Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Heskethy 308B a 308D / Petr Špinler / 1:24
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
novakv

PříspěvekZaslal: 25.11.2008 10:47 út    Předmět: Heskethy 308B a 308D / Petr Špinler / 1:24 Citovat

Po dlouhe dobe necinnosti se opet nachylil zimni cas a tak jsem konecne dostal k tomu, abych zase do neceho strihnul. Stejne jako loni s Brabhamy BT42 jsem se rozhodl stavet nekolik variant soucasne. Tentokrat padla volba na Heskethy. Jen jich bude pet.
Takze pro Vlcacku: zadna trilogie!!!! Ale pentalogie!!! Very Happy

Soucasny stav vypada asi takto:

Pomerne hodne jsem zapasil s kroucenim podvozku. Snad se to podarilo celkem vyresit a neprojevi se to v pokracovani stavby.
Vejmi

PříspěvekZaslal: 25.11.2008 15:27 út    Předmět: Citovat

Pěkné,já bych to nedovedl stavět všech pět dokupy,mám doma tři,ano tyto vozy jsou náchylné na podvozek,podvozek jsem podlepil,oba díly,pak slepil dohromady a 3 dni to bylo v lisu,aby se to nezkroutilo,to je základ a pak je potřeba při lepení vozu na podvozek lepit velice přesně a po částech tak, aby jedna strana neměla tendenci,někam uhýbat,až jsem to měl,položil jsem celek na sklo(tedy rovinu) a zatížíl videokazetou,nebo dvěma+v předu kam patří nalepit předek jsem z každé strany dal též zátěž aby si to pěkně sedlo.Je ale potřeba boky mít podlepené a dostatečně pevné,ale to je automatické.Zatíženo jsem to nechal tak den,aby to pěkně proschlo a hurá na vršek.Ještě k předku,tam u dílu 15 odstřihuji vpředu chlopeň a nalepím ji ze spodu,vznikne tak doraz k dílu 19 a přechod je pěkný bez schodu.Díl 15 je třeba v předu trochu naslinit a opatrně vytvarovat do obloučků,tady hrozí oprýskání barvy,díl před tvarováním lehce stříknu motipem,pak je to dobrý.
Tak to jsou moje poznatky ze stavby této perly.
Ještě jsem si vzpoměl,že kdo víc podlepuje,je třeba,aby díl 5 pak nebyl vyšší,než boky,pak to dělá ostudu přilepení celku na podvozek.
Docela se těším na další průběh Tvé stavby.Jsou to krásná auta
novakv

PříspěvekZaslal: 25.11.2008 15:59 út    Předmět: Citovat

to Vejmi:
Diky za poznamky ke stavbe. V podstate jsem to delal stejne. Dukladne podlepeni a nechani zaschnout. Spodni dil je pak "placaty" jak ma byt. Problem je pri lepeni bocnic. Staci trocha nepresnosti a razem to jde do vrtule. Nakonec jsem se nastval (u zlate verze), udelal kopii bocnic, podlepil kartonem a prilepi na spodek natupo. Dovnitr jsem dal nejake vyztuhy a natupo prilepil horni podlepeny dil. Pak jem vzal originalni dily a potahl je pres. A kdybych to prelepeni udelal presne, tak by to sedlo jak hrnec na pr.... Takze mi to na jedne strane trosku ulitlo. Nastesti by se to melo schovat pri nalepeni vrchniho dilu kokpitu. Na prvnim voze jsem ho podlepil a pouzil dale stejny postup jako Ty, tzn. odstrizeni chlopni atd. U dalsiho jsem zatim zkusil bez podlepeni, prece jen se to trosku hur tvaruje, tak uvidim co to udela. Kdyz to nebude dobre, u dalsich se vratim k podlepovani Smile
Vejmi

PříspěvekZaslal: 25.11.2008 16:17 út    Předmět: Citovat

No jasně,důkladé podlepení,podobně řeším Marche Honzy Poláka,ten první jsem zprasil,ještě že ho p.Krejčí měl na skladě.Od té doby základ vozu pořádně podlepím(kopii) a pak přelepím originálem.
Jo ještě se mi vyskytla u Heskethu B)komínovka)menší záludnost při pasování motoru na vůz,nějak se mi to nechtělo vejít pod komín,je to už 2 roky,co jsem to dělal,ale pamatuji si,že to šlo blbě,pak se o tom rozepiš jak to šo,ještě mě čeká Monaco a Austrian,tak ať se poučím,třeba jsem měl tehdy špatný postup.
Držím palce,ať se daří!
novakv

PříspěvekZaslal: 25.11.2008 16:20 út    Předmět: Citovat

Pokusim se Wink Diky moc za tipy!
Vlcacka

PříspěvekZaslal: 25.11.2008 19:17 út    Předmět: Citovat

Sakra, jsem trapná...já mám jenom dva...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
suhob

PříspěvekZaslal: 25.11.2008 20:24 út    Předmět: Citovat

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
novakv

PříspěvekZaslal: 26.11.2008 8:02 st    Předmět: Citovat

to Vlcacka:
Neboj nejsi! Ja zatim enmel zadneho, tak jsem ted do nich strihnul. A najednou se mi to dela lip. Ta trilogie byla pouze narazka na lonske Brabhamy a to kdyz jste me s Honzou Polakem prekrtili na "pana Brabhamu" Smile Tak jsem zvedav co vymyslite ted Very Happy
Vlcacka

PříspěvekZaslal: 26.11.2008 9:44 st    Předmět: Citovat

Darth Hesketh. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
novakv

PříspěvekZaslal: 26.11.2008 17:55 st    Předmět: Citovat

Drobné pokračování při stavbě Heskethů:

1975 Hesketh 308B Alan Jones GP Monaco

Díl pokrývající celý trup byl podlepen kancelářským papírem. Ustřihl jsem chlopně v přední části, protože by se mi špatně ohýbaly a zespodu dílu nalepil chloně pomocné.

1976 Hesketh 308D Harald Ertl GP Italy

Tady jsem naopak díl nepodlepoval a chlopně jsem nechal na místě. Uvidím, který postup je výhodnějsí a bude se mi dělat lépe a podle toho pak budu pokračovat na ostatních.
novakv

PříspěvekZaslal: 29.11.2008 9:56 so    Předmět: Citovat

Heskethy 308

Opět hlásím mírný pokrok kupredu

1975 Hesketh 308B Alan Jones GP Monaco

1976 Hesketh Hesketh 308D Harald Ertl GP Italy

Zatím ještě není přilepená celá špice, postupně ji dodělávám. Jak jsem zmiňoval v předchozích příspěvcích, tetokrát jsem největší díl nepodlepoval. Přední část se tak tvarovala velmi dobře a v podstatě nebyl žádný problem. I když jsem z toho měl cocela strach. Mám jen pocit jakoby trošku vylízaly chlopně kokpitu. Uvidíme co to udělá po nalakování. Z nějakého důvodu se ještě nepovedlo úplně přesně spasovat horní díl s bočnicemi. Buď jsem to dal presne na zadní část a ve špici byla mezera nebo jsem napasoval špici a zadní čast byla trošku posunutá. Tak jsem zvolil něco mezi a zbytek doretušoval Smile

No a začal jsem ještě připravovat
1976 Hesketh 308B Harald Ertl GP Rakouska

Tady zatím vypadá, že všechno sedí jak má Smile
novakv

PříspěvekZaslal: 2.12.2008 9:37 út    Předmět: Citovat

Tak jsem zase chvili patlal a muzu rict, ze doslova. Podarilo se mi naprosto sprasit Hesketh s krasnou holkou na trupu Sad I vzhledem k teto zalezitostijsem se rozhodl, ze zatim pentalogii prevedu na trilogii. Budu ho totiz pozdeji predelavat a aby nebyl tak osamocen tak spolu s nim budu dodelavat i Huntuv bily.

Krome toho jsem se pokusil vytvorit kryty motoru. Jako prvni padl za obet Jonesuv Hesketh z GP Monaca. SLozil jsem vsechny dily krytu motoru a pak jsem se snazil prilepit k trupu. Bohuzel se ukazalo, ze tento postup neni uplne nejvhodnejsi (alespon pro me). Nepodarilo se mi napasovat to uplne presne a vznikl mi tak drobny schudek na prechodu a navic se mi kryt trochu krouti a uhyba Sad

Na zlatem Heskethu jsem tento postup upravil. Sestavil jsem pouze horni a bocni dil krytu a ten jsem prilepil k chlopnim kokpitu. To slo pomerne snadno, presne a take byl snadny pristup pinzetou pro zafixovani spoje. Teprve pak jsem dovnitr vlepil cast pod zakulacenim za hlavou pilota (snad je to alespon trosku pochopitelne). Wink

Droby posun vpred zaznamenal take Ertluv Hesketh:

novakv

PříspěvekZaslal: 2.4.2009 8:30 čt    Předmět: Citovat

Konečně jsem zase trošku pokročil na Heskethech. Zadní křídlo je prozatím nasazeno na sucho.

novakv

PříspěvekZaslal: 15.4.2009 21:15 st    Předmět: Citovat

Vejmi

PříspěvekZaslal: 15.4.2009 22:17 st    Předmět: Citovat

Jak se Ti pasovaly motory pod ty komínovky?Já s tím měl tehdy potíže.Vypadá to velice hezky.Člověče ,dostal jsem chuť na ten modrej,ten je krásnej.To byly elegantní vozy.Máš to pěkně udělaný.Jo teď jsem si vzpomněl,ty modrý tam máš dva,myslel jsem ten tmavej,ten světlejší mám postavenej.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: