Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bismarck / HAL / 1:200
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mara

PříspěvekZaslal: 21.7.2008 14:21 po    Předmět: Bismarck / HAL / 1:200 Citovat

Pěkný den všem. Bitevní lodě mě braly už od dětství, proto bylo jen otázkou času kdy se pustím do patlání lodiček, ale nově rozjetá vlákna (FUSO, Lutzow) mě tak navnadila, že jsem již nadále neotálel a se vší silou a chutí jsem se pustil do stavby tohoto skvostu mezi křižníky.

Rozsah:
Arrow formát A3
Arrow 8 stran návodných kreseb
Arrow asi 10 stran kostry (nestačil jsem spočítat a už jsem šmikal... Rolling Eyes )
Arrow 16 stran vlastní model

K modelu: žebra trupu a hlavní kýlové žebro je určeno k podlepení 2mm tlustým kartonem (kromě podelného horizontálního žebra a paluby). Hlavní kýlové žebro není horizontálně rozdělené, což možná eliminuje nepřesnosti při lepení. Spodní obšívka je rozdělena na dvě části, jestli to je šťastné řešení se ukáže později. Spodní a boční obšívka je zvlášť na tvrdším papíře, což pomůže proti protláčení žeber, ale na druhou stranu může skomplikovat tvarování. Vcelku se mi líbí grafické zpracování všech palub, po narýhování spár mezi deskami to může vypadat velice realisticky. Návodné kresby se mi zdají docela ošizené, nikde žádný náznak zábradlí atd. Snad je to vše co jsem chtěl k modelu říct, když tak budu info průběžně doplňovat při stavbě. Při brouzdání na netu jsem narazil na tuto stavbu modelu http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=123486&t=123486&filtr=1 , zde se budu snažit inspirovat úpravami modelu.
martanek41

PříspěvekZaslal: 21.7.2008 14:29 po    Předmět: Citovat

Tak tě tu oficiálně vítám Smile

Bismarck je skvělá volba a v provedení HAL to bude určitě náramný kousek Exclamation Držím palce do patlání a těším se na fotky Wink
Moderátor

PříspěvekZaslal: 21.7.2008 18:13 po    Předmět: Citovat

jen malý rejpnutí a upřesnění - Bismarck nebyl křižník, ale bitevní loď Very Happy

jinak do stavby držím palce a přeju pevný nervy, budeš je potřebovat Smile

PříspěvekZaslal: 21.7.2008 18:40 po    Předmět: Citovat

Hodně zdaru při stavbě Bismarcka.
S těmi úpravami to máš jednodušší,páč Bismarck je přeci jenom známější než Lutzow Wink
Mara

PříspěvekZaslal: 21.7.2008 20:49 po    Předmět: Citovat

Díky všem za podporu. Tak tady je dnešní výsledek, pro oko diváka nezáživné a pro ruce patlala úplně unavující Laughing . Zatím mám žebra vyřezána jen zhruba, práci si ulehčím u otce v dílně na strojích. Taky jsem si zkusil sestavit palubu, jen tak pro představu co mě čeká za drobeček Shocked. Po letmém přeměření podélných žeber vše pasovalo přesně, od Hala se asi nic jiného nedá čekat Very Happy.

Very Happy
Mara

PříspěvekZaslal: 22.7.2008 14:37 út    Předmět: Citovat

Příčná žebra komplet. Ten 2mm tlustý karton je docela záhul Rolling Eyes ...

numi
Moderátor

PříspěvekZaslal: 22.7.2008 14:40 út    Předmět: Citovat

Budeš trup vyplňovat něčím ?
Mara

PříspěvekZaslal: 22.7.2008 14:55 út    Předmět: Citovat

Určitě ano, sice nevím ještě čím... času na přemýšlení mám zatím dost (z montážní pěny mám strach Rolling Eyes ) Ještě před vyplněním "něčím" vlepím do trupu výztužní prvky z kartonu pro zlepšení celkové tuhosti.
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 22.7.2008 14:57 út    Předmět: Citovat

Na čem jsi vyřezával ty žebra? je to pěknj čistej řez.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
numi
Moderátor

PříspěvekZaslal: 22.7.2008 15:07 út    Předmět: Citovat

Právě z pěny nemusíš mít strach. Já už s ní dělal a je to v pohodě. Tady z ní dělal například ultra
http://www.papierovemodelarstvo.sk/forum/viewtopic.php?t=1274 ale i já jsem už dělal z pěnou na Alertovi. Potom jsem to vyplnil kitem a přebrousil teprve na tohle jsem nalepil obšívku.
http://papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=2661

A tady je názorně jak to vypadá postupně.

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=2677&postdays=0&postorder=asc&highlight=kruzensztern&start=10

Naposledy upravil numi dne 22.7.2008 19:53 út, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mara

PříspěvekZaslal: 22.7.2008 16:02 út    Předmět: Citovat

Žebra jsem vyřezal nahrubo skalpelem a pak jsem je dobrušoval na stolní kotoučové brusce, utopené křivky jsem dořezával a brousil ručně... Tak nakonec to s tou pěnou asi risknu Wink a s kitováním jsem počítal.
numi
Moderátor

PříspěvekZaslal: 22.7.2008 17:16 út    Předmět: Citovat

Já měl z toho pěnění taky strach, ale hlavní co je potřeba vědět, že stačí trochu a ono to potom naroste. Cool Ono po vytuhnutí to vypadá hrozně obrovské. Laughing Ale potom to ořežeš a pomalu obrousíš. Poté jde na řadu tmel nebo hned obšívka. Ono to můžeš vyřešit i tak že po vybrousení tmelu to přestříkneš barvou a obšívku už pokládat nemusíš, protože to vypadá dobře. Hodně to tak dělají poláci, ale rozhodnutí je na tobě. Cool
Rozhodně se ti vyplatí shlédnout polská fóra. Tam najdeš dostatek nových nápadů a další inspirace. Cool
kiwiisek

PříspěvekZaslal: 22.7.2008 17:49 út    Předmět: Citovat

já pěnil ponorky..
jediná nevýhoda pěny je ta,že když to přeženeš,a to se napoprvé blbě odhaduje,vzniknou při tvrdnutí velký vzduchový bubliny,který sežerou mraky tmelu..
navíc okolí takový bubliny je poměrně řídký a tak se to místo má tendenci při broušení a uchopování propadat..
Grafa Spee jsem proto vyplnil obyčejným,pěnovým polystyrenem a výsledek byl perfektní..
trup je tužší,než s pěnou,na omak víc odolnější a tmelu jsem potřeboval jen trošku..
ale nedostižnost pěny spočívá v tom,že trup vylpníš během minuty a ona se pak rozpíná rovnoměrně,tudíž je geometrie v poho Exclamation
polystyren musíš lepit a tady ji musíš hlídat..
každopádně ti držím palce,jsi tu první,kdo staví BISMARCKa od HALA.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
History

PříspěvekZaslal: 22.7.2008 18:29 út    Předmět: Citovat

jestli myslite polyuretanovou penu tak strach nemejte nastrikate nechate zaschnout a pak oriznete lamacim nozem ale pozo musite se trefit na zebra jak je proriznete tak je to spatny ona vam ta pena tak nakyne ale strach mit nemusite
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
old_Mr_Grim
Moderátor

PříspěvekZaslal: 22.7.2008 20:08 út    Předmět: Citovat

pak je tu ještě možnost vypěnění trupu nízkoexpanzivní PUR pěnou, je sice o fous dražší než klasická, ale nedělá tak velký bubliny a snáze se odhaduje míra vypěnění, protože se rozpíná opravdu málo Smile
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 1 z 8

Přejdi na: