Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

S.M.S Lutzow / GPM / 1:140 HOTOVO
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
KRM

PříspěvekZaslal: 10.8.2009 7:18 po    Předmět: S.M.S Lutzow / GPM / 1:140 HOTOVO Citovat

Zdravím přátelé Smile Tak protože již práce na POW jsou ukončeny a není na něm již co stavět,již pouze nabarvit, rozhodl jsem se pustit do této krásky. Myslím, že model netřeba představovat. Myslím, že velmi pěkně ho prezentuje ve svém vláknu štefino.

Snad jen tolik, že tento model bude stavěn stejným postupem jako POW, avšak nyní budu moc celou stavbu zdokumentovat, což u POW nešlo, neboť v té době jsem ještě neměl foťák,ale nyní vše napravím Wink

tak snad jen už na začátek letmý pohled na model ještě v placatém stavu a hurá do patlání Smile Very Happy Wink

rozestavěno: HMS Hood
odloženo: La Belle Poule

Naposledy upravil KRM dne 8.4.2011 5:22 pá, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
štefíno

PříspěvekZaslal: 10.8.2009 11:43 po    Předmět: Citovat

Huráá...už se těším. U mě teď vrcholí poslední práce, takže na konci prázdnin by mělo být hotovo Smile

Jen škoda, že není moc publikací s monografiemi nebo i fotkami. V měřítku 1:140 by se nějaký upgrade hodil Wink
KRM

PříspěvekZaslal: 10.8.2009 13:10 po    Předmět: Citovat

štefíno: Tak nějaké úpravy v plánu jsou. I na POW jsem jich spoustu udělal. Je pravda, že publikací mnoho není,ale něco sehnaného mám a budu používat i plány co jsem doslat od kolegy co staví plastové modely. Něco se z toho jistě snad použije. Smile

Promyslel jsem i postup,jak začnu s tvorbou trupu. Protože se horní část celá svažuje od přídě k zádi, nejprve sestavím jen spodní část, vyztužím,zabrousím a polepím obšívkou a pak začnu až s vrchní částí.

Bude to asi lepší, protože jsou mezi žebry dost velké rozestupy, hrozí, že by lod mohla jít snadno do vrtule. A protože model v mé úpravě má 150 cm, musím to pořádně ohlídat Confused

A menší postup, vystřiháno a může se začít podlepovat. Razz

KRM

PříspěvekZaslal: 10.8.2009 20:50 po    Předmět: Citovat

Tak jsem zruba před hodinou mrknul na kostru,jak se vyvíjí podlepování a zjistil jsem, že je vše krásně proschlé. Proto jsem se pustil do vyřezávání a protože kostra trupu není nijak co se týče počtu žeber nějak náročná, tak vše šlo celkem hladce a rychle.

A zde již pohled na komplet vyřezanou kostru

Na sucho jsem tak vše nějak proměřil a zdá se to být dobré.. Sem tam drobný přesah žeber,ale vše se ztratí při broušení. Tak jsem si do spodní části žeber narýsoval vyztužovací obrazec a pomalu se pouštím do sestavování spodní části.

Dnes pokud se poštěstí, tak bych vyztužil, vyrovnal a slepil spodní část,aby mohla dobře přes noc proschnout. Jinak možná někdo bude něco namítat proti kartonu co používám při stavbě,ale ani u POW jsem s ním neměl problémy, tak věřím, že i teď nenastanou Confused Smile Very Happy
Howkey

PříspěvekZaslal: 10.8.2009 20:59 po    Předmět: Citovat

Koukám že používáš já tomu říkám "botový karton" (karton z krabice od bod). Neni lepší používat plný karton ? Mě se tohle vždy hrozně kroutilo při podlepování i potom při osazování dílů dohromady.
KRM

PříspěvekZaslal: 10.8.2009 21:10 po    Předmět: Citovat

Howkey : Tak myslím, že žáleží na samotném modeláři kam jaký karton použije. Plný karton bych používal, ale k tomuto mám snažší přístup. Tento používáme v práci jako obalový materiál a jeden list tohoto kartonu má rozměry 200 x 60 cm, což je pro mé modelaření ideání.

Jinak pravda je, že se kroutí,ale naučil jsem se s ním pracovat a používám na podlepování i samotnou stavbu celkem profi lepidlo a to kroucení zamezuje.

Jinak plný karton používám až k podlepování nástavbových konstrukcí. Ale díky za připomínku Smile Very Happy Wink Patlu zdar
štefíno

PříspěvekZaslal: 10.8.2009 22:11 po    Předmět: Citovat

Bacha na vrtuli Laughing . Mě se to hodně kroutilo hlavně při lepení obšívky.
KRM

PříspěvekZaslal: 10.8.2009 22:39 po    Předmět: Citovat

štefíno : díky za radu. Sledoval jsem to na tvém vláknu a proto se tomu chci vyvarovat a stavbu trupu budu dělat jak jsem popsal výše. Snad tomu zabráním.

Uvidíme zítra ráno, až z ní sundám zátěž a nechám chvilku dýchat co bude dělat Smile
KRM

PříspěvekZaslal: 11.8.2009 7:56 út    Předmět: Citovat

Tak jsem tu opět s měnším pokrokem . Zatím toho ještě nic moc ke koukání není, ale postupem času snad bude Smile Very Happy

Dnes ráno jsem sundal zátěž z trupu a celkem příjemné překvapení. Zdá se to zatím být vpořádku co se týká souměrnosti.

Ted ještě pořešit ty velké prostory mezi jednotlivými žebry. Ve středu lodi jsou od sebe žebra vzdálená skoro 18 cm, to by pak obšívka nevydžela a propadla by se. Sad
KRM

PříspěvekZaslal: 11.8.2009 12:29 út    Předmět: Citovat

Opět menší pokrok. Trup se podle mého očekávání nekroutí a tak jsem se vrhnul do vyplňování prostorů.

Uvažoval jsem o polystyrenu a nebo vypěnit,ale nakonec jsem zvolil tuto variantu. Celkem to jde zatím dobře a myslím, že stabilitě konsrukce to prospěje.

Několik fotek z vyztužování Smile

Na těchto fotkách je celkem dobře vidět, že lod je v rovině a nijak se nekroutí. Což jsem jedině rád Smile Very Happy Wink

A zde již kompletně vyztužená a připravená na pořádné proschnutí. Zvlášt na druhé fotce je vidět, jak jsou pro lepší pozdější pevnost namazané lepidlem i spoje výztuh z žebry i lehce okolo a ne jen na ploše výztuhy. Aby si nikdo nemyslel, že jsem takovej patlal a neumím nanést lepidlo Very Happy Very Happy

Tak to by bylo. Zatím nechám pořádně proschnout a jdu trochu prostudovat tu šíleně vypadající příď. Smile Very Happy Wink

Prosím, řaď obrázky za sebe (alespoň po 2-4) místo pod sebe, ať se zbytečně neprodlužuje příspěvek - old_Mr_Grim
KRM

PříspěvekZaslal: 12.8.2009 12:43 st    Předmět: Citovat

old_Mr_Grim: díky za připomínku, napříště se budu snažit Wink

Další pokračování.Na první fotce zatím pouze zabroušená kostra a připravil jsem obšívku. (Jak tam jen tohle na ten trup dostanu Smile Very Happy Wink ) Na dalších už probíhá samotná příprava stavby obšívky, kdy si na příslušný díl připravím o něco menší na podlepení. Tedy vlastně každý kus obšívky je složen prakticky ze dvou čtvrek nalepených na sobě.

Samotný postup je následující: lepidlo nanesu na menší vnitřní díl obšívky, slepím s vnější částí a hned natvaruji na trup. Výhoda lepidla, které používám je v tom že má celkem dlouhou ,, dobu zavadnutí´´ což dává dostatek času krásného natvarování obšívky na trup. Obšívku ovšem nelepím na samotná žebra, pouze na vodorovné střední žebro, které dělí lod na část nad vodou a pod vodou. Pak už se nechá pouze proschnout a je hotovo. Takto zhotovím celou obšívku.

Po proschnutí je obšívka pěkně pevná, nemá tendenci se prohýbat při uchopení do ruky a výrazně zpevní konstrukci trupu.

Asi nejtěžší část obšívky je za mnou. Nebylo to zrovna jednoduché natvarovat ten výstupek na přídi, ale nakonec se to podařilo. Zbytek už půjde snad dobře Smile Very Happy
štefíno

PříspěvekZaslal: 12.8.2009 14:38 st    Předmět: Citovat

citace:
Asi nejtěžší část obšívky je za mnou.

To jsem si taky myslel Laughing . Pro mě nejtěžší část byla záď .
KRM

PříspěvekZaslal: 13.8.2009 20:17 čt    Předmět: Citovat

Opět trochu menší postup při potahování trupu. Zatím vše sedí docela dobře i když ty třední kusy obšívky - byla to celkem makačka, napatlat to rychle lepidlem a hned natvarovat na trup Smile Very Happy Povedlo se. prvních 8 kusů obšívky napasováno na trup a nyní jsem se přesunul na záď a budu pokračovat ke středu, kde pak případně upravím na posledním kusu obšívky případné nepřesnosti Confused Ovšem práce je to zdlouhavá,ale přibližuje se to ke konci Very Happy

štefíno: celkem jsem byl zvědavej, jak ta zád půjde dát do kupy po tom co jsi psal a bylo to naštěstí vpohodě. Nejdříve jsem myslel, že ten poslední kus obšívky nebudu vyztužovat, když je tak složitej na tvarování, nakonec jsem do toho šel a výsledek můžeš posoudit Smile Very Happy Wink
štefíno

PříspěvekZaslal: 13.8.2009 22:28 čt    Předmět: Citovat

Soudím soudím...že to máš lepší než já Smile

Moderátoři: Zítra prosím smazat tento příspěvek...dík Wink
george

PříspěvekZaslal: 14.8.2009 8:01 pá    Předmět: Citovat

Ahoj Karle, jedeš jak drak Smile pěkné. už jsi začal s barvením Prince of Wales? koukám že plachetka šla k ledu-vyskytli se nějaké problémy?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Další
Strana 1 z 18

Přejdi na: