Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Das Boot! - HOTOVO
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dejv

PříspěvekZaslal: 5.2.2010 18:49 pá    Předmět: Citovat

Krásná práce, radost pohledět Wink .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tomáš B.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 5.2.2010 19:44 pá    Předmět: Citovat

jm9454 napsal:
Jo ještě otázečka, oživíš to lidmi?? bez nich je to takové...nudné...tak či tak držím palce.

Listy napsal:
A je to vše? Samozřejmě že ne! V jiném tématu jsem psal, že dioráma nemůže být kompletní bez života tj. bez lidiček. Protože to ale bezpochyby bude ta pravá pyplačka,vrhnu se na ně, až si trochu odpočinu. Takže zatím, snad jindy a jinde, nashledanou Razz

Příště to chce pozorněji číst Wink

Listy mi se tvoje dioráma líbí. Pravda, ta křiklavá barva lodi mě taky trochu zaskočila. Ale v tomto oboru se nevyznám, tudíž se jen kochám Wink
JoskaM

PříspěvekZaslal: 5.2.2010 19:56 pá    Předmět: Citovat

No jo, a kdy to náš milý Listák psal? Možná jsem to měl formulovat jinak:

Koukal jsem totiž na tu první diorámku a tam jich je poskomnu. Přeci jen tady to bude přístav... a jsme zpět u palců...
A já, když se mi nezdá, tak se zeptám... Laughing
Listy

PříspěvekZaslal: 5.2.2010 21:17 pá    Předmět: Citovat

To jm9456: Tak za prvé: loď je skutečně v původním zbarvení tak, jak byla tiskárnou vydána. Jak už jsem psal výše, jednalo se mimo jiné o zásobovací plavidlo ponorek a snad se počítalo s jejím nasazením někde v Indickém oceánu, kde by ta "antikamufláž" nebyla tak nápadná.
Za druhé: jak vyplývá z textu, ta brázda za ponorkou je tak trochu kamufláž, která má za úkol před lidmi (kteří nemají tak dobré mořeplavecké znalosti jako ty Razz ) zamaskovat ten "šev" na spojnici dvou alobalových plátů.
Za třetí: to o těch figurkách jsem psal už minule a v tomto příspěvku to bylo od počátku. Plánuju použít postavičky námořníků a přístavního personálu ze stránek www.papershipwright.co.uk. Budu je ale muset zmenšit z původní dvěstěpadesátky. Takže až budu mít náladu Exclamation
A konečně za čtvrté mírný OFF TOPIC do architektury: V Poděbradech nedaleko náměstí stojí krásný i když zvláštní dům, který projektoval architekt Fanta ( mimo jiné autor budovy pražského Hlavního nádraží ). Zadavatel asi tušil, že reakce na novostavbu budou smíšené a tak nechal do průčelí vytesat nápis, jehož věčná pravdivost se osvědčuje nejem v architektuře:
Komu se nelíbí za moje na mým, nechť si líp postaví za svoje na svým Exclamation
JoskaM

PříspěvekZaslal: 5.2.2010 21:39 pá    Předmět: Citovat

Ale ty máš ale náladu...já ti přeci jen napsal, jak to vidím, osobně bych se něčeho takového sám nepustil, ta voda vypadá vodovatě, jen bych ji tam čekal jinou..plnou "špíny" koukni někdy na Vltavu ani v parném létě bych do ni nevlezl, ta tvoje k tomu vyloženě láká.....co mi vyprávěli kluci co byli v Hamburku, Benátkách, Neapoli - no to jsem viděl sám (a to dnes to vidí a "něco" se snaží udělat) - jako dbát na čistotu vody.
I když teda máš pravdu s tím proudem, tak mi tam schází ty vlny od přídě...to klasický véčko...to si prostě neodpustímExclamation
A ty lidi jsem "probudil" protože je strašně moc patrné jak je to mrtvé..třeba i pro ostatní....já když koukal na první prohlížení na to tvoje první panoramka tak jsem si těch postav ani nevšiml...docela se těším na tvoje pidi postavičky a hlavně kolik jich bude..sám si na začátku psal, že ve filmu se jich chodí loučit zástupy, no jsem zvědav a nedivím se ti, že čekáš na náladu.
Ale když pominu všechny moje rejpavý poznámky...mám klobouk dole...rýsuje se to opravdu pěkně...
Listy

PříspěvekZaslal: 6.2.2010 0:27 so    Předmět: Citovat

Ty mi ale dáváš Confused Exclamation Největším problémem téhle diskuze je, že ani jeden z nás na vlastní oči plující ponorku neviděl Laughing Ale asi máš pravdu, s pěnou u huby ( ponorky ) jsem to trochu přehnal a ten "ocas" za ponorkou budu muset roztáhnout do šířky a do stracena ... Ale co se týče nepřítomností "véčka" od přídě dál, tam si stojím na svém! Dokonce jsem kvůli tobě zase po dlouhé době nastartoval starého dobrého SILLENT HUNTERA III, který mě k celému mému konání inspiroval a jen tak nezávazně chvíli rejdil s ponorkou po přístavu. A co myslíte? Neměl ho tam Razz Exclamation ( bohužel jsem počítačový looser a tak nemohu posloužit vlastním printscreenem Embarassed . Vypůjčil jsem si tedy jeden z fóra kolegů ponorkářů. Snad mi odpustí, vždyť jde o dobro věci Wink )

A abych nebyl nařčen, že používám nevědecké argumenty, ještě pár foto z knihy, na kterou jsem se tu už jednou odvolával. Kvalita je bídná ale všechny dokazují, že plující ponorka "véčko" nedělá Cool

JoskaM

PříspěvekZaslal: 6.2.2010 9:00 so    Předmět: Citovat

No vidíš, ale o to mě nešlo tě nějak hanit, jen na to upozornit...a kvuli véčku se podívám znova na U-BOOT, tam pluje "skutečná ponorka" ve skutečném moři, Laughing na PC bych se vážně moc neodvolával...
Těším se až to uvdiím na vlastní oči někde... a i nadále máš můj obdiv, tak jak já jsem slintal na E-DAY - ( model Maják)

Bohužel nemám na fotce čitelného autora. Ale zachytit něco tak strašně dynamického je prostě umění, a to i v tém případě. Ať se daří. Exclamation
PS - nemáš knížku "Smrt na všech mořích" od Paula Herbeta Freyer jsou tam 3 krásné foty s véčkem, jedna úžasná z přístavu...

A to sem dávám jako podklad pro tebe. Ne pro hádání. Exclamation bude záležet jen na tobě, zda vlna bude, nebo nebude...rozhodně je velmi malá (mohlo by se říci i zanedbatelná Laughing )
Stejně se zeptám a asi by to zajímalo i ostatní - dané opravy - jde nanášet ten lak na sebe?(třeba t dotvarování vln) Jak jde dolů z modelů (ta vlna na ponorce)? Jde odrolit ten křemík? Nebo jak by se odstraňovala třeba ta dráha po ponorce.
Listy

PříspěvekZaslal: 6.2.2010 11:47 so    Předmět: Citovat

Víš co je nejhorší na lidech jako ty? Že vždycky donutí lidi jako já říct nakonec pravdu Exclamation Twisted Evil
Tak tedy o tom laku ... Říká se, že lenoch se nejdřív strhá a lakomec nakonec zaplatí nejvíc. A právě to se stalo mě! Ač jsem to v původním příspěvku taktně zamlčel, je fakt, že uspokojivého ( tedy pro mě Razz ) výsledku jsem dosáhl až na třetí pokus Exclamation Na poprvé jsem použil akrylové barvy a dopadlo to katastrofálně! Barva nebyla ještě dostatečně zaschlá, jedna vrstva naleptala druhou ( to ani tak nevadilo alespoň to dostalo zajímavě nepravidelný vzhled ) a lak to nakonec všechno dodělal. Prostě hrůza. Takže alobal sloupnout a jedeme od začátku - půldenní práce v háji... Druhý pokus: dvě vrstvy acetonových barev a na ně po řádném zaschnutí vrstva akrylového laku. Večer všechno O.K., hladká hladina, zrdcadlový lesk Cool Ráno nanesena poslední vrstva laku. Snad vysrážená vlkohst v našem né zrovna suchém bytě způsobyla, že se na povrchu vody záhy objevilo několik velkých skvrn, ve kterých se začala barva srážet a krabatit ... Crying or Very sad Takže do třetice všeho dobrého. Teprve s dvěma vrstvami acetonové barvy a lakem téhož složení jsem dosáhl konečného výsledku. Asi nemusím připomínat, že za tu dobu jsem za všechny použité a vystříkané barvy utratil cca 600,- Kč, nepočítaje v to půl litru ředidla, kterým jsem hodinu drhnul vanu a dlaždice, než se mi povedlo uvést koupelnu opět do normálního stavu MadˇKdysi jsem v časopise MODELÁŘ četl krásný název pro model, který už spolikal tolik prostředků, že jej prostě nemůžeš opustit a čím déle na něm pracuješ, tím víc tě stojí: MODELÁŘSKÝ TEMELÍN. Tak to je přesně tohle moje dioráma. Může se mi někdo divit, že už se v tom nechci patlat Question Rolling Eyes

Ale k tvému dotazu. Veškerého vlnění a vzdutí hladiny je dosaženo díky pomačkání alobalu, laku je jen tenká vrstvička, více méně kvůli lesku. Z toho vyplívá, že pokud bych chtěl hodnověrně ztvárnit "véčko" musel bych tak udělat ještě před barvením. Kdysi jsem zkoušel tvarovat alobal do vlnek ale výsledek mě nijak neuspokojil a tak jsem se na to i tentokrát vykvajz Twisted Evil Co se týče směsy písku a lepidla, ta už je tam na pevno a řečeno slovy klasika: nelze ji odstranit bez porušení podstaty látky. Takže pěna je tam kde je a jediné opravy lze provést buď nanesením další pěny nebo pomocí barvy ( tupování do ztracena ).
Howing! Domluvil jsem! Beru nejstaršího synátora, jedem si odpočinout do Království mašinek a celou sobotu budu myslet na něco jinéh než jsou ponorky Exclamation Twisted Evil Exclamation
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 6.2.2010 12:20 so    Předmět: Citovat

Mě se to nezdá špatný, nato jak jsi tu hladinu dělal tak obyčejně Smile vypadá pěkně, taky tam máš spoustu detailů na souši.

Ale jedna věc se mě nelíbí a to ta pustina mezi ponorkou a lodí. Kdybych něco takového udělal já, tak se tady na mě všichni sesypou jako supy a rozcupujou mě. Laughing Toho prázdného místa tam je moc a řešil bych to tak, že ta ponorka co je zpaparkovaná v doku by do něj teprve vjížděla a třeba by na půl byla v doku a půlka by trčela ven. A možná bych na nějaké místo na hladině ještě dodělal malý člun. Wink
Míra

PříspěvekZaslal: 6.2.2010 13:31 so    Předmět: Citovat

Listy napsal:

A konečně za čtvrté mírný OFF TOPIC do architektury: V Poděbradech nedaleko náměstí stojí krásný i když zvláštní dům, který projektoval architekt Fanta ( mimo jiné autor budovy pražského Hlavního nádraží ). Zadavatel asi tušil, že reakce na novostavbu budou smíšené a tak nechal do průčelí vytesat nápis, jehož věčná pravdivost se osvědčuje nejem v architektuře:
Komu se nelíbí za moje na mým, nechť si líp postaví za svoje na svým Exclamation

Mé oblíbené měřítko je 1:100, ale občas zkusím i něco jiného.

Nejsem žádnej extralepič, ale baví mne to.
A vo vo vo tom to je.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JoskaM

PříspěvekZaslal: 6.2.2010 14:09 so    Předmět: Citovat

Tak teď nevím jeslti vůbec můžu ještě něco napsat!
Vidíš to mě nenapadlo, že jsi to dělal na třikrát...a kvuli tomu jsem se ptal na to nanášení laku, protože jsi to psal, že je to super a jak se to dobře dělá. Už tě nechám. V žádném případě tě nechci dohnat k šílenství...to víš ponorky... Laughing to je moje. a už mlčím a budu zase jen sledovat, ať tě teď točí třeba Brzdič.. Laughing
stop_r

PříspěvekZaslal: 6.2.2010 14:54 so    Předmět: Citovat

napriek vsetkym vytknutym veciam.. mozno pravdivym mozno nepravdivym ( vecko za ponorkou ) sa to mne paci... Smile najdolezitejsie je ze mas s toho radost ty Smile

Človek je hodný slova umelec keď ho začnú vykrádať, napodobňovať a kopírovať.
wlofy

PříspěvekZaslal: 6.2.2010 19:32 so    Předmět: Citovat

Pekny libi se mi to
Co se tyce zpeneni tak na trubce je par videi
Napr tohle ale to je s jinym typem ponorky
http://www.youtube.com/watch?v=MTQsl_iJzUg&feature=related
dale pak tady jsou tam dobove zabery
http://www.youtube.com/watch?v=vWFwcXb_C0E
http://www.youtube.com/watch?v=2vQ8uWHo4uw&feature=related

Z tech videii vyplyva ze stopa by nemela byt moc vyrazna a melo by byt min peny na pridi a taky by melo byt pouze minimalni vecko takze kdyby na dioramku bylo mene peny bylo by to prakticky jak by to melo byt v realu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Listy

PříspěvekZaslal: 6.2.2010 21:39 so    Předmět: Citovat

Míro díky Very Happy ( asi znalec místních poměrů co? Škoda, že jsem si to nezapamatoval přesně .. Embarassed )

To wlofy - Tak to jsi mě opravdu pobavil, hlavně tím prvním videem ( opravdu trochu jiný typ ponorky Laughing ). Jinak se osvědčuje další ze známých modelářských pravd: Ty nejlepší podklady se vám dostanou do ruky těsně po dokončení modelu

To Brzdič - A já si naopak myslím, že právě jistá opuštěnost lodnímu modelu jen přidává na pravděpodobnosti. Popravdě už mě štvala všechna ta diorámata, kde se na nádražích tísní pět souprav na pěti paralelních kolejích Razz , nebo tankové bitvy při nichž do sebe znepřátelení obněnci doslova narážejí hlavněmi. Neříkám, že ve skutečnosti ( třeba v bitvě u Kurska ) k takové situaci nemohlo dojít, ale mám prostě sklon považovat každý kus techniky za solitér, který si zaslouží patřičný prostor. Kromě toho si dovolím volně odcitovat i další radu z MODELÁŘE: Každé dioráma by mělo zobrazovat pouze jeden děj a z něj vycházející jednu myšlenku a pointu. Scénu na které se součesně odehrává více dějů si může dovolit postavit jen skutečný mistr ! Já osobně bych si to netroufl! Wink
A potom - vyplutí ponorky na bojovou plavbu ale i její návrat na základnu byla složitá záležitost, která se chystala dlouho dopředu. Bylo třeba zorganizovat a sladit nejen tu dechovku a holky s kytkama, ale i protivdušnou pohotovost, doprovodná protiletadlová plavidla, minolovky pro vyčištění plavební trasy atd... Takže představa, že ponorky vyjížděly a zajížděli do bunkrů jako rychlíky do nádražní haly je trochu mimo Cool

To jm 9454 - Nedělej Zagorku Exclamation Jednoduchý to je, když víš jak na to Razz Exclamation Po předchozích zkušenostech doporučuji používat jen osvědčené a vyzkoušené barvy a laky, nejlépe modelářské ( TAMYA ) tam je největší výběr. A nebo si nechat patřičný odstín odborně namíchat ( to ovšem musíš mít jasnou představu, jak má požadovaná barva vypadat, což já prostě dopředu nikdy nevím. Jsem absolvent průmyslovky, z tvarů a geometrie zvládnu víceméně cokoli, ale v barvách mi to prostě nemyslí Confused )

A pro všechny: Slibuji, že u příležitosti Vítězného února svůj závazek splním a odhalená pochybení řádně napravím! K tomu mi dopomáhej duch Joachima Shepkeho Exclamation
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 7.2.2010 13:40 ne    Předmět: Citovat

Listy, ale ty už tam máš několik dějů a to jak plující ponorku, tak kotvící loď, nádraží a bunkr. Nic proti tomu nenamítám líbí se mě to.

To že se střídají ponorky v přístavu jako rychlíky na nádraží to jsem tak opravdu nemyslel Laughing Ale není to nic co by se nemohlo stát, zvlášť když jak píšeš ..... chystala dlouho dopředu. Bylo třeba zorganizovat a sladit nejen tu dechovku a holky s kytkama, ale i protivdušnou pohotovost, doprovodná protiletadlová plavidla, minolovky pro vyčištění plavební trasy atd. .... proč by se na tohle nevyužilo hned pro dvě ponorky a to jak plující do přístavu a opouštějící přístav, stálo by to méně peněz. Wink

Pokud to ale nechceš měnit v pořádku je to tvůj model a já jsem vyjádřil jen svojí myšlenku. Možná by jsi ale mohl udělat aspoň malé véčko okolo té přídě .... díky tomu by se ten prostor aspoň opticky zaplnil. Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

Přejdi na: