Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Parní slon a osobní vagon/ L.Badalec, ABC / 1:? / HOTOVO
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Swab

PříspěvekZaslal: 13.4.2010 12:25 út    Předmět: Citovat

leve
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Khandas

PříspěvekZaslal: 13.4.2010 12:30 út    Předmět: Citovat

vždy šípy vzorku by měli směrovat po směru otáčení kola Very Happy
Martinus

PříspěvekZaslal: 13.4.2010 12:39 út    Předmět: Citovat

Díky oběma za radu, pokud na to při lepení nezapomenu, tak se tím budu řídit Very Happy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martinus

PříspěvekZaslal: 15.4.2010 12:05 čt    Předmět: Citovat

Dokončil jsem kola, což je pro mě vždy problematická část stavby a pravidelně tam něco zkazím Wink Většinou si zapomenu hlídat lepení spojů proti sobě, protentokrát jsem si nevšiml, že vnitřní a vnější disk kola jsou každý jiný a nalepil jsem je tam jak mi padly do ruky. Takže kola bez chyb snad příště, v kategorii Železnice by se to mohlo podařit Very Happy

A zkouška nasucho, jak by to mohlo vypadat:
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martinus

PříspěvekZaslal: 17.4.2010 17:27 so    Předmět: Citovat

Dnes jsem dal po 2.5 hodinách dohromady tyto háky:

Vepředu za ně bude zapřažený slon, vzadu pak vagon služebnictva (který ovšem zaplaťpánbu není součástí sestavy Wink )
Tady se projevila moje nezkušenost s lepením polských modelů, vyřezat to z 1mm kartonu mi moc nešlo - neustále jsem podřezával spodní část řezu, i když jsem se snažil držet skalpel kolmo... Na druhou stranu tento model je docela dobrá "přípravka" na poláky, aspoň co se týče podlepování a vyřezávání kartonu.
Dnes jsem překročil 100 hodin práce na modelu.
Martinus

PříspěvekZaslal: 19.4.2010 19:36 po    Předmět: Citovat

Konečně jsem začal dávat dohromady podvozek. Jelikož nemám rád zespodu bílé modely, vytiskl jsem ze záložní kopie ještě jednou ohrazení a nalepil ho dole na model. Použil jsem na to osvědčený systém Žaves Very Happy

Zde zkompletovaná zadní osa, kola naštěstí jen nasucho Wink
Martinus

PříspěvekZaslal: 21.4.2010 18:29 st    Předmět: Citovat

Podvozek je prakticky hotov:

Poté, co jsem si už na několikátém modelu zaprasil kola od normálního vteřinového lepidla, jsem zkusil koupit na přední osu gelové vt. lepidlo a dělá se s tím podstatně líp. Ale zase je to dražší Wink

Stojím kolama pevně na zemi:

Podle návodové kresby a těch pár fotek ze speciálu ABC jsem myslel, že kola budou utopené daleko víc pod ohrazení a nebude skoro vidět ten "vzduch" v nich. Teď vidím, že jeho vyřezání by modelu rozhodně prospělo Wink Takže to dávám aspoň jako vzkaz pro budoucí generace - na tomto modelu vzduch v kolech rozhodně vyřezat Very Happy
Martinus

PříspěvekZaslal: 23.4.2010 13:17 pá    Předmět: Citovat

Dnešní postup:
Dodělal jsem definitivně spodek vagonu - zajistil přední natáčecí osu a k hákům vytvořil drátěná oka. Dál jsem podlepil úplně poslední díly na tuto část vagonu - 24 okenic, 2* schůdky a rozporka pro zapřažení slona. Začíná mi docházet energie, už abych dělal tu střechu Confused

A dnes jedna společná - tohle už se ale blbě fotí Wink
Martinus

PříspěvekZaslal: 27.4.2010 12:31 út    Předmět: Citovat

Mám za sebou poslední "sériovku" na tomto modelu - okenice:

Zde rozložené dvoje schůdky - vyřezáno z 1mm kartonu. Vyřezávání dílů z kartonu mi moc nejde, ale věčným stěžováním se to pravděpodobně nenaučím Very Happy Takže možná nastal čas opustit linii ABC/Albatros a zkusit něco skleić Wink

OT: Dnes večer si rozhodně musím dát jednu plzničku. Přesně před rokem jsem postnul svůj první příspěvek na toto fórum. Předtím jsem asi měsíc jen tiše sledoval zdejší skvělé výtvory a přemýšlel, jestli se k tomu vrátit. Pak jsem nakoupil Olfu s vědomím, že za 1500,- to bude drahá sranda, pokud to po 14 dnech zabalím Very Happy Naštěstí mě to zatím drží.
Za rok se mi podařilo slepit 8 modelů (pokud počítám i skoro hotový vagon), tak jsem navštívil archiv a podíval se na množství modelů v něm. Tabulka v Excelu ukazuje aktuálně 263 modelů, ale některé jsou 2*, budu počítat tedy 240, převážně ABC. Z 8 modelů co jsem slepil jsou 3 docela rozsáhlé, určitě rozsáhlejší než běžný model ABC. Myslím, že 10 modelů z archívu bych ročně dal. Takže mám reálnou šanci, že v roce 2034 se mi podaří vyplundrovat můj archív, to budu mít 2 roky do důchodu (pokud se bude chodit v 65) Very Happy Pak si dám dva roky pauzu a v důchodu se pustím do Velké knihy vystřihovánek, kterou nemám v seznamech zahrnutou Very Happy Wink Very Happy
Martinus

PříspěvekZaslal: 28.4.2010 10:47 st    Předmět: Citovat

Dal jsem dohromady schůdky, při pohledu na jejich barvu mi bylo jasné, že tohle jen tak nezaretušuju Rolling Eyes Vydal jsem se tedy cestou oblepení proužkem papíru. S výsledkem jsem spokojený, ale dělat celý model bych takhle teda nechtěl. Protože jak to říkali tenkrát na Měsíci? Malý krok pro model a velký opruz pro člověka??
Martinus

PříspěvekZaslal: 29.4.2010 12:31 čt    Předmět: Citovat

Kromě okenic je vše na místě. Po jejich přilepení už nebude model jak položit, proto jsem je nechal nakonec.

Přesýpačky se zastavily na 130 hodinách práce. Zítra se tento model stane mým rekordmanem co se týče doby stavby, když překoná i Vyškovského AD-28 Wink
Martinus

PříspěvekZaslal: 2.5.2010 16:57 ne    Předmět: Citovat

Dnes jsem kompletně dokončil zbývající věci na spodní části vagonu. Zde hotová rozporka pro zapřažení slona:

Vagon s okenicemi, připomíná mi nějakou rekvizitu pro natáčení pohádky Very Happy

Pokud by Vernovým dobrodruhům nevadilo, že jim bude při jejich cestách Zemí šelem pršet na hlavu, mohli by v podstatě vyrazit Wink
A teď následuje epilog - střecha...
JoskaM

PříspěvekZaslal: 2.5.2010 17:47 ne    Předmět: Citovat

Vždy se zajdu podívat, to je teda příšernost, ale pereš se s tím fakt úžasně. Škoda, že se k nám nepřidáš Cool
CSR

PříspěvekZaslal: 2.5.2010 18:41 ne    Předmět: Citovat

Moc krásná práce.Je to krásné ke kochání.
stop_r

PříspěvekZaslal: 2.5.2010 20:18 ne    Předmět: Citovat

Co ine dodat ??

Človek je hodný slova umelec keď ho začnú vykrádať, napodobňovať a kopírovať.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 6 z 8

Přejdi na: