Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Borsig Bn2t /Modelik - Jan Kołodziej/ 1:25
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Potkan

PříspěvekZaslal: 11.9.2008 20:46 čt    Předmět: Borsig Bn2t /Modelik - Jan Kołodziej/ 1:25 Citovat

Tak som sa nakoniec predsa len rozhodol ze svoju robotu uverejnim aj tu u Vas. Dalo by sa povedat ze je to moj prvy "poliak" a tak sa mozu vyskytnut nejake tie nedostatky a chyby. Snazim sa ho robit pomaly (casovo to kolkokrat ani inak nejde) a dosledne.

A o com je vlastne rec?

BORSIG Bn2t

Autor: Jan Kolodziej
format A4
6 strán častí
7 strán nákresov
2 strany návodu

Snad sa vam bude masinka pacit aspon tak ako mne Smile.

Fotky z doterajsieho priebehu stavby:

Kolesa su este pred dodatocnou upravou. Brusenie, oblepenie maliarskou paskou aby sa nezababrali a nasledne znova natrene lestitelnou farbou. Lestenie pride na rad bud zajtra pripadne pozajtra.

To je zatial vsetko. Patlaniu zdar!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
V.E.N.A.

PříspěvekZaslal: 11.9.2008 21:08 čt    Předmět: Citovat

Pěkná práce, jen tak dál!!! Razz
Potkan

PříspěvekZaslal: 14.9.2008 21:09 ne    Předmět: Citovat

Tak som tu spet s fotkami posledneho stavu masinky. Progres nebol velky takze sa tu nebudem velmi rozkecavat. Radsej si pozrite fotky Wink

Potkan

PříspěvekZaslal: 15.9.2008 18:22 po    Předmět: Citovat

Takze som tu spet a so mnou aj dalsi progress. Dnes to bolo dokoncenie mechanizmu pohonu kolies, parny kotol, komin a zopar drobnych detailov na predku kotla.

(Kotol spolu s podlahou kabiny je zatial len nasucho polozeny.)

Potkan

PříspěvekZaslal: 21.9.2008 1:08 ne    Předmět: Citovat

Zdravim pani,

tak tu mame dalsi progres. po dlhej dobe necinnosti (praca, spadnuty komp, praca... Smile ) som sa konecne dostal k dalsiemu pokracovaniu na masinke. Tentokrat len jedna fotka.

Este tam je zopar miest ktore bude treba doretusovat a casti kabiny (podlaha a predna stena) su len na sucho polozene. Zajtra sa vrhnem na kabinu a drobnosti v kabine.
Potkan

PříspěvekZaslal: 22.9.2008 22:47 po    Předmět: Citovat

Pekny vecer prajem pani,

prinasam vam dalsie pokracovanie sagy rodu Borsig Bn2t. Razz

Posledny progres je v podobe vyztuh a rebier na kabine, ako aj pripojenie hadic (resp. rur) na pieskovanie kolies. Spracovane su bocne steny a zasobniky na uhlie (teda aspon predpokladam ze to su zasobniky)

viac uz na fotkach, takze nech sa paci:

Na niektorych fotkach vidiet aj moje "uspesne" zababranie modelu Sad. snazil som sa to dako ocistit ale bezuspesne. skoda toho flaku. ale co uz... Mozno pomoze nejaky druh tabulky, planika, vyhlasky alebo dakeho textu, ktorym sa to bude dat ako tak zakryt... uz nieco vymyslim...
Potkan

PříspěvekZaslal: 27.9.2008 22:12 so    Předmět: Citovat

Zdravim pani,

Po dlhej dobe som tu znova a prinasam dnesny progress na masinke. Takze co pribudlo? Predovsetkym bol vyrieseny problem s machulou na vnutornom paneli prednej steny kabinky. Diel vytlaceny, orezany a prilepeny na miesto svojho predchodcu. Taktiez rozvody a ovladanie kotla spolu s uzaverom kotla na kazdej strane stroja.
Najblizsie sa mi snad konecne podari doriesit predne rozvody z kotla do parnych valcov ako aj rozvodne rury pre ovladace do kabiny.

štefíno

PříspěvekZaslal: 29.9.2008 20:37 po    Předmět: Citovat

Pěkný. Líbí se mi to .Jinak že by bylo 5 dní dlouhá doba??!! Já si pod pojmem dlouhá doba představím měsíc a víc Very Happy
Potkan

PříspěvekZaslal: 29.9.2008 22:25 po    Předmět: Citovat

Smile vdaka

no je to dost dlha doba... najradsej by som pri tom bol kazdy den ale zial casovo to nevychadza...
pokial sa v robote neukludni situacia tak to pojde pomaly. zatial mam plan masinku dorobit do najblizsej vystavy v Nitre, takze uvidime ci to budem stihat.
Kanagon69

PříspěvekZaslal: 30.9.2008 8:31 út    Předmět: Citovat

Velmi pěkné... mám prosbičku, všechny velikosti nýtů vysekáváš různými druhy inj. jehel? Nebo jen ty malinký a ty větší vystřiháváš, nebo vyřezáváš?

Tak už nic, právě jsem si všimnul já hlava slepá, že to velký jsou šestihraný hlavy... Very Happy Very Happy Very Happy

Držím palce...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Potkan

PříspěvekZaslal: 30.9.2008 13:47 út    Předmět: Citovat

Vsetky nity su vyseknute ruzovou ihlou. Ostatne ako si spravne napisal su sesthranne matice Smile

V pripade nutnosti vecsich priemerov (2mm a viac) som kupil vysekavacie klieste (len je problem dostat tie koliecka odtial von - skor sa hodia na vyrobu dier ako nitov) a v pripade nudze mam este sadu dierkovacov do koze.
MRK

PříspěvekZaslal: 1.10.2008 7:58 st    Předmět: Citovat

Mašinku máš zatiaľ veľmi peknú, len tak ďalej! Rád si ju v Nitre pozriem na živo, ak to dovtedy stihneš (samozrejme, s ohľadom na zachovanie kvality).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Potkan

PříspěvekZaslal: 4.10.2008 12:22 so    Předmět: Citovat

Zdravim pani,

Vdaka vsetkym a som rad ze sa vam ta potworka paci Razz. Zatial je taky plan ze sa do Nitry so mnou povezie. Kvalitu sa samozrejme budem snazit dodrzovat nadalej ako to len pojde.

no a naspet k postupu:

Takze co pribudlo? rozvody pary, tiahla ovladania kotla, ovladanie pieskovacieho zariadenia (masinkari mi odpustia nepresne nazvy, pripadne ma mozu ukamenovat v Nitre Razz ) a zacal som dorabat ventily v kabinke. chybaju uz len dva rozvody, nejake tie ventily a hlavne vodomer (aspon dufam). pomaly ale isto som zacal aj pracovat na zvysnych castiach kabiny (zadna stena, bocne steny) ale z toho este fotky nemam. Takze hor sa na fotecky:

Parove potrubie je medeny drot s ciernou izolaciou (nepretieral som farbou - zatial). uvidime ci ho budem premalovavat. zatial to necham tak.

Vsetky drotene sucasti (rozvody pary z ovladacov atd. su medene tvarovane droty nafarbene ciernou temperkou (drzi to celkom dobre).
Vyskytla sa len jedna chybicka, a to tiahlo pre ovladanie pieskovaca. bolo o niekolko milimetrov kratsie ako by malo byt (v povodnej dlzke nedociahlo od zasobnika do vnutrajska kabiny). Takze prislo na rad vyrezanie priblizneho tvaru z podlepeneho papiera a nasledne natretie ciernou. Vysledok je patrny z fotiek Smile
Dufam ze sa k masinke dostanem uz dnes (podla aktualneho pocasia je to viac ako stopercentne) takze v priebehu vykendu pribudnu dalsie fotecky. Zatial prajem prijemne patlanie.
ALEXANDR

PříspěvekZaslal: 4.10.2008 14:25 so    Předmět: Citovat

Roztomilá mašinka Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Potkan

PříspěvekZaslal: 6.10.2008 18:33 po    Předmět: Citovat

Takze den uspesne za nami a ja som sa konecne dostal k nafoteniu masinky v akutalnom stave.
Za dnesok je progres len v podobe zasklenia okien a nafotenia. Kedze sa mi podarilo stiahnut dalsiu seriu Bones tak si idem oddychnut a relaxovat.

je tam este dost miest ktore budu vyzadovat retus, takze k tym sa dostanem postupne.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: