Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Čechie Böhmerland / ABC / 1:16
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika / Small vehicles, cars
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tess

PříspěvekZaslal: 1.8.2009 16:43 so    Předmět: Čechie Böhmerland / ABC / 1:16 Citovat

Dobrý den.
Tak je mi zatím odepřen přístup do copy centra, abych si nechal zvětšit Blitze a mohl dokončit Flaka a tak sem se pustil do čechie.

Jde o nejdelší seriově vyráběný motocykl na světě. Jeho rozvor, tj. vzdálenost os kol, je 2230 mm! Tedy téměř o celý metr více, než je průměrný rozvor normálního motocyklu. Dílnu na motocykly Čechie (německy Böhmerland) založil v roce 1925 v Krásné Lípě mechanik Albin Hugo Leibisch (1888 Rumburk - 1965 Passau)

Základní technické údaje:

Délka: 3170mm
Rozvor: 2230mm
Motor: Jednoválec, 600 cm3 OHV Liebischovy vlastní konstrukce
Výkon: 11,8 kW (16 k) při 3600 ot./min., později byl zvýšen na 17,7 kW (24 k) při 5000 ot./min
Převodovka: 3+3
Max. rychlost: 130 km/h

Se sajdkárou se mohla na výlet odvézt až čtyřčlenná rodina. Motocykl byl v té době vlastně alternativou nedostupných osobních automobilů.
A teď už k samotné stavbě.
Rám se mi moc nepovedl ale v záplavě detailů se nedostatky ztratí. Právě dokončuji zadní sedačku. Přemýšlel jsem jak docílit pěkného tvaru kůže na sedlu a napadlo mně toto. Nanáším vrstvy herkulesu a nechávám je zaschnout, momentálně na fotkách dosychá 2. vrstva a ještě jednu nanesu. Potom to buď nabarvým nějakou revellkou nebo nasliním díl horní části sedačky, který je ve vystřihovánce a přilepím ho tam. Sedlo je zatím jen nasucho přiložené.

Nedoufám v to, že se mi stavba povede jako Hromadkovi.s, ale budu se snažit...
PS. Nedávno jsem objednal skalpel a krůžítko od Olfy, doteď jsem dělal klasicky nůžky, odlamovací nožík. Podložku budu mít sice stále stejnou, kus tvrdého papíru 1mm, ale to se taky časem změní Wink

Naposledy upravil Tess dne 1.8.2009 19:32 so, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
paluso

PříspěvekZaslal: 1.8.2009 18:52 so    Předmět: Citovat

A tak to som prekvapený. Na ABC mi to príde dosť detailný model, prekvapilo ma to. Ale super, motoriek tu moc nevidieť. Dufam že to stihneš skôr ako otvoria to copy centrum Wink
Rám mne príde dobrý. Posudzujem samozrejme podľa mojich schopností a netrúfal by som si na to. Z čoho si ho vyrobil prosím ťa ten rám a čím lepíš diely dokopy? Určite to bude chcieť opraviť farbu, alebo niečo s tým urobiť.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LARY

PříspěvekZaslal: 1.8.2009 20:58 so    Předmět: Citovat

Zírám, tak tento model už dlouho očuchávám v šuplíku, ale netroufám si
na něj. Tady to vypadá hodně nadějně.
Jestli někdo scháníte originál, tak mi napište, já to ani zkoušet nebudu.
Chci se zeptat: rám je papírovej a nebo jak ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
míša kulička

PříspěvekZaslal: 3.8.2009 18:56 po    Předmět: Citovat

Budeš dělat i tu sajdku nebo jenom čistě motorku?
Tess

PříspěvekZaslal: 3.8.2009 19:24 po    Předmět: Citovat

Rám je ze špejlí obroušených, a kulaté části z drátku, zkoušel sem to asi 3x z papírových trubiček a dospěl sem k závěru, že s mými modelářskými schopnostmy to není možne. Jak jsem to skoušel z papíru tak pokažde mi neseděla geometrie, hlavně u těch zaoblených částí a navíc to bylo celé kostrbaté. Sajdku bych si taky moc rád postavil ale není součastí modelu a s Blenderem a jemu podobných programech si prostě netykám...
Tess

PříspěvekZaslal: 4.8.2009 23:23 út    Předmět: Citovat

Pokračování, podle návodu bych se teď měl patlat s koly, ale pořád čekám na krůžítko od Olfy tak dělám dopředu. Předem se omlouvám za kvalitu fotek Embarassed , je to foceno před chvílí a všichni už spí takže si nemůžu rožnout velký světlo. Některé sou s bleskem.
Zadní blatník

Hotové zadní sedlo

Skříňka na nářadí, ta škvíra nenï způsobena mou chybou. Stejně tam bude nakonec kolo a bude tam prd vidět, takže to nevadí =).

A celkový pohled

Tess

PříspěvekZaslal: 11.8.2009 0:53 út    Předmět: Citovat

Další progres
Většina dílu je zatím nasucho přiložených k rámu, protože ještě nemám hotové zadní kolo a nevím jak bych ho tam rval přes všecky ty doplňky.

Říkal sem si když je ten Blender zadara tak proč to neskusit. Včera a dnes sem nad tým celý den tápal . Tak tady je výsledek toho co sem zatím spatlal (upřesňuji, že by to "měla" být sajdkára pokud to nejde poznat..) Jak sami vidíte ještě to není hotové, ale doufám, že to dotáhnu do konce. Kolo je jen provizorní. Okopíruju si to z čéchie samotne a dám ho tam ať jsou stejné. Vzhledem k tomu, že je to vůbec můj první model vytvořený na pc, tak buďte schovívaví

Jo a ještě mám takový problém s pepakurou. Když sem to zkoušel otevřít, asi v 68% mi to seklo a za chvilu mi tam vyskočila tabulka "V aplikaci Pepakura 3 došlo k chybě, je potřeba ji ukončit" atd...S žádným jiným 3D objektem, který sem našel na internetu to nehlásilo žádnou chybu. Prosím pomozte kdo s tím má víc zkušeností Crying or Very sad sem z toho už celkem zoufalý. Blender mám verzi 4.4 a pepakuru ver. 3
Tess

PříspěvekZaslal: 12.8.2009 21:43 st    Předmět: Citovat

Konečne sem tu sajdku dodělal, tak tady sou nějaké fotky. Upozorňuji, že co sem nenašel na fotkách jak má přesně být, je sci-fi, tudíž tam nehledejte maličkosti, nebo chyby, věřím, že je jich tam víc než dost, ale pro mé potřeby to stačí.

Na čechii samotné teď pracuji na přední vidlici, fotky dodám, až bude nějaký větší postup.
mumodeanel

PříspěvekZaslal: 13.8.2009 16:07 čt    Předmět: Citovat

Hezká stavba i to 3d stojí za to já bych v tom žadné maličkosti nehledal Wink
Tess

PříspěvekZaslal: 17.8.2009 1:23 po    Předmět: Citovat

Dík Smile
Přední vidlice už bude skoro hotová, takže když to shrnu chybí mi přední blatník, obě kola, dodělat řídítka (hledáček, brzdy atd.). a hromadu drátků ( brzdící lanka, převodovka a nevím co ještě je toho tam hodně) a můžu se vrhnout na sajdku. Už teď je to pěkný macek.

Tess

PříspěvekZaslal: 2.9.2009 22:18 st    Předmět: Citovat

Po delším čase zase pokrok, řídítka hotové, momentálně pracuji na kolech a dodělávam věci, které sem při stavbě vynechal.
Vytunil sem přední reflektor, posuďte sami, myslím, že se mi to celkem povedlo. Kolo je sice zatím jen z jedné strany, ale neodolal jsem a vyzkoušel jsem jak bude na modelu vypadat.

Aki

PříspěvekZaslal: 3.9.2009 8:53 čt    Předmět: Citovat

to světlo je totálně parádní Smile jenom - nechtěl bys zkusit něco udělat s tím kolenem vejfuku? připadá mi oproti zbytku modelu trošku "odfláknutej" Smile je mi jasný, že je to asi děsná piplačka, ale trochu mi kazí dojem z jinak naprosto dokonalýho výsledku Smile

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mazdra

PříspěvekZaslal: 3.9.2009 9:57 čt    Předmět: Citovat

to vyypada jak plastikovej model Laughing Laughing Laughing ale fakt povedenej papirak

KDO NEUMI , ČUMI
KDO UMI , UMI Shocked

Naposledy upravil mazdra dne 3.9.2009 18:13 čt, celkově upraveno 1 krát.
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 3.9.2009 15:33 čt    Předmět: Citovat

Zatím povedení práce. Wink
hank

Bydliště: přes víkend Doksy u Mácháče, v týdnu Litovel na Hané, občas celý svět :-)

PříspěvekZaslal: 3.9.2009 20:10 čt    Předmět: Citovat

Tady
http://www.tolstejn.cz/foto/krasnalipa/File/CB%202009.pdf
je pozvánka na letošní už 11. setkání motocyklů Čechie-Böhmerland v Krásné Lípě, kde se tyto stroje kdysi vyráběly.
Koná se tuto sobotu 5. září od 8:30, výstava motorek na náměstí v Krásné Lípě je od 9 do 10 hodin, v pozvánce najdete i trasu spanilé jízdy mj. přes Varnsdorf, Rumburk, Jiříkov a Šluknov.
(Já mám bohužel v sobotu jiné povinnosti, takže tam nebudu, i když to je od nás takříkajíc na dostřel...)

zdraví
hank
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika / Small vehicles, cars Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejdi na: