Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

HMS Cleopatra / Shipyard / 1:96
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roman V.

PříspěvekZaslal: 20.6.2006 6:31 út    Předmět: HMS Cleopatra / Shipyard / 1:96 Citovat

Protože jsem před Brnem dodělal Kraza,tak jsem neměl v neděli do čeho střihnout a proto jsem se prohrabal archivem a vypadla na mě tahle krásná plachetnice.Za odpoledne jsem podlepil všechny části trupu a vyřezal.Foto ze stavby ale příště,zatím pouze foto modelu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
old_Mr_Grim
Moderátor

PříspěvekZaslal: 20.6.2006 8:01 út    Předmět: Citovat

tak na tuhle krásku mám spadeno už dlouho, bohužel jsem zatím nenašel odvahu se do ní pustit. Doufám, že jí někdy najdu Very Happy

PříspěvekZaslal: 20.6.2006 8:11 út    Předmět: Citovat

Na odvaze ani tak nezáleží,u mě je to spíš na chuti a po pásech a Krazovi sem si dal takovou oddychovku.Moc rychle to asi ale nepůjde,protože jsem se přihlásil ke Šmolíkům a Cleopatra se bude dělat ve chvílích,kdy mi to nepůjde se Šmolíkem.
Jinak při stavbě jsem narazil na dvě chyby.
CHYBA 1:díl F-jsou na něm špatně nakreslené otvory pro žebra.Je nutné tyto otvory vyřezat až nakonec,kdy se bude díl F vlepovat do kostry trupu.
CHYBA 2:díly IX a XI jsou zaměněné,takže na to pozor!
vítek

PříspěvekZaslal: 20.6.2006 8:37 út    Předmět: Citovat

To mr_Old_Grim Stavějte s Romanem společně. Můžete sdílet radosti i strasti a navzájem se povzbuzovat.
Krčmoň
Anonymní

PříspěvekZaslal: 20.6.2006 15:55 út    Předmět: Citovat

Zde jsou nějaké fotky již postaveného modelu http://album.volny.cz/zdenek238/browse.php?album_id=64413&browse_page=&PHPSESSID=8af8316d14c6d072eed0ad0c7ac51e69

Arrow Jen chci upozornit že fotky modelu nepochází z mé dílny Cool
old_Mr_Grim
Moderátor

PříspěvekZaslal: 20.6.2006 16:58 út    Předmět: Citovat

že bych se do ní pustil taky??? Smile ještě to uvážím

PříspěvekZaslal: 20.6.2006 17:22 út    Předmět: Citovat

Tak se do toho pusť ať nejsem sám.Určitě tam budou nějaké nedodělky a chyby tak to dáme aspoň rycheji dohromady.
old_Mr_Grim
Moderátor

PříspěvekZaslal: 20.6.2006 17:58 út    Předmět: Citovat

no, teď jsem si to zase prohlíd a fakt nevim, je tam strašne moc malejch dílů. HMS Bellona vypadá jednodušší Smile

PříspěvekZaslal: 21.6.2006 6:49 st    Předmět: Citovat

No to teda nevím,je určitě ale větší.
Roman V.

PříspěvekZaslal: 21.6.2006 7:07 st    Předmět: Citovat

Zde je výsledek mého dvoudenního(večerního)snažení.

miro_m13

PříspěvekZaslal: 21.6.2006 8:24 st    Předmět: Citovat

Ahoj Romane

možno si spomenieš na slovenské fórum (ktoré nám bohužiaľ spadlo), kde mám rozrobený Trinidad (Shipyard). Moja stavba sa spomalila práve na rebrách trupu. Trinidad má 12 hlavných rebier. Cleopatra, ak som dobre počítal na obrázku ich má 18.

Všimol som si, že si vonkajšie oblúky rebier vyrezal kolmo.

Po nalepení vertikálnych pásikov spodného plášťa (asi to tak bude aj na Cleopatre, tie pásiky nie sú vždy tak široké, aby sa dali preklenúť dve rebrá - nutnosť doplniť ďalšie pomocné konštrukčné diely) trup nebol plynule oblý a rebrá "presvitali". Celé som to rozobral a opravujem to tak, že na rebrá priliepam ďalšiu vrstvu kartónu a takto upravený (hrubší) oblý koniec rebra zabrusujem (skosím) do požadovaného stupňa oblosti, čím sa pokúšam zabezpečiť plynulosť oblúka už v tejto fáze.

Možno pri väčšom počte rebier, bude trup plynulejší. Ťažko povedať dopredu. Držím palce.

Dlhé čo ? Embarassed
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roman V.

PříspěvekZaslal: 21.6.2006 11:04 st    Předmět: Citovat

U Cleopatry jsou ty pásky taky vertikální a potom se ale nalepují ještě jedny horizontální.Tak snad to nějak půjde.Jinak ta kostra není ještě přebroušená,na to se chystám dnes večer.Každopádně budu dělat palubu tak,aby byla vidět jednotlivá prkna.Tzn.budu nalepovat každé prkno na palubě zvlášť.
Díky za radu.
miro_m13

PříspěvekZaslal: 21.6.2006 12:36 st    Předmět: Citovat

Keď už som začal robiť ?rozumbradu? tak už naporiadok (a sľubujem Romanovi, že toto je posledná úprava tohoto príspevku):

Na obr. č. 1 dobre vidieť rozdiel v chýbajúcej hmote rebier na miestach kde oblúk ustupuje viac (zelená), a kde menej (červená) ? vlastne v strede je ?úbytok hmoty minimálny?.

Lepšie to vidieť na detaily (obr. č. 2) :

Chýba tu asi 2 mm hmoty (zelená). Autor vystrihovačky nie celkom šťastne zvolil bod stretu ?rebrorysky? s ?vodoryskou? v smere ?zo zadu a zdola? (modrá) ? Hmota potom chýba preto, lebo trup v tomto smere výrazne ustupuje. Keby zvolil bod stretu na ?väčších oblúkoch? (červená) stačilo by zvyšnú hmotu už len odbrúsiť. Lenže z návodu sa modelár nedozvie, ktorý bod stretu autor zvolil ...

Diely obšívky spodného plášťa (biely papier)

majú v niektorých prípadoch taký rozmer, že sa nedotýkajú všetkých rebier (prípadne na hranu rebra s hrúbkou 1 mm treba umiestniť konce dvoch dielov). Tu (zelená) diel končí pred rebrom a zároveň nad vodorysným dielom (červená), ktoré je navyše navrhnuté tak, že jeho vonkajšia hrana je zapustená hlbšie pod úroveň rebra. Tým pádom plní len polovicu svojej funkcie ? držať rebrá v pravých uhloch, ale použitie na prichytenie obšívky je nulové.

Takže čo s tým ?

Na doplnenie hmoty a zároveň na miesto konštrukčných chlopní pre uchytenie dielov obšívky, zosilňujem trup vlepovaním kúskov 2 mm hrubého kartónu ? získam tým namiesto pôvodnej 1 mm plochy hrany rebier až 5 mm plochu ...

... a zabrusujem to do požadovaného tvaru (zelená)

Práca je to otravná, takže si rád prevetrám hlavu pri stavbe Šmolíka

Pokiaľ Roman, alebo ktokoľvek nadobudne pocit, že tento môj príspevok tu nie je celkom vhodne umiestnený, môže byť s ním naložené podľa jeho obsahu.

Romanove stavby si vždy rád pozriem a Cleopatru obzvlášť.

Naposledy upravil miro_m13 dne 22.6.2006 9:39 čt, celkově upraveno 1 krát.
Roman V.

PříspěvekZaslal: 30.6.2006 6:32 pá    Předmět: Citovat

Tak jsem si opět večer hrál,ale napřed převelice přemýšlel.Když už jsem se vzhlédl v plachetnici,tak ji udělám jak má být.Tzn,že jsem se vrhl na střední palubu a tu jsem kompletně zhotovil z balzy tloušťky 0,8mm.A protože se paluba skládá z pár prkýnek,tak jsem ji zhotovil taky z prkýnek,ale balzových.
miro_m13

PříspěvekZaslal: 30.6.2006 7:38 pá    Předmět: Citovat

... vonkajšia obšívka bude papierová, alebo ju abgraduješ nejakou drevenou dýhou ?

U Konradusa tak postavil "Batonus" ak sa nemýlim Golden Hind (kartonove rebra oplaňkované dýhou) a všetci tam padli na zadok ...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejdi na: