Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cromwell Mk.IV "TONČA" / Walter / 1:72
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
WalterCZ

PříspěvekZaslal: 27.1.2010 18:22 st    Předmět: Citovat

Jo, to je moje první 3Dčko. Už je od úterka hotový, teďka dodělávám čísla a o víkendu snad udělám pokusný tisk.
Čekal jsem, že 3D modely trvají dýl a když jsem ho měl za necelé 3 dny hotový, docela sem se divil :d
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
fox

PříspěvekZaslal: 27.1.2010 19:28 st    Předmět: Citovat

To se teda divím. Autocad a 3D -> dle mě je v tomto programu hodně složité. Možná proto, že jsem naučen dělat 3D modely strojních částí v jiném a intuitivnějším programu.
Takže zvedám palec nahoru. 3D se povedlo, teď to jen dostat na papír. Wink

Na stole: Bumar Labedy Dut 0502
Hotovo: Tatra 815 VD 13350 6x6.1

Pod stolem: Nohy. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
WalterCZ

PříspěvekZaslal: 27.1.2010 22:21 st    Předmět: Citovat

Tak v Cadu už pár let umím, táta s ním dělá v práci a tak ho máme i doma a mě na rýsování modelů plně vyhovuje. Ono, když se s tím pořádně seznámíte tak už vám to ani tak složité nepřijde. To samé bylo s tím 3Dčkem. Když mi to bratranec vysvětloval, koukal jsem na to jak blázen ale teď, po týdnu, už je to pohoda. Navíc stačí umět fakt jen hrstku fcí na to, aby jste vytvořili tak jednoduchý 3D model jako je tenhle Cromwell.

No a jak se mi to povedlo "hodit na papír" můžete posoudit zde:

Momentálně se pachtím se slovním návodem a to je opravdu hrůza :d Přes to, že sloh mi ve škole nečinní nějaké větší problémy, návod mi fakt nejde. Nejhorší je, že napíšu celý odstavec, pak si všimnu že jsem zapoměl 1 díl a musím předělávat celé souvětí a věty aby to dávalo smysl :d I přez tuhle snahu si myslím, že bude docela oříšek dovtípit se z návodu co se má právě udělat Very HappyVery Happy, ale vsázím vše na inteligenci modelářů Smile

Naposledy upravil WalterCZ dne 28.1.2010 16:19 čt, celkově upraveno 2 krát.
bernie
Administrátor

PříspěvekZaslal: 28.1.2010 13:23 čt    Předmět: Citovat

Ještě než to půjde do světa, tak se zeptám na základě zkušenosti s lokomotivou v 1/87 - celolaserovaným modelem.

Máš nějakým způsobem pořešené doplňky?

Cena tím poletí určitě někam pryč, ale když uděláš 50sad, tak prodáš minimálně 50 kusů Very Happy

PříspěvekZaslal: 28.1.2010 14:18 čt    Předmět: Citovat

Promiň Bernie, teď jsem tě nějak nepochopil Embarassed
Jaké myslíš doplňky?
bernie
Administrátor

PříspěvekZaslal: 28.1.2010 14:29 čt    Předmět: Citovat

Dokážu si představit:

laserované pásy
laserované drobné díly
laseované korpusy kol a samozřejmě i hnací ozubená kola
laserované díly vany i věže.....

Jak píšu, z PL jsem si dovezl celý model vyřezaný v laseru, což samo není nutné. A díky tomu je to komfortně sestavitelné a ne jen líbivě čitelné Wink

Ale ono i aršík s vyřezanýma popiskama, který by se použil jako šablona pro možnost stavby barveného modelu, by nebyl od věci......

PříspěvekZaslal: 28.1.2010 15:13 čt    Předmět: Citovat

Tak o to jsem opravdu neuvažoval Very Happy Sám jsem vše vyřezával a ani jsem nevěděl o tom, že se něco takové dělá. Teda, o laserovaných pásech jsem věděl z velkýcm modelů tady na model foru, ale osobě jsem se s tím ještě nesetkal.

U koho nebo jak se dají takové věci udělat?
WalterCZ

PříspěvekZaslal: 4.2.2010 19:12 čt    Předmět: Citovat

Tak konečně se našel bezvětrný den a já mohl nafotit Cromwella s novými anténami.
Nakonec jsem je neudělal ani z drátů od sluchátek ani z vytažených stromečků od plastových modelů, ale opět ze štětiny smetáčku, ovšem daleko tenčí a rovnější než byly štětiny ze štětce, které tam byly před tím. Dráty ze sluchátek nešly narovnat a když už se mi to povedlu, stačilo o ně zavadit a mohl jsem rovnat znovu. A natáhlé stromečky neudržely v potřebné tlouštce vlastní váhu, aby stály rovně, musel jsem je udělat dost tlusté a to už mi bylo pochopitelně na nic. Takže košťátko zvítězilo. Na některých fotkách jsou antény sice nakřivo, ale ve skutečnosti se to nedá poznat a jsou opravdu svisle.

S vydáním model stále otálím, zaprvé chci vychytat všechny mouchy a zadruhé chci k návodu přiložit nějakou tu fotku slepeného modelu, ale to až s podložkou, na kterou se chystám příští týden u kamaráda.
Když už jsme u té podložky, rád bych na ní umístil ceduly s názvem nějakého města ze západních Čech. Nevíte někdo kam přesně Tonča dojela a v jakých městech byla? Napadl mě Loket nad Ohří, ten by byl teoreticky možný a nic lepšího mě stejně nenapadá Very Happy Díky za případnou odpověď.
kiwiisek

PříspěvekZaslal: 5.2.2010 0:46 pá    Předmět: Citovat

na antény k bojovce používám kytarovou strunu Wink
na 1:35 strunu E
na 1:25 strunu H
pár kaček adlouhý jsou jak tejden..
a ruce ani vítr jim neva Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
WalterCZ

PříspěvekZaslal: 5.2.2010 8:51 pá    Předmět: Citovat

A drzí vzpřímeně? To se mi nezdá Very Happy ale nezkoušel jsem. No, když tak bych mohl rozebrat jedno z 5ti violoncell co jsou u nás doma, všichni sourozenci i máma hrajou Very HappyVery HappyVery Happy

PS: A tohle je dvaasedma, to bude moc tlustý
Rawen

PříspěvekZaslal: 5.2.2010 11:13 pá    Předmět: Citovat

Sem to říkal už kdysi že seš blázen. Máš jedny z nejlepších modelů co sem kdy viděl ( v kategorii "udělal sem si sám" )
WalterCZ

PříspěvekZaslal: 5.2.2010 16:38 pá    Předmět: Citovat

Jak jsem se pokoušel dělat antény ze stromečků od plastových modelů, povedlo se mi natáhnout pár luxusně tenkých, ty se budou na 100% hodit, teď totiž pracuju na Tatře 815-7 a tak je můžu použít jako elektro rozvody a případnou hydrauliku. U Cromwella jsem chtěl zapojit i světlo na boku věže, ale Herculesem to nedrží a takto budu muset lepit vteřiňákem, boužel u toho světla zůstala velký kapka lepidla Confused

Rawene, díky za pochvalu, ale nemyslím si, že máš pravdu. Vem si třeba borce, co dělá na miniboxáckým fóru ten 14ti kolovej jeřáb, nebo kolik že to těch kol má. To je prostě luxus. Ve stovce a má to se vším všudy, neměřil jsem vlatním očím když jsem to viděl (ale on to má asi laserovaný), kam se na něj hrabu Smile

Vojta Č.: To jo, to bude mít stejný vlastnosti jako ty natáhlý tromečky, taky by se ale daly použít na nějaký jakože trubičky a rozvody.
navstevak

PříspěvekZaslal: 6.2.2010 14:39 so    Předmět: Citovat

V tý "72" už to je asi opravdu malý, ale na to spojení - kabeláž bych možná doporučil tenkou jehlou to propíchnout a pak teprve do kapičky lepidla. Tím, že je to zapíchnutý do dírky se to fixuje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mikuláš

PříspěvekZaslal: 6.2.2010 20:42 so    Předmět: prodej Citovat

Pokud uvažuješ o prodeji vytištěných modelů přes Aukro, doporučil bych ti něco lepšího. Už jen kvůli tomu, že zasílání modelů se kvůli poštovnému prodraží. Lepší by bylo natisknout autorská vydání, očíslovat je a prodávat na modelářských výstavách. Myslím, že by pak měla spousta kupujících zájem i o věnování s podpisem. Jen nevím, kolik kusů by bylo nejvhodnější vytisknout. Padesát? Sto?
WalterCZ

PříspěvekZaslal: 7.2.2010 2:13 ne    Předmět: Citovat

navstevak:
JJ, dobrý nápad, to tak udělám.

Mikuláš:
Zajímavá myšlenka, stejně to dělá jeden můj kamarád, problém je ten, že já jsem ještě nikdy na výstavě nebyl Very Happy U nás na západě se pochopitelně nic podobého neděje, ono se u nás všeobecně nic moc neděje Smile Rád bych se někdy podíval i namodelářsku soutěž, jen tak zjistit, jaká by byla konkurence v kategorii kadetů (jestli se to dělí stejně jako na soutěžích plastikových modelářů kde često doprovázím kamaráda, několikanásobného mistra světa Smile ), kdybych si chtěl někdy případně zasoutěžit Very Happy Sice si nedělám nejmenší naděje, ale zkusit bych to chtěl.
Když už jsme u toho, nemohli by jste mi nějaké podobné soutěže a výstavy doporučit? Pokud možno od Prahy směrem na západ, jak znám tátu, dál mě neodveze Very Happy

A ještě se zeptám, jak jsi to myslel s tím očíslováním výtisků? Jako "evidenční" nebo "pořadové" číslo ?

PS: Tahle metoda prodeje by měla tu výhodu, že by si kupující mohli na vlastní oči prohlédnout již slepený model. Je to přeci jen 1:72 a tak je to na fotkách mnohonásobně větší než ve skutečnoti a vypadá to úděsně. Navíc jak asi všichni víte, na fotkách se vždycky zvírazní a vystoupí nepovedené části. Evil or Very MadVery HappyVery Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

Přejdi na: