Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Aero C3A / Alin /1:33 / BETA
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
maaaslo

PříspěvekZaslal: 13.4.2009 15:06 po    Předmět: Citovat

podla tej fotky z hora bych povedal, ze nielen prava strana, ale aj stred mas nejaky pokruteny... nemas nahodou kryvy diel a15? podla toho sa odvyja aj pozdlzna geometria celeho celku.

BTW: normálne je vlastnit autorizovanú kópiu. originál vlastní iba vydavateľ...Very HappyVery HappyVery Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
štefíno

PříspěvekZaslal: 14.4.2009 19:17 út    Předmět: Citovat

No, a je vymalováno....

...tak repete...mno Rolling Eyes Confused
PS: Chyba na mé straně, takže vše by mělo být ok. Sice mi vyšla krátká obšívka, ale asi opět má chyba.
old_Mr_Grim
Moderátor

PříspěvekZaslal: 14.4.2009 19:40 út    Předmět: Citovat

ajajajajaj to je škody to je škody Sad copa se stalo?

PříspěvekZaslal: 14.4.2009 19:49 út    Předmět: Citovat

Problémy s obšívkou č. pv1. Jak jsem psal...na obvoduu mě byla asi o 1-2 mm kratší. Dále se to při lepení neskutečně zvlnilo a ani částečné podlepení nepomohlo. Ale to by ani tak nevadilo. Vadilo spíš to, že jsem omylem uřezal pomocnou chlopeň, které jsem si v čb verzi nevšim. Ale asi nejvíc vadilo to, že se mi to skroutilo jakoby do vrtule , ale přitom to skroucený nebylo...záhada. Takže jsem zachránil sedačky a palubní zařízená a jedem druhé kolo bodovací Sad
Alin

PříspěvekZaslal: 14.4.2009 21:09 út    Předmět: Citovat

Štefíno mne průběžně informoval a obvod obšívky mi vrtal v hlavě a tak jsem bleskově slepil pár žeber a na ně vnitřní obšívku a sedlo mi to na chlup.

Měl jsem obavu , že bude krátká, jelikož jsem ji de facto bral, jako tu kratší stranu srolovaného pláště (ostatně u vnitřní obšívky by to tak mělo být) a nevěděl jsem jak se papír zachová.

Aby se mi to nepokroutilo, lepil jsem vnitřní plášť už maximálně vytvarovaný, aby papír neměl chutě přetahovat se s kostrou do všech stran.

Du dál čmárat.

Alin
štefíno

PříspěvekZaslal: 14.4.2009 21:33 út    Předmět: Citovat

No vida...snad mi to napodruhý sedne Laughing
Alin

PříspěvekZaslal: 18.4.2009 11:42 so    Předmět: Citovat

Dělám na potahu trupu a tyhle kamufláže použiju. ČSLA bude profláklá UB-72 a nosič Lippische je ve standartu luftwaffe, bohužel jsem nenašel podklady na tento konkrétní stroj, ale z fotek modelu to vypadá , že byl bez označení, byly použity pouze svastiky a trámové kříže.
štefíno

PříspěvekZaslal: 19.4.2009 18:53 ne    Předmět: Citovat

Ták...druhý pokus je zde. Předem říkám, že podruhý tu kabinu nedělám Laughing . Takže něco ke stavbě. Změnil jsem metodu podlepování, takže situace s interiérem by se opakovat neměla.
Kostra sedí jak má. Panely sedí tak. Doplňky jsou poněkud náročnější, ale s trochou trpělivosti to de. Pro mě nejtěžší byla dráteničina. No, a tady je moje víkendová práce...

..sedačky jsou zatim jen položené. Čekají na pásy.
štefíno

PříspěvekZaslal: 19.4.2009 22:24 ne    Předmět: Citovat

Tak k tý dráteničině.
Jako drát 0,8mm jsem použil kancelářské sponky. Huř se ohýbaj, ale dá se to. Průměr 0,6mm jsem použil drátek podobný kancl. sponkám, ale dá se trochu líp tvarovat. Ale řek bych, že olověnej není.
Jinak lepení si trefil správně. Lepeno vteřiňákem. Drží to jak přibitý...pokud si na to člověk nesedne Wink
štefíno

PříspěvekZaslal: 20.4.2009 16:45 po    Předmět: Citovat

Tak jsem dnes dodělal kabinu tak na 90%. Už zbývaj jen 4 páky , dodělat dráteničinu a OBALIT Rolling Eyes .

maaaslo

PříspěvekZaslal: 20.4.2009 23:06 po    Předmět: Citovat

kam sa tak zenes?
ja mam este len kostru aj to len hrubu stavbu, ziadne detaily... a ty to tu pomali ukoncujes...
sakra. skoda ze nemam cas...
ale v stredu s tym pohnem.

ozaj, kedze to treba natiera, aky odtien by ste navrhli? viem ze tuto modru sa mi nepodari namiesat ani nahodou. tak dumam nad nejakou pelnou zelenou. ale neviem ci to mam fuknut aj na podlahu. kazdopadne, natret to musim. je tu totiz este druha strana rebier a ta je cisto biela...

BTW: normálne je vlastnit autorizovanú kópiu. originál vlastní iba vydavateľ...Very HappyVery HappyVery Happy
Roman V.

PříspěvekZaslal: 21.4.2009 9:24 út    Předmět: Citovat

Ta šedivá neodpovídá moc přeloze. Podle dokumentů co jsme s Alinem prošli, by se mělo jednat o německou barvu RLM 02, kterou se u nás po válce v letectví natíralo skoro vše. A ta má do šedé hodně daleko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Alin

PříspěvekZaslal: 21.4.2009 19:21 út    Předmět: Citovat

Já jenom doplním, barva co jsem vám naservíroval, je určená s fotek, pak jsem z Romanem konzultoval a došli jsme k rlm 02 u české a na luftwaffe verzi dám na interiér rlm 66. Ale jelikož už byly díly venku a někteří je mají už slepené, tak jsem u kokpitu nechtěl laborovat, a nechal jsem barvu už tak.

Ostatně , když jsem dumal nad interiérovýma barvama luftwaffe , tak jsem přišel na to, že i pořádní němci v tom trochu lítali, a sem tam se jim povedlo vytvořit i originální odstín. Některé barvy se přidáním různých tužidel a příměsí pro tvrdší klimatické podmínky docela odchýlily od standartu RLM ale číslo jim zůstalo. Ale to jen tak na okraj.
calibra

PříspěvekZaslal: 23.4.2009 22:27 čt    Předmět: Citovat

Dobrý den, jsem zacinajici modelar, nicmeně bych si troufl na to, nekde sehnat dokumentaci na cokoli z letecke techniky a prosil bych, kde jde sehnat beta verze sibla? Rad bych zkusil test model. Sibl jinak super vysel a to v ceske publikaci ktera neni uvedena a vim o ni, kdyby byl zajem neni problem dohledat.
numi
Moderátor

PříspěvekZaslal: 23.4.2009 22:42 čt    Předmět: Citovat

Tento model rozhodně není pro začínající modeláře. Je hodně náročný.
Co se týká podkladů je zde na to přímo sekce.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 6 z 8

Přejdi na: