Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Betlémy / Anna a Richard Vyškovští, ABC

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
medium

PříspěvekZaslal: 17.11.2009 14:21 út    Předmět: Betlémy / Anna a Richard Vyškovští, ABC Citovat

"A bude mít i ty zlatý zahnutý zuby??"
"Když vydržíš nepapat až do večera, tak budou i zlatý zuby...."
"Já nemusím!! Jááá už ho vidíííím!!!!!" "Jjjjééééééé....!!!!!"

No jo, reklama na Kofolu, a stejně tak i na její americkou konkurenční Coca-Colu s vtíravým "Vánoce jsou tady, Vánoce jsou tady...." již po několik let připomínají, že čas letí jako sviňa a že se opět blíží čas Vánoční. A co jiného si spatlat před Vánoci, než tank v zimní kamufláži, či..... či Betlémky, že. Ale jelikož bych neměl nervy na pásy z 3 500 dílků, zůstanu raději u těch poklidných Betlémů.

Pro tento rok jsem si naplánoval slepit dva od Mistra RV. Jeden Betlém je v podobě jihočeského průčelí domu s kostelní věžičkou v pozadí a je doplněn nejen figurkami svaté rodiny, ale i několika málo figurkami v lidových krojích. U kterých jak se zle dočíst v knize o RVém, byla velkou pomocnicí při vzniku paní Anna Vyškovská, tudíž je uvedena i v nadpisu vlákna.
Druhý Betlém je dalo by se říci tentýž jihočeský námět, ale je zpracován čistě diorámaticky a umístěn v prostorovém obrázku, jenž je určen k zavěšení na stěnu příbytku modeláře.

Fotky z galerie na www.papermodel.cz pro představu, o čem je řeč:

medium

PříspěvekZaslal: 17.11.2009 15:29 út    Předmět: Citovat

Jako první začnu se stavbou krojových figurek. Na foru se jich objevilo prozatím jen pár. Jelikož to tématicky není zas až takové terno, nebudu sem dávat žádné sáhodlouhé fotoreporty ze stavby každé figurky. Prostě jen takové zpestření netypickýma šmikajdama.

Děvče z Poličska

Polička a celá oblast se nachází na jihovýchodním okraji Pardubického kraje nedaleko města Svitavy. Ač horopisně leží již v Českomoravské vrchovině, výhodou je že spíše na okraji vrchoviny, a tak je zde podnebí vcelku přívětivé, a v dnešních dobách vhodné pro celoroční turistiku.

Arrow Problémem veškerých figurek jsou jejich "divoké tvary". Žádné pravidelné útvary, ale samý oblouk, samej prstík, kudrlinka na načančaných rukávech. Což se projevuje nejvíce asi u rukou figurek, kdy při přiložení horního a dolního dílu se musí hodně zastřihávat a retušovat.
Arrow Naopak výhodou že i nějaká nepřesnost nevadí, prostě panáček má hlavu ohnutou do záklonu, atd.
Arrow Konkrétně u této figurky bylo nutné mírně zaretušovat na hrudníku místo pro přilepení toho černého "vnějšího korzetu", jinak rušivě koukala černá obrysová čára.
Arrow Naopak na zádech bylo nutné zastřihnout červený díl s třásněma v mistě přisedajícího k rukám.

Exclamation Figurky dívek jsou velmi ideální pro tunery ve zdokonalení se v bombírování dmoucích ňader. Ovšem toto je doporučeno spíš těm starším a zkušenějším, kteří ten tvar už maj prostě "v ruce".
hopi
Anonymní

PříspěvekZaslal: 17.11.2009 16:02 út    Předmět: Citovat

Tenhle figurkový betlém se mi líbil asi nejvíc ze všech beltémů co znám. Taky jsem si ho postavil za svých mladých let když to vyšlo ale nějakou retuší, nebo dokonce tuningem jsem se vůbec nezabýval Smile
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 17.11.2009 20:48 út    Předmět: Citovat

Tyhle betlémy jsou moc pěkné. Minulý rok jsem před vánoci vyrobil ten větší: http://martinvangelis.rajce.idnes.cz/Prostorovy_Betlem/#album (v reportu diorámat fotky od loňska nějak zmizly). Dokonce jsem s radostí zaznamenal i jednu ze svých fotek v knížce Papírový svět R.V. Razz
Tak přeji ať se dílo podaří.

To musela být šílená práce! Přitom taková blbost! (Pelíšky Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: