Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Leberecht Maass Z1 / GPM / 1:200
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JoskaM

PříspěvekZaslal: 22.6.2010 10:53 út    Předmět: Citovat

No, když si zadáš sledování vlákna(věšinou pod vlákem a nebo když přispíváš, tak dole zaškrtnout:"Upozornit mne, přijde-li odpověď"), tak ti pošle forum na mail odkaz, že sleduješ a že někdo přispěl a když máš na schránce upozornění na příchozí mail přes SMS tak se dostaneš až k nám do ložnice Laughing Laughing . Jinak jsou víkendy, kdy mobil řve opravdu co 10minut. - to je pak o nastavení co všechno chci sledovat. Shocked

A řešili jsme loďstvo a kolega jede v plastu a spíše japonské námořnictvo. Ale má skvělý přehled. Nějak jsme se bavili o tom zaměření, a já po dokončení Kardinála bych asi přesedlal kompletně na německo. Zatím (krom dvou hotových ponorek a jedné S-100) mám v plánu 3 lodě, ale to se nechme překvapit, (i když mnoho kolegů tady by je asi dali do hromady, a tolik jich zas v nabídce není). Tu tvoji zmínil, protože se s ní někde setkal a překecává mě na Tirpitze, (ten B-čkový brácha je až moc profláklej Very Happy ), jenže to je lodí, no mám dva synky, nějak to zvládnout musíme...nu a ráno už je zase živá na foru. Cool
Aikom222

PříspěvekZaslal: 22.6.2010 11:12 út    Předmět: Citovat

Pereš se s tím skvěle Wink

A co se týče lodí, tak mě se líbí jak japonské tak německé námořnictvo Laughing ale to je věc vkusu Smile Samozřejmě že se mi nelíbí úplně každá loďka, ale je jich poměrně dost :twised: ale to je věc vkusu Smile

Rozpracované: M4A3 Sherman, M25 Dragon Wagon
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Asiolo

PříspěvekZaslal: 22.6.2010 11:50 út    Předmět: ... Citovat

Jo tak to je teda na mě asi trochu moc takhle "provázat " příspěvek na foru až do telefonu ....

Jinak teda abych můj postoj upřesnil tak , co se týká estetiky a ladnosti siluet lodí tak u mě je na 1. místě Kriegsmarine ale jak jsem už psal ne zas úplně všechny lodičky ale to je normální . No a na druhém místě jsou Japoncí
3. jsou Taliáni
4. je něco od Francouzů
atd. atd.

Schválně mi sem napište komu se líbí jaká loď ze všech nejvíc . napříč druhem lodi , určením , výzbrojí atd. to je jedno ( ale jen válečné hihi )
A myslím tím jen čistě z estetického hlediska ,pocitově , cekovej dojem...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JoskaM

PříspěvekZaslal: 22.6.2010 12:37 út    Předmět: Citovat

Jé, jak jsem mohl zapomenout!
já zapoměl na čtvrtou (moji) nejnovější německou bárku, která pokud vím, moc do bojů nezasáhla, a ačkoli byla spuštěna 8.12.1938!
Čtu monografii o ní a jsem zatím u roku 1942-43 a stále se německá admiralita nemůže dohodnou co s ní...nakonec ji potopí rusové někdy koncem padesátých let. Na to, že spolkla na čas pracovní kapacity a materiál na stavbu U-bootů tak teda dosti nezasloužený osud!

Já asi ani psát pořadí nebudu. podle mě jsou nádherný všechny lodě. Teda vítězí asi evropské státy a pak lodě se "nestandatní" výbavou nebo osudem či úrčením - Kardinál Richelieu- 2 věže dopředu, něco podobého asi jako HMS Nelson - jeho uspořádání věží je prostě úžasné. Co napsat o profilech Bismacka, Tirpitze, Lutzowa, Hooda atd...Paris, Jean Baart, Roma, Scorpiona...
Spíše se chci věnovat jednomu námořnictvu a pokud možno i osudu lodí. Takže za mě i v MDT - DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!

Naposledy upravil JoskaM dne 22.6.2010 23:25 út, celkově upraveno 3 krát.
Asiolo

PříspěvekZaslal: 22.6.2010 13:20 út    Předmět: .. Citovat

No tak ty francouzké siluety s hlavní výzbrojí ve předu to je něco ! to mě , přiznám se dostalo poměrně nedávno , jsem se do toho zakoukal ...
No a tak už mám nachystaného - Dunkerque
( ale Bismarck je prostě Bismarck to se nedá nic dělat . u mě je to 1*)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rybak

PříspěvekZaslal: 22.6.2010 22:47 út    Předmět: Citovat

kliknu na Img, vložím kod obrázku - to znamená vidím obrázek s koncovkou jpeg, nebo png a kliknu znovu na Img s hvězdičkou.

pak vymazat

PříspěvekZaslal: 17.10.2010 19:36 ne    Předmět: ..... Citovat

Ahojte
Jen se chci omluvit že sem dlouho nic nedávám- o prázdninách jsem koupil barák, statek a tak zatím ještě nebyl čas na vybudování modelářské dílny.
Asiolo

PříspěvekZaslal: 10.12.2011 21:17 so    Předmět: Citovat

Ahojte
Tak konečně jsem se k tomu vrátil a postoupil tak že zbyvá vyrobyt jen stěženě a záchrané prámy. Jinak je vše vyrobeno a čeká jen na osazení.
Obrázky ukazují zavěšení člunů na jeřáby, drátkování komína a osazená některé AA. děla...

Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 11.12.2011 12:11 ne    Předmět: Citovat

Pěkný detaily. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mech1
Administrátor

PříspěvekZaslal: 12.12.2011 10:29 po    Předmět: Citovat

Mohu se zeptat, zda to dlouhe ohnisko a malou clonu pouzivas schvalne?
Pro me je to uz trosicku moc, protoze nevidim vsechny detaily a prijde mi to skoda ... Smile
Asiolo

PříspěvekZaslal: 12.12.2011 10:58 po    Předmět: ... Citovat

Takže musím říct že schválně to nebylo i když posléze jsem si řekl že je to docela dobrý na to že jsem chtěl poukázat právě na ty detaily které tam jsou ostré.
Mám konečně svůj foťák a zjišťuju že to s ním ještě prostě neumím...
Asiolo

PříspěvekZaslal: 14.12.2011 2:22 st    Předmět: ... Citovat

Zadní stěžeň je hotov.
Chybí dodat lana a kladky.

Asiolo

PříspěvekZaslal: 15.12.2011 2:00 čt    Předmět: ... Citovat

Rozpracovaný hlavní stěžeň s rozpracovaným zábradlím.

History73

PříspěvekZaslal: 17.12.2011 11:58 so    Předmět: Citovat

Ahoj Asiolo,
Je to moc pěkný Smile
Můžu se zeptat z čeho je to zábradlí a jak ho vyrábíš ?
Připadá mi to jako nějaký měděný či mosazný drátek...ale nejde mi do hlavy jak to dáváš k sobě...

http://patlalov.myminicity.com/
http://patlalov.myminicity.com/env
http://patlalov.myminicity.com/sec
Asiolo

PříspěvekZaslal: 17.12.2011 12:59 so    Předmět: Citovat

Ahoj
Tak je to drátek měděný a je prostě slepen sekunďákem, nic závratného. Chce to vychytat dávkování lepidla na jehle aby tam nebyly ty nehezké nálitky lepidla.
Jenomže ! to zábradlíčko co mám na fotcetak pěkně slepené v rovině jsem potom musel stočit aby sedlo na strážní koš , no a při tom stáčení se to uplně rozpadlo.takže jsem ho pak udělal z papírovích proužků což ukážu na další fotce.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

Přejdi na: