Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Warhammer 40k Jetbike / vlastná tvorba
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ing. Spendlik

PříspěvekZaslal: 3.6.2011 14:26 pá    Předmět: Citovat

No po takmer trojmesačnej pauze od modelov som si povedal, že si trochu osviežim pamäť a dokončil som predný štít. 3D model celého JetBike-u je tak hotový na 99% a už ho stačí iba rozložiť. Čakám na letnú dovolenku - finalizujem JetBike a hor sa s novými silami na Albíka Smile

•WipeOut - EXO, Puma 1, Icaras, Feisar (Aliens Papercraft)
•Warhammer 40k Dreadnought MkV (vlastná tvorba)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 5.7.2011 23:58 út    Předmět: Citovat

Tak jsem po Bosce vymetal krabičky s kostlivcema a hele co na mě vypadlo. Tak jsem tam zase něco přilepil Smile

Díly kolem přední části ("Hot Rod" sání je super detail), šlapky, zárodek řidítek. Kruci, to se lepí tak dobře... Zatím bez výhrad. Za chvíli mi dojdou díly. Ještě je tam pár identifikovatelných věcí kolem motoru, trubky od výfuků, a pak už jsou to jenom drobné doplňky a plastické díly, které bych radši osazoval až s koncem...

Chápu, že jako betatester v tomhle případě stojím za prd, ale docela rád bych si to dolepil, jestli autor dovolí a pošle ještě něco. Vidět to pohromadě je motivace jak bejk Smile

(ale že jsem tomu tím nástřikem dal na pr...)
Ing. Spendlik

PříspěvekZaslal: 6.7.2011 21:43 st    Předmět: Citovat

Autor niečo určite pošle....podľa mojich info má v rukáve štít s orlicou...to sa všetci určite dobre zasmejeme keď to budeme lepiť Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 7.7.2011 10:20 čt    Předmět: Citovat

Slepíme si ftáka, to jsem myslím ještě nestavěl Very Happy
Ing. Spendlik

PříspěvekZaslal: 9.7.2011 23:30 so    Předmět: Citovat

Tak som práve Vojtovi Č. poslal poslednú časť vystrihovačky aj s návodom.
Číslovanie dielov som ukončil s číslom 420 + 12 nepapierových dielov.
Celkový model sa rozkladá na 9 x A4 (lepšie povedané 8,5 A4).
Návod som sa snažil urobiť čo najprehľadnejší a najzrozumiteľnejší, takže som skončil na 115 návodných kresbách.

Priznám sa, že už by som to chcel mať z krku, takmer dva roky je na tak malý model veľmi veľa Smile
pipiroha

PříspěvekZaslal: 10.7.2011 10:02 ne    Předmět: Citovat

Tak teda gratuluju k dokončení, stavbu jsem průběžně sledoval protože Warhammeru fandím... Wink Very Happy

Hotovo: VV 100, Zetor 7745, Citroen Jumpy 3x
Ve stavbě: The Brilliant Spider, Březina
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 12.7.2011 23:33 út    Předmět: Citovat

Tak jsem se pustil do předního štítu, o kterém zase Ing. Spendlik prohlašoval, že to možná nejde. A dal jsem mu co proto. Na druhou stranu to vypadá, že to naopak jde - zvoslený je to mejma nepřesnostma, zato ovšm brutálně. Tákže - (za každou větou si představte stydicího smajla a za každou fotkou tři.)

Štít má v sobě roztomilá žebérka. Ta jsem podlepil zbytečně tlustě, takže jsem je pak všelijak znásilňoval a pak už to jelo. Nicméně to vlepení pravoúhlých trojúhelníčků mi přijde jako dobrej nápad, tak to aspoň drží tvar. (a v dílech nejsou...)

Spodní díl vnějšího pláště má řadu děr, se kterýma se to pak pěkně těžko tvaruje. Ale chlazení má správný průměr na růžovou jehlu.

Jasné je, že se to musí lepit od osy. Tu kromě na rub doporučuju nenápadně cinknout i na lícovou stranu, líp se to pasuje na sebe (a stejně tam bude přilepenej ten pták).

Jak přesně vyříznete tu křivku, tak přesně vám to sedne na sebe. Mně nic moc, teda...

Vnitřní díly plus výplně děr. Ty superkřivé trubky, spojující vnitřní a vnější plášť jsou radost...

Nutno přiznat, že aspoň na jedné straně sedly perfektně Smile

Na druhé tak docela ne...

A při oblepování obvodu páskem jsem zjistil, jak to má být vlastně prohnuté a že je to dole daleko víc do špičky než nahoře... Kdybych byl srab, tak napíšu, že by si to zasloužilo úplně dolů ještě jedno žebro, ale můžu si ho taky okopírovat a podlepit z toho obvodového pásku...
Takhle jsem znásilňování špičky vzdal, nalepil tam normálně kus papíru a surově po obvodu ostříhal nůžkama...

Taky mě překvapilo, že ten horní konec má být vyhnutý ven, přestože má dole rovné žebro... Tak to podle toho vypadá.

A je to pohromadě. Už se těším na druhý pokus. Poučen z předchozích nezdarů, znovu a přesněji.

Takže nasucho zatím nějak tak...

Inženýre, jde to. A co teprve když se to vezme pořádně a přesně Wink
Ing. Spendlik

PříspěvekZaslal: 13.7.2011 9:57 st    Předmět: Citovat

Hmmm...no vidím, že budem musieť spraviť menšie zmeny...minimálne pridám nejaké ďalšie rebrá.
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 13.7.2011 10:16 st    Předmět: Citovat

Tohle, co jsem předved, je vážně strašnej masakr, takže žádné závěry ohledně přesnosti bych z toho nedělal. Dneska ráno mě napadlo, jestli by se to dalo udělat tak, že by se na ty žebra nejdřív nalepil celý ten obvod, třeba i zesílený, a pak by se to lepilo jako na rám. Už jsem si podlepil tu spodní část, možná si podlepím i tu horní (a o ten fous zkrátím ta svislá žebra). Asi by byl problém s tou křivkou a ta špička se asi bude muset přibrousit (ale takhle byly dělaný i žebra u Bosky, že měly dva obvody, na jeden se řezalo a k druhýmu se brousilo).

Ještě mě napadlo, to když jsem se s tím pral, že by na těch dílech pláště mohla být stejně jako osa chycená i poloha těch dalších svislých žeber...
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 13.7.2011 13:06 st    Předmět: Citovat

Ještě že tohle lepit nebudu. Laughing

Bojuj Vojto ve výsledku to bude fajn. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 21.7.2011 22:03 čt    Předmět: Citovat

Druhý pokus. Lepší. O kus.
K ideálu má ještě daleko, ale tohle už beru a potřetí to nedělám. Smile

Kostra s doplněnou spodní hranou. Horní by byla taky dobrá, kdyby to ještě někdo dělal. Potah taky sednul malinko líp. Ne že bez výhrad, ale líp.

Asi i ty šíleně křivý prostupy pro kanóny je lepší lepit napřed na vnější plášť a pak se na ně trefovat vnitřkem. Výrazně líp se to ohlídá, jak to dosedne na straně, ze které se na to bude koukat.

Cenou za to je, že to tak docela nesedlo uvnitř. Ale tam to zase tak vidět nebude. A srovnání na závěr, druhý pokus je ten nalevo. Sedlo to o kus líp. Ještě mě samozřejmě Ing. Spendlik chytil na tom, že mám tu přední část vytvarovanou špatně, že ta příď nejde takhle do oblouku, ale do takové špičky nebo stříšky. Nemám to na co svést, je to i nakreslený v návodu... Embarassed Ale asi se s tím nějak vyrovnám Wink

A ještě jeden z posledních velkých celků - křídla. Hezkej systém žebírek, ta odtoková hrana vypadá docela divoce, ale asi to sedne... Pokračování příště Wink

Jedeme dál, močálem černým, okolo bílých skal Very Happy
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 24.7.2011 14:18 ne    Předmět: Citovat

Pokračujeme v krasojízdě (jestli se tomu tak dá říkat Smile)

Křídla celkem bez problémů. Je to jenom krabička Smile A je tam hezky vyznačený, kam má jít ta vnitřní konstrukce.

Orel na přídi - dost dobrý lepení, hlavně teda ta křídla s tou konstrukcí nahoře. Nakonec jsem si je sesadil takhle mimo, chce to pořád dotvarovávat, aby to sedělo na ten ohnutý přední štít, ale docela se dá dopátrat toho, jak to patří dohromady. Jeden díl (395) má na sobě zadní plošku, od té jsem to lepil směrem dopředu. Docela zabrat daly ty obloukové náběhy vpředu, ale nakonec to sedlo jen na jedno rozebírání Smile Na poslední fotce jsem si to musel nasucho vyzkoušet celý...

A začínáme spodní vraždomatický megapráskový kanón Smile

tata
Moderátor

PříspěvekZaslal: 24.7.2011 19:00 ne    Předmět: Citovat

Ta Orlice je parádní Shocked
Ing. Spendlik

PříspěvekZaslal: 24.7.2011 19:56 ne    Předmět: Citovat

Shocked

Vojto, super robota, som rád, že z tých mojich čarbaníc je niekto schopný postaviť niečo také. Veľké ďakujem!!!
Esy

PříspěvekZaslal: 31.7.2011 5:33 ne    Předmět: Citovat

ta orclice je dokonala :]]]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

Přejdi na: