Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Manipulační sklad / vlastní / M cca 1:433

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
VZadak

PříspěvekZaslal: 22.9.2008 21:31 po    Předmět: Manipulační sklad / vlastní / M cca 1:433 Citovat

Jelikož neexistuje kategorie Pidimodel, dávám to alespoň sem. Prvotní úmysl byl vytvořit si malinký model skládkového jeřábu MB 1645, takový červený nohatý, všichni znáte. Posléze jsem si řekl, že modýlek z drátků, nití a papíru by bylo dobré někam posadit. Nakonec jsem zvolil podložku 26*21 cm. Rozměry modelu vznikly přenesením z malého plánku stroje. Jeřáb vyrobil podnik Vítkovice, závod Mostárny Brezno. Dnes již ovšem podnik neexistuje, nedokázal najít odbytu pro své stroje. Hromada jeřábů této provenience dodnes spolehlivě pracuje. Asi nejznámější je žlutý MB 1030.
Model je dodnes ve vývoji a přesně nevím, co tam ještě bude. Vešel se mi kousek lesa, část kolejové vlečky a vagonky se dřevem. Přiznám se, že z malinké části jsem se inspiroval provozem Barbora nedaleko J. Hradce. Nyní jsem ve stavu, že na druhé straně u jeřábu na ploše přibyla hromada dřeva. Uvažuji snad o nějakém provozu, odkorovací lince nebo tak něco, uvidíme. Dávám pár fotek, aby bylo vidět, o čem tu žvejkám. Model nevznikl s jasným úmyslem, tvořím ho za pochodu a bůhví, jak to dopadne.

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: