Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tatra 813 8x8, Drtikol/ PMHT / 1:32 / Hotovo
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Aikom222

PříspěvekZaslal: 23.12.2009 16:22 st    Předmět: Tatra 813 8x8, Drtikol/ PMHT / 1:32 / Hotovo Citovat

Dobrý den, tak jsem konečně po sledování tohoto fóra sebral odvahu a rozhodl se, že se s vámi podělím o svoji stavbu této tatry, k lepení jsem se vrátil asi po 5-ti letech, tak prosím o schovívavost Rolling Eyes
Arrow Foto obálky

Arrow A nějaké fotky toho, co už jsem stihnul slepit Wink

Za foto se omlouvám, bohužel jsem neměl ted k dispozici foťák Rolling Eyes tak jsem to cvaknul aspon mobilem, ale co nejdříve napravím Wink

Rozpracované: M4A3 Sherman, M25 Dragon Wagon

Naposledy upravil Aikom222 dne 25.1.2010 17:48 po, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomáš B.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 23.12.2009 16:35 st    Předmět: Citovat

Když jsem viděl fotky, chtěl jsem ti napsat ať používáš makro. Ale k mému překvapení ony to jsou fotky z mobilu. Určitě to potom přefoť, ať můžeme koknout na detaily Wink

Modelařina je pěkný, klidný koníček, tak se jí drž Smile
talas.m

PříspěvekZaslal: 23.12.2009 18:39 st    Předmět: Citovat

Už delší dobu nosím v hlavě myšlenku udělat tohle auto ve stavu totálního vraku v kopřivách....akorát té chuti a času néni.
Jinak při troše úprav se z toho dá postavit majestátní model. Je tam dost chyb které dělají špatný dojem ale dají se jednoduše napravit
Tu je odkaz na tu moji http://papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=3219
Aikom222

PříspěvekZaslal: 23.12.2009 20:55 st    Předmět: Citovat

Díky za ohlasy, i za odkaz Wink
Jak mile bude k dispozici foťák, tak hned nafotím nové fotky Wink

djpavel

PříspěvekZaslal: 26.12.2009 17:34 so    Předmět: Citovat

Nápravy máš nalepený obráceně.Když se koukneš do návodu tak díly 5 se mají spojit osou a zasunout do dílu 8 Wink
Aikom222

PříspěvekZaslal: 26.12.2009 18:08 so    Předmět: Citovat

ano, ano.. Embarassed děkuji za upozornění Wink

Aikom222

PříspěvekZaslal: 4.1.2010 20:30 po    Předmět: Citovat

Takže jsem tu a konečně s fotkami pořízené normálním foťákem a né mobilem Wink
Bohužel jsem sprovoznil foťák až dnes, tak přidávám foto, toho co mám zatím hotové.
Pracoval jsem na kolech, postup jak na ně, jsem nalezl někde na tomhle forum. Když něco hledám, vždy zde najdu Smile Takže mnohokrát díky administrátorům zdejšího DF.
Tak a ted už k fotkám Wink
Arrow Kola

Arrow A zatím vše co mám hotové

Hodně přemýšlím jestli mám jít do kabiny s interiérem, nebo bez, co myslíte?? Já osobně bych si to zkusil, ale bojím se, že zkazím Embarassed Však napište vaše názory, a zkritizujte mi fotky, budu rád Wink Doufám, že s těhle fotek už je toho vidět víc Wink
Tak se zatím všichni mějte Smile

Tess

PříspěvekZaslal: 4.1.2010 20:36 po    Předmět: Citovat

Interiér bych určitě udělal, zkopíruj si tu kabinu a když se ti to nepovede tak ji můžeš udělat normal ze scanu, akorát tam bude asi trochu menší barevný rozdíl, ale tak lepší, něz kdyby to bylo celé pokazené byť s interiérem...
Samozřejmě nejvíc záleží na tom, jak se na to cítíš ty, je to tvůj model Wink
h4nz3k

PříspěvekZaslal: 4.1.2010 20:50 po    Předmět: Citovat

Nebo si zkus prvně interiér kabiny slepit z toho skenu a pak udělat načisto.

talas.m: necheš mu sem ty chyby na modelu napsat? Idea Taky ho mám doma a celkem by mě to zajímalo. Díkec Wink
Lukáš

PříspěvekZaslal: 4.1.2010 21:09 po    Předmět: Citovat

Jasně, bez interiéru by to nebylo ono. Na druhou stranu to nebude nic jednoduchého, sloupky jsou relativně tenké, takže méně zkušenému hrozí zapatlání oken lepidlem apod. Tak aby tě to neodradilo a návrat po pěti letech nevzal rychle za své..
h4nz3k

PříspěvekZaslal: 4.1.2010 22:01 po    Předmět: Citovat

Jo sloupky jsou hodně tenký ale při troše snahy se to dá. Mě se celkem osvědčilo lepení oken oboustranou lepící páskou, tam zapatlání nehrozí. Smile
Aikom222

PříspěvekZaslal: 4.1.2010 22:54 po    Předmět: Citovat

Právě z těch sloupků mám strach, uvidím, ještě to promyslím, ale asi zo zkusím. Četl jsem zde, že mnoho patlalů lepí okna chemoprénem. Jaké sním máte zkušenosti? Je to sice předběžné, ale je dobré být připravený Cool
Jinak jsem před chvilkou začal pracovat na rámu modelu. Tak pravděpodobně zítra bude nějaké to foto Wink

talas.m

PříspěvekZaslal: 4.1.2010 23:55 po    Předmět: Citovat

h4nz3k napsal:
talas.m: necheš mu sem ty chyby na modelu napsat? Idea Taky ho mám doma a celkem by mě to zajímalo. Díkec Wink

No přesně si to už nepamatuju ale když si projdeš moje vlákno tam je to popsané jak jsem to tehdy tvořil. Je tam toho celkem dost ale když si vezmeš nějaký obrázek předlohy a budeš nasucho skládat a porovnávat konce se dobereš. Vím jen že zadní nápravy byly užší než korba což dělalo špatný efekt, navíc roura byla delší takže potřeba zkrátit a celkově rám byl posazený nízko a ve výsledku to vypadalo takové splácnuté...utopené

Projdi si to moje a uvidíš Wink
yvan

PříspěvekZaslal: 5.1.2010 1:24 út    Předmět: Citovat

Obdivuju ty, kteří dokážou chemoprénem nebo sekunďákem vlepit okno, byť na tlustý sloupek. Tomu sem fakt nikdy nepřišel na kloub Rolling Eyes

Doporučoval bych sken kabiny a na tom si to vyzkoušet (když už je ta nejistota Wink ) a postup následující. Vem papírovou etiketu (klasický papír, jedna strana matná, druhá lepící s krycím papírem, v papírnictví A4 za 6,-Kč), vyřízni z ní obdélníky o rozměrech, které mají nejbližší nejmenší rovné plochy se sklem (prostě od nejbližších ohybů nebo hran od skla), natři herkulesem (pevnost po proschnutí) nelepící stranou a přilep na kabinu (a na díly interiéru). Nech to pod zátěží proschnout a vyřež díry pro okna. Pak to chce rozvrhnout kompletaci, ujasnit si který roh se bude uzavírat jako poslední. Potom je na řadě fólie z hřebenové vazby (čirá, tenká a pevná), na kterou si přeneseš rozměry skel a vyřízneš. Pozor, pokud máš v rozích kabiny tenké sloupky (jakože máš), tak sklo vyřízni jako jednolitou plochu pro celý obvod kabiny Idea Tam kde se bude sklo lámat, fólii jednoduše nařízneš skalpelem (ne moc Idea jenom aby se dala ohnout, ale musí držet pohromadě Idea ). Zaretušuješ sloupky, sundáš krycí fólie (na kabině) a postupně současně s uzavíráním kabiny lepíš sklo. První pokus je nejlepší, odlepit to jde, ale už to tak dobře nedrží. Uzavřeš kabinu, necháš zaschnout a postupně vlepíš interiér.

Ke kompletaci kabiny, mě se osvědčilo nechat otevřenou podlahu. Slepit stěny se střechou, zkompletovat, vlepit vnitřní protikusy, na podlahu nalepit všechno potřebné a zaklapnout.

Ta složitost s nejbližší hranou skla je proto, že když máš vedle okna větší plochu bez skla a nedáš pod to fólii, tak bude přechod vidět, protože tam mezi díly vedle skla bude jedna vrstva chybět. Hrana to schová a sou tam lepší možnosti jak přechod schovat.

Ucelená plocha skla s ohnutím má navíc výhodu v tom, že nemusíš lepit natupo rohy, ani nepoužiješ chlopně, protože fólie to udrží sama.

Sem se zase rozjel... Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jezdec

PříspěvekZaslal: 5.1.2010 10:22 út    Předmět: Citovat

to yvan: dobrý návod Wink díky

Trochu jiný model
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejdi na: