Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Das Boot! - HOTOVO
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
modelar

PříspěvekZaslal: 7.2.2010 14:42 ne    Předmět: Citovat

Vypadá to úžasně. Zajímalo by mě jak je to ve skutečnosti velké, nedáš k tomu něco na poměření např. pravítko nebo tak? Takovýhle diorámko bych hrozně moc chtěl na stole, žel bohu jako modelář příliš zručný nejsem.
Toto je tedy víceméně finální výsledek, nebo to budeš ještě nějak "optimalizovat"?

http://pencin.myminicity.com/

Pracuji na Mikromodelech 1:250
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RAZGY

PříspěvekZaslal: 7.2.2010 15:17 ne    Předmět: Citovat

To Modelář: a co takhle skusit tohle? : http://paper-replika.com/index.php?/Military/U-Boat-Pen-Diorama.html

Razgy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Listy

PříspěvekZaslal: 7.2.2010 15:30 ne    Předmět: Citovat

V značí vítězství Exclamation
Znáte to, když vám něco nedá pokoj? Od pátečního večea mi to pitomý véčko nešlo z hlavy Mad Největší problém byl, že jsem nevěděl, jak ho plasticky ztvárnit a přitom nenarušit původní strukturu hladiny. Až včera, těsně před usnutím mě to trklo. Papírový kapesník Exclamation Very Happy Dlouhý, úzký trouhelníček vystřižený z papírového kapesníku, svinutý do tenké ruličky, řádně prolakovaný zprůhlední. A pak už jej stačí přiložit na místo a popřípadě mírně dotvarovat. Véčko jak vyšité!!! A když už jsem byl v tom, trochu jsem si podle fotek pohrál s pěnou. Řekl bych, že scéna takto získala na dramatyčnosti, teď je to skutečně jen a jen ponorka, kdo na sebe poutá pozornost Cool

To modelář: Jediný upgrade, který ještě plánuju jsou lidičkové. Jinak co se týká velikosti, rozměry základní desky jsou 57 x 34 cm.

To Brzdič: Právě z toho "kumulování dějů" jsem dostal strach, když jsem to celé poskládal dohromady. Ovšem na druhou stranu - loď tam jen tak stojí ( je přece ubytovací ), totéž platí o vagónech a jeřábu. Snad jen ta auta, ale těch si stejně nikdo nevšimne ... Wink Také případné figurky ( pokud se k nim dostanu ) bych chtěl ztvárnit tak, aby bylo jasné, že veškerá jejich pozornost je směřována k ponorce, většina jich tedy bude ne pracovat ale jen přihlížet a mávat. A co se týče zajíždění ponorek, tak nějak mi došlo, že vzhledem k rozměrům kójí do nich ponorky musely zacouvávat popř. být zatlačeny...
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 7.2.2010 17:09 ne    Předmět: Citovat

Listy napsal:
A co se týče zajíždění ponorek, tak nějak mi došlo, že vzhledem k rozměrům kójí do nich ponorky musely zacouvávat popř. být zatlačeny...

Malej remorker by jsi zvládl jak nic. Wink Každopádně to véčko tomu hodně pomohlo a byl bych rád kdyby jsi uděl i nějaké makro zčeřené vody a právě i toho véčka.

Velikost odhaduju na 40cm x 30cm.
JoskaM

PříspěvekZaslal: 7.2.2010 18:29 ne    Předmět: Citovat

No celou cestu domů od rodičlů (asi 200km)jsem si říkal, kdo do tebe zase reje, tohle je teda ale lahůdka...mňamky ta fakt pluje jen slyším tu muziku k filmu...no přestanu se rozplývat. moje ponorky mačkám a jen se zaněně koukám..Shocked
( k tomu makru se přimlouvám i já...je jedno že tam budou soplíky na kapesníčku...jen to chceme vidět z blízka...) Exclamation
PS - ta paper replika je taková uměla - ty máš dynamiku v tom, že to máš "seřízle" - dosti dobrý a povedený rozdíl Exclamation fakt že jo Exclamation
Listy

PříspěvekZaslal: 8.2.2010 18:48 po    Předmět: Citovat

Hééééj, móre, neďééélej vlny Exclamation

Takže ještě jednou, jak to bylo s tím véčkem. Omlouvám se za kvalitu fotek ( zase to nešťastné makro ... Embarassed )

Trouhelníček z kapesníčku ( bez soplíků Rolling Eyes )

Trouhelník sežuchlaný do ruličky

Dál už to opravdu při nejlepší vůli nafotit nešlo Mad . Prostě rulička se prolakuje ( zprůhlední ) a přiloží na místo u přídě. Vznikne tak jeden "fous" na jedné straně přídě. Pak přidáme z druhé strany druhý "fous" a máme tu véčko Razz
stop_r

PříspěvekZaslal: 8.2.2010 19:05 po    Předmět: Citovat

Podla mna to vyzera super... cele.. ta voda.. videl som sice aj lepsie stvarnene vody ( vacsinou nejaka diorama od kolegov s plastom ) ale mne sa to nenormalne lubi..

Dovolim si prilozit jendu fotku, ktora mi hnije v pocitaci uz velmi dlho. NIEJE TO MOJA TVORBA A JE NAD MOJE USILIE ZISTIT KOHO, tak sa ospraveldnujem pripadnemu autorovi. Myslim ze voda je tiez robena velmi pododbnym, ak nie rovnakym sposobom ako u teba... trosku burlivejsie more Smile

Človek je hodný slova umelec keď ho začnú vykrádať, napodobňovať a kopírovať.
Rohlos

PříspěvekZaslal: 8.2.2010 21:35 po    Předmět: Citovat

No to Véčko to určitě vylepšilo. Moc napomohlo vzhledu. Opravdu paráda. Wink

3.BAP
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Listy

PříspěvekZaslal: 14.3.2010 18:18 ne    Předmět: Citovat

P jako pišišvor

Vždy jsem zastával názor, že žádné dioráma nezíská životnost, bude li mu scházet lidská přítomnost. Proto bylo od začátku jasné, že i svou přístavní scenérii budu muset jednou patřičně zabydlet. Také ovšem bylo jasné, že to nebude jednoduché. Prostým vydělením výšky průměrného člověka měřítkem 1: 400 dojdeme k výsledku cca. 4,5mm Confused . Jak to vypadá v praxi dokládá tento snímek:

Jen pro pořádek znovu uvádím, že jsem použil figurky ze stránek www.papershipwright.co.uk, patřičně zmenšené. Pár jsem jich nakreslil sám, totiž vojáky pro obsluhu flaků ( dvě stanoviště na lodi a jedno na střeše bunkru ). Apropo ? flak. Za vzor posloužilo protiletadlové čtyřče, pozůstatek z mého plastikářského období. Takže zde původní v měřítku 1:72 ve srovnání s novou čtyřstovkou:

Teď už zbývalo jen všechny ty paňáci ( dohromady 42 ) nalípat na jejich místa. Nejdříve ponorkáře ?

? pak ty, co jim mávají z lodi

? nějaké ty ?civilarbajtry??

? a nakonec obsluhu flaku.

A teď už je to opravdu všechno.

Přidávám pár ?náladových? fotek, užijte si to! Razz

Co říct závěrem? Ne vše vyšlo, tak jak mělo. Vlastně musím říct, že s tím, jak jsem si to původně představoval to má společného velmi málo ? Ale tak je to u dioráma skoro pokaždé. Rolling Eyes Není to důvod, abych na tuto patlalskou disciplínu zanevřel. Už nyní mám v hlavě pár nápadů na budoucí kreace. Zatím však mohu prozradit jen to, že určitě budou v měřítku alespoň 1:100 a že v nich nebude žádná voda Exclamation Twisted Evil Exclamation
modelar

PříspěvekZaslal: 14.3.2010 18:46 ne    Předmět: Citovat

OMG Shocked Shocked Shocked Shocked
Hustý, takový prckové. Moc pěkné, to další dioráma, bude vojenské?

http://pencin.myminicity.com/

Pracuji na Mikromodelech 1:250
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 15.3.2010 16:19 po    Předmět: Citovat

Paráda, nejvíc mě stejně bere ta voda. Wink

Doufám že na Chodov se s tím chystáš. Wink
Joxi

PříspěvekZaslal: 19.3.2010 8:18 pá    Předmět: Citovat

Zase jednou krásná věc, která i na tomto fóru vyniká.

Gratuluji k úspěšnému dokončení a fantastickému výsledku Exclamation

High hopes...
Aki

PříspěvekZaslal: 22.3.2010 15:25 po    Předmět: Citovat

tak tohle je ovšem parádní kousek Smile od vagónků, přes auta až po vodu... fakt bombácký to máš Smile

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...

Naposledy upravil Aki dne 26.4.2010 9:11 po, celkově upraveno 1 krát.
JoskaM

PříspěvekZaslal: 22.3.2010 17:54 po    Předmět: Citovat

A jak jsi dopadl na Proseku?? já se tam nedostal..
Listy

PříspěvekZaslal: 22.3.2010 20:43 po    Předmět: Citovat

Tak je to trošku OT, ale když už se ptáš ... Rolling Eyes Jak dopadli ponorky nevím, podrobnější výsledkovku jsem nikde nenašel, asi se hodnotili jen první tři a mezi oceněnými Dass Boot nebyl. Kategorie, ve které jsem si věřil nejvíc ( speciálka pro Há nulovou železnici ) nakonec nebyla vůbec vyhlášena Crying or Very sad a tak jsem se "musel spokojit" s dvěma stříbry ( papír za Agassiz a kolejová vozidla - výtopna ). Ale aspoň jsem měl pocit, že to ( tedy hodnocení papíráků a železnice ) pořadatelé tentokrát neodflákli - ti co skončili přede mnou byli evidentně lepší Shocked Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

Přejdi na: