru, ale uvidí se, jak moc mě bude intík bavit, možná ho vypustím.

Motorovou část mám kompletně hotovou, dokonce i zkušebně slepenou.

To co narýsuju rovnou dělám i ve 3D, nerad bych totiž celé 3Dčko dodělával až nakonec, jako to bylo u Tonči. Po 2 dnech práce pouze na 3D už se mi z ikonky AutoCadu dělalo zle Very Happy Ale tehdy jsem se to teprve učil, dnes už se v tom orientuji o poznání lépe

Netěším se na betastavbu podvozku, z těch tlumičů mám špatný pocit Very HappyVery Happy

Včera jsem neměl náladu na rýsování, tak jsem alespoň vyzkoušel jednu z možností povrchovky. Se Zimmeritem to podle mého názoru vůbec nevypadá špatně, nevím ovšem, jestli mi bude stát za tu námahu, dávat ho po celém stroji.

Betastavba (nebo spíš betalepba Very Happy) dopadla dobře, všechno sedělo jak mělo. Jenže pár věcí jsem pak ještě na modelu vylepšil a zatím neodzkoušel, takže si to budu muset slepit ještě 1. Vyřezávání mřížky u kruhového sání byla docela zajímavá práce Very Happy Doma se nenašlo nic jiného než 160tka papír, takže jsem to musel vytisknout na ni a jaksi se mi po vyřezání takto malých otvorů papír rozložil na několik vrstev Very Happy (centimetry jsou na přiloženém ocelovém měřítku z našeho pohledu nahoře, takže to zase tak malé není)

Až toho budu mít víc a najdu chvilku času, založím nové vlákno kde budu průměžně informovat jen o postupu na Číče. Práce by měla relativě odsýpat, máme teď totiž volnější školu, takže celá odpoledne sedím nad modelem. Je to určitě příjemější než sedět nad knížkami, vůbec se mi po tom nestýská Very Happy
Mikuláš

PříspěvekZaslal: 6.11.2011 22:25 ne    Předmět: Citovat

WalterCZ napsal:
Popravdě řečeno, ve Varech nemá Cromwell od ČS brigošky co dělat, pač tady byli jen amíci, ale kde všude se "Tonča" ukázala se mi zjistit nepodařilo, tak sem tam frknul moje bydliště

Kdysi prodávali v Klatovech pohled, na kterém je Cromwell čs. brigády vyfocený během přehlídky na tamním náměstí. Muselo jít o květen nebo červen 1945, někde ten pohled snad ještě mám. Možná, že se Tonča objevila právě tam?
WalterCZ

PříspěvekZaslal: 6.11.2011 22:28 ne    Předmět: Citovat

Jó čeče, tak to Ti opravdu nepovím. O naši brigošku se nijak zvlášť nezajímám a to málo, co jsem si o ní zjišťoval kvůli Tonče už se dávno vykouřilo z hlavy Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

Přejdi na: