Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

YAMATO / HALINSKI / 1:200
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
štefíno

PříspěvekZaslal: 25.4.2011 9:45 po    Předmět: Citovat

citace:
Jinak by jsi obecně měl
zabrat u tvarování hran a přechodů mezi jednotlivými tvary, zdá se mi že na začátku jsi si s tím vyhrál víc.

Já ti nevím. Podle mě gen-d dělá na profesionální úrovni. Jestli je jeden přechod trochu hůř natvarován nebo mu ujela ruka u dvěří, toho si stejně ve finále nevšimneš. Pokud by sis mě hrát s každým dílem, tak se ti stavba protáhne na 2,3,4 roky a takovou trpělivost má málokdo.
bakulda

PříspěvekZaslal: 25.4.2011 21:37 po    Předmět: Citovat

0,02 mm? To bych měl člověče zrak jako ostříž Smile Neber mou kritiku špatně, jen Tě chci
nakopnout k návratu k práci jakou jsi odváděl o pár stránek dříve nebo u modelů v sekci letadla.

PříspěvekZaslal: 25.4.2011 22:54 po    Předmět: Citovat

Promiň splet jsem se 0,2mm
Krytika mi nevadí, ale konstruktivní. Nato jak je Yamato hodně členitá a v jakém měřítku,
tak jsem rád že mi to vše sedí. Proti tomu byl Focke Wulf procházka růžovou zahradou.
Pokuď se ti nelíbí má práce stejně jako jsem předváděl o pár stránek dříve nebo u modelů v sekci letadla,
to je mi doopravdy líto, ale já s tím už asi nic nenadělám.
bakulda

PříspěvekZaslal: 26.4.2011 8:25 út    Předmět: Citovat

No vidíš, tak když Ti to všechno sedí tak by pro Tebe neměl být problém to slepit čistěji Smile
Pokud Ti ale přijde, že je to kritika nekonstruktivní a jsem jediný kdo ty chyby vidí tak se omlouvám.

PříspěvekZaslal: 26.4.2011 11:58 út    Předmět: Citovat

Bakulda ja jsem někde psal, že můj model je bez chyby? Naopak je tam chyb víc, než bych chtěl.
Musíš si uvědomit, že Yamato je moje druhá loď a doufám, že první dostavěná a příspěvky typu
"U těch levých dveří Ti u horní hrany ujela ruka" nebo "No vidíš, tak když Ti to všechno sedí tak by pro Tebe neměl být problém to slepit čistěji"
mi spíš berou chuť do další práce, než pomůžou se zlepšovat.
Ještě k tomu, že se mám vrátit k práci o pár stránek dřív.
To bych s tebou moc nesouhlasil, takřka každou část lodi musím dodělávat nebo zlepšovat viz trojčata.

Holt co mi stačilo před rokem a pul se mi teď nelíbí.

Tak a zpátky k modelu. Pokračuji v práci na hlavní věži.
Její střední část byla ještě složitější, než jsem čekal.
Hlavně ten ochoz ve střední části pod kterým jsou ty tři vlny, asi budu muset udělat znovu.
Když si uvědomím kolik tam ještě chybí detailů, tak mi je špatně.

Pár fotek někde bez retuše a nasucho poskládané věže.

Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 26.4.2011 12:08 út    Předmět: Citovat

To výš no, Bakulda na tyhle drobné chyby a kixi má oko, tak si všívá, ale určo to nemyslel nějak špatně. Wink

Každopádně je to pěkný a bez těch chybiček by to nebylo ono. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bakulda

PříspěvekZaslal: 26.4.2011 12:38 út    Předmět: Citovat

Samozřejmě jsem to nemyslel nějak špatně, o tvrzení, že je Tvůj model bez chyby nic nevím, a je úplně jedno kolikátou loď lepíš. Jen jsem poukazoval
na věci kterých by jsi se měl a věřím, že jsi schopen pro příště vyvarovat. Ten návrat o pár stránek dřív se přeci týkal tvarování dílů a ne detailů viz
trojčata. Nevím jak si představuješ kritiku, podle mě je nejlepší nejjednodušeji popsat co se dotyčnému nelíbí. Například u freepepera a jeho Fuso jsem
to už vzdal, u Tebe jsem měl pocit, že by to k něčemu mohlo být.

P.S. Pokud Tě k lepším výsledkům spíše nakopnou kladné příspěvky, tak s tím nemám problém: máš to super Exclamation

PříspěvekZaslal: 26.4.2011 13:50 út    Předmět: Citovat

Jak si představuji kritiku.
Například: To spojení mezi dvěma části podstav se ti moc nepovedlo
zkus to zakápnout zředěným Herkulesem a ještě jednou zaretušovat, bude to vypadat líp.
Prostě napsat vrátit se k tvarování dílu jako o pár stránek dřív, mi moc nepomůže. Kterých dílů? nebo mám snad všechno špatně?
Třeba tvojí výtku na stupačky jsem si vzal k srdci a narovnal jsem je.
To upozornění na hrany, kterých jsem si všiml až na fotkách (fotím pod umělým světlem) taky a ještě se k ním vrátím.
Prostě a jednoduše přesně konkretizovat chybu a doporučit jak to zlepšit.
Nejvíc co mě naštvalo byly ty dveře, že já je tam dělal (ve vystřihovánce nejsou). To mi můžeš zrovna zdrbnout celou loď.
A rejpnutí, že lepím hůře než dříve , to s tebou doopravdy nesouhlasím.

Budu vážně rád za jakékoli tvoje výtky , upozornění, případné rady.

P.S Doopravdy poslední článek k tomuto tématu. jdu radši lepit.
Manželka se mi už směje co to tady vůbec řešíme. Asi má pravdu.
štefíno

PříspěvekZaslal: 26.4.2011 13:55 út    Předmět: Citovat

Taky nevím co se tu řeší Very Happy Mě se to líbí a bakuldovy výtky z pikomodelařiny ber s rezervou Wink
freeper

PříspěvekZaslal: 26.4.2011 14:16 út    Předmět: Citovat

bakuldo : A já si říkal, že už jsi mi dlouho nic nazakroužkoval na fotkách Laughing Laughing

gen-d : Pěkná práce, radost pohledět. Vždycky mě ale zarazí, je to Yamato skutečně tak tmavé nebo to zkresluje foťák při umělém světle?
bakulda

PříspěvekZaslal: 26.4.2011 17:26 út    Předmět: Citovat

Pokud se mohu také vyjádřit, tak za mě:

ok, vyjádřil jsem se příliš obecně, beru si z toho ponaučení.
Jsem moc rád, že jsi si dal tu práci a stupačky předělal, a rozhodně
nemám v úmyslu Ti zdrbnout celou loď.

Aby jsi se konečně dozvěděl co chtěl tou kritikou básník říci:

1) propadlý roh
2) uprostřed propadlá rovina
3) nedoléhající díl
4) nevzhledný přechod
5) promiň, ale musel jsem... Smile

Alespoň tak to na mě z těch fotek působí, nebráním se případnému zkreslení focením.
3 a 4 určitě půjde doladit retuší a pokud jsi ty dveře vyráběl tak je strhni a vyrob nové.
Jinak obecně, radit moc neumím, ale kritizovat, to mě jde moc dobře Smile

Vím, jsou to detaily, ale nejsem na to u Tebe zvyklí, například hlavní dělové věže takové
chyby neobsahují, mám na mysli čistotu řezu, tvarování jednotlivých dílů a jejich slepení.

Jinak v pohodě, hlavně že je mír Smile

PříspěvekZaslal: 26.4.2011 18:25 út    Předmět: Citovat

Doufám, že mi nebudeš kroužkovat každý můj výtvor Very Happy .
Tak a obhajoba:
1- Není propadlý roh, ale přesazení obšívky, s tím jsem při oblepování nepočítal. A bohužel nic nenadělám.
2- Promiň, ale to jsem nepochopil na originále je jen trošičku světlé místo od retuše, ale jinak nic... asi zkreslení fotky.
3- To přiznávám a opravím.
4- Jen nedodělána retuš. Už jsem to tady psal víckrát, nejdřív dělám retuš před slepením a druhou až před přilepení na model.
Hlavně kvůli manipulaci mám 50% retuše na prstech a ne na modelu, tak proto až potom.
5- Já ti ty dveře předělám a věnuji ti je, až bude někde model k vystavení můžeš tvrdit že to jsou Bakuldovi dveře Very Happy .
bakulda

PříspěvekZaslal: 26.4.2011 19:43 út    Předmět: Citovat

To víš že kroužkovat nebudu, jen mi prostě nešlo přes fousy těch několik pro někoho
možná drobností co na mě vykouklo z té fotky a proto tolik humbuku okolo.

Ohledně bodu 2 - na mě to dělá dojem, jako kdyby uprostřed té rovné plochy byl menší lavór. Pokud ne, tím lépe.

Na dveře se těším a doufám, že budou ve finále vidět ať se mám čím chlubit.

PříspěvekZaslal: 26.4.2011 20:06 út    Předmět: Citovat

Vidím to ůplně na živo . Něco mi říká , že bude hodně lidí , kteří budou hledat " Bakuldovi dveře " .

Parádní stavba radost pohledět . Patříš mezi nejlepší modeláře tady na DF a Bakulda jen chtěl , aby to tak zůstalo . Holt sis nastavil v předešlích modelech hodně vysokou latku .

Takže držím palce a at se daří .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal Dostál

PříspěvekZaslal: 27.4.2011 10:50 st    Předmět: Citovat

Trošku vylepšená dvojčata. Tohle jsem si doopravdy užíval Very Happy

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Další
Strana 15 z 17

Přejdi na: