Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Čechie Böhmerland / ABC / 1:16
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika / Small vehicles, cars
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tess

PříspěvekZaslal: 9.9.2009 23:13 st    Předmět: Citovat

Díky za slova chvály, velice mě potěšily
Aki: Jediná věc, co mě napadá, je přetřit ho střibrnou barvou, ale to by zas neladilo s ostatnimy prvky, které by měly být taky lesklé a z důvodu nebezpečí zapatlání okolních částí bych je nemohl nabarvit. Zkoušel sem to potáhnou alobalem, ale po pár marných pokusech to letělo do koše, protože na něm byly po upravování škaredé ohyby. Ale i v tomto stavu se mi ten výfuk celkem líbí hlavně díky tomu, že je papírový - samozřejmě bych mohl použít nějaký drátek, ale stavíme přece papíraky ne? Laughing

Momentálně se peru s koly a kvůli nedostatku času to vidím na delší dobu. Až budu mít alespoň jedno komletní dodám fotky.
Tess

PříspěvekZaslal: 14.9.2009 23:42 po    Předmět: Citovat

Doděláno jedno kolo, osazeno na zadní osu, přilepena skříňka na nářadí, komplet zadní sedačky je už taky na svém místě. A tady se projevil prví problém - mezi sedačkou a zadním kolem mi nezbylo místo na blatník (na fotkách je vidět, že bych ho tam už opravdu neverval), ne nadarmo psal autor v návodu, že po dokončení této části jsem z nejhoršího venku. No tak blatník jsem musel tedy vynechat, použiju ho na přední vidlici. Po nabombírování pneumatiky nešlo kolo prostrčit stojánkem - to mě mohlo napadnout, ale není to nic co by se nedalo spravit. Při osazování skříňky mě to nenapadlo, ale docela by mě zajímalo, jak tam teď narvu řetaz Smile
Nafotit některé fotky dá celkem zabrat, protože udržet takovou potvoru stát na jednom kole, někdy dokonce i vzhůru nohama, aby člověk nic nepoškodil není zrovna nejlehčí.
Jak je vidět, je to opravdu macek:

Detail zadního kola, vím, že ten vzorek je nejspíš sci-fi, ale mě na tom zas tak nezáleží.

Tess

PříspěvekZaslal: 26.9.2009 13:20 so    Předmět: Citovat

Hlásím HOTOVO! Very Happy No berte to trochu s rezervou, ještě mi chybí lanka na brzdy, převodovku a vůbec skoro vše, kde je potřeba takových materiálů. Zatím nemůžu nic vyhovujícího sehnat. Fotky s krajinou sou foceny v mém jednom starém diorámatu, které sem už vyřadil na podobné příležitosti, jako je toto. Je velké asi 1-0.8m a i tak mi to někde nestačí. Teď už k fotkám:

Rád bych tam přidal i tu sajdkáru, ale to, co jsem v Blenderu vytvořil mi nejde v Pepakuře otevřít Sad Formát je ok a když to zkouším načíst - soubor > otevřít atd., tak se mi to v půlce sekne, nahlásí chybu a pepakura se vypne...
PS nevíte, co je a kde bych sehnal režnou nit?
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 26.9.2009 18:43 so    Předmět: Citovat

Režnou nit seženeš ve švadlence. Je to hrubější a pevnější než klasické na šití strojem. Prodávají se v takové papírové válcové krabičce a s ní je kus té nitě vystrčeněj a tak se taky vytahuje ven. Takže časem ani nevíš kolik jí v té krabičce je.

K modelu motorky jako takové bych měl dotaz. No fotkách z boku modelu se mi zdá že přes celek válce je vidět na druhou stranu. A to by snad ani nemělo - nebo se pletu? Možná by se dalo koukat tak přes žebrování válce ale samotný válec???
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tess

PříspěvekZaslal: 26.9.2009 21:40 so    Předmět: Citovat

Ups tak to je celkem velký přešlap... Embarassed Embarassed Embarassed mno když se teď dívám na youtube a fotky na googlu máš pravdu. Mně zmátl díl ve vystřihovánce, z kterého ma ten válec být. Je to typický díl pro zjednodušení toho, co sem vytvořil já. A stejně mi vrtalo hlavou proč by ten výfuk vycházel z žebrováni

a tady je vidět, že pres něj nejde vidět ani skrz denní světlo

Dik za tip na tu nit, mám v plánu ji použit na lanka, jak už mimochodem sám autor doporučuje
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 26.9.2009 21:45 so    Předmět: Citovat

No jo, stane se... I chybička se někdy vloudí. Můžeš říkat, že je to supermoderní ekologický motor.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tess

PříspěvekZaslal: 22.11.2009 23:42 ne    Předmět: Citovat

Tak konečně fotky dokončeného modelu i s podložkou. I přesto že motorku prohlašuji za dokončenou, stejně tam něco chybí. Kdo uhodne co to je? Smile
Oddělal jsem zadní skříňku, protože by se mi motorka na podložce moc mačkala a navíc se mi zdá, že bez ní vypadá více "sportovněji". Ta obluda co na ní sedí je z jednoho mého dřívějšího nedokončeného projektu a nemusíte ji věnovat pozornost Smile. Ještě to opatřím nápisem, na kterém bude info modelu, ale to až jindy. V tomto stavu mám model již delší dobu, ale nechtělo se mi fotit.
Podložka: Té oranžovej si nevšímejte, ta se bude ještě upravovat Smile Musel jsem si trochu pomoct, aby mi čehia nepadala samovolně na stranu a proto ta konstrukce, na které stojí přední kolo.

A tu s motorkou a onou "obludou"

Budu rád za jakékoliv reakce.
Filip M.

PříspěvekZaslal: 22.11.2009 23:57 ne    Předmět: Citovat

Mě se to líbí Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tess

PříspěvekZaslal: 24.11.2009 23:52 út    Předmět: Citovat

To sem rád Wink
JoskaM

PříspěvekZaslal: 25.11.2009 10:33 st    Předmět: Citovat

ahoj ahoj,
sice jsem tě moc nesledoval a ted mě ten tvůj barevný zázrak zaujal,
ten výfuk opravdu není to pravé - ostatek je luxus...zkus to "přeplátovat cigaretovým papírkem, když to dostatečně zaleješ i lepidlem a přebrusíš a kápneš barvu co má, tak to bude luxus..
dále mě trošku dráždí ty lanka, krom toho, že režná nit je chlupatá (přetři nebo napust ji lepidlem a kloudně uhladit, pak určitě, ale tak či tak..dělá lanko velké oblouky...koukni na kolo nebo motorky... (zkus drátek z telefoního kabelu, (nebo sítového kabelu)
a pak ten motor, je možný že neměl válec?? - teda válec jen v tom žebrování a ojnice byla jako vidět...mě se to nezdá, příjde mě to, že ti opravdu kus motoru schází, (to že na skutečný fotce neprosvítá je asi normální, to žebrování bylo asi hustší - buďto je to kus někaké litiny - pak jsou žebra tlustý - nebo bývají plechový, pak jsou hustý a tenký...tam bych ještě zapracoval...
http://img.motorkari.cz/upload/images/cache/clanky/20081002172012-12908_jpgresize_1200x800__type_jpg_.jpg - máš to i s hezkou paní a moc motor necloní
jinak je to opravdu šílená a krásná konstrukce, světlo a tak..inu Cool
Tess

PříspěvekZaslal: 26.11.2009 21:25 čt    Předmět: Citovat

čau,
říkal jsem si, že ten výfuk nechám už tak, ale když už jsi druhej člověk, co mi to navrhuje asi s tím něco udělám. Kdybych si zničil ten, co tam mám tak tam prsknu nějakej drátek, protože podruhé by se mi s tím nechťelo pachtit.
No je fakt, že ty lanka by chtěli taky upravit tak uvidím co se s tím dá dělat. Nejspíš to nebude brzy, poslední dobou chodím spát i bez lepení v 1 ráno... až budu mít čas a náladu pošlu výsledek.
A pokud jde o ten motor, tak si myslím, že tam nic nechybí. V době stavby jsme měl motorku proštudovanou podle fotek na netu, a vše co jsem viděl, že tam bylo v realu, to jsem taky stavil z papíru...
Zdraví tess
Supermuf

PříspěvekZaslal: 26.11.2009 22:06 čt    Předmět: Citovat

Zcela neskromně jsem přesvědčen, že Ti na tom motoru, resp. na válci motoru kus prostě chybí. Už jen z techn. hlediska, jak by byl potom válec vůči klikové skříni utěsněn ?

Porovnám-li model s zde prezentovaným a s následujícími fotkami, které si sem drze dovolím podsunout, myslím, že není o čem Wink

Naposledy upravil Supermuf dne 27.11.2009 2:19 pá, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JoskaM

PříspěvekZaslal: 26.11.2009 22:38 čt    Předmět: Citovat

Přesně, ty tam máš žebra, možná píst, nad ojnicí bylo možno přemýšlet(jeslti to není jen 4x šrouby na stažení žebrování a samo vahadla k ventilům). Ale jak píše supermuf - utěsněn..teoreticky - opravdu jen teoreticky a hypoteticky - když by píst běhal jen ve válci, může vést ojnice do klikové skříně klidně venkem.. - jen nevím jak by to bylo s mazáním (už kvuli tomu že to má rozvod OHV - tedy má ventily a není to dvoutakt není mazán palivem) a olej by vycákal během minuty ven. A pak jak utěsnit ojnici a vanu...výkyv ojnice není velký, ale utěsnit to je asi nemožné...možná kůží

Tak nám TESS promiň, že rejem až teď, ale tohle by vážně chtělo..i ten výfuk bych ti odpustil...ale díru v motoru...ale je to tvůj model, ty víš, jak se na motor dostaneš nebo nedostaneš - možná vložení proužku pod žebrování...

Když jsme u těch motorů promiň mi OT - ale četl sjem teď o Wankově (oprava WANKLOVĚ)motoru...nevím proč se svět vůči tomuto objevu tolik uzavřel...pokud vím používá ho jen mazda, pak se dělal i do motorky, ted přichází nějaké halo v letecké dopravě..-ale přiznejme si píst jak chuděra líta a mění směr...to jsou hrozný ztráty, u wankla se jen točí a přenáší se krouták dál...pro modeláře asi nic moc znázornění ale ten nápad...no teď nás spíše čekají baterky a prodlužovačky...

Opraveno gramaticky i technicky i sebekriticky.JM*

Naposledy upravil JoskaM dne 7.12.2009 7:36 po, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tess

PříspěvekZaslal: 6.12.2009 23:33 ne    Předmět: Citovat

Tak sem se na to díval, a rozhodl se, že se pokusím vyjmout celý motor, pokud nepůjde celý tak alespoň žebrování - to udělám nové a při té příležitosti, jelikož bych bez odstranění lanek neměl šanci s něcím manipulovat, tak i ty lanka rovnou vyměním/upravím to se uvidí. Supermufe dík za fotky, budu se podle nich řídit, pokud se mi to z tama podaří nějak vypáčit.
Teď k tomu výfuku
jm9454 napsal:
zkus to "přeplátovat cigaretovým papírkem, když to dostatečně zaleješ i lepidlem a přebrusíš a kápneš barvu co má, tak to bude luxus..

Myslím, že bude stačit, když to napustím sekunďákem - ten cigaretový papír, myslím, že by mi v ohybech vytvořil vlnky a potom bych je nemusel obrousit.
Ale jak říkám, času málo, tak se uvidí kdy se k tomu rozhoupu. Snad o vánočních prázdninách bude trochu víc klid.
Já se musím přiznat, že těm všem odborným názvům moc nerozumím, tak se musím řídit hlavně podle fotek. Tak mě omluvte kdybych náhodou řekl nějakou technickou blbost, fakt je to pro mě celkem španělská vesnice, snad to může omluvit věk...
Martinus

PříspěvekZaslal: 7.12.2009 7:16 po    Předmět: Citovat

Když už technické termíny, tak přesně - Wankův motor neexistuje, pouze tento
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika / Small vehicles, cars Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

Přejdi na: