Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

HMV Bismarck/by štefíno/1:100
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DORIS

PříspěvekZaslal: 26.3.2009 17:16 čt    Předmět: Citovat

No, tak to klobouk dolů! Shocked Velice zdařilé a řekla bych až profesionální provedení. Pokud takto bude pokračovat model nadále, bude to fenomenální dílo!
Kanagon69

PříspěvekZaslal: 26.3.2009 17:25 čt    Předmět: Citovat

Shocked Shocked Shocked
bez komentáře...
Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
štefíno

PříspěvekZaslal: 27.4.2009 17:03 po    Předmět: Citovat

Tak můžu říct, že palubu už mám vyřešenou. Nakonec jsem sáhl po tapetách na dřevo. Má to několik výhod. Většinou jsou samolepicí, imitace dřeva je celkem věrná a hlavně...dobře se řeže. Hned jsem si to vyzkoušel na zmenšenině Lutzow...cca 1:300- 1:350...pásky asi 0,5mm široké, řežou se uplně v pohodě...zkrátka tapeta je mazec věc Smile Wink

...možná v závěru by stálo za to si s tím pohrát...zapustit nějaké oleje do spár a zkusit to přelakovat matným lakem.
jano100

PříspěvekZaslal: 28.4.2009 11:49 út    Předmět: Citovat

No, tapeta JE mazec věc, ja som otapetoval skoro celú Revenge, a nemal som s tým absolútne žiadny problém... takisto som to predtým skúšal na inej lodi, haha. A okrem toho, dá sa krásne natónovať, keď to budeš potrebovať. Doris by mohla rozprávať... Ináč klobúk dolu,málokedy sa dívam na križníky, ale až to dokončíš, bude to pecka. Možno sa raz do takej veci šáhnem.

Jano
štefíno

PříspěvekZaslal: 28.4.2009 16:12 út    Předmět: Citovat

tak trošku popojedem...ale fakt jenom trošku Laughing . Zhotovil jsem jednu z nejmenších zbraní na palubě. Vzhledem k velikosti jsem to značně zlehčil. Počítám, že o bude tak centimetr vysoké. Práce jde celkem rychle, v rhinu jsem to zvlád za pul hodinky, tak uvidíme, jak to pujde ve skutečnosti. A teď pár náhledů...

štefíno

PříspěvekZaslal: 29.4.2009 19:27 st    Předmět: Citovat

Mezi vyčerpávající odpovědi ohledně jednotlivých typů lodí sem šoupnu zas něco k modelu. Dnes jsem úspěšně dokončil testování paluby.
Arrow na modely 1:200 se paluba lepí přímo. Na měřítko 1:100 se asi bude muset první nalepit na kancl. papír a až pak nalepit. Uvidíme...
Arrow Barvení okolí paluby je možno provádět po nalepení jednostlivých prken. První fotka...
Arrow Kreslení ....teď mi vypadl ten název Confused ...no v mém případě toho hákového kříže na přídi a zádi lodi je také věrné. Je to kresleno od ruky, takže teď to moc věrné není Laughing . Použita tempera .

Tak začátek by byl, už jen nalepit těch pár set prken Rolling Eyes Very Happy
štefíno

PříspěvekZaslal: 29.4.2009 20:17 st    Předmět: Citovat

JJ...je to folie na dveře. Dá se sehnat v Baumaxu, OBI, nebo v podobných obchodech. Výhoda je v tom, že je hooodně odstínů a že jsou samolepicí, což bys u Richelieu ocenil. Je lepší si vzít do obchodu nějakou fotku nebo tak něco, aby ste zvolili dobrý odstín, protože folie v obchodě vypadá uplně jinak než venku před obchodem Laughing . Já se naštěstí trefil napoprvé.
štefíno

PříspěvekZaslal: 3.5.2009 19:54 ne    Předmět: Citovat

Nedalo mi to a musel jsem ještě zkusit řezání pod úhlem a následné lepení paluby. Řezání je trošku problematické, ale dá se zvládnout. Lepení pásků tapety je taky relativně dobré, akorát menší kousky už tam moc nedržej Laughing . Ale v měřítku 1:100 to nebude problém.

Ták a teď už konec zkoušení a hurá na vlastní stavbu.

Ještě mě tak napadá?...nevadí ten hákáč? Páč na jiných forech to chcou zamalovat...třeba Rolling Eyes
JoskaM

PříspěvekZaslal: 3.5.2009 20:54 ne    Předmět: Citovat

no tak to jsem rád, že jsi se do toho pustil, já si vzal tvé(a nejen tvé) rady k srdci a nažím se ještě víc, , dělám teď přední část paluby, přišel jsem na drobou vychytávku, pásky řežu přímo na palubě, abych co nejvíce eliminoal rozdíly tlouštěk, i tak mi sem tam něco ujede.pořád zapomínám, že jsi 2x větší..u tebe to bude vypadat jinak...(ta barva na R. byla oranžová jak pomeranče..mělo-li to být dřevo..)

Při lepení mi steně vrtá hlavou rozměry prken 11m (u Bismarka je poloviční, 6m) a ta pravidelnost....Kiwiisek mi dal ke mě odkaz na řezačku, budu o ní přemýšlet, jeslti budu takle tunit Bismarka, tak to budu potřebovat....hodně štěstí, tobě trpělivost ani není nutno přát...Smile

a svastiku tam nech, patří tam, nepropaguješ fašismus..osobně to beru jako hold technice, ne ideologii...
norad

PříspěvekZaslal: 3.5.2009 21:14 ne    Předmět: Citovat

Záleží pro jaké barevné schéma ses rozhodl. Jestli pro ty profláknuté pruhy tak by tam svastika rozhodně musí být. Pouze by neměla být nakoso ale rovně. I když podle mně je zajímavější méně známé schéma z jeho posledních dnů.

A jm9454 má pravdu, tohle nemělo s ideologií nic společného. Na palubě to mělo stejný význam jako červené a bílé pruhy na přídích italských BB, nebo čísla na letových palubách amerických LL. Prostě identifikační znaky pro vlastní piloty, kteří byli jinak schopni napadnout kde co.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
štefíno

PříspěvekZaslal: 3.5.2009 21:27 ne    Předmět: Citovat

Toto ještě není Bismarck...jak jsem psal, je to pokus asi tak v měřítku 1:300.
Jinak k tomu zbarvení...chtěl bych udělat následující...

norad

PříspěvekZaslal: 3.5.2009 22:21 ne    Předmět: Citovat

Jo, tak to jo.
U příspěvku z 29.04.2009 19:27 je právě jiný typ kotevních skluzů. A protože na těch posledních fotkách jsou na hraně, tak jsem myslel že už jedeš naostro.

Měl jsem na mysli tohle barevné schéma:

Pruhy jsou zde již zamalované, jenom částečně prosvítají pod světle šedou. Navíc, protože se Bismarck přiblížil do oblasti pokrývané Luftwaffe byly zvýrazněny stropy věží a obnovena dříve zamalovaná svastika.

EDIT:
A chybička. Měla by tam být ta vlnka na přídi. Po zásahu z POW v Dánském průlivu byla příď natolik zanořená, že ji nebylo možné zatřít. Stejně ale nebyla vidět.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
štefíno

PříspěvekZaslal: 4.5.2009 18:46 po    Předmět: Citovat

Dnes jsem se pustil do "oddechovky". Je jím 20mm flak 38 . Má sice jen asi tak 20 dílů, ale aby to nebylo snadné, tak sou ty díly malé. Hlavěň jsem opět udělal z tuhy...parádní to matroš. Ještě zbývá dráteničina, a to : to kolo na pohyb s flakem, takové ty blbosti na zapření při střelbě a když najdu nějaký dobrý matroš, tak i síťka na náboje. A teď už nějaké ty fotky...

...ještě jsem sáhl do vytrýny pro čtyřče a udělal srovnávací fotku...

jano100

PříspěvekZaslal: 4.5.2009 19:30 po    Předmět: Citovat

Noo.... pri tomto mi všetky kanóny a ostatné gule vrhajúce veci pripadajú na plachetkách ako obry. Aj najmenší falkonet na lodiach z 15 - 16 storočia je možno väčší. Len tak ďalej. Ja mám trpezlivosti tony, ale toto... raz vyskúšam
jano100

PříspěvekZaslal: 4.5.2009 19:32 po    Předmět: Citovat

Noo.... pri tomto mi všetky kanóny a ostatné gule vrhajúce veci pripadajú na plachetkách ako obry Aj najmenší falkonet na lodiach z 15 - 16 storočia je väčší. Len tak ďalej.

Jano
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 6 z 8

Přejdi na: