Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jelcz 043 / ADW Model / 1:25
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
František

PříspěvekZaslal: 25.11.2008 22:12 út    Předmět: Jelcz 043 / ADW Model / 1:25 Citovat

Zdravim všechny.
V neratovicích jsem u polských kolegů zakoupil licenční RTO Karosa v produkci Jelcz. K modelu jsem za nemalý peníz zakoupil i doplňky leaserem vypálené.

Jelcz 043 je typ autobus vyráběného v Polsku zejména v 60. letech 20. století. Výroba tohoto (a mnoha dalších typů) byla umožněna díky československé licenci pro produkci československého vozu Škoda 706 RTO, který vyráběl národní podnik Karosa.
Konstrukčně byl Jelcz 043 shodný s československými vozy 706 RTO. Jednalo se o dvounápravový autobus s trambusovou, polosamonosnou karoserií, která byla umístěna na nosném rámu. Pro cestující byly v pravé bočnici vozu umístěny dvoje ?bouchací? (ovládané ručně pomocí kliky) dveře. Pro řidiče pak byla určena malá dvířka na levém boku vozu, která vedla přímo na jeho stanoviště.
Autobusy Jelcz 043 byly vyráběny pouze v meziměstské linkové verzi pro Polsko i pro export do NDR (označení 043 E). Pro export do Československa byly produkovány jednodveřové vozy Jelcz 041, městská varianta byla označena Jelcz 272. Modifikace Jelcz 014 zase naopak sloužila pro dálkové linky nebo jako zájezdový autokar. Vozy 043 byly uzpůsobeny k tahání autobusových vleků Jelcz P-01.
V polovině 70. let 20. století byl vyráběn autobus Jelcz 044, který se od typu 043 téměř nelišil.

Hned v neděli jsem si vyhrál zatím jen s jedním kolečkem Laughing

Nyní se snažím o stavbu celého podvozku

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Woodstock

PříspěvekZaslal: 25.11.2008 23:05 út    Předmět: Citovat

Tak tohle budu sledovat... celý tenhle skvost včetně laseru jsem taky nedávno koupil tak jsem zvědav...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
had

PříspěvekZaslal: 26.11.2008 8:11 st    Předmět: Citovat

Neviem, ci vies, ale pre istotu pozri sem:

http://adwmodel.com/jelcz/errata_jelcz.pdf

Moderátorský šmik: opraven odkaz (nemá smysl odkazovat na jiné fórum, když můžeš rovnou odkázat na stránku s opravou).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Speedy™

PříspěvekZaslal: 26.11.2008 17:12 st    Předmět: Citovat

Zdravim. Mam jen takovou otázečku. Kdeže se to dá koupit?
pan Tau

PříspěvekZaslal: 26.11.2008 19:40 st    Předmět: Citovat

Taky jsem ho viděl v Neratovicích, ale prý byl rychle vyprodán. Taky asi budu uvažovat o jeho koupi. Snad ho někdy budou mít na www.vytrihovanky.cz Anebo bych si pro něj zajel do Polska.

Speedy: Zatím jsem ho na českém internetu neviděl. Ale snad se dá kouit na www.adwmodel.com Ale počkal bych si, až bude v nabídce někde na českém internetu.

Jo, a je v modré a červené barvě.
Woodstock

PříspěvekZaslal: 26.11.2008 20:05 st    Předmět: Citovat

ehm.. já kupoval od gpm.pl...

http://gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=3991
http://gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=3992
had

PříspěvekZaslal: 26.11.2008 22:11 st    Předmět: Citovat

had napsal:
Moderátorský šmik: opraven odkaz (nemá smysl odkazovat na jiné fórum, když můžeš rovnou odkázat na stránku s opravou).

Hm, neviem, ci mam byt poteseny ci sklamany, ale to je jedno. Ked uz si to tak iniciativne ustrihol, mohol, si tam dat aj ten dasli link, ktory bol na koci diskusie...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mech1
Administrátor

PříspěvekZaslal: 27.11.2008 0:34 čt    Předmět: Citovat

Osobně nechápu smysl odkazování z našeho fóra na jiné fórum ve stavbě.
Prostě co je tady je tady a co je tam je tam. Osobně nebudu sledovat dvě fóra, takže co je v SK je mi celkem ukradené ...
toudi_sk

PříspěvekZaslal: 27.11.2008 23:02 čt    Předmět: Citovat

amen
František

PříspěvekZaslal: 28.11.2008 0:03 pá    Předmět: Citovat

Tak jsem konečně dokončil žebrování na spodní části. Nějak jsem se nemohl dopočítat dílů D. Buď je tam mají poláci jiný systém, anebo chybí. Spodní část jsem již opatřil ochraným nástřikem. Jediné mé kolečko dostalo barvu, tak už vypadá lépe.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lukáš

PříspěvekZaslal: 28.11.2008 12:07 pá    Předmět: Citovat

No nazdar, to kolo muselo dát práce - nebo to zařídil laser? Wink
Mahdy

PříspěvekZaslal: 28.11.2008 16:55 pá    Předmět: For Speedy a pana Tau Citovat

Já jsem Jelcz 043 dne 25.11.viděl tady http://www.modelymodra.inshop.cz Byl tam i v červené barvě a stál okolo 650,- Kč. Po zalistování vystřihovánkou mě velice zaujala, ale zatím si na ni netroufám. Počkám jaké budou Františkovi postřehy ze stavby a pak uvidím. Každopádně se těším na další fotky. Ty pracovní na ADWmodelu neřeknou člověku tolik co barevné od našince.
Ouky

PříspěvekZaslal: 30.11.2008 12:36 ne    Předmět: re Citovat

Tak toto také chci.
Jde to tady v ČR někde získat?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hopi
Anonymní

PříspěvekZaslal: 30.11.2008 12:49 ne    Předmět: Citovat

http://papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=4690

Pokud budeš mít štěstí, tak to ještě stihneš.
František

PříspěvekZaslal: 30.11.2008 21:57 ne    Předmět: Citovat

Tak práce opět pokročily, konečně jsem dokončil rám podvozku, můsí se dávat dobrý pozor na správné osazení dílů, poláci nemají označené díly L a P stranou, takže když si díly vystříháte nezapomeňte si je označit, nebudete v tom mít bordel jako já, když jsem zkoumal jak který díl má být osazený. Nyní se postím zřejmě do nádrže a vzduchojemů Laughing .

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejdi na: