Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tatra TERRNo1 T 815-230S24/341 6x6 / vlastní stavba / 1:32
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 29.10.2009 15:18 čt    Předmět: Citovat

Na blinkr bych použil oranžovou folii a tu bych ještě překryl tenkou folii třeba z bomboniery.

Na zvýraznění spár bych použil černou barvu, před natíráním bych jen oblepil třeba páskou Tamyia okolí aby sis to neupatlal a když tu pásku nalepíš přesně, tak díky tomu uděláš krásně rovnou linku.

Jinak práce je to úžasná. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MIO

PříspěvekZaslal: 29.10.2009 16:44 čt    Předmět: Citovat

Ako napisal Bernie, jednoznačne odporúčam transparentené farby /Agama,Revell,Humbrol,Vallejo/ - posledne menované sú vodou rieditelné a nenarušia papier tak ako vačšina ostatných , ktoré sú väčšinou na alkoholovom základe.

Ako základ pod farbu je ideálne naniesť vrstvu chrómovej varby , prípadne hliníkovú fóliu / alobal /.
Nakoniec je ideálne zakvapnúť / zatrieť / celok lesklým lakom , alebo prípravkom na zasklievanie / lakfix - Agama , clearfix - Humbrol / pre získanie hĺbky... Cool

Na zvíraznenie špár je možné tiež použiť osvedčenú metódu.
Keďže máš tú kabínu lakovanú , stačí zobrať liehovú čiernu fixku, prebehnúť špáry a potom to znova prebehnúť tyčinkou do uší /uchošťourom/ namočeným v liehu. Zostane Ti iba tenká linka v špárach.

Samozrejme si najprv vyskúšaj reakciu tvojho laku a liehu! Ak sa "nedohodnú" , existujú aj iné spôsoby / špeciálne patinovacie perá.../ ale toto je spôsob najmenšieho odporu a minimálnych nákladov Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
VZadak

PříspěvekZaslal: 29.10.2009 19:29 čt    Předmět: Citovat

To jsou dost drastické metody, rozhodně bych na povrch kabiny nelepil žádnou pásku. Taky jsem zkoušel různé možnosti, byl to problém u obou mých Tater. Nakonec jsem drážky projel měkčí tužkou, ne až tak ostrou. Nikterak to na barvu nekreslilo, ale tmavší linka zůstala. Pro naznačení spár stačí. Tragicky dopadla černá barva, linka je nerovnoměrné šířky a máloco opravíš. Všechny pokusy a mechanické metody nechají na lesklém laku stopy, proto se rozhoduju, že zkusím otevírací dveře a kapotu.
Jinak hezké Tatry, máš ale trošku pravdu, že jsou takové hračkovité. Víc detailů, trochu opotřebení a snaž se rozrušit jednolitost ploch.
Poklice disků kol mají malé obvodové díry.

PříspěvekZaslal: 29.10.2009 22:31 čt    Předmět: Citovat

Arrow Díky všem za rady. Dneska odpoledne jsem vyrazil shánět tu transparentní barvu. Dorazil jsem do jednoho obchůdku s modelářinou. Paní toho moc nevěděla, prý tam jen zaskakuje, ale nakonec jsem podle katalogu označil tuhle barvu a ta bude asi ta pravá. Humbrol Clear č. 1322. Jen jsem nedostal informaci, čím se vlastně ředí, paní neměla ani trochu páru. Nevíte nahodou někdo čím ji naředit? Chtěl jsem ještě zkusit vzít i červenou, ale ta nebyla.

Spáry se mě nechce dělat tím fixem, i když jsem je doposud tak dělal. To řešení, které navrhoval VZadak se mě zamlouvá nejvíce, asi to bude lehce otupená tužka č. 1. Na ten lak se mě nechce ani moc sahat lihem, je to sice akrylový autolak od Motipu, ale když jsem před vlepením interiéru omýval z vnitřku kabiny zasklení tak jsem přejel i červený lak a barva začala malinko spouštět. Čistil jsem ji lihovým přípravkem na mytí oken. Je to divný a představa že si tím autolakem někde poopravím lak na opravdovém autě a ona pak začne spouštět je děsivá.
Jen pro porovnání na prvních dvou fotkách jsou spáry okolo dveří na kovovém modely, taky se s tím nějak neprdí. Jen ta kovová budka je silnější a drážka může být hlubší a hned to vypadá líp. Ta třetí je drážka na mém modelu.

No a nebo jak psal VZadak udělat kapotu a dveře otevírací. Laughing

Arrow VZadak: Zatím to působí jednolitě, doufám, že se to změní a roztříští po dodělání všech doplňků a detailů. Jen mám strach a brouka v hlavě, protože jsem chtěl použít stejnou barvu kabiny na blatníky a nárazníky. Ta originál černá na nárazníku a stupačkách se mě v realu moc nelíbí. Disky předních kol ještě nejsou konečné. Každopádně díky za rady a postřehy. Wink
VZadak

PříspěvekZaslal: 29.10.2009 23:03 čt    Předmět: Citovat

Máš 2 auta, můžeš kombinovat a neudělat je obě stejná. Zanedlouho pustím do světa taky můj pokus, trošku jsem čerpal i od tebe. Zkusím taky ten sprej, kompresor a pistoli nemám.

PříspěvekZaslal: 29.10.2009 23:53 čt    Předmět: Citovat

Arrow VZadak: Máš pravdu, plánuju tu 6x6 udělat jako sériové provedení a tu 8x8 trochu vylepšit. Jinak ještě k tomu stříkání. Podvozky jsem vždy stříkal jako už kompletně slepený celek. Kabiny a různé věci, které měli finální barvu jsem nestříkal nikdy jako slepený celek jako u těchto dvou modelů. Vždycky jsem si předem nastříkal celou A3 barvou a na rubovou stranu rýsoval díly. Problém byl při ohýbání, barva často praskala. Byla to strašná spotřeba barev a přemýšlení při rýsovaní, kreslil jsem to vlastně zrcadlově. Proto to teď stříkám až po slepení, jen je to trochu o přemýšlení co kdy a jak slepit a nastříkat. Místo nějakého malování na nabarvené díly se snažím dělat v několika vrstvách a po nalakování pak vynikne struktura. Je to trochu dražší, ale zase těch modelů není tolik. Když vezmu cenu té barvičky, co jsem dnes koupil tak stála 48,- Kč a je jí 14ml, tak za 90,- Kč máš 150ml akrylového autolaku. Dosud jsem spotřeboval 3x 150ml černé matné, 2x 150ml červené, 2x šedé základní a cca 75ml plniče.
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 30.10.2009 13:40 pá    Předmět: Citovat

Ještě mě napadlo na ty spáry použít olejový barvy co používají plasťáci, nanést, nechat chvíli zavadnout a pak setřít a druhý den zatřít lakem od Valleja. Lak jsem použil na Zilovi, na korbě.
VZadak

PříspěvekZaslal: 30.10.2009 13:55 pá    Předmět: Citovat

Ještě mám jeden dotaz - jak budeš imitovat černé gumy kolem bočních skel? Já to vždycky dělal ručně černou Revellkou, ale je to takové kostrbaté. Tady koukám, že kolem skel je stále červeno?

PříspěvekZaslal: 26.2.2010 16:12 pá    Předmět: Citovat

Arrow Zdravím, tak za dlouhou zimu toho moc nepřibylo, ale něco přece. Na kabině jsem dodělal motorový tunel, krycí plechy okolo motoru, blatníky a zakrytí poslední stupačky.

Pokračoval jsem nabarvením nárazníku a stupačkami. Stupačky jsou slepeny s papírového rámečku a přelepeného síťkou na mouchy. Do nárazníku jsem vsadil závěsy, u nich jsem trošku míň přemýšlel a měřil, musel jsem i zaříznout do rámu. Proto je svorník v závěsu na pevno a nejde vyjímat. Na světla jsem použil stříbrnou pásku. Skla jsem narýhoval a pak jsem měl problém se vsazením do nárazníku. Snažil jsem se, aby rýhování bylo na obou světlech co nejvíc rovnoběžné. Vyřešil jsem to slepením světel pomocí pásku k sobě. Žárovky jsou uskříplé špendlíkové hlavičky. Do nárazníku jsem vlepil jen jeden pár světel na zkoušku. Celkem se to myslím povedlo.

A takhle to vypadá na autě, je to všechno jen na sucho.
Jardik

PříspěvekZaslal: 26.2.2010 18:31 pá    Předmět: Citovat

Ahoj...máš to opravdu pěkné, obdivuji takovou práci a odvahu pustit se do takového modelu od nuly...já osobně si raději zůstanu u lepení vydaných modelů Smile ...ale proč vlastně píšu...nevím jestli máš ještě možnost to nějak upravit, ale nebylo by lepší paraboly světel do nárazníku umístit spojem zrcadlové plochy nahoru???Spoj by tak působil méně rušivým dojmem a nebude tolik na očích jako ve spodní části... Idea...je to jen takový nápad Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tatra 815-7

PříspěvekZaslal: 27.2.2010 11:55 so    Předmět: Citovat

Líbí se mi moc ta barva.Je fakt pěkná.
Marosska

PříspěvekZaslal: 10.5.2010 22:04 po    Předmět: Citovat

Ahoj,prosím pěkně jak jsi udělal to vybumbírování pneumatik:)??
Filip M.

PříspěvekZaslal: 19.3.2011 12:18 so    Předmět: Citovat

Jak pokračuje stavba Tatry? Doufám, že bude někdy tato velice pěkná Tatra dokončena( Přiznám se, že osmikolku s jednou nápravou vepředu a třemi vzadu jsem ještě neviděl Embarassed)
Martin Happy

PříspěvekZaslal: 19.3.2011 12:44 so    Předmět: Citovat

vim, že to existovalo jako prototyp, a měli to v kopřivnici ve žluté barvě. Seriově ale uspořádání 1-3 nepoužívali, spíš klasické 2-2

"Bez charakteru a slušného chování se nelišíme od opic, proto to vypadá, jak to vypadá"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Mára79

PříspěvekZaslal: 19.3.2011 21:35 so    Předmět: Citovat

Zdravím, tak na obou autech se pracuje, ale šnečím tempem. Dokončeny budou určitě obě a snad jíž brzy.

Já viděl na vlastní oči jen tem červený valník s Terrno kabinou, ale je to to samé auto jako s klasickou kabinou T2 815. Motor i převodovka by měla být Tatra
Víz foto: http://www.tatraprehled.com/php/8158vj.php

Ta oranžová sklopka by měla mít motor Deutz a převodovku Twin disc jako vojenské podvozky Liwa. Dneska je to už třeba jinak, to auto bude pomalu staré tak 12 let. Jestli je to tak, to by věděl Hynek.
Foto: http://hejdanek.cz/
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

Přejdi na: