Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zetory / J. Bouška + vlastní úprava / 1:32
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Který z traktoru se vám nejvíc líbí??
5211
5%
 5%  [ 2 ]
7011
12%
 12%  [ 5 ]
7045
0%
 0%  [ 0 ]
7211
12%
 12%  [ 5 ]
7245 ten první se zelenejma zástěrkama
25%
 25%  [ 10 ]
7245
15%
 15%  [ 6 ]
7745
30%
 30%  [ 12 ]
Celkem hlasů : 40

Autor Zpráva
JoskaM

PříspěvekZaslal: 5.10.2009 6:32 po    Předmět: Citovat

Čuz Luky, kola jsi utnul - ale ta poslední fotka....z tříboového závěsu jen dva body?? a závěs na vlek je kde?? ale to všechno jde oddělat já vím a vodící tyč prahého "bodu" je štelovací - tedy tlustější, je tam schovaná závitovka a matice - seřizje se tím třeba "vodorvonost" sekačky, nastavení pluhu, no prostě všechno co se na tři body dává, a Welmi to pomáhá při nasazování nářadí na traktor...

ale že by traktor jezdil bez zadního vývodu - ten patří do té díry co ti svítí pod držákem na "3 bod" takhle by ti vytekl olej z převodovky náhonu...

je a ty zástěrky...to je letní mini??? podle předpisu (jako bych slyšel pana učitele - 20cm od země na šířku kola (je pravda že to byl traktor Autoškoly - a když náhodou šel do pole dělal se háček na dolní hraně blatníku a na ten se zavěsil konec zástěrky, aby jsi ji neutrhl když couváš...ale jinak jedeš hezky,

hle do nových zetorů se taky pustíš??
Lukáš

PříspěvekZaslal: 5.10.2009 20:30 po    Předmět: Citovat

No, on má Lukáš u všech traktorů tu zadní část trochu ošizenou. Určitě dobrý tip pro další modely Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cibusp

PříspěvekZaslal: 5.10.2009 21:31 po    Předmět: Citovat

Ono taky spousta traktorů je i ve skutečnosti oholených podle použití.. a jestli se Lukáš snaží dodržet předlohu... Idea
JoskaM

PříspěvekZaslal: 5.10.2009 22:05 po    Předmět: Citovat

odpověď lukáše beru, ale cibusp...bez zadního náhonu??? to vlastně vytrhneš hřídel s ozubeným kolem možná nějakou spojkou(náhon má 4 stupně pohonu(teda včetně neutrálu jeslti si dobře pamatuju - páčka pod sedaldlem řidiče))

je pravda, že třetí bod se sundával, aby se neztratil, to tam ale většino byl závěs, marně přemýšlím, že by nějaký nářadí dávalo jen do dvou spodních bodů...a byl ještě spodní závěs ne???(rozmetadla, fekály atd.- nebo šle sten obyč závěs podunout až tak dolů??-náhon pak šel nad závěsem...) budu se muset zase někdy otočit za traktorem...my máme doma jen zadní lištu...na přední nedošlo, ale máme zadní trojúhelníkovej závěs, jeslti někdo víte co to je...- převážně použité na malotraktorech...

předloha je předloha...ale skutečnost je skutečnost...
cibusp

PříspěvekZaslal: 5.10.2009 22:52 po    Předmět: Citovat

Jestli tě to uklidní, v zemědělství se motam od malička, a nakonec se mi koníček stal zaměstnáním... Wink
JoskaM

PříspěvekZaslal: 6.10.2009 8:42 út    Předmět: Citovat

zbytečné OT, ale já v něm vyrustal 25 let, včetné střední školy s maturitou...lituji tvého zaměstnání(vím co to je za dřinu), ale jeslti tě uživí a jsi nadmíru spokojený mohu jen sprostě závidět - kdo nezná nepochopí radost ze sklizně, vůně sena, senáže, čerstvé hromady obylí, a nebo vlnící se pole pšenice, čerstvě narozený tele, nebo chroupající králikárnu...
Co jsem ale chtěl předat a je postřeh kde by mohl LD dodat k dokonalosti - ani já se nepozastavuji nad zelenýma zrcátkama nebo zástěrkama, používají se starý dopravníkový pásy různých barev ..
závěsy se měnily dle nářadí - žiješ v tom - můžeš potvrdit, nebo jse dělaly závěvy na konkrétní nářadí dle potřeby - táta byl schopen si udělat postřiovač, sazeč brambor, secí stroj podle sebe!!!
ale ten náhon tam prostě schází a díra tam určitě není. LD sám by se měl vyjádřit (souhlasím s Lukášem -"Určitě dobrý tip pro další modely " -a proto jsem to psal.
Lukáši fandím ti a ber to jako radu od kamaráda. - já na taktorech obdivoal právě zadek(jako u většiny holek Very Happy ) - je to spoj mezi nářadím a motorem - mechanika, hydralika a pneumatika(tlakový vzduch) - s tím jdou dělat divy. každý je na něco - a na traktoru není nic navíc ani by tam nic nemělo scházet.
HOW domluvil jsem.
Lukáš Dvořák

PříspěvekZaslal: 9.10.2009 20:12 pá    Předmět: Citovat

Tak jsem tu z objasněním mezi traktory vyrůstám od mala a teď se učím na opraváře zemědělských strojů a tyhle traktory znám do šroubku. Závěsy mam udělaný sundavací a mam je daný v krabičce akorát na 5211 ho mam napevno protože zatím bude zapřažený nakladač UNHZ 500 a ten tam ničemu nevadí. No a na ostatních traktorech je nemam protože nevím co za nebudu zapřahovat tak je mam udělaný sundavací a daný v krabičce abych je nepoztrácel. Třetí body zatím nemam protože jsem je za tím nepotřeboval takže až budou potřeba dodělám. Ta převodovka na pravém táhlu ramena my na modelu připadá zbytečná protože když ji udělám táhlo do kabiny tak se to nebude zvedat.Další věc je agrohák (spodní závěs) přiznávám že na některých nejsou protože jsou ve skutečnosti sundavací a když bude potřeba tak ho tam nalepím. No a poslední jsou zástěrky jsou dělaný jako ty kola podle předlohy a nemá cenu řešit proč jsou krátký a nejsou podle předpisu a stejnak už nejsou povinné podívejte se na některé nové traktory tam nejsou vůbec. Jo a zapoměl jsem na vývodový hřídel nechce se mi tam lepit jenom kousek špejle tak přemýšlím jak udělat tu přídel z těmi drážkami aby to vypadalo k světu Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukáš

PříspěvekZaslal: 9.10.2009 20:30 pá    Předmět: Citovat

Už se těším na tisícihran z papíru Wink
Budulman

PříspěvekZaslal: 9.10.2009 21:03 pá    Předmět: Citovat

Nalepit na špejli proužky papíru a nabarvit Wink
jiripochyla

PříspěvekZaslal: 9.10.2009 23:01 pá    Předmět: Citovat

Traktory hezký, ale co je hrůza je kvalita tisku. To je offset a nebo laser?
Ta šedivá hmota je strašná.
zrzek
Moderátor

PříspěvekZaslal: 10.10.2009 9:30 so    Předmět: Citovat

Pro jiripochyla: autor zemědělské techniky p. Bouška je známý tím, že své modely kreslí ručně, na barevné papíry a tak je také vydává.
jiripochyla

PříspěvekZaslal: 10.10.2009 13:23 so    Předmět: Citovat

A to je omluva a nebo co? Černá je jenom jedna a to co vidím na fotkách není černá ani omylem. Je to spíše takové šedivé mléko. Chápu, že většina z Vás je ráda alespoň za to, že to pan B. dělá, ovšem již před 20 lety dokázali tiskaři vytisknout černou barvu jako "real černou" a ne jako šedé mléko. Už se nedivím, že tady polovina "profíků" přetírá modely. Je to takové DODO, a ten kdo staví "krabicovku a neretušuje či spíše nepřemalovává je nejspíše out. Howg.
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 10.10.2009 13:40 so    Předmět: Citovat

To jiripochyla: A ty jsi co za profíka, namachrovanýho? Jsem zvědavej jaká barva při focení těch poláků Ti vyleze, co budeš někdy stavět a tady prezentovat. Ať už je to ofsetový, laserový či inkousový tisk, tak na fotce bude vždy jinak vypadat než v reálu. A viděl jsi vlastně ty modely traktorů na živo, že takto pliveš na nějakou kvalitu tisku? A každý autor má svůj specifický rukopis a styl, takže to nemusí být čisto čistá černá, ale třeba jen 80%, jestli Ti tento pojem něco říká?
djpavel

PříspěvekZaslal: 10.10.2009 13:49 so    Předmět: Citovat

To jiripochyla:Teo má pravdu.Když si tak chytrej tak nám ukaž svoje díla. Question
JoskaM

PříspěvekZaslal: 10.10.2009 15:41 so    Předmět: Citovat

dnes mám provokující náladu co třeba sněho bílej motor...pak už zbývaj jen pneu s bílýma lemama..
jinak to co "čumívá" z traktoru je jen drážkovanáí hřídel...nepletu se že jich tam je jen 6 drážek, + vybrání na zámek..v tom máš velkou pravdu.. tisíci hran je na druhým konci. (matné vzpomínky, náhon byl demontovatelný a vyměnitelný za tisíci hran...ale moc se u nás nepoužíval...i když onen název se vžil dokonale pro všechno kde nebyla jen jedna drážka.
jinak máš pravdu Lukáši - nevím jeslti se to menuje agro hák, ale byl odnímací taky...(spouštěl se ručně a zvedal ramenama, nemám pravdu?? přes řetězy...) jinak já jsem ještě jezdával na pěta padině a ta měla šelování ramene venku - pakárna...druhá parta ta měla pětačtýru (7745) - už v kabině...
hele Lukáši, když jsi znalec, nedělá někdo malotraktory...konkrétně Mt8 - 132.2 (silněší veze T4K14) - sadařské kloubáky z Agrozetu prostějov...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

Přejdi na: