Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

RICHELIEU / Fly Model / 1:200 opravdu HOTOVO
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JoskaM

PříspěvekZaslal: 31.3.2009 19:32 út    Předmět: RICHELIEU / Fly Model / 1:200 opravdu HOTOVO Citovat

Vítám Vás na novém vlákně.
Kardinála Richelieu asi není zapotřebí představovat, mladý, velmi ambiciózní a úspěšná postava straré dobré Francie a ne tolik kladná postava u tří mušketýrů.

O pár let později nese jeho jméno loď s revoluční konsrukcí - 2 věže jen na předku lodě.
citace z Wikipedie:
Richelieu byla francouzská bitevní loď stejnojmenné třídy. Loď, která byla pojmenována na počest francouzského kardinála Richelieu a byla bojově nasazena během druhé světové války.

Stavba lodi byla zahájena v roce 1935, na vodu byl trup spuštěn v lednu 1939, ale do porážky Francie se loď nepodařilo zcela dokončit. Z 95% hotová loď unikla do Dakaru, kde zůstala i nadále podřízena vládě ve Vichy. Když se Britové pokusili v červenci 1940 francouzskou flotilu neutralizovat, aby nepadla do německých rukou, kromě útoku na Mers-el-Kébir napadli i Richelieua, jenž byl i přes svůj nekompletní stav nejmodernější francouzskou válečnou lodí. Dne 6. července 1940 letadla z letadlové lodě HMS Hermes poškodila Richelieua jedním torpédem. Dne 24. září pak Richelieu svedl dělostřelecký souboj s britskou bitevní lodí HMS Barham v bitvě o Dakar.

Až v listopadu 1942 se loď přidala ke spojencům a převzali ji Svobodní Francouzi. Byla odvlečena do New Yorku, kde byla do října roku 1943 dokončována a opravována. Richelieu poté operoval s britskou Home Fleet a od roku 1944 operoval v Pacifiku. Loď se v pořádku dočkala konce války. Byla sešrotována v 60. letech. V Brestu se dochoval jeden z 381mm kanónů z Richelieua.

Toliko o originálu. jdu podlepovat a doufat že synek nebude delší něž Riša dřív než bude hotový (výškový rozdíl je 30 cm malej má 92cm) foto určitě dodám.

a ještě pro začátek trochu toho originálu?

Jakékoli postřehy z mého patlání i o origiále uvítám. takže šmiku zdar, jdu na to.

Naposledy upravil JoskaM dne 21.8.2011 21:48 ne, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JoskaM

PříspěvekZaslal: 3.4.2009 20:04 pá    Předmět: Citovat

takže první krůčky - kostrááá, délka 1220 mm x 160 mm
k porovnání synek má 92 cm...co více napsat...dnes snad zafixuju tenkým obrysem paluby a když to pujde zítra vypěním nízkoexpanzní pěnou...a pak broušení a tmelení...jak s potahem ještě nevím.. je to druhý velký bitevník

JoskaM

PříspěvekZaslal: 4.4.2009 19:46 so    Předmět: Citovat

Takže po přemlouvání ženušky mé milované jsme dnes zůstali doma a já mohl pěnit a brousit, ale fotky sněhuláka v létě se nedočkáte...
Zkusil jsem přimáčknout pěnu k trupu, aby byla hutnější, ale jak už jsme tu psali, pěna netrvrdne teplem, ale vzdušnou vlhkostí, takže po obědě byly konce tvrdé, (kam došel vzuch) a střed uplně měkoučký, takže pomalu jsem odkrýval folii, tak aby abych neodlepil pěnu, po přebroušení jsem dopěnil místa, kde vznikly velké bubliny, a zkusím to ještě přemáznout tmelem.

Skoro fešistiky jsem hladil trup a stále semnou lomcuje myšlenka si udělat je5ště laminátovou formu, co kdybych ji dělal plovoucí...nechám myšlenku zrát...
JoskaM

PříspěvekZaslal: 11.4.2009 22:41 so    Předmět: vzkaz Citovat

Tak protože mě zkolila angina měl jsem pauzu, teď rekonvalescence...a pokračování, mám taky vzkaz pro Doris, Kid Karolu, Numim, Otase a já nevím koho ještě to tady obdivuju, díky vám tuto pětici člunů dělám asi 25-30 hodin a ještě jsem neskončil...nespokojenost se škvírama, barvy, věci co mě štvaly - ale bral jsem to jako daň nedokonalosti - tu se po seznámení s vámi snažím eliminovat, tak kdyby jste něco viděli(ještě špatně), taky jsem otevřený pro kritiku, (trup díky nemoci stojí, brousit doma to nejde...a v peřinách už vůbec..)

JoskaM

PříspěvekZaslal: 17.4.2009 6:58 pá    Předmět: Citovat

tak se peru s věžema 400 mm jeslti se nepletu, laufy v celku v pohodě, a pak pancíř věže, už vím proč nadáváte na Fly model, -díl přlehl na jednom konci a na druhým opustil věž, (až jsem kontroloval jeslti jsem nezamělil levou a pravu stranu...a ono ne. dilema je ale jinde, nemáte někdo trošku detailnější foto těch pytlů na laufech, dělám to podle těch černobílých fotek a fotem modelu 1:700, nějak nechápu jak to tam je ...zkusil jsem zatím toto, tak to posudte, (čeká mě ještě podvěsit zbytek "látky dolů" - a zmatnit to - ale na první pohled to stačí..

skoro si říkám, že na polovině fotek je bez těchto ochranných pytlů, tak že jsem je tam daval, ale už tam jsou ,
norad

PříspěvekZaslal: 17.4.2009 11:33 pá    Předmět: Citovat

K těm pytlům moc detailních fotek neseženeš.
Asi nejlepší co jsem na netu našel jsou tady:
http://membres.lycos.fr/generationcuirrasse/Images/Richelieu/Richelieu_07.jpg
http://membres.lycos.fr/generationcuirrasse/Images/Richelieu/Richelieu_08.jpg
http://membres.lycos.fr/generationcuirrasse/Images/Richelieu/Richelieu_11.jpg
http://membres.lycos.fr/generationcuirrasse/Images/Richelieu/Richelieu_46.jpg
http://membres.lycos.fr/generationcuirrasse/Images/Jean_Bart/PHOTO05.JPG
http://membres.lycos.fr/generationcuirrasse/Images/Jean_Bart/PHOTO032.JPG

Ale jak píšeš, na některých fotkách nejsou takže ani na modelu být nemusí. Jen pro zajímavost, většina fotek právě bez těch plachtových krytů pochází z období kdy byl Richelieu opravován v USA krátce po tom co jej převzalo loďstvo Svobodných Francouzů.
V.E.N.A.

PříspěvekZaslal: 17.4.2009 16:30 pá    Předmět: Citovat

Rozjel ses pěkně takže držím palce i nadále. Teď jen doufej že se ti kostra díky pěny neroztáhla... Byla by to škoda.
JoskaM

PříspěvekZaslal: 17.4.2009 20:09 pá    Předmět: Citovat

Veno, neroztáhla, byla to nízkoexpanzni, skoro bez roztažnosti, ted se trápím s tmelem, možná zbytečně, ale stále prřemýšlím, že si nejdřív udělám odlitek na funkčního Ríšu...ALE máš pravdu, až bude potaženo, budu vidět...a děkuji za podporu i Noradovi...hned se jdu podívat.
kaktusák

PříspěvekZaslal: 18.4.2009 21:33 so    Předmět: Citovat

Ahoj zatím to vypadá moc dobře . Co se týká těch ochraných " pytlů " u hlavní děl tak bych je tam nechal . Podle mě tak vypadá model lepší. Jestli se na něco těším tak na to jak se popereš s plovoucím modelem . Ať se práce daří a přeji "dobrou plavbu ".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JoskaM

PříspěvekZaslal: 20.4.2009 21:10 po    Předmět: continue Citovat

takže dnes bylo poslední broušení trupu a prohlížení jak olaminovat, vzhledem k tomu, že špička se dole nepatrně rozšiřuje jsem olaminování zavrhnul, zničil bych totiž kostru..takže jsem dnes začal potahlovat...a Véno, šlo to jako po másle. jsem rád, že se kostra neroztáhla., nejsem tedy ještě na konci, ale zatím sedí -co proužek papíru, to jedno žebro. tedy někde u 10ho pásu se osa pásku nějakam uhnula, ale u 13-14 už zase sedí, (návrhy na křivou kostru nepřijímám, není sice jak prut, ale limitně se mu blíží..(prostě milimetr dva na metru se ztratí..)po celém polepení plánuji kontrolu s bordy a pak zase broušení (tmelení a barvení, tmelení a barvení a tmelení...)chtěl bych zasklít okna (tedy prostor za okny, dále mě čekají otvory pro kotvy, paluba, no musím kloudně naznačit prkna, že...ale to je daleko...

JoskaM

PříspěvekZaslal: 26.4.2009 21:14 ne    Předmět: Citovat

Nazdar sledovači, jak je to prosím s tou červenou na trupu, jaký to má mít opravdu odstín, když porovnávám červené na lodích co mám doma, tak je každá jiná, podle originálu je to světlejší červená(s podivem stejný odstín má neměcká IX, cvyklon má rudou červenou, indianapolis má tmavě krvavou červenou. ted se mi povedlo namýchat taky takovou tmavě rudou (stejnou má Hall na Bismarkovi)...děkuji za odpověd.
štefíno

PříspěvekZaslal: 26.4.2009 21:38 ne    Předmět: Citovat

Já osobně bych tam nechal takovou červenou, jaká je tam teď.
History

PříspěvekZaslal: 27.4.2009 14:29 po    Předmět: Citovat

jo štefíno má pravdu ja bych ji tam taky dal
JoskaM

PříspěvekZaslal: 27.4.2009 14:43 po    Předmět: Citovat

No kluci, máte pravdu ideální by to bylo.jde to jen namýchat v potřebném množství) já podrobil kolegu od plasťáků stejné otázce(a že k němu chodím na hodně rad), a má asi pravdu v jednom, při každém vytažení do suchýho doku byl trup přetírán.. a v americe byl prý 100% v sucháči taky a byl dosbrojen do stavu v jakém bude postaven, takže "americká základovka" to jistí(ale prý stejně mýchali co měli,a dno bývalo flekaté...)(a už vůbec ne tak krásně hladké jak se o to snažímsvýry nýty...však víte) , stejně mě čeká přebrušování, a tak přidám do nátěru trochu žluté a světlé, (v originále bych to tipnul na "bloody orange") brzy bude zase fotečka, měl jsem pauzu střevní skřipka mě totálně odstavila. tak či tak děkuji.(hold musím přejít na větší plechovky než jsou unikolky...Smile)
JoskaM

PříspěvekZaslal: 29.4.2009 20:07 st    Předmět: Citovat

dnes jen pár fotek, jak leštím trup, stíny jsou vidět a barva je moc tmavá, ale poslední nátěr bude světlejší...tak můžete hodnotit...

hřídlee a jeden pokusný šroub bez nástřiku...a brusu Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Další
Strana 1 z 12

Přejdi na: