Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Aero C3A / Alin /1:33 / BETA
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Alin

PříspěvekZaslal: 10.3.2009 17:42 út    Předmět: Citovat

Tak jo, dobře, jak dokreslím celou šmikajdu, tak načmárám ještě tu dřevěnou podivnost

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 10.3.2009 21:55 út    Předmět: Citovat

se s ní dělat nemusíš, i když to není přesně ono, ale....vydal to Orlik -

Kuba78

PříspěvekZaslal: 11.3.2009 9:58 st    Předmět: Citovat

to se pletes Tomys.. vypada to jako letadlo, lita to jako letadlo ale neni to letadlo Smile

to co ma Sibl na strese neni P.13a ale DM 1. DM 1 byl dreveny kluzak, vetron, demonstrator na overeni letovych vlastnosti tehle bezocasych ptacku Alexandra Lippische. Byl soucasti vyvoje P13a ale na rozdil od nej skutecne letal ve vzduchu.
To co vydal Orlik (a co samozrejme jako milovnik tehle podivnosti mam doma) je sice hezke letadlo, ale ze serie Luftwaffe 1946 - nikdy neopustilo rysovani prkno (na rozdil treba od samokridla bratri Hortenu kteri to dotahl az do letajiciho prototypu).
Samozrejme, jako vetsina tehle pokrocilych nemeckych konstrukci byla tato po valce zurocena viteznymi mocnostmi - konkretne z tohoto typu vychazi Corvair XF92 (Lippisch po valce delal u Corvairu).

Jinak Aline, kdyz jej udelas fajn, kdyz ne nevadi - mel sem v planu ho vysochat z balsy a jen prelakovat - originalni demonstrator byl v barve dreva.
Alin

PříspěvekZaslal: 11.3.2009 19:40 st    Předmět: Citovat

Tak začínáme

Trup-interiér(bez kokpitu) C-3A

http://rapidshare.com/files/208353440/hullinterier.pdf
http://depositfiles.com/files/jfocab0u0
PavelP

PříspěvekZaslal: 12.3.2009 17:11 čt    Předmět: Citovat

Tak já jsem si to stáhnul bez problému z depozitu a zrovna tak jako jiní jsem koukal na kvalitu provedení Shocked takhle od pohledu to vypadá dobře.
A teď k věci, údaje o síle podlepení nosných dílů tam jsou - výborně. Ale co mi trochu chybí, jakou tloušťku papíru jsi počítal Aline na díly které se nepodlepují a na ty které se podlepují (předpokládám standart 140 ev. 160g nepodlepované a 80 ev 90g podlepované). A kvůli přesnosti děláme betu, že Wink
Alin

PříspěvekZaslal: 12.3.2009 18:04 čt    Předmět: Citovat

Takže k papíru, ten , který není označený je kreslený na sílu 0.2mm. Takhle mi vyšel klasický karton. a jelikož v rhinu gramáž neobstojí, tak to uvádím takhle, je to pro mne výhodnější. No a na podlepované díly samozdřejmě to nejtenší. V ostré verzi napíšu sílu někde tam, jak mám ty podlepy, aby to bylo na očích pořád.

Snažím se používat standartní síly, na které jste zvyklí s polských modelů. A snažím se vyhýbat kartonu 2mm. Je to přece jen už moc a puchýře na prstech nejsou to. proč modelaříme Laughing

Další bude křídlo, použiju stejný formát návodovek, černobílý vektor a jednu barevnou verzi.
Kuba78

PříspěvekZaslal: 12.3.2009 19:24 čt    Předmět: Citovat

Alesi, zapomnel sem te taky pochvalit - ten interier vypada naprosto bohovsky a je super zes udelal krome bile aj barevnou verzi. o vikendu na to skocim pokud bude chvilka.
pochopil sem to spravne, ze to mam tisknout na matny papir tloustky 0,2 mm? to je tak gramaz 180g? zitra to skocim prohnat ke kamosovi do copycentra tak at vim co mu mam rict.
kde se tu potuluje ten papirensky expert? Smile
Alin

PříspěvekZaslal: 12.3.2009 19:49 čt    Předmět: Citovat

Jo, papír 160-180g , podlepy na 60-80g.
Alin

PříspěvekZaslal: 12.3.2009 21:20 čt    Předmět: Citovat

Na jednom foru už jsem dostal kartáč, jak to poskládat, tak jsem vytvořil obrázek. Asi bych to viděl jako plně vybavené segmenty které se ve finále složí.

Roman V.

PříspěvekZaslal: 23.3.2009 17:11 po    Předmět: Citovat

Takže jsem začal se stavbou tohoto krásného kusu nábytku,(Pepo, už chystej v garáži místo, trabanta ti pomůžeme s Tomysem vytlačit), a je to na betu poměrně dobře zvládnutý model.
Jako každá beta se ale neobejde bez chyb a hned na prvním obrázku je jedna. Došlo k ní dodatečným rozdělením podlahy. To ale bylo proto, že s větším dílem by se ta podlaha nenacpala do poměrně tenkých žeber.

Po domluvě s Alinem se před žebro směrem k podlaze nalepí další pomocné žebro.
Dalším menším problémem je chybějící přelepení vzniklé spáry mezi žebrem A2 a podlážkou A20. Opět po domluvě s Alinem se vytiskne spodní část žebra na papír 80g a vzniklá spára se jen přelepí. Retušování takové hrany a spáry by nebylo to pravé ořechové

Na dalším snímku jsem nalepoval krycí tunel pro kabeláž vedoucí u žebra A4. Lepší je si tento díl A21 rozstřihnout na tři části a po podlepení je slepit dohromady.

No a takto zatím vypadá celek

Jinak se nedívejte na vyřezání vnějších částí žeber. Žebra se budou před nalepením přebrušovat, to proto, abychom sjednotili vše do jedné roviny. Jinak to prostě udělat nejde.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Alin

PříspěvekZaslal: 23.3.2009 21:25 po    Předmět: Citovat

Nazdar všem.
Proběhla jednání,byla rychlá a skončila úspěšně.
Siebel bude vydán v nakladatelství Orlik (kiwiisek by se uživil i v předpovědi počasí, jeho odhad sedí Laughing ) a to ve dvou verzích- české armády a německý stroj nesoucí demonstrátor Lippisch.

Trošku mne mrzí, že musím stáhnout rozsah bety.
Vím o tom, že lepí Old. mr Grimm, Roman V. a Tata.
Můžu přibrat ještě dva.

Bylo by dobré, kdyby si lepiči podělili oba typy, ale není to podmínkou, máme "demogracii"

Ještě jednou děkuju za podporu při hlasování, opravdu jste mi udělali radost.

Alin
Kuba78

PříspěvekZaslal: 24.3.2009 9:12 út    Předmět: Citovat

tak to je dobra zprava.. mas nejaky casovy horizont? nebo aspon odhad? bude to jedna vystrihovanka ve dvou moznych verzich nebo dve ruzne vystrihovanky?
jinak u me to vypada blbe s casem, takze do toho asi nestrihnu, skoda.. nevadi, koupim si pak nekolik vystrihovanek, doufam ze zebyrka a kabinka budou Smile

PS s tim Lippischem si me fakt potesil, ja tyhle obludnosti rad.. mohli bychom zahajit serii Luftwaffe 47 Smile
tata
Moderátor

PříspěvekZaslal: 24.3.2009 14:49 út    Předmět: Citovat

Tak podlepeno mám a tak jsem dneska vytasil skalpel a začal zezadu Wink
Arrow vyřezání této části jde v pohodě
Arrow složeno jen nasucho vše pasuje bez problémů ...teda aspon jsem na žádný nenarazil

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
V.E.N.A.

PříspěvekZaslal: 24.3.2009 21:54 út    Předmět: Citovat

Po vzoru TATA jsem začal zezadu:

Všechno sedí jak má. Cool

Edit: sestaveno na sucho.
tata
Moderátor

PříspěvekZaslal: 28.3.2009 10:12 so    Předmět: Citovat

vyřezáno jest ..... Wink

začínám pomlau kompletovat střed trupu...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 4 z 8

Přejdi na: