Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Aero C3A / Alin /1:33 / BETA
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Roman V.

PříspěvekZaslal: 24.4.2009 16:41 pá    Předmět: Citovat

Pokud vím, tak má Alin od vydavatele povoleno jen 5 betatesterů, takže u síbla to už nejde. Počkej na další model.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Roman V.

PříspěvekZaslal: 26.4.2009 18:21 ne    Předmět: Citovat

Já jako příznivec klubu BLAXOB nemohu pracovat pouze na betě, ale budu se snažit pro širší modelářskou veřejnost tento papírák jak se říká "vytunit" a snad se k nám přidají i další kolegové od plastů a dotáhneme tady toho našeho papírového koně zase o třídu výš.
Proto jsem se snažil dodělat různé výstupky a lišty, které jsou v modelu pouze nakreslené.
Arrow Na první fotografii je kompletní trup s nalepenou ocasní částí. Navíc byly dolepeny krycí plechy uprostřed trupu kryjící technologický tunel v podlaze. Na dostupných fotografiích z muzea jsou tyto poklopy zakryty kobercem, ale ve skutečnosti se koberce v těchto letadlech nepoužívaly.
Navíc jsem udělal žebra tak jako ve skutečnosti, tzn. ve tvaru I. Lépe vidět je to ale na druhé fotografii.

Arrow Na této fotografii je zadní část kabiny s dekly na kontrolu stavu trupu v ocasní části. Je zde i docela dobře vidět nový upgradovaný tvar žeber.

Žebra na ocase jsou přetřena lakem s přídavkem barvy pro větší pevnost
Barva interiéru je přesně RLM 02, takže taková divná hnědozelená s přídavkem šedé.
maaaslo

PříspěvekZaslal: 26.4.2009 23:44 ne    Předmět: Citovat

esli sa mozem spytat, aky odtien je tato farba? viem ze RAL002 a le myslim, ci sa vyraba aj ako akrylka alebo temperka. chcel bych to tiez natriet niecim takymto, bo ta modra je strasna. alebo pripadne, nejaky dobry prevodnik poradit... videl som neco v poradni, ale nejako sa v tom nevyznam. asi som nejaky blbsi dnes....
dakujem za pomoc.

BTW: normálne je vlastnit autorizovanú kópiu. originál vlastní iba vydavateľ...Very HappyVery HappyVery Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roman V.

PříspěvekZaslal: 27.4.2009 8:58 po    Předmět: Citovat

Ta barva se normálně míchá jak v Humbrolu, tak i v Revellu. Stačí říct že sháníš německou barvu na letadla RLM 02.
Měl jsem tady i převodník na ty barvy, ale mám ho na druhém komplu. Takže ten převodník sem pověsím navečer.
Jinak ještě ke stavbě kabiny:
Exclamation Ten horní nosník je potřeba udělat pro pevnost z plného materiálu a ne jen z boků a dna!!! Ten trup by měl jinak snahu se lámat. Menší problém je pak do něj vyřezat osm stropních svítidel, ale jde to!!! Exclamation
S Alinem jsme toto už řešili, takže v modelu by to mělo být už vyřešené.
maaaslo

PříspěvekZaslal: 28.4.2009 11:14 út    Předmět: Citovat

skusal som najst odtien RAL02. nemal som ziadny uspech. ale naslo mi RLM02, ktora by mala byt odtienom Humbrol86. tiez bola pouzivana v interieroch nemeckych vojnovych lietadiel. tak teraz neviem... bo RAL malo stvorcislie, RLM dvojcislie. tak neviem ci som dobre nasiel.

BTW: normálne je vlastnit autorizovanú kópiu. originál vlastní iba vydavateľ...Very HappyVery HappyVery Happy

Naposledy upravil maaaslo dne 28.4.2009 19:43 út, celkově upraveno 1 krát.
Roman V.

PříspěvekZaslal: 28.4.2009 17:39 út    Předmět: Citovat

Takže jsem se podíval do krabičky a je to HUMBROL 224
Robert Blaschke

PříspěvekZaslal: 28.4.2009 18:27 út    Předmět: Citovat

http://modelareni.cz/barvy/germany.php
moloko

PříspěvekZaslal: 28.4.2009 21:00 út    Předmět: Citovat

Nevím přesně jak to bylo, ale mám pocit, že do roku 42 se používal určitý odstín a po roce 42 jiný, kde je pravda nevím. RLM 02 a myslím RLM 66.
Halogen

PříspěvekZaslal: 5.5.2009 14:47 út    Předmět: Citovat

Ahoj,
Právě stavím "síbla" z plastiku a sem jsem se dostal odkazem ze svého "plastikářského" fóra. Musím tuhle stavbu pochválit, pěkné!
Upřesním některé detaily:
-sovětský stroj v tomto tématu měl namontované vysoké směrovky, ne ty standardní jak jsou zde v tématu nakresleny - viz foto v LK 1976
-Alinova kresba vnitřku trupu má první sedadla v řadě orientované špatně, tato sedadla byla vždy zády ke směru letu - na vystřihovánce je to samozřejmě správně, ale ta kresba by mohla někoho mást
-zbarvení vnitřních ploch čs.strojů bylo určeno předpisem (viz LK tuším 1983?), vnitřek trupu byl RLM02, přičemž tato barva má jednu z největších variabilit odstínů, vnitřek kabiny pilotů RLM66. Podlaha trupu byla dřevěná opatřená lakem, tedy jakási hnědá/dřevo a dost často mohla být přetřena RLM02
Tak ať se daří se stavbou, zírám co všechno se dá z papíru vytvořit! Very Happy
maaaslo

PříspěvekZaslal: 9.5.2009 22:01 so    Předmět: Citovat

na co ze je urceny diel e5? nenasiel som nikde urcenie ani na navodovkach ani volna plocha na dieloch...
vdaka za pomoc...
maaaslo

Alin

PříspěvekZaslal: 9.5.2009 22:37 so    Předmět: Citovat

e5 sem zapomněl označit Embarassed je to bedna, která je pod mezistěnou z vysílačkama zezadu (na obrázku červená bedýnka) Nějak se mi povedlo ji vymazat s 3D modelu a pak se mi při vytváření návodů nezjevila a tím byla i opomenuta.

maaaslo

PříspěvekZaslal: 10.5.2009 1:17 ne    Předmět: Citovat

dakujem.
predpokladam, ze na pozicii az tak nezalezi. tak ju tam supnem. a vybavene.
pekny den

Alin

PříspěvekZaslal: 28.6.2009 15:30 ne    Předmět: Citovat

Nazdárek, pomalu probíhá barvení a nervování.

Muj komp spolu s Corelem si nějak nerozumí, při používání takových jednoduchých funkcí, jako je obtažení osovy štětcem aj. se neustále hroutí a nutí mě dělat řady nýtů a spáry ručně.

Ale snad už konečně bude nový stroj, který to bude zobat. Bo jinak by mě s toho praskla hlava.
Alin

PříspěvekZaslal: 6.7.2009 19:09 po    Předmět: Citovat

Nazdar
řeším malé dilema- jak na válce?

Tyhle vzduchem chlazené motory, to je věc!

Question Udělat je s jednotlivých kroužků aby to bylo jako u originálu (ovšem problém bude s pracností a v měřítku výsledek nebude až tak sdřejmý, argus má žebrování jemnější, než třeba P&W , který má žebrování hrubé)

Question Udělat je jako klasický olepený válec+ hlavy ze dvou vrstev 1mm papíru a retušnout hrany(jako na obrázku , žebrování jen malované a kdo by chtěl, muže ho napodobit navinutím nitě)

Tak co? Ale popřemýšlejte o pracnosti, říct, že bude hezčí to s kroužků je jednoduché, ale představte si za tím i tu práci . Roman se vyjadřovat nemusí, extrémisti většinou nevyjadřujou názor lepícího středu Laughing
numi
Moderátor

PříspěvekZaslal: 6.7.2009 19:11 po    Předmět: Citovat

Rozhodně bych to už nechal aby každý mohl si udělat tunning s nití sám. Takže jsem pro druhý způsob. Cool
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 7 z 8

Přejdi na: