Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Stoletá MPR aneb JokCiti nad lesem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pohledem do historie / Historic paper models
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Beny

PříspěvekZaslal: 29.1.2010 16:18 pá    Předmět: Citovat

Tak mame dnes vyznamne vyroci! Jsou to prave dva mesice co Ministerstvo vudalo sve Rozhodnuti cislo 4. Jooodlejdi.
A zitra mame take vyroci, tentokrat jej slavi Rozhodnuti cislo 5. Co to ministre ozivit nejakym cinem a dat treba hlasovanim o nazvu? Nektere mi pripadaly dost stepne? A jak postupuje vystavba? Kdo hloubi zaklady, kdo stavi patro a kdo uz zapiji glajchu. Nebo privaly snehu zastavily stavebni cinnost?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JoK
Moderátor

PříspěvekZaslal: 13.2.2010 10:27 so    Předmět: Malá ale veledůležitá stavba Citovat

Před nedávnem přišel ke mně na úřad městský hygienik, že prej jak máme vyřešené potřeby občanů JokCity. Trošku mi zatrnulo a dost mi z toho začalo doslova lepit. Nijak!!!!! No že prej jak si to představujete? Taková stavba a žádnej hajzl. Já mu na to, že hajzlů by bylo dost ale s těma sr....a je problém. Nakonec jsem ho ukecal jednou budkou - původně měla být jen telefonní - Cimrmanův (přístroj starého Belly byl finančně neúnosný) aparát je taky pěkná pecka - a hygienik odešel spokojen. Půjde opravdu o první kombinovaný veřejný záchod s bezdrátovým telefonem.
Bohužel i já jsem se zavázal k embargu na fotografie objektů. Snad se mi časem podaří doložit stavbu alespoň původními stavebními plány.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Šidi

PříspěvekZaslal: 21.2.2010 13:27 ne    Předmět: Citovat

Schidihaus No 2: Dům sloužil jako krytí pro služebnu KGP(Císařská tajná poilcie). Agenti chodili kolem atrap výrorků. Po Světové válce tam bylo sídlo Republiky rad. Kola dějin se v Německu roztáčejí naplno. Brzy začaly nít o barák zájem nové služby NSDAP. V roce 1933 byl přiklepnut SD (bezpečnostní služba). Další příště...
Stavbu si JoK už vzal, ještě pigižvíky musum opatřit zadním kabátem.
Šidi

PříspěvekZaslal: 1.3.2010 16:55 po    Předmět: Citovat

Schidihaus No 3: Čas běžel, atrapy výrobků se musely občas opravit. (Dělali to umělci z célé Evropy zavřeni v KT.) Kliky leštili agenti SD, Gestapa, Abweru a spojeneckých agentůr Třetí říše. V květnu 1945 většina personálu přesla k NKVD a nově budované Stasi.
Pokračování příště......
Pigižvíci, pokuď jim poštáci nerozbili hlavy, dorazili k JoKovi.
JoK
Moderátor

PříspěvekZaslal: 7.3.2010 17:53 ne    Předmět: Prefabrikanti Citovat

Hlásím, že obyvatelé a kolektiv kolemjdoucích kol Schidihausu No:3 dorazili srovnání v zástupu v pořádku. Jejich zploštělá těla se s radostí vyhrnula do běchovického čerstvého vzdoušku. Všichni jsou OK i když zpočátku byli asi KO.
Šidi diky.

Jinak co se týče ostatních prací na pozemku JokCiti, tak vám mohu sdělit, že se rozhodně nezahálí a nikdo se nefláká. Dokonce i někteří známí lenivci přidali ruku k dílu. Bohužel jen tu levou, tak si jistě dokážete představit, jak to na zákopvých pracech vypadá.
Řada domů již byla předána předem předem ohlášeným termínem, který byla stanovena na 19.3. - datum velké Pepovky. Uvítal jsem to, neboť se mi lépe orientuje v houstnoucím městě.
V tomto okamžiku je již cca 1/3 hotova. Ve finiši je i zcela originální bonusový model pro všechny účastníky JokCity. Vy vyvolení se již nyní můžete těšit na půdní zatuchlinou čpící žužlánku.
Tak tedy hurá. Termín odhalení se nám blíží.
Jok - domluvil jsem
Honza K.

PříspěvekZaslal: 9.3.2010 23:22 út    Předmět: Citovat

Vrchní stavitel budovy nádraží hlásí dokončení stavby hlavní budovy stejně jako vedle stojícího dřevěného skladiště a připravenost ke kolaudaci, veškeré stavební práce proběhly bez větších problémů a doufám že vrchní koordinátor JoK bude spokojen...
tady ještě několik obyvatel či návštěvníků města meškajících zrovna na peronu v okamžiku příjezdu vlaku...

O totožnosti jednotlivých osob můžeme pouze spekulovat...
například podle některých zcela nepodložených informací by mohl být muž na obr. č. 2 samotný Jára Cimrman
pán v modrých kalhotech je pravděpodobně obchodník Baumgarten a paní na obr. č. 1 jeho choť. oba netzrpělivě očekávají příjezd svého syna ze studií...
po totožnosti zbylých dvou budeme nadále pátrat...
Šidi

PříspěvekZaslal: 11.3.2010 14:41 čt    Předmět: Citovat

Schidihauz No 4: Jak ten čas běžel, tak trhnul oponou dějin. Zbourala se Berlínská zeď. Nastalovelo velké stěhování všeho, stran, židlí, lidí a hlavně MAJETKU. Jistý podplukovník Stasi Klaus Schmid si opatřil pravé, leč nepravdivé potvrzení, že budova patřila jeho pradědečkovi. Doložil fotografie na kterých je na bodově nápis "Johan Schmid-Schmiedmeister". A bývalí soudruzi, mu to přiklepli v restituci. Klaus z ní udělal stylovou restauraci Schmiede. Tímto příběh o stavbě skončil. Hotové dílo na nás čeká v Chodově.
P.S. I můj pradědeček měl za C.K. na domě nápis
"Johan Schmid-Schmiedmeister",
ale protože to bylo v Blížkovicích u Moravských Budějovic, měl to i česky
Jan Schmid-Kovářský mistr.
Myšák

PříspěvekZaslal: 15.3.2010 0:19 po    Předmět: Citovat

Pustil jsem se (resp. spatlal) do příslušné části Džoukova Klebendorfu, no baráček je celý taký oranžový, jeden z nejnovějších obytel Teplitz, jistý Jirka P. by měl z toho radost. V okolí se potuluje bloňdatá děvčica (Kateřina B.?) a doplňuje je člověk s jakousi holí na zádech (buď je to kvér, nebo hokejka - ve druhém případě se jistě jedná o Jirku Š.).
Tomáš B.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 19.3.2010 19:05 pá    Předmět: Citovat

JoKu chtěl bych ti popřát všechno nejelepší k svátku. Díky za tento nápad, rád jsem se ho zúčastnil.
Nevím jak vy ostatní, ale já měl k modelaření pomník, pár postaviček a tři stromy. Pomník byl až na malé nepřesnosti vpohodě. Postavičky jsou sice malé, ale taky se to dá. Ale co bylo šílené, byly ty tři stromy. Jelikož má každý rub i líc, člověku by se zdála práce jednodušší, protože nebude muset zatírat bílý rub. Opak je však pravdou, každá strana si je jen přibližně podobná té druhé, takže to chtělo vzít občas pilku a nějakou tu větévku uříznout, aby na druhé straně nebyly bílá místa. Nakonec jsem to zvládl a dokonce to i jako stromy vypadá. Vše je zabaleno a připraveno na předání na papír show Ostrava.
Cashpick

PříspěvekZaslal: 19.3.2010 23:39 pá    Předmět: Citovat

Tak kolik JoKhausů už se k Pepovi dostalo?
Já svůj předal přes zrzka ve čtvrtek na GAPovce a s Pepou jsem se srazil jen ve dveřích, protože začínající nachlazení mě hnalo domů do postele...
r.valena

PříspěvekZaslal: 20.3.2010 8:43 so    Předmět: Citovat

Já jsem svůj kousek předal už na promítání filmu o RV. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
dokončeno : http://www.papirove-modely.cz/user/index.php?showuser=r.valena + další dva pytle modelů
zrzek
Moderátor

PříspěvekZaslal: 23.3.2010 11:19 út    Předmět: Citovat

Jak psal Cashpick - jeho mnohodům a moje boudička-neboudička byly do JoKtlapek předány na GAP minulý týden.
Cashpick

PříspěvekZaslal: 24.3.2010 16:16 st    Předmět: Citovat

Mě šlo jen o info od Pepy typu mám 16 ze 16ti, ale snad to na Chodov vydržím Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pohledem do historie / Historic paper models Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

Přejdi na: