Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Thomas Flyabout/ ABC, R. Vyškovský/ 1:32/ Hotovo
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika / Small vehicles, cars
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kterou kategorií mám pokračovat po veteránovi?
Velká dopravní technika
30%
 30%  [ 22 ]
Pásová technika
20%
 20%  [ 15 ]
Letecká a kosmická technika
9%
 9%  [ 7 ]
Lodě
12%
 12%  [ 9 ]
Železnice
12%
 12%  [ 9 ]
Ostatní modely
2%
 2%  [ 2 ]
Diorámata
12%
 12%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 73

Autor Zpráva
Martinus

PříspěvekZaslal: 17.7.2009 20:41 pá    Předmět: Thomas Flyabout/ ABC, R. Vyškovský/ 1:32/ Hotovo Citovat

Po dokončení tvarově náročnější formule si teď plánuji odpočinout u tohoto staršího kousku od Mistra. Líbila se mi sbírka veteránů od Darktime a řekl jsem si, že bych si taky mohl jednoho slepit. Tento model se mi sešel dokonce třikrát a pokaždé má jiný barevný nádech Shocked

Vybral jsem si ten nejspodnější, má lepší barvy a ostrý tisk. Horní dva jsou takové rozplizlé. Bohužel ten nejlepší výtisk má poškozený díl střechy:

Takže 6 dílů střechy vezmu z jiného výtisku a kdyžtak i nějaké náhradní díly, jestli budou potřeba Very Happy Jak už je u mě zvykem, model bude slepený jako čistá krabicovka, ale sám Mistr v návodu doporučuje, že "šikovní modeláři mohou vyříznout i skla oken v ochranném rámu a vzduch v rámech podvozku". A tak se i stane, protože po dokončení formule od Petra Špinlera už se automaticky považuji za šikovného modeláře Cool Laughing Laughing I na tomto modelu si tedy vyzkouším něco nového - na Dakarce to byla výroba kol s kružítkem Olfa, na Valašském stavení výroba terénu (pravda, žádný zázrak to nebyl), na formuli to bylo bombírování kol spolu s vylepšeným způsobem lepení bočnic a tady to bude zasklívání oken. Jen musím ještě projít zdejší fórum a podívat se, jak se to vlastně dělá Very Happy

No a dalším důvodem, proč chci lepit tento model, je jeho zařazení do kategorie MDT. Rozhodl jsem se, že si splním takového "modelářského Bobříka" a v každé ze zde uvedených kategorií odprezentuji stavbu jednoho modelu. Modely už mám zhruba vybrané, snažil jsem se vybírat takové, jejichž stavba tady ještě nebyla popsána. Milovníci archivních kousků mohou jásat, vše bude ABC / Albatros Cool Jen zatím nevím, co bych měl dát do Kuriozit Laughing Prozatím mám splněný Dakar, Architekturu a MDT sportovní.

Stavba bude zahájena v co nejkratším možném termínu Very Happy

Naposledy upravil Martinus dne 23.9.2009 19:46 st, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martinus

PříspěvekZaslal: 18.7.2009 16:47 so    Předmět: Citovat

Při čekání na zaschnutí jednotlivých vrstev laku na formuli jsem se pustil do stavby veteránu. Už jsem zapomněl na stavby modelů z ABC a tak mě nemile překvapil tisk z rubu modelu. Blbě se v něm hledají propichy pro rýhování z druhé strany, prosvítá to a na lak můžu zapomenout... Nedá se nic dělat, musím tvořit z toho, co je k dispozici Very Happy Na druhou stranu se s tím papírem skvěle dělá, podle mě líp než s tím 120gr. papírem, na který jsem tisk formuli.
Pro začátek jsem si vykrouhal díly na kokpit (tak to nazývá i Mistr v návodu Laughing ):

a slepil ho dohromady:
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
yvan

PříspěvekZaslal: 18.7.2009 23:11 so    Předmět: Citovat

Jedeš jak drak. Už si to moc nepamatuju, ale myslim, že tam byl drobný problém v zadním dílu předních sedadel, matně si tam vybavuju někde nějakou mezeru Laughing

No ale když, dáš pozor, tak to dobře dopadne, dá se to dat dohromady Cool

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martinus

PříspěvekZaslal: 19.7.2009 8:18 ne    Předmět: Citovat

Díky za fotku,sháněl jsem nějaké detailní foto na internetu a všechno bylo hrozně z dálky. Už abych ho měl taky v takovým stavu, vypadá pěkně Exclamation Je to nalakovaný, nebo se mi to zdá? Po tom, co jsem zkušebně nalakoval Motipem jeden starý model z ABC a dopadlo to prosvítám rubového tisku:

to lakovat radši nebudu.
O tom zadním dílu podám report, díky za upozornění. Na těchto starých modelech je problém, že tam nejsou pomocné čárky, jak to má sedět na sobě. I při lepení tvarovaných dílů se to musí trefovat od oka Confused
yvan

PříspěvekZaslal: 19.7.2009 10:27 ne    Předmět: Citovat

Nezdá, lakovaný je. Žádná věda, jenom vodou ředitelný od agamy, naneseno štětcem (dávný experiment Cool ). Fotek je pravda málo, kdybys potřeboval nějaký detail tak dej vědět a já se pokusím Wink
Martinus

PříspěvekZaslal: 20.7.2009 11:37 po    Předmět: Citovat

Malý pokrok. Nalepil jsem zadní díl, o kterém psal Yvan, zatím žádný problém:

Díl, co tvoří horní oblouk, bylo potřeba z obou stran zkrátit, přesahoval přes kraje:

Příprava motorového prostoru, zatím ho skládat nebudu, čekám na podvozek:

Tento díl ve mně při svojí velikosti nebudil moc důvěry - podlepit a zaschnout! :

A celá sestava "very nasucho" Very Happy Bude potřeba zkrátit díl, co je na fotce úplně napravo, po obtočení sedačky přesahuje z obou stran. Ale to může být moje chyba, snažím se odřezávat černé čáry a tak se vše tak nějak zmenšuje Very Happy :
Martinus

PříspěvekZaslal: 21.7.2009 10:23 út    Předmět: Citovat

Pomalu sháním věci na "zasklívání" okna. Sháněl jsem folii do Meotaru, ale v papírnictví ji nemají. Nezkoušel někdo použít ty průhledné obaly na dokumenty, co se pak skládají do šanonů?

Těch mám doma dost, ale nevím, jestli to není už moc slabé. Folii do Meotaru jsem viděl naposledy na základce a už si to nepamatuju...
scad

PříspěvekZaslal: 21.7.2009 10:32 út    Předmět: Citovat

Tahle folie je podle mě dost tenká. Já používam tu co je na obrázku. Nevim jak se jí odborně říká, ale já jí kupoval v Kauflandu ( omlouvám se za reklamu ) v papírnictví by to mít měli Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yvan

PříspěvekZaslal: 21.7.2009 12:34 út    Předmět: Citovat

Eurofólie je tenká, na to se vykašli Cool

Používám čirou fólii pro kroužkovou perfovazbu Prestige, tloušťka 150 mikronů Twisted Evil . Pevná, hůř se škrábe, dá se stříhat i řezat, je pružná a v případě konstrukcí s tenkými rámy (třeba kabina traktoru) se dá narýhovat a ohnout, čímž se stává hlavním pevnostním prvkem Cool Tepelné zpracování do oblin nezkoušeno, ale nevyloučeno.

Mám zbytek stokusového balení. Vzhledem k celkové tloušťce balíku lehce pod centimetr a faktické tloušťce fólie se dá předpokládat, že to v životě nemám šanci spotřebovat, takže třeba někdy na nějaké akci... Rolling Eyes
Martinus

PříspěvekZaslal: 21.7.2009 12:47 út    Předmět: Citovat

Ta folie Prestige je toto? Škoda, že to prodávají jenom po 100 kusech, na jedno vyzkoušení trochu drahé Rolling Eyes Zkusím nějaké copycentrum, třeba to tam budou mít a tak 5-10 by jich odprodali. I když papír 120 gr. na formuli jsem taky sháněl po copycentrech a nakonec jsem musel koupit celý balík. Ten se ale spotřebuje spíš, než celé balení fólií Laughing
yvan

PříspěvekZaslal: 21.7.2009 14:07 út    Předmět: Citovat

Uplně přesně ono to neni. Po chvilce googlování vyhodí "Prestige 150 mic" dost položek, každá má jinou obálku, ale žádná neni ta co vypadá jak ta moje Rolling Eyes Ovšem z toho bych si hlavu nedělal, v zásadě pokud dodrží tloušťku tak by to mělo byt to samé. Na papíře, který dělá mému balení titulní stranu, je k zaškrtnutí aj políčko 25ks, ale taky sou tam k zaškrtnutí jiné produkty než Prestige, takže je možné, že menší balení fakt nebude. No já stovku určitě neužiju, už ani nevim jak sem k tomu přišel Rolling Eyes
Chimenes

PříspěvekZaslal: 21.7.2009 14:30 út    Předmět: Citovat

Martinus napsal:
Ta folie Prestige je toto? Škoda, že to prodávají jenom po 100 kusech, na jedno vyzkoušení trochu drahé Rolling Eyes Zkusím nějaké copycentrum, třeba to tam budou mít a tak 5-10 by jich odprodali. I když papír 120 gr. na formuli jsem taky sháněl po copycentrech a nakonec jsem musel koupit celý balík. Ten se ale spotřebuje spíš, než celé balení fólií Laughing

Ahoj,

v Koline jsem folii kupoval v BossCan Mostni ulice Kolin, folie po jednom kuse. Nejsem si ale jist, zda obchod nebyl prestehovan. Papir 120gramu kupuji jednotlive v copy centru v kutnohorske ulice v podloubi.

Pekny den JS

100%
Jardik

PříspěvekZaslal: 21.7.2009 15:09 út    Předmět: Citovat

Ahoj..já jsem zakoupil fólii v copycentru...tu co používají jako první stránku u kroužkových vazeb...kupoval sem jí na kusy, takže neni problém s jednou na vyzkoušení nebo 10 kusy do zásoby Wink Ale asi záleží také na konkrétním obchodě...

Jinak u této fólie je možná tvorba složitějších tvarů za pomoci tepla...(překryty kabin a podobně-používám u kytů)...u aut by to pomohlo třeba snažšímu tvarování oken do oblouků Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martinus

PříspěvekZaslal: 21.7.2009 23:16 út    Předmět: Citovat

Pánové díky všem za rady, zejména "krajanovi" Chimenesovi z Bečvár, který mě dokonce odkázal na konkrétní obchody v Kolíně - co si přát víc? Nakupovat už půjdu samozřejmě sám Laughing
Jinak stavba veterána se teď asi trochu zbrzdí, neb v srpnu budu přepisovat stav v občance ze "svobodný" na "ženatý" a z těch příprav mi jde hlava kolem Shocked
Martinus

PříspěvekZaslal: 25.7.2009 19:03 so    Předmět: Citovat

Konečně jsem se zase po týdnu dostal k lepení Rolling Eyes Aspoň měl podvozkový díl dost času proschnout Very Happy :

Dal jsem dohromady motorový prostor a přilepil ho ke zbytku kokpitu. Pak jsem několikrát vyzkoušel spojení s podvozkem nasucho a podvozku vepředu trochu přistřihnul křídla:

Pak už nic nebránilo slepení a přidání pásů na motorový prostor:

Pokračoval jsem zadní sedačkou, nakonec jsem nic nezkracoval, vycházelo to dobře. Přilepené ke zbytku to už začíná připomínat veterána Very Happy :

Pokračoval jsem podle návodu, zespodu dal vzpěry:

a připravil si materiál na blatníky:

Dost dlouhou dobu jsem bádal nad tím, jak je mám sestavit, z návodové kresby to nejde moc poznat. Zjistil jsem, že je to dost krkolomné na to, abych se do toho už dnes nepouštěl Laughing Pro jistotu, kdyby se Yvanovi chtělo vyfotit detail blatníků u zadních kol, byl bych rád a díky předem Wink

Trochu se komplikuje zasklívání okna, fólii se mi zatím nepodařilo sehnat, v obchodem trpí syndromem "Zkuste to příští týden" Rolling Eyes

31 % hotovo, čas stavby 13 hodin
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika / Small vehicles, cars Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejdi na: