Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tatra TERRNo1 T 815-230S24/341 6x6 / vlastní stavba / 1:32
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Khandas

PříspěvekZaslal: 14.1.2009 20:00 st    Předmět: Citovat

koukam na tvuj model jako blazen tohle je fakt mazec
a maly rypnuti: kdyz jsem se juknul na ty posledni dily Viceokruhovy jistici ventil a Brzdic privesu nemuzu si vzpomenout jestli to vypada takhle... a to mam na starosti kolem 30 tatrovek a jsou mezi nimi i T-815 VVV 8x8 6x6 a T815 MLF a dokonce i tatra 815 Citra M tudiz se zitra v praci juknu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mára79

PříspěvekZaslal: 14.1.2009 23:27 st    Předmět: Citovat

Díky za reakce.

Arrow VZdak: Taky se mě ta sřibrná moc nezdála, se mě hned zdálo že se to na té fotce moc třpytí. Jsou to malé dílky cca 3x3mm, tak jsou asi hodně vidět částečky kovu v té barvě. Na motor je použita stejná barva, je lepší to trochu omakat prstama a nebo papírovým ubrouskem, pak to vypadá líp. Tady to je prťavý tak jsem to nechal.

Arrow Tess: Zředit mě to moc nejde, používám barvy ve spreji.

Arrow Khandas: Brzdovou soustavu jsem značně zjednodušil, ten brzdič přívěsu bude vypadat určitě jinak. Ten můj vypadá spíš jak s PV3S. Víceokruhový jistící vypadá fakt takhle, mrkni na foto. Podle názvů těch Tatrovek budeš asi voják, ale T815 VVV neznám, nebude to spíš VVN? Nejsem si na 100% jistej, ale vojenský auta měli jen dvouokruhový brzdový systém a tak bude ten ventil poloviční, bude mít jen dva ventily. Mrkni, a klidně to vyfoť, čím víc podkladů tim líp.

1, Umístění Víceokruhového ventilu na skutečném autě.
2, Brzdič přívěsu - podle tohoto jsem to spatlal.
3, Takhle by měl asi vypadat správný brzdič přívěsu.

1, 2, 3,
Khandas

PříspěvekZaslal: 15.1.2009 17:07 čt    Předmět: Citovat

jj je to opravdu VVN to vis obcas i sotek zauraduje

jj mrknu na to zkusim nafotit a mrknout do nejaky dokumentace
k tomu viceokruhovemu jisticimu ventilu to bude asi moje chyba tusim ze jsem si ho zamenil za regulator tlaku ( aka Vosi hnizdo)
myslim ze by nemel byt problem sehnat nejaky fotecky rozmery akurat nevim zda to primo bude na Terno, i kdyz jak tak koukam na fotecku je to podobnej podvozek jako T-815 MLF a k tomu dokumentaci mam cca 7 knizek
VZadak

PříspěvekZaslal: 15.1.2009 20:37 čt    Předmět: Citovat

Správně. stačí to různě pomatlat, třeba i špinavýma rukama, či navlhčit špinavou vodou od štětce a je to lepší. Nic není v reálu vyblýskané do zrcadlova, ikdyž kola obalovat bahnem nemusíš. Takový normální kov a bude to super. Jinak ta trpělivost s detailama které z části oko neuvidí je obdivuhodná, je vás tu takových víc. Doufám že už bude brzo kabina. Jen ať je hezky měřítková. Na SK fóru je nějaký Pepko_modelar a dělá hezké, složité a vymakané věci, jen ty proporce trochu ujíždí.

PříspěvekZaslal: 17.1.2009 15:01 so    Předmět: Citovat

Arrow Zdravím, dokončil jsem kompletně oba podvozky. Teď jsou obě auta ve stejném stupni rozpracování. Ještě mě zbývá připojit přední brzdové válce, po usazení motoru propojit potrubí od kompresoru do vzduchojemů, propojit převodovku s motorem a propojit vzduchové vaky pružení. Tlumiče jsem udělal plně funkční, ale přijde mě, že ta lesklá spodní část není ono. Spíš vypadají jak písty od hydrauliky. Posuďte sami.

Arrow Kompletní podvozek 6x6

Arrow Kompletní podvozek 8x6/4

Arrow Detail uložení předních tlumičů

Arrow Detail uložení tlumičů na poslední nápravě 8x6/4 a trochu těch hadic
Mára79

PříspěvekZaslal: 17.1.2009 15:10 so    Předmět: Citovat

Arrow Zdravím, dokončil jsem kompletně oba podvozky. Teď jsou obě auta ve stejném stupni rozpracování. Ještě mě zbývá připojit přední brzdové válce, po usazení motoru propojit potrubí od kompresoru do vzduchojemů, propojit převodovku s motorem a propojit vzduchové vaky pružení. Tlumiče jsem udělal plně funkční, ale přijde mě, že ta lesklá spodní část není ono. Spíš vypadají jak písty od hydrauliky. Posuďte sami.

Arrow Kompletní podvozek 6x6

Arrow Kompletní podvozek 8x6/4

Arrow Detail uložení předních tlumičů

Arrow Detail uložení tlumičů na poslední nápravě 8x6/4 a trochu těch hadic

Arrow A závěrem společné foto
VZadak

PříspěvekZaslal: 17.1.2009 23:45 so    Předmět: Citovat

Dva skoro stejné modely potřebují dva skoro stejné příspěvky Laughing

Máš to moc pěkné, s těmi tlumiči si nerob hlavu, jsou v mezích. Pozor - čím víc takovýchto funkčních dílů, tím větší šance různého sesedání a vůbec křivé geometrie finální polohy vozu.

Jinak je to paráda.

PříspěvekZaslal: 18.1.2009 0:10 ne    Předmět: Citovat

To Mara79: co sa tyka tlmicov, tak vyzeraju ako hydrauliky prave preto, ze si spravil vysuvne casti strieborne, a to je chyba. Skus pozriet na realny tlmic, aj vysuvna cast je zapuzdrena a tym padom v rovnakej farbe ako cely tlmic a podvozok, v tvojom pripade mala byt cierna...
Pridavam narychlo najdeny odkaz na nete s fotkou tlmica...
http://jagfordgarage.sk/images/tlmic%20zadny%20Fo%2098%20KYB%20343291-ips.jpg
Ale inac jednoducho parada a tiez sa tesim na tie zaujimavejsie casti oboch vozidiel.
Mára79

PříspěvekZaslal: 18.1.2009 9:53 ne    Předmět: Citovat

Ani jsem si nevšiml že jsem to samé sem dal dvakrát, hold chybička se vloudila když jsem sem přidával dvě poslední fotky. Confused
Mára79

PříspěvekZaslal: 3.2.2009 18:28 út    Předmět: Citovat

Arrow Po krátké pauze zase pokračuju ve stavbě. Pracuju na nárazníku a stupačkách. Tady je malá ukázka zkušebního nárazníku, malinko se kroutí tak ho budu muset poupravit.
Mára79

PříspěvekZaslal: 3.2.2009 21:19 út    Předmět: Citovat

Arrow A tady už konečná verze, připravená k nalakování.
cibusp

PříspěvekZaslal: 5.2.2009 17:41 čt    Předmět: Citovat

Ještě malej dotaz, motory budou i vrčet? Vypadá to houžasně, s nadsázkou bych klidně prohlásil, že tohle už se nedá nazvat model, ale změnšený originál... Wink nebo jsi jen někde sehnal zvětšené normální věci? Laughing Laughing Laughing
Mára79

PříspěvekZaslal: 6.2.2009 15:07 pá    Předmět: Citovat

Arrow cibusp: Motory vrčet nebudou, Laughing Těší mě když říkáš že to vypadá jako zmenšený originál, ale myslím, že to má i svoje mouchy. A není jich málo.

Dneska jsem si pohrál s předními stupačkami. Na ně jsem použil síťku na mouchy a nalepil na papírový rámeček.
kanibalc2

PříspěvekZaslal: 7.2.2009 13:14 so    Předmět: Citovat

Někdy si říkám jak je vůbec možný dát něco takovýho dokupy,je to paráda.Držím palce at to dotáhneš do konce
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mára79

PříspěvekZaslal: 7.3.2009 18:24 so    Předmět: Citovat

Arrow Tak po delší odmlce se zase hlásím s menším pokrokem. Podvozky jsou komplet dokončený. Vlastně u osmikolky chybí ještě závěs pro tah přívesu. Na obou pak ještě nádrže na palivo a hydraulicky olej a u 6x6 ještě nádrž na Ad Blue, to bude Euro V. Když jsem to propojoval těmi hadičkami tak jsem myslel že s tím i seknu. Párkrát jsem se do toho zamotal tak že jsem to i 2x předělával, ale nakonec se povedlo. Kola jsou zatím jen na sucho, ale pomalu to už začíná vypadat jako auta. Posuďte sami, tady je pár fotek.

Podvozek 6x6

A tady 6x6 i na kolech

No a tady 8x8/4

A na kolech

Ještě pár detailů na motor a jeho propojení pomocí kloubového hřídele s převodovkou a funkční pružení.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

Přejdi na: