Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Lexington 1776 / Shipyard / 1:96 / Hotovo
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wlofy

PříspěvekZaslal: 10.6.2009 8:16 st    Předmět: Lexington 1776 / Shipyard / 1:96 / Hotovo Citovat

Neco malo o predloze:

Puvodni jmeno Wild Duck
Koupena v Holandsku v unoru 1776
9. brezna 1776 prilula do Filadelfie z Evropy s nakladem strelneho prachu a nasledne byla prodana a prejmenovana na USS Lexington.
Prvni bitva: 7 dubna s britskou lodi Edward
Pak se zucastnila dalsich nekolika bitev.
20 Unora 1777 pluje do Francie
17. listopadu 1777 byla zajata po bitve s Britskou lodi Alert.

Jedna se o Brigu
Rozmery
Delka: 27,45 m
Sirka: 8,25 m
Rozmery jsem bral z vystrihovanky (oproti internetu se mirne lisily, hlavne sirka)

Vyzbroj
14 4 libernich del
2 6 liberni dela
12 1.5 libernich otocnych del

Posadka
110 muzu a dustojniku

Vystrihovanka:
8 stran navodovych kreseb
8 stran dilu
4 strany sablon
Vlajka na platenem papire
Delka modelu: 42 cm

K modelu mam jeste laserem palene dily a stezne.

Palubu a nejspis par dalsich veci bych rad udelal ze dreva, vim ze nekterym pravovernym se to nebude libit ale co uz.
Jako material jsem pouzil balzu protoze je pro me dostupna a dobre se mi s ni dela.

Stavbu sem zacal klasicky kostrou trupu. Kostra sedela bez problemu.

Detail podpalubi

Paluba je udelana z balzovych list tloustky 1 mm. Mezi listy jsem vlepil reznou nit. Zaklad paluby (laserovany dil je o neco mensi nez by mel byt ale neni to nic tragickeho ce se jednoduse nespravi)

Detail paluby.

Paluba jeste prijde vybrousit tim se ztrati nerovnosti ktere jdou videt a zvyrazni se jednotlive desky paluby.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
maaaslo

PříspěvekZaslal: 10.6.2009 14:22 st    Předmět: Lexingtron 1776, Shipyard Citovat

toto mam aj aj. cely trup, akurat sa mi strasne nechce do vyzbroje a takelaze. takze, prasi sa mi na to a nemozem sa dokopat k ukonceniu.
ale ak s tym pohnes uspokojivym smerom, tak ma snad nakopnes.
tu je snad jediny report co som nasiel.:
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=12646&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=e6cc3b84c7a80a858905b91b62b4181a
velmi to vyzivne vlakno.
tak vela stastia, lodicka je to velmi pekna a ani nieje nejako vyrazne zlozita

BTW: normálne je vlastnit autorizovanú kópiu. originál vlastní iba vydavateľ...Very HappyVery HappyVery Happy
JoskaM

PříspěvekZaslal: 10.6.2009 21:47 st    Předmět: Citovat

mezi plechovka zase jedna plachetnička, na Alerta se chystám, tak budu sledovat. hodně štěstí
wlofy

PříspěvekZaslal: 7.7.2009 7:16 út    Předmět: Citovat

Tak sem tu zpet s mirnym pokrokem
kostra je uz vypenena a zakladni obsivka je na miste
Vsechno celkem sedelo obcasne mirne nepresnosti pikladam tomu ze sem penil a tak se mi obcas trosku zvetsila plocha trupu oproti autorem zamyslene velikosti

Momentalne pracuju na obsivce z balsy
Rohlos

PříspěvekZaslal: 7.7.2009 8:40 út    Předmět: Citovat

Jaktože není letadlová???

Very Happy Né zatím vypadá moc dobře. Mě se líbí to vytvarování zádě. Moc pěkný

3.BAP
wlofy

PříspěvekZaslal: 7.7.2009 9:00 út    Předmět: Citovat

Na letadlove me nejak moc neuzije
wlofy

PříspěvekZaslal: 4.8.2009 8:02 út    Předmět: Citovat

Takže po delší době kdy se mi bud nechtělo fotit nebo nic dělat mam nějaký progres. Trup jsem obložil balzovýma lištama a po broušení jsem natřel několika vrstvama akrylových barev, největší pakarna byla ta bílá.

maaaslo

PříspěvekZaslal: 4.8.2009 11:04 út    Předmět: Citovat

do tej bielej som pridaval trosicka ciernej a okrovej. spravilo z toho potom taku zanovnu patinu. lode tiez neboli z pravidla snehobiele. ostatne, zalezi hlavne od toho, co sa paci tebe. ked sa dostanes ku lafetam, tak sa pripojim aj ja. nemozem sa dokopat ku skonceniu tohto modelu. tak ten zbytok mozme potom sfuknut ako paralelku. viem ze je este skoro, ale co budes davat na plachty? mam tu take fajn platno, ale to je skorej na vacsie mierky...

BTW: normálne je vlastnit autorizovanú kópiu. originál vlastní iba vydavateľ...Very HappyVery HappyVery Happy
wlofy

PříspěvekZaslal: 4.8.2009 11:33 út    Předmět: Citovat

Na minulém modely jsem zkoušel tesilen (latka), ale nějak mi plachty jenom visí a jsou jak desky.
Bud zkusim použít stejný materiál a nastříknout lakem nebo hedvábný papír.
filiplaznicka

PříspěvekZaslal: 5.8.2009 7:45 st    Předmět: Citovat

wlofy píšeš že jsi trup obložil balzovýma lištama. Chtěl jsem se zeptat jak jsi jednotlivé lišty tvaroval nebo jak jsi přenášel tvar z papírového podkladu na balzovou lištu?

Mám s tím problém u jednoho mého modelu a pořád si nevím rady jak na to. Sice neobkládám balzou ale zkouším folii pro imitaci dřeva ale princip bude asi stejný. Potřebuji nařezat folii (balzu) ta jednotlivé proužku tak aby seděli jako na papírové předloze.

Prosím poraďte, kdokoliv.
Díky
wlofy

PříspěvekZaslal: 5.8.2009 8:18 st    Předmět: Citovat

No použil jsem trošku hrubou sílu. Na balsořízu jsem si nařezal lišty cca 3-4mm (teď z hlavy přesně nevím) a ty jsem potom používal.
Ohýbal jsem je po naslinění pokud byl rádius malý a nebo jenom tak nasucho, když se to dělá s citem a nesnaží se ohýbat moc malý radius tak se lišta nezlomí.
Tvarovou úpravu jsem dělal až při spasovaní každé lišty a to šmirglem nebo nožem, chtělo to jenom trošku trpělivosti a stále přiměřovat.
filiplaznicka

PříspěvekZaslal: 6.8.2009 7:43 čt    Předmět: Citovat

V podstatě jsem se to snažil dělat stejně. Jen ty pasky folie nebrousím. Laughing

No asi jsem doufal, že na to existuje nějakej fígl. Teď se obrním trpělivostí a pojedu pěkně proužek po proužku.

Díky a hodně zdaru s modelem. Zatím vypadá moc pěkně. Snad se mi jednou taky takhle podaří.
magnum.357

PříspěvekZaslal: 9.8.2009 9:08 ne    Předmět: Citovat

filiplaznicka napsal:
V podstatě jsem se to snažil dělat stejně. Jen ty pasky folie nebrousím. Laughing

No asi jsem doufal, že na to existuje nějakej fígl. Teď se obrním trpělivostí a pojedu pěkně proužek po proužku.

Díky a hodně zdaru s modelem. Zatím vypadá moc pěkně. Snad se mi jednou taky takhle podaří.

Dobrý den
používat balzu na obšívku je v tomto měřítku čirý masochismus jestliže chcete aby jen trochu byla vidět vynaložená snaha najdou se i jiné materialy u nás se dá bez problému sehnat lípa a ořech pro toto měřítko je idealní 0.5x3-4mm balza je zbytečně křehka má výraznou kresbu a pro daný účel naprosto nevhodná
Kid Karola

PříspěvekZaslal: 9.8.2009 12:21 ne    Předmět: Citovat

magnum.357: Toto je papírácké fórum, takže by tu měly být modely z papíru. Tenhle model má s papírem pramálo společnýho, asi jen kostru a možná pár dalších serepetiček, což dle mého soudu ho neřadí do kategorie papírových, natož když na obšívku použije některý z Vámi doporučovaných materiálů. S jedním ale souhlasím. Balsa je na prd. Buď stavím model papírový a udělám ho opravdu z papíru včetně obšívky, v tom případě sem patří, nebo dřevěný a použiju lípu případně ořech, ale na to jsou jiný fóra.

PS: Já osobně tento způsob stavby moc nechápu. Při dobře odvedené práci jde i z papíru postavit trup lodě tak, že vypadá lépe a dřevěněji než zde prezentovaný. A není to nijak složitý. Znám pár lidí, co to zkusili a ikdyž zezačátku byli dost skeptičtí, zjistili, že to opravdu není problém a dá se to poměrně snadno zvládnout.
wlofy

PříspěvekZaslal: 10.8.2009 6:57 po    Předmět: Citovat

No balsu jsem pouzil proto ze byla pro me momentalne nejdostupnejsi material, o tom ze neni uplne nejvhodnejsi vim.
Jinak obsivka se mi s ni delala rozhodne lip nez z papiru, hlavne co se tyce brouseni.
O drevo z papiru jsem se pokousel ale porad pouze se sporadickymi vysledky ktere me plne neuspokojily.

Jenom se chci zeptat kde se da sehnat material jako orech a lipa v danem rozmeru 0.5mm v mensim nez nakladakovem mnozstvi?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejdi na: