Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bismarck / HAL / 1:200
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mara

PříspěvekZaslal: 24.1.2009 14:03 so    Předmět: Citovat

Díky za komentáře Razz , no ty křivky vypadají možná trochu složitě, ale zdání klame. Stačí vychytat ty drobné chybky v kostře a nejsou větší problémy v lepení.

Pokrok o krok, pro dnešek dávka trpělivosti vyčerpána Twisted Evil :

petros sarosa

PříspěvekZaslal: 24.1.2009 14:58 so    Předmět: Citovat

No Maro hraješ si stim pěkně maš to super ,obávám se že já
se stím tak piplat nebudu.. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mara

PříspěvekZaslal: 10.5.2009 21:05 ne    Předmět: Citovat

Hlásím obnovení prací na Bismarcku. Zatím hotové jen výztuhy od čáry ponoru dolů. Ještě zbytek a vrhám se na obšívku. Výztuhy jsem vlepoval tak abych je pak nemusel zabrušovat, po vložení a zakápnutí lepidlem stačilo pomocí oc. pravítka zatlačit nadoraz k žebrům...

štefíno

PříspěvekZaslal: 10.5.2009 21:46 ne    Předmět: Citovat

Smile hurá...jsem moc zvědavej, jak si povedeš. Zatím se mi to mooooc líbí.
Mara

PříspěvekZaslal: 11.5.2009 16:09 po    Předmět: Citovat

Taky jsem zvědavý jak se mi povede Laughing , snad obstojně Rolling Eyes . Výztuhy dokončené, kromě přední části... S obšívkou chci začít uprostřed a pak ji táhnout k přídi a zádi, kostru mám totiž delší asi o 1mm (netuším kde se stala chyba) a nejlepší řešení se mi zdá začít právě uprostřed a kostru před dokončením obšívky v přední části přibrousit. S chybou jsem tak nějak počítal a palubu jsem lepil na kostru tak aby lícovala záď, příď se bude líp upravovat. Také kolmost jednotlivých dílů obšívky vůči podélné ose trupu se dle mě lépe uhlídá pokud se začne uprostřed. Ještě zvažuji začít od zádi, každopádně si to ještě pořádně promyslím než se na to vrhnu.

JoskaM

PříspěvekZaslal: 11.5.2009 17:39 po    Předmět: Citovat

Nazdar tigře, mám otázku, co je to za kostru, ta první byla stříkaná na černo ne??nebo je to jen pocit, že je to jiná kostra??tenhle bismark mě čeká..trochu mě zaráížejí infa o nepřesnostech, stále se taky opěvuje Hall jako dokonalost sama, a ono me? a co ta přední přepážka? to máš ještě zesíleno a ubroušeno jako kopyto?? tak či tak hodně stěstí, ať se máme čím inspirovat
a tak oprava, než jsem to dopsal, tak jsi přihodil poslední foto, tady už je to nastříkané...no tak jen dál...já měl dnes pauzu, dělal jsem malýmu závory k vláčkům, ty jeho věčné nehody... Razz
Mara

PříspěvekZaslal: 11.5.2009 20:55 po    Předmět: Citovat

Ahoj jm9454, kostra je stále ta samá, jak jsi již poznal z poslední fotky výše Wink , na žebrech to jde vidět... Dále nevím kterou přední přepážku máš namysli a ohledně těch nepřesností: sem tam něco malého se najde, ale za tu kostru si můžu asi sám, těžko teď uvažovat kde jsem udělal chybu...

K obšívce: zatím se mi teda moc nedaří Rolling Eyes , v tomhle případě to je mýma rukama, díly na sebe docela sedí, občas nějakou hranku lehce zbrousím aby to sedlo přesně, řádově se jedná o desetiny mm, ale tak nějak s tím nejsem spokojený Confused , uvidím jestli tomu nějak pomůžu finální retuší. Pokud to alespoň takhle půjde dál, tak to tak nechám, pokud se objeví větší nepřesnosti, příjde na řadu tmel a nástřik...

JoskaM

PříspěvekZaslal: 11.5.2009 21:00 po    Předmět: Citovat

ale jo, jde ti to...já se trápím s palubou, u Bismarka to udělám jako ty..tohle prkýnkování už druhý týden mi leze na nervy, i když už to jde samo..dodělávám a usínám pod poslenídními centimetry, hodně sil a těším se na tvůj trup...na začátku vlákna se tu řešila pěna, zřejmě jsi ji vzdal..
Mara

PříspěvekZaslal: 14.5.2009 12:30 čt    Předmět: Citovat

Po vytažení trupu na dení světlo jsem se lehce zhrozil Laughing , další postup byl jasný...

Zkušební vrstva akrylátového plniče na nedokončené obšívce (nemohl jsem odolat a hned jsem zkoušel Rolling Eyes ). Prvně jsem zbrusil hrubé nerovnosti, potom stříkl první vrstvu plniče a přebrousil. Zatáhlo to většinu spár mezi papírem, takže při 2-3 vrstvách nebude možná potřeba tmelit, snad jen drobnosti.

jm9454: díky za podporu Wink , tvé vlákno sleduji a obdivuju tuning paluby, já málem nevydržel u obyčejného rýhování spár Laughing , natož dělání prkýnek Rolling Eyes , opravdu šílené... A ano, pěnu jsem vzdal, teď už v podstatě ani nevím proč...
JoskaM

PříspěvekZaslal: 14.5.2009 12:37 čt    Předmět: Citovat

no zkoušel jsem si bokem ryhovat jako ty...určitě to netrvalo 14 dní...Smile otázečka, co je to to ten plniče?? to myslíš jen akrylátovou barvu??
koukni ke mě, já zalíval, hladoučké jak dětská prdýlka to bylo...a povčerejšku tam vylezly spáry, sice večer už byly pryč,ale ráno jsem je tam zase našel...rozpínavost říše velkořímské, tedy pěny, papíru, nebo snad barvy? u další ho modelu jdu do papírového lamina, cigaretový papírek na konec...vypadám jak hulič, když o kupuju po desítkách. jak by vypadal krásně modrý, co??
Mara

PříspěvekZaslal: 14.5.2009 12:57 čt    Předmět: Citovat

Plnič je asi něco jako řídký tmel ve spreji (případně v plechovce pro nástřik pistolí), který se používá většinou jako jedna z podkladních vrstev autolaku. K dostání musí být v jakékoliv prodejně s autolaky případně v drogériích, na značce asi nezáleží... Měl by zatáhnout právě jemné rýhy či nerovnosti a taky si od toho slibuji zpevnění papíru...
SKY

PříspěvekZaslal: 14.5.2009 15:36 čt    Předmět: Citovat

Mara napsal:
Plnič je asi něco jako řídký tmel ve spreji (případně v plechovce pro nástřik pistolí), který se používá většinou jako jedna z podkladních vrstev autolaku. K dostání musí být v jakékoliv prodejně s autolaky případně v drogériích, na značce asi nezáleží... Měl by zatáhnout právě jemné rýhy či nerovnosti a taky si od toho slibuji zpevnění papíru...

jmenuje se to tekuty tmel
Dokonceno: Bismarck, Graf Spee, Nagato ,Kitakami, Emden - 1:200
http://www.voodoo-world.cz/battleships
http://www.voodoo-world.cz/ww2car
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Supermuf

PříspěvekZaslal: 14.5.2009 20:44 čt    Předmět: Citovat

NE ! Všude, kam se podíváš, se to jmenuje plnič.

http://www.shop.i-ekonom.cz/autolakymi/katalog.php?product=02009::Sprej-plni%C4%8D-%C5%A1ed%C3%BD-400ml
http://www.vltava2000.cz/NOSEK/default.asp?lngDepartmentID=17
http://www.auto-samolepky.cz/product_info.php?products_id=9311
http://uni.autodoplnky.cz/motip-sprej-plnic-barva-bezova-obsah-baleni-400-s28352613
http://www.autodily-pracharna.cz/nahradni-dily-univerzalni-dily_autochemie_1/360-sprej-bodyfill-sedy-plnic-400ml-1069.html

A mezi lidmi, co se lakýrničinou zabývají, tomu také nikdo neřekne jinak, než plnič. Pokud měl SKY na mysli stříkací tmel, to je něco jiného a účel použití je jiný, než u plniče. Tolik krátká osvěta k terminologii lakýrnictví Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JoskaM

PříspěvekZaslal: 15.5.2009 6:39 pá    Předmět: Citovat

hm, dík, zase den kdy jsem nežil zbytečně a něco se přiučil..
co potahování?? trochu ti závidím lehkost kostry a celého trupu...mě váha pěkně roste..
Mara

PříspěvekZaslal: 17.5.2009 12:36 ne    Předmět: Citovat

jm9454: obšívka jde docela dobře, teďkom když není třeba řešit menší nepřesnosti tak je to v pohodě. Zatím teda obšívka pasuje "mezi" žebra, jen občas mírně uletí černá linie ponoru (za všechno můžou moje pracinky). Foto přihodím až bude spodní obšívka komplet...

Dále pomalu řeším odstín červené na trupu, na netu jsem našel, že se jednalo o odstín RAL 3010 (pro Bismarck), jenže než jsem k této informaci došel, tak jsem si nechal namíchat barvu ve spreji podle barvy ve šmikajdě. Zajímavé, že odstín RAL 3010 nemůžu nějak najít Shocked , takže nemůžu nic porovnat, ale +- jsem s namíchanou barvou mezi odstíny RAL 3009 a 3011.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 6 z 8

Přejdi na: