Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Valašské stavení / Albatros, Richard Vyškovský / 1:?
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martinus

PříspěvekZaslal: 27.5.2009 10:50 st    Předmět: Valašské stavení / Albatros, Richard Vyškovský / 1:? Citovat

Po návratu k modelařině po delší době dakarskou Tatrou jsem si řekl, že bych mohl splnit přítelkyni její přání a to sice postavit jí barák Laughing Jako majitele mnoha (placatých) realit to pro mě nebude i při dnešních cenách žádný problém. Takže jsem jí pozval do mojí realitní kanceláře a nabídnul jí několik staveb v zajímavých lokalitách:

Ponechal jsem si ale právo veta na Pražský hrad a Městskou památkovou rezervaci I Very Happy Po důkladném zvážení všech pro a proti si vybrala Valašské stavení z Lidových staveb Albatrosu:

Práce na stavbě budou zahájeny neprodleně Smile

Na poli architektury nemám moc zkušeností, radši jsem lepil formulky. Zatím jsem slepil jen dvě menší stavby. Jako fanoušek komiksu Tvrz z ABC jsem si prostě musel slepit Hlásenickou tvrz. Tenkrát jsem neměl ( a ani teď nemám) žádné posypové materiály na trávu, takže zůstala slepená tak jak je. Druhá stavba bylo nádraží a to jsem lepil hlavně proto, že jsem na něm chtěl vidět tu ceduli Benešov Very Happy Very Happy

Jestli Valašské stavení nechám tak jak je, nebo ho budu dávat někam do terénu zatím nevím, uvidím jak to bude vypadat po slepení...

Naposledy upravil Martinus dne 16.6.2009 18:23 út, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Šandík

PříspěvekZaslal: 27.5.2009 11:56 st    Předmět: Citovat

Zrovna tyhle reality už taky nejsou za hubičku. Dneska totiž pomalu dosahují astronomické výše jedné tisícikoruny, protože jde o vyhledávané sběratelské kousky, takže jestli něčeho takového máte doma ve skříni štos, jste docela v balíku ;o)
Martinus

PříspěvekZaslal: 28.5.2009 12:21 čt    Předmět: Citovat

Kolikrát v životě má člověk možnost zapatlat si za litr, aniž by ho to stálo korunu? Very Happy Navíc moje nastávající bude jistě ráda, že bude mít barák vyšší cenové kategorie Cool Takže s chutí do toho, půl je hotovo.

Původně jsem myslel, že bych třeba vyříznul vzduch v plotu, aby to trochu prokouklo, ale radši se nebudu pouštět do žádnejch větších akcí. Přece jen je to historický kousek a nerad bych to zničil. Další šanci už asi mít nebudu a záložní sken kvůli použitému formátu udělat nejde...

Trochu větší oříšek bude zřejmě retuš, na Tatrovce byly 4 hlavní barvy a navíc na velkých plochách, tady jich je plno, jsou po kousíčkách a už docela vybledlé. Zatím vůbec nevím jak to budu dělat.

Momentálně to vypadá takto, žádná větší retuš ještě nebyla potřeba:

Že jsou Albatrosky opravdu vzácné, je vidět i na tomto fóru. V architektuře, která má sedm stran, jsem našel jenom jeden model - Oravské stavení
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
r.valena

PříspěvekZaslal: 28.5.2009 14:03 čt    Předmět: Citovat

tak to si přihřeju polívčičku,to stavení je moje robota Very Happy a z tohoto sešitu mám hotové tyto dva kousky

dokončeno : http://www.papirove-modely.cz/user/index.php?showuser=r.valena + další dva pytle modelů
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martinus

PříspěvekZaslal: 28.5.2009 23:18 čt    Předmět: Citovat

Moc pěkný, oba dva modely. Takhle slepené se mi víc líbí to Valašské stavení. Hlavně mám teď nějakou inspiraci, co se týče terénu. Sem tam travička, občas cestička - jak jsem psal nahoře, žádná větší akce Very Happy Akorát když srovnám tu fotku se svým modelem, tak už to mám opravdu hodně vybledlé Shocked Máš to něčím nalakovaný? Je to výtisk z roku 1986, celou dobu to leželo ve skříni, v tašce. Díval jsem se schválně ještě na další sešity Albatrosu a ty vypadají v pohodě. Možná byl tady ten špatný už z tiskárny...
r.valena

PříspěvekZaslal: 29.5.2009 8:18 pá    Předmět: Citovat

měl jsem výtisky tři ,jeden český a dvě mutace německé a všechny byly docela tmavé,jak je na fotce modelu.Lakované to není .Koukal jsem na ty zbylé dva teď a jsou pořád tmavé Very Happy . Jenom jsem zatím nedělal ten velký statek,protože zatím nevím,kam s ním Very Happy . Co si vzpomínám,tak se to stavělo pěkně,těším se ,jak se s tím popasuješ Very Happy Very Happy
dokončeno : http://www.papirove-modely.cz/user/index.php?showuser=r.valena + další dva pytle modelů
Martinus

PříspěvekZaslal: 31.5.2009 17:59 ne    Předmět: Citovat

Takže ještě jsem ani pomalu nezačal stavět a už mám problémy s dodavatelem Very Happy Tady už je asi na reklamaci materiálu pozdě...

Po menší pauze způsobené nedostatkem času jsem pokračoval ve stavbě. Slepil jsem obvodové stěny a připravil si podezdívku předsíně a přilehlý terén:

Podle očekávání největším problémem na tomhle modelu bude retuš. Jako první jsem zkusil tempery, ale musel jsem sklopit uši a přiznat si, že nejsem prostě tyto barvy schopný namíchat a to ani přibližně Crying or Very sad Navíc tempery moc krejí a to by v tomhle případě bylo na škodu. Dál jsem zkusil fixky ( Shocked ) , třeba tu barvu dřeva jsem měl skoro přesnou, ale jsou moc výrazné a na tom bledém tisku je to hrozně vidět. Nakonec teda došlo na vodovky, s těma to jde docela dobře. Na hnědou barvu dřeva jsem použil nějakou okrovou a na tu travní zelenou jsem vmíchal trošku zelené do žluté barvy. Je ale nutné vždy obarvený štětec ponořit do vody a retušovat spíš takovou obarvenou vodou, pak je to zhruba odpovídající. Na co jsem zatím nenašel recept je to šedivé kamení, proto tam zatím není retuš. Má trochu nazelenalý nádech, zkoušel jsem hodně rozředit zelenou barvu, ale buď to není vidět, nebo už to není ta šedá barva. Zkoušel jsem i obyčejnou tužku, ale je to moc vidět. Mám tu nejměkčí, možná bych měl zkusit nějakou tvrdou. Nemá někdo ze zdejších stavařů tip, čím retušovat šedivé kamení?

Nyní probíhá příprava na stavbu předsíně:

Hotovo 15 procent, čas stavby je 5 hodin.
Martinus

PříspěvekZaslal: 3.6.2009 19:50 st    Předmět: Citovat

Opět jsem pokročil trochu kupředu. Předsíň jsem zatím musel odložit, nevychází mi na výšku a tak napřed potřebuju mít přilepenou střechu, abych ji mohl dodělat.
Vrhnul jsem se teda na střechu. První co mě napadlo při tomto pohledu: "To nebude žádná pr.el" Very Happy

Začal jsem podle návodu pěkně odspodu:

Po asi půl hodině střecha z čela a zespodu uzavřena:

Řekl jsem si, že dnes už tohle čelo střechy kompletně dokončím:

A je to!

A ještě nezbytná zkouška nasucho. Na této fotce je vidět, jak mám domršený výtisk z tiskárny. Střecha i čelo by měly mít stejnou barvu, jako na fotce r.valeny. To ale rozhodně nemají Shocked

Hotovo 50 procent, čas stavby je 10 hodin
Šandík

PříspěvekZaslal: 3.6.2009 21:25 st    Předmět: Citovat

Reklamovat už to asi nepůjde ;o)
Osobně bych to asi dotónoval vodovkama.
r.valena

PříspěvekZaslal: 3.6.2009 21:35 st    Předmět: Citovat

to je zajímavé,že máš divný tisk,co mám doma ,tak jsou v pohodě a měl jsem v ruce už i další výtisky a všechny byly dobrý , neměl si asi to správné štěstí
Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 3.6.2009 21:43 st    Předmět: Citovat

Nostalgia! Rovněž jsem tuhlenc chalupku mastil - před 16 lety pro tchýni, jako padárok, bez vylepšování plotu a terénu (omluvte zaneřádění vlákna a kvalitu starých fotek z analogového bakeliťáku):
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martinus

PříspěvekZaslal: 4.6.2009 20:11 čt    Předmět: Citovat

Díky za další fotky slepené chalupy, poprvé ji vidím vyfocenou taky z druhé strany Smile Já vám všem závidím ty krásný barvy Twisted Evil

Dnes jsem opět trochu pokročil, dokončil jsem z druhé strany střechu a přilípnul ji ke spodní části. Při vlepování té přední šikmé části mi to nalevo ujelo trochu víc dovnitř a jak to tam bylo napasovaný, už jsem to nedokázal vrátit zpátky. Takže teď je pod tím vidět trochu té jinak zabarvené kulaté části střechy Embarassed

No a po osazení střechy jsem se mohl vrátit k předsíni, kde byly problémy s výškou dílu. Stačilo uříznout spodní chlopeň u její pravé stěny, aby se trochu snížila a přilepit ji na tupo. Musel jsem taky řešit tu retuš šedou barvou. Nakonec jsem zkusil obarvenou vodu od černé vodovky, ze všech pokusů je to asi to nejlepší...
Martinus

PříspěvekZaslal: 6.6.2009 19:44 so    Předmět: Citovat

Dnešní deštivá sobota byla jako stvořená pro pokračování ve stavbě Very Happy

Na řadě bylo dokončení předsíně. Před začátkem stavby jsem si říkal, že nejhorší bude slepit střechu, ale ta šla docela v pohodě. U předsíně jsem žádný problém nečekal a lítaly mi tam milimetry sem a tam Shocked Nakonec to dobře dopadlo:

I když jsou modely Albatrosu na silném papíru, stejně se mi uprostřed deformovala střecha, musel jsem podlepovat kartonem:

No a pak už jsem si hrál na Pána Trámků:

Hotovo 80 procent, 20 hodin práce.
Martinus

PříspěvekZaslal: 7.6.2009 15:24 ne    Předmět: Citovat

Dnes jsem dokončil stavbu, alespoň co se týče papírové části. Přilepil jsem chybějící terén:

pak dodělal i ten zbytek co ještě chyběl a závěrečnou retuš:

Teď ještě nějakou podložku na přilepení. Asi dám nějakou překližku, kartón se třepí a ani doma nemám tak silný. Budu muset koupit lupínkovou pilku, nemám s čím bych tam vyřezal ty rádiusy, ale ta se vždycky hodí Cool

Musel jsem řešit i posypový materiál, ale kvůli jednomu baráku nemá cenu si objednávat něco dramaticky kvalitního z internetu Laughing
Vyrazil jsem v Kolíně do ulic a jelikož tady moc modelářských prodejen není, chtěl jsem koupit první věc, co se bude tvářit jako modelářský posyp.
Musel jsem si položit otázku: " Může se postavit barák na zelené louce?"
?
?
"Může, dělá se to přeci běžně při novostavbách..."
.
.
"Může se postavit barák na rozkvetlé zelené louce?"
?
?
Shocked
?
?
"Ano může, na jaře ano" Cool Cool Cool

Zde je můj posypový materiál:
Šandík

PříspěvekZaslal: 7.6.2009 16:08 ne    Předmět: Citovat

Rozkvetlá louka samozřejmě nevadí, ale tahle zdá se mi kvete moc, navíc podivnými barvami a ještě k tomu dost hrubě, pokud to tedy není jen optický klam daný velikostí pytlíčku.

Osobně bych radil to ještě zvážit. Nevhodně zvoleným posypem se dá i dost zkazit. Pro příklad žel nemusíme chodit daleko: http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=4830
Myslím, že je to škoda, zvlášť, když jde o tyhle sběratelské lahůdky...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: