Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Firefly Vc / A. Halinski / 1:25
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roman V.

PříspěvekZaslal: 10.11.2009 20:40 út    Předmět: Firefly Vc / A. Halinski / 1:25 Citovat

Hned ze začátku po nahlédnutí do této vystřihovánky, jsem se pozastavil nad ztvárněním věže a proto jsem se do ní pustil hned při rozjezdu.
Věž je tvořena papírovým skeletem, který dosahuje tlouštky originálního pancíře. Tzn. model se vydává cestou maximálního ztotožnění s předlohou.Takto nějak vypadá samotný návod:

Vypadá to složitě a křehce, ale... Idea
Podlepení dílů skeletu věže na 1mm není problém, použil jsem klasický sendvič a tento způsob podlepu doporučuji. Problémy nastanou totiž při vyřezávání jednotlivých dílků skeletu, které jsou zakulacené a široké necelé 2 mm.
Co to pro nás patlaly znamená? Je v tom jeden velký zádrhel. Při vyřezávání se nám delší dílky budou při vyřezávání lámat a to jsme tam nevyřezávali zářezy pro spasování s křižujícím dílem Idea . Proto modelářům doporučuji počkat si na sadu laserů, které určitě k tomuto modelu někdo vydá Exclamation Ti kdo ale budou netrpěliví, si musí vystačit se sendvičem a trošku větší trpělivostí.

Druhým problémem je, že nikde nejsou nakreslené úhly pod jakým sklonem se musí jednotlivé díly nalepovat na sebe, a musíte věřit svému umění při vyřezávání dílů skeletu a že jste někde pár setinek neujeli při vyřezávání. Mě se to naštěstí povedlo a skelet vypadá takto:

Kupodivu tento skelet je docela pevný, ted ještě musím vyzkoušet, co to bude dělat, až do toho budu vlepovat interier.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
parkourista

PříspěvekZaslal: 10.11.2009 21:05 út    Předmět: Citovat

zdravim..
halinski ma na stranke (http://www.halinski.com.pl/index.php?link=10) laserove vypalovanky pre shermana..tie neobsahuju diely skeletu veze? Smile

inak ete pre inspiraciu..mozno poznas.. Wink
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=13798&postdays=0&postorder=asc&start=0

Pekný deň MATEJ
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roman V.

PříspěvekZaslal: 16.11.2009 11:55 po    Předmět: Citovat

Pokračoval jsem na vlepování interierové konstrukce do skeletu a zde jsem našel první, ale podle mne ne, moc závažný problém.
Arrow Při vlepování takto složitě tvarovaných dílů se u žádné betastavby nepřijde na ten správný tvar co by byl potřeba. Je to zaviněno už scházejícími úhly při stavbě skeletu, nehledě na přesnosti vyřezání jednotlivých dílů atd. Proto si myslím, že vnitřní konstrukce věže je nám patlalům předložena v dostačující přesnosti!!!
Arrow Druhým mým problémem před kterým bych vás při stavbě tohoto modelu chtěl varovat, je, že při vlepování bočních dílů do skeletu se mi po nasáknutí skeletu herkulesem začal rozlepovat!!! Bylo to velice nemilé a scházeli mi ještě dvě ruce, ale nějak jsem to zvládl. Skelet už není geometricky rovný, ale jednotlivé díly se mi mírně pokroutily, ale je to v normě. Exclamation Přemýšlel jsem co s tím a přišel jsem pouze na jedu vychytávku a tou je: Celý skelet věže po slepení se musí napustit sekundovým lepidlem. Nepoužívejte gel ale ten nejřidší sekundák co seženete a vše řádně napusťte! Exclamation
A zde je pár fotografií už vlepeného interiéru:

Na fotografiích je krásně vidět, že mi neseděly otvory na skeletu věže a že vnitřní díly moc nesedí. Při vlepování jsem nevyřezával žádný otvor na vnitřních dílech a otvory jsem vyřezal až po důkladném zaschnutí. U mě ta odchylka byla cca 1 - 2 mm

Na poslední fotografii, je už vidět pokřivení skeletu po vlepení interieru a jistě si všimnete i toho, že jsem všechny spoje zaléval herkulesem. Ano, ZALÉVAL. Takto jsem totiž dosáhl poměrně velké pevnosti a tuhosti konstrukce, která se bude při dalším vlepování velice dlouhého a tím i těžkého kanonu hodit.
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 16.11.2009 21:24 po    Předmět: Citovat

Zápasíš s tím Romane pěkně. Jen doplním, že Roman musel u obšívky někde udělat chybku, neboť co jsem zatím viděl tak to sedí naprosto přesně, tak se nemusíte bát.
Roman V.

PříspěvekZaslal: 16.11.2009 22:07 po    Předmět: Citovat

Je to možný, že tam mám chybu, ale jak už jsem psal, u skeletu velmi záleží na přesném vyřezání a tam jsem asi musel udělat chybu, nebo se mi to hnulo, při vlepování, ale co už. Pro ty co to budou stavět, pozor na přesnost!!!
Jinak kdo by rád slyšel skutečný zvuk tohoto 30ti válce ve skutečnosti, tak at se koukne na:http://jalopnik.com/5156050/ass+kickin-engine-of-the-day-chrysler-a57-multi+bank
Přesný název motoru je CHRYSLER A 57 MULTIBANK
Roman V.

PříspěvekZaslal: 17.11.2009 11:05 út    Předmět: Citovat

Věž pomalu zasychá a proto započaly práce na motoru. Je to poměrně složité a hlavně ubíjející, motor je složený z pěti automobilových motorů a proto se zde dělá vše pětkrát Exclamation Exclamation Exclamation
Výsledný efekt ale stojí za to.

Roman V.

PříspěvekZaslal: 18.11.2009 14:09 st    Předmět: Citovat

Před drátováním a doděláváním různých filtrů, startéru a jiných drobností, jsem provedl nátěr a první wash.

Vojta S

PříspěvekZaslal: 19.11.2009 20:08 čt    Předmět: Citovat

Pěknej motorek Very Happy ,(zajímavá konstrukce,jak je to pospojovaný).
Roman V.

PříspěvekZaslal: 20.11.2009 8:46 pá    Předmět: Citovat

Ten motor se skládá z šesti větších celků, které pak přijdou poslepovat k sobě. Sehnal jsem si ale nové podklady a budu dělat další motor jen tak na ,,korbu,,dle dostupných podkladů.
Roman V.

PříspěvekZaslal: 10.12.2009 15:20 čt    Předmět: Citovat

Sháněl jsem další podklady na motor a ten si jen tak ze "cviku", udělám znova dle fotodokumentace, ale práce pokračovaly na věži.
Zkusil jsem prázdná místa mezi žebry věže zapatlat papírovým "mišmašem" a toto vzniklo po mírném zbroušení a přetření. Kupodivu se to výborně opracovává a i naznačení litého pancíře nebude problém Idea

No a protože budoucí tank nebude stát "jen tak" na stole, bude se mu hodit jedna vychytávka amerických ženistů a překonání rokle nebude určitě takový problém
Roman V.

PříspěvekZaslal: 24.1.2010 11:22 ne    Předmět: Citovat

Při stavbě mostu Bailey, jsem si našel chvilku a slepil jsem ,,cosi takového,, je to Halova nová konstrukce..., víte čeho?

TOm.a.s.h.

PříspěvekZaslal: 24.1.2010 13:55 ne    Předmět: Citovat

Že by rotační válce na závěsu před tankem proti minám? Respektive jeho základ?
AtGot

PříspěvekZaslal: 24.1.2010 18:16 ne    Předmět: Citovat

Také mě to napadlo...toto zařízení se montovalo nejvíce na shermany Wink
tata
Moderátor

PříspěvekZaslal: 24.1.2010 20:59 ne    Předmět: Citovat

Já to nevím ale tipuju náhonové kola někde u pásů ?? Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
CSR

PříspěvekZaslal: 24.1.2010 22:17 ne    Předmět: Citovat

Mě to zase přijde jako kartonová kostra pojezdových koleček???
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Další
Strana 1 z 17

Přejdi na: