Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak vkládat obrázky do příspěvků

Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Každý správný papírák ví, co a jak na tomto DF
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Kam ukládáte obrázky?
Papirove-modely.cz
74%
 74%  [ 32 ]
Imageshack.us
4%
 4%  [ 2 ]
Photobucket.com
2%
 2%  [ 1 ]
Jinam
18%
 18%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 43

Autor Zpráva
jenda.e
Moderátor

PříspěvekZaslal: 15.11.2008 19:42 so    Předmět: Jak vkládat obrázky do příspěvků Citovat

Rozhodl jsem se udělat ucelený návod na vkládání obrázků na naše fórum. Jeden návod už tu je, ale je docela nepřehledný, tak až tento bude hotový, tak ho doufám nahradíme tímto. Chci udělat návod pro "začátečníky" ze tří možností. Papirove-modely.cz, Imageshack.us a Photobucket.com.

Začnu stránkami "Grafika" (papirove-modely.cz)
Hlavní strana po přihlášení (zaregistrování):

Kliknete na Založit novou galerii, kde vyplníte potřebné údaje a kliknete na Vytvořit galerii

Následně kliknete na Moje galerie z prvního obrázku a pak Přidat fotky

Vyberete fotku z vašeho počítače a uložte do databáze.

Až vložíte všechny fotky, jaké chcete, kliknete na jednu a otevře se okno se čtyřmi odkazy, na které stačí najet s myší a pomocí Ctrl+c a Ctrl+v je vložíte do svého příspěvku.

Na těchto stránkách proběhla aktualizace a je zde nová funkce vkládání hromadných odkazů, to znamená, že můžete vložit až 40 fotek na fórum najednou.

Následující obrázek hovoří sám za sebe:

Ukázky obrázků z jednotlivých odkazů:

1. odkaz:

2. odkaz:

3. odkaz:

4. odkaz:

První dva odkazují přímo na fotku v databázi, poslední dva jsou pouhé zobrazení obrázku a je u nich nutné doplnit příkaz IMG tak, že si označíte text odkazu a kliknete na Img.

Nakonec ještě nějaký komentář. U grafika ukládám všechny moje fotky modelů, protože je to spolehlivý server (rychlé načítání, fotky tam vydrží věčně) (není vyzkoušeno Very Happy ). Je to speciální galerie pro modely a je v češtině. Po nedávné aktualizaci se Vám už fotky prý neroztáhnou do standardních rozměrů (nevyzkoušeno). Bohužel neumí dělat náhledy fotek na výšku a nelze ve svých galeriích mazat fotky, jen po domluvě s adminem tamních stránek.
Pokračování příště...

Naposledy upravil jenda.e dne 18.11.2008 13:28 út, celkově upraveno 4 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jenda.e
Moderátor

PříspěvekZaslal: 17.11.2008 22:02 po    Předmět: Citovat

Další na řadě je Imageshack.us

Na hlavní straně máte po přihlášení 2 možnosti. Buďto prohlížet fotky (tlačítoko My images) nebo uložit novou fotku (Vybrat nebo Procházet podle vašeho prohlížeče). Můžete upravit velikost obrázku pomocí resize image. A kliknutím na Host it je nahrajete na server.

Po kliknutí na My images se dostáváme do složky s našimi obrázky. Zde můžeme nahrát další fotky pomocí Upload Image a Upload Multiple Images. Po kliknutí na Upload Image "vyskočí" toto okno, kde vyberete fotku ze svého počítače a nahrajete na server (Upload)
http://www.papirove-modely.cz/img/upload/modely/vkladani-obrazku/20081117202719-26167-full.jpg

Také můžeme své fotky mazat pomocí červeného x vedle fotky. Pro nás je důležité modré i.

Objeví se okno s odkazy (skoro jako u grafika). Klikněte na odkaz a pomocí Ctrl+C a Ctrl+V to dostanete sem.

1. odkaz Full size Forums s popiskem

By jendae at 2008-11-17

2. a 3. odkaz je pro nás nepoužitelný

4. odkaz Full size Direct je přímý odkaz na orázek a je nutné použít funkci Img (bez popisek)

1. odkaz Thumbnail size (náhledový odkaz na velkou fotku na serveru)

Ostatní dva pro nás opět nevyužitelné.

Na Imageshack se mi líbí, že fotky neroztahuje, aniž bychom o to požádali. Také můžeme fotky mazat, jak se nám zlíbí. Největší nevýhoda je ta, že jejich načítání zde na fóru trvá hrozně dlouho a prý tam fotky vydrží jen rok (nepotvrzená zpráva). A občas blbne upload, ale nic závažného.

Naposledy upravil jenda.e dne 17.11.2008 23:08 po, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jenda.e
Moderátor

PříspěvekZaslal: 17.11.2008 23:03 po    Předmět: Citovat

Poslední můj návod je věnovaný Photobucket.com

Na hlavní straně si můžete rovnou uložit fotku do hlavní složky (Choose files), nebo si vytvořit album (napíšete název a kliknete na Save.

Po založení alba si můžeme uložit jednu nebo více fotek najednou a změnit jejich velikost.

Můžeme napsat popisek k fotce nebo jí ještě upravit (výřez, kontrast, atd.)

Nyní jsme v našem albu. Zde můžeme fotky upravovat, mazat a hlavně zde máme odkazy, na které stačí kliknout (samy se zkopírují) a sem vložit.

Všiměte si zakroužkovaného Link code options. Jde o nastavení kódů, které se zobrazují pod fotkou. Pro naší potřebu postačují tyto dva:

1. odkaz

2. odkaz

Můj názor na photobucket je hodně kladný, zatím jsem nenašel nic, co bych mu vytkl. Jen je v angličtině a občas mi blbne upload, ale spraví to znovupřihlášení.

Tak a teď už můžete psát vaše postřehy.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Každý správný papírák ví, co a jak na tomto DF Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: