Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

MPR / Richard Vyskovsky / 1:160
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stop_r

PříspěvekZaslal: 31.3.2009 12:38 út    Předmět: MPR / Richard Vyskovsky / 1:160 Citovat

Tak som po dlhom dlhom prezerani knizneho vydania MPR dosiel az k tomu, ze som do nej konecne strihol a strihat budem dovtedy kym knihu uplne nevypitvam...

ako prvy model prinasam dom cp.1

Jemne mi usla geometria komina co nieje az tak velmi vidno ale pri "leteckej snimke" to vidno je Smile dalej predny stit z mne nezistenych pricin som zlepil dost blbo... praca chvatna malo platna... velmi som sa bal ako na ten krivy stit osadim strechu ale nakoniec to chvalabohu vylepsila...
Dalej je model na dvoch miestach zaspineny cervenou farbou, tymto by som aj ziadal ci nahodou niekto nevie ako ju s tade dostat Smile ide o akvarelovu farbu, mna nic rozumne nenapadlo tak som to radsej nehal tak..
Jedina uprava na domceku bolo podlepenie vykresom ( po cesky tusim ctvrtka ) vsetku dlazbu okolo domceku...
Dalej som neretusoval fasadnou ruzovou farbou, ani po tisich pokusoch so tu pravu nenamiesal tak som to radsej prestal skusat ale apson som spojil tmavohnede spary( lepsie vidno na detailnej fotografii )
To ze sa neretusovali hrany domu tou fasadnou farbou nieje v skutocnosti takmer vobec vidno

detailna fotka

Človek je hodný slova umelec keď ho začnú vykrádať, napodobňovať a kopírovať.

Naposledy upravil stop_r dne 19.3.2011 14:49 so, celkově upraveno 3 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stop_r

PříspěvekZaslal: 4.4.2009 12:27 so    Předmět: Citovat

Dalsia padla na rad velka brana.. upravy ziadne.. velke nepresnosti v geometrii ktore som sposobil tym ze som najprv zalepil tunel na obydve steny a az potom uzatvaral plast vlastnej budovy.. skratka ked som lepil tunel este som nemal uzavretu tu budovu...
Vdaka tejto nepresnosti velke problemi pri lepeni strechy...

ako dalsi padne na rad dom cp. 2

stop_r

PříspěvekZaslal: 20.12.2009 17:53 ne    Předmět: Citovat

Po velmi veeelmi dlhej odmlke som pokracoval na dome cp. 2, ktory som sa rozhodol robit z mensimi upravami.

Ako prva padla na rad strecha. Na vykieroch som s prefotenej kopie vyrezal vsetky reliefne zlte casti ktore som prilepil na povodnu cast. To iste som spravil aj s vrchmi kominov a na jednom vyklenku, kde boli dvere, som sa rozhodol vyrezat aj tie pricom okienko som nechal "zapustene".

Nech som robil co som robil usla mi geometria jedneho kominu... je nahnuty do strany, naozaj neviem kde som mohol spravit chybu, navyse aj ten vykier s dverami je jemne posunuty.. to ale samozrejme viem kde som spravil chybu Smile

Dalej som pokracoval malickou pristavbou k domu pri ktorej som robil presne tie iste upravy.

Dalsie padli na rad fasady hlavnej casti domu. S kopie som tak isto vyrezal veskere reliefne casti s fasady...

Tieto vyrezane casti som nalepil na fasadu ktoru som skompletoval, a prilepil na nu uz hotovu strechu aj s pristavbou. Teren som podlepoval vykresom.

Teren sa mi nepodarilo prilepit ku fasade s buduceho dvorceka zrovna presne, takze napriek malinkym nepresnostiam som sa rozhodol ze ku fasadam spravim v dvorceku kvazi obrubnicky. Obrubnicky som vyrezal s dlazby ktora sa davala pod obluky do vnutra domu. Tato dlazba mi ostala prefotena s A4 s ktorej som vyrezaval relifene casti na fasadach.
Myslim ze to dvorceku len prospelo...

Dalej som uz len zhotovil mur s branou do dvorceku a taktiez ho prilepil k stavbe. Mur je samozrejme tiez mierne upraveny, tu som na obluk zvonku ktory som vyrezal s kopie a prilepil este navyse prilepil aj zaverovy kamen a dalsie casti, vid na fotkach hotoveho modelu. S murom som strasne nespokojny, nejak sa mi tam proste nezmestil, doslova som ho tam msuel nasilu potisnut... doprehynat... dolepit... no strasne Smile

Fotky vysledneho modelu...

Celkovo som mal slusne nervy s toho ako tu na fore je stavba co stavba nadherne rovna, ziadne krive kominy, ziadne pokrutene fasady, ziadne problemy s lepenim murov a podobne.. Smile Navyse to mam celkom slusne zarbkane cele od farby. Tam smuha s cervenej, tam smuha zo zltej... Smile

Dalej pojde najpravdepodobnejsie radnica.

Naposledy upravil stop_r dne 22.12.2009 12:21 út, celkově upraveno 2 krát.
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 21.12.2009 0:43 po    Předmět: Citovat

Tak vítej po té pauze zpět. Je to paráda člověče. Jen tak dál. Je to skvělý nápad si pohrávat splastičností kde před tím nebyla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
stop_r

PříspěvekZaslal: 7.1.2010 2:16 čt    Předmět: Citovat

Neficim bohuzial ako kolega 2BeerOrNot ktory zobral MPR2 frontalnym utokom Smile a ze mu to ide Smile ale kazdy den sa snazim zlepit aspon nieco ( aj keby len jedno okienko... ... Smile ), vacsinou si sadnem o polnoci k tomu na pol hodinku a skoncim o stvrtej rano Smile

Momentalne pracujem na radnici ako som pisal... nejake fotky budu coskoro, hned ako uzavrem vsetky obvodove steny ( praca ide pomaly, nejake upravy ) ale ako odreagovanie som si spravil tu kasnu ktora je pred radnicou..

upravy ziadne ale ked som zbadal tu "vodu" ktoru tam mam nehat nedalo mi vyrobit si vlastnu.. akvarelova kobaltova modra s trosickou zelenej na vykres, narysoval co mam vyrezat, "prelakoval" Herkulesom, vyrezal a prilepil dovnutra...

Hotova kasna ktoru som este nalepil na podstavec s vykresu nech je pevnejsia. Fotil som s mne nezistenych pricin s tej jedinej strany kde mi to trosicku nesadlo kde malo Very Happy na ostatnych troch stranach je osadena presne ale uz som fakt lenivy znova fotit Smile

stop_r

PříspěvekZaslal: 12.1.2010 2:27 út    Předmět: Citovat

Taaakze, radnica...

Najprv by som si dovolil upozornit na mensiu chybu... jednu s dvoch chlopni treba odstranit, mozno by bolo lepsie skor ako to zlepite do stavu ako je na fotke. Ja som si to neskoro vsimol.

Takze fotky po uzatvoreni obvodovych murov.

Arrow Vyrezane s kopie a prilepene na original okenne ramy, murivo na rohoch budovy, spodne murivo, vacsina ryms ktore pan Vyskovsky spravil ako 3D som podlepil aby boli este hrubsie
Arrow Do rohov som s 3.5 mm kartonu vyrobil pravouhle vystuhy ktore som nalepil s casti na okna s casti o steny
Arrow Tak isto som do veze spravil dve vystuhy presne podla vnutronych rozmerov, taktiez s 3.5 mm kartonu

Dalej nasledovalo skompletovanie striech a uzatvorenie dlazby okolo radnice.

Arrow Taktiez 3D okenne ramy
Arrow Vrchy kominov
Arrow A este si dovolim upozornit na moju chybu. Nato aby mi strecha sadla ku okrajom som musel na jednej strane viac na jednej menej posunut trochu nizsie od urovne veze. To sposobilo, ze nesadla strecha na stity tam kde mala.

Na vezi sa uz usilovne pracuje Smile
S vacne nehynucou laskou, FP

stop_r

PříspěvekZaslal: 29.1.2010 0:45 pá    Předmět: Citovat

Radnica je uz hotova, takmer.. uz chyba len jedna malickost na ktorej sa usilovne pracuje, v podstate zatial rozmysla..

Odskocil som si ku hradbam.
Necham hovorit fotky za seba. Klasicky postup uprav.

Este si dovolim poznamku. Rozhodol som sa ze veskere mostiky ktore sa vliepaju do dielov bast, vezi a hradieb budem lepit "na tupo".

stop_r

PříspěvekZaslal: 6.2.2010 2:14 so    Předmět: Citovat

Radnica je kompletna.. konecne..

Tato drobnost mi dala zabrat... nakoniec som si narysoval na pocitaci valec ktory potrebujem, rozlozil jeho plast a vytlacil. Na gulu na vrch som pouzil spendlik. Cele som to natieral sedou revellkou.

Vacsinu uprav som uz pisal vyssie, a vsade sa v podstate opakuju, avsak tu na radnici som niektore casti podlepoval dva krat (rymsi a podobne, je vidno na detailnych fotografiach ).

Snazil som sa o co najvacsie upravy co sa tyka plastickosti ( vrch veze ). Az neskor som si uvedomil ze niektore veci som mohol spravit este trochu inak. Napriklad tie stlpy a kravynky okolo vstupu na balkon a taktiez na hlavnom vstupe do radnice, som mohol robit tiez s viacerych casti, aby ten portal posobil viac plasticky. Snad nabuduce.

Dalej som samozrejme vyrezal "vzduch" s obidvoch zabradli ( balkon bol celkom slusna makacka ) a kedze na balkone je zabradlie robene nie s jedneho papiera ale spaja sa dokopy a ma urcitu hrubku, musel som upravit aj podlahu ( prefotena kopia podlahy s terasi na vezi )

Fotky hotovej radnice.

Daniel

PříspěvekZaslal: 6.2.2010 10:36 so    Předmět: Citovat

Krásná čistá stavba plná citlivých úprav - balzám pro oči. Držím pěsti při dalším postupupu a moc se těším na další pokračování ! Smile
RAZGY

PříspěvekZaslal: 6.2.2010 14:14 so    Předmět: Citovat

Krásná práce. já sice domky moc nemusím, ale tobě se to vede. nechci tedy rejpat, ale když jsi u tý plastičnosti tak prosím udělej i ručky na hodunách. zaslouží si to. Razgy
stop_r

PříspěvekZaslal: 6.2.2010 14:26 so    Předmět: Citovat

Hodiny som povodne cele prekreslil.. uz som ich aj mal narysovane.. Nasiel som si peknu fotku renesancnych hodin s nejakej bielej vezi Smile uz si nepametam v akom meste..
Ale nakoniec som sa s ucty k panovi Vyskovskemu rozhodol nedat ich na model a dat tam povodne hodiny. Toto rozhodnutie bolo na poslednu chvylu a vobec som si vtedy neuvedomil ze by som mohol rucicky vyrezat s kopie a prilepit.. ani ma to nenapadlo.. Smile

stop_r

PříspěvekZaslal: 8.2.2010 0:32 po    Předmět: Citovat

Dalsie pokracovanie nenechalo na seba dlho cakat.. Basta ktora, musim sa priznat ma dostala. Architektonicky nadherna stavba...

Vsetko sedelo, ako tradicne presne. Akurat osadenie tych dvoch vysunutych strielni neni zrovna idealne. Mozno mojou chybou, ale zda sa mi ze keby bolo nakreslenie kde to mam osadit trosku mensie, neuskodilo by to. Upravy som robil klasicke, ako je vidno na fotke...

...ale tu som este upravil trosku stresnu krytinu.. Zahyby ktore som mal ohnut uplne a prilepit z rubu som ja nechal len jemne prehnute. Myslim ze to takto posoby lepsie.

Hotove fotky uz s prilepenou predchdzajucou castou.

ps: tereny okolo si vobec nevsimajte. Robim ich len tak, v podstate ako konstrukcnu chlopen aby si spodok drzal tvar. Vela krat ani neretusujem, vsetko podliepam, niekde nelepim k sebe. Pri kompletizacii budem robit teren.

Aikom222

PříspěvekZaslal: 8.2.2010 0:53 po    Předmět: Citovat

No teda, moc povedená práce Wink hodně štěstí a trpělivosti Wink

Rozpracované: M4A3 Sherman, M25 Dragon Wagon
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stop_r

PříspěvekZaslal: 7.3.2010 18:14 ne    Předmět: Citovat

Moj brutalny pokrok presne po mesiaci Very Happy
( upravy klasika.. )

Na moju obranu musim povedat ze som pokracoval na hradbe ktora je prilahla k baste, ale jemne sa mi skrutila.. to by som este prezil.. ale vlozil som tri rebra s kartonu do hradby a napriek minimalnemu mnozstvu lepidla je to z vonku vidno.. Myslim ze budem namiesto rebier pouzivat podlepenie kartonom..
Odskocil som si preto k niecomu inemu a MPR nechal oddychovat, ale akurat vcera som nestastnu hradbu vytiahol.. popozeral.. zhodnotil ze v stredoveku nenanasali omietky zrovna stopercentne a hradba moze byt rada ze vobec nejaku ma !!! Smile

stop_r

PříspěvekZaslal: 11.3.2010 22:46 čt    Předmět: Citovat

Dnes som az na straznicu dokoncil celu tu prekliatu hradbu...

Je to cele maximalne zle.. pride mi to ako keby som to lepil pred piatimi rokmi, len tentoraz som pouzil retus.. hroza a strach.. keby som nenadobudol voci tomuto kusu hradby taky odpor zlepim ju este raz.. mozno niekedy v buducnosti..

Straznicu by som mal tiez uz dokoncenu len som sa rozhodol ju mierne upravit. V buducnosti by som chcel takto upravovat vsetky hrazdene stavby. Chcel som uz tuto hradbu, lenze som sa neodvazil koli tomu, ze cela hrubka steny su vlastne dva kusy papiera a tam by som uz vazne narusil hrubku papiera..

A este si pre buducich stavitelov dovolim upozornit na malicku chybicku.. jeden tramik bol nevyfarbeny ( ostal biely ), je dobre ho zafarbit... Oznacil som zltym kruzkom...

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

Přejdi na: