Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Warhammer 40K Space Marine Dreadnought Mk V/ vlastna tvorba
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 2.4.2009 15:09 čt    Předmět: Citovat

Nou cement. je to náááádherný. kdo umí ten umí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
lubm

PříspěvekZaslal: 4.4.2009 1:55 so    Předmět: Citovat

[quote="Vojta Č."]Nohy s hadicema. O kus lepší, řekl bych, I když v tomhle měřítku už se ty hadice tvarují docela špatně, zase tam drží samy ...

Zdravím,
už se taky konečně blížím do finiše.
Nevím, jestli špatně koukám. Je někde namalovaný tvar těch hadic na nohách, nebo je to ponechané pro lidovou tvořivost?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ing. Spendlik

PříspěvekZaslal: 4.4.2009 10:41 so    Předmět: Citovat

Tvar tych hadiciek, je v tej poslednej verzii (toho 63 MB suboru). Ale tak ci tak, si myslim, ze je to skor na Tebe aky tvar im das Smile Vojta tie hadicky spravil bez akejkolvek sablony.
•WipeOut - EXO, Puma 1, Icaras, Feisar (Aliens Papercraft)
•Warhammer 40k Dreadnought MkV (vlastná tvorba)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
lubm

PříspěvekZaslal: 4.4.2009 21:15 so    Předmět: Citovat

Ing. Spendlik napsal:
Tvar tych hadiciek, je v tej poslednej verzii (toho 63 MB suboru). Ale tak ci tak, si myslim, ze je to skor na Tebe aky tvar im das Smile Vojta tie hadicky spravil bez akejkolvek sablony.

No jo, jenomže mistr Vojta - to je jiná liga Wink

Ale vážně, myslel jsem, jestli jsem něco nepřehlédnul. Přece jenom, při mojí rychlosti, je to už nějaký pátek, co jsem lepil nohy. Když bych to měl namalované, tak to bude určitě bez problémů sedět. Když to budu vymýšlet já, tak to bude až několikátý pokus a přesnost není zaručena Embarassed
lubm

PříspěvekZaslal: 10.4.2009 22:10 pá    Předmět: Hotovo Citovat

Tak a konečně už mám toho krasavce taky hotového.
Už před časem Vojta psal, že bych také mohl dodat nějaké obrázky. No tak tedy tady jsou - znovu upozorňuji, že retuš není moje kamarádka Embarassed

Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 10.4.2009 22:27 pá    Předmět: Citovat

No vida ho, další kousek. Jak živej.
S retuší se zkus skamarádit, to je kaamrádka užitečná a dost pomůže.

Oceňuju, že jsi chromoval hydrauliku u nohou, líbí se mi i ty domorobo hadice. Co by ne. Možná bych je přetřel na nějakou šedivou, aby z toho tak nelezly.

Copak retuš, za oči trochu tahá to ohýbání dlouhých hran. Nevím, z jak tlustého papíru jsi to dělal, ale asi to chtělo naříznout, aby ta hrana byla jako když střelí.
A styď se, pocintal jsi chudákovi mariňákovi sarkofág, ale on Ing. Spendlik vydá toho orlíčka a tím se to zamaskuje Wink (BTW já mam na sarkofágu taky jednu takovou botu)

Řek bych, že ses s tím popral docela statečně. Ne že by nebyly rezervy, ale kde nejsou Wink

A docela dobrý je i nafocení, ne že ne.
lubm

PříspěvekZaslal: 10.4.2009 23:44 pá    Předmět: Citovat

Vojta Č. napsal:
No vida ho, další kousek. Jak živej.
S retuší se zkus skamarádit, to je kaamrádka užitečná a dost pomůže.

Oceňuju, že jsi chromoval hydrauliku u nohou, líbí se mi i ty domorobo hadice. Co by ne. Možná bych je přetřel na nějakou šedivou, aby z toho tak nelezly.

Copak retuš, za oči trochu tahá to ohýbání dlouhých hran. Nevím, z jak tlustého papíru jsi to dělal, ale asi to chtělo naříznout, aby ta hrana byla jako když střelí.
A styď se, pocintal jsi chudákovi mariňákovi sarkofág, ale on Ing. Spendlik vydá toho orlíčka a tím se to zamaskuje Wink (BTW já mam na sarkofágu taky jednu takovou botu)

Řek bych, že ses s tím popral docela statečně. Ne že by nebyly rezervy, ale kde nejsou Wink

A docela dobrý je i nafocení, ne že ne.

Děkuji za názor.
V papíru asi problém nebyl (tuším, že je to 120), spíš mě hrozně zklamal tisk z laserovky. Dřív jsem tisknul na inkoustové tiskárně. Barvy byly sice o něco horší, ale vpily se do papíru. Tohle udělá vrstvičku na povrchu a při ohnutí to praská - alespoň mně. Abych to minimalizoval, tak jsem nenařezával z líce ale z rubu. A stejně mi to praskalo.

Vůbec nevím, kdy a čím se mi povedlo ten pancíř pocintat. Najednou to tam bylo a už to nešlo dolů. Chtěl jsem to přelepit pancířem z druhé kopie na 80 papíru, ale talé věřím, že ten orel to zamaskuje Wink
Ing. Spendlik

PříspěvekZaslal: 11.4.2009 1:46 so    Předmět: Citovat

NADHERA Wink
Este doladit tu retus a bude to skvele...

Mal si nejake problemy pri stavani? Nieco na co by si mal dat clovek pozor pri stavbe...
Staci par postrehov pre mna ako tvorcu (nech viem co v buducnosti spravit lepsie) a mozno aj pre inych, ak sa do toho niekto pusti.

A este jedna otazka...ako si robil hadicky? Smile

Vdaka a gratulujem k nadhernemu modelu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
lubm

PříspěvekZaslal: 13.4.2009 22:08 po    Předmět: Citovat

Ing. Spendlik napsal:
NADHERA Wink
Este doladit tu retus a bude to skvele...

Mal si nejake problemy pri stavani? Nieco na co by si mal dat clovek pozor pri stavbe...
Staci par postrehov pre mna ako tvorcu (nech viem co v buducnosti spravit lepsie) a mozno aj pre inych, ak sa do toho niekto pusti.

A este jedna otazka...ako si robil hadicky? Smile

Vdaka a gratulujem k nadhernemu modelu Smile

No jo, retuš, já vím - jenže barvičky mohly už před mnoha a mnoha lety za to, že jsem skončil s plastikovými modely. Prostě já a barvičky, to nejde dohromady. Ještě navíc obtížně hledám nějaký čas na lepení a prostě se mi nechce si ho ještě krátit barvičkama. Jenže s nima to vypadá líp ... Crying or Very sad

Nevzpomínám si jestli bylo na začátku nějaké doporučení ohledně tloušťky papíru. Já tisknul na 180 laserovkou (jak jsem psal minule, radši bych na inkoustové tiskárně) a občas jsem měl problém takhle tlustý papír správně naskládat. Občas jsem si vypomohl ještě jednou sadou vytištěnou na 80 - hlavně to byly ty slaboučké trubičky a některé mrňavé díly. Protože ale Vojta si na takovéhle věci nestěžoval (alespoň si nevzpomínám, že bych to četl), tak si myslím, že to není problém modelu ale spíš mojich prstů Confused
Spíš než problémy, bych vyzdvihnul tu přesnost v různých průnicích nejrůznějších tvarů. To bylo opravdu obdivuhodné. Některé díly vypadaly složitě a bylo potřeba namáhat mozkové závity, ale když jsem to vyřešil já, tak to asi vymyslí každý.
Za co bych se přimluvil, tak to by byly návodné kresby. Návod byl perfektní (poslední dobou mi přijde lepší v PDFku než na papíře, protože si můžu návodnou kresbu zvětšit jak chci), každá část byla pěkně rozkreslená a srozumitelně očíslovaná. S tím jsem problém neměl, přivítal bych ale kresbu více spojených dílů s čísly. Občas jsem měl problém vymyslet, kam a jak vlastně slepený díl patří.
Dokázal jsem se z toho dostat díky fotkám víc hotových modelů od Tebe a Vojty. Bez toho bych asi tápal daleko víc.

Hadičky jsem nedělal, motal jsem měděný drát na měděný dvoumilimetrový a u plamenometu nějaký skoro jako zvonkový, ale ne měděný ale šedivý. Vojta píše, že bych to mohl přetřít šedivou. Mně se to ale líbí měděné, tak asi žádné barvení nebudu riskovat Laughing

Všechno se ale dalo překonat a výsledek je (i bez retuše Smile ) nádherný. Dokonce i doma se líbí Very Happy Exclamation
Takže děkuji za úžasný model a pokud budeš v tvorbě pokračovat, já budu určitě lepit.
Ing. Spendlik

PříspěvekZaslal: 14.4.2009 22:22 út    Předmět: Citovat

Dakujem za odpoved, pri dalsom modely budem davat pri navode vacsi pozor na prehladnost.

No a teraz k mojmu dread-ovi. Vazene damy a pani, predstavujem Vam:

Brother Charon of Blood Angels Chapter

Dread by sa dal v tomto stadiu povazovat za dokonceny. Chyba mu vsak par "purity seals", nejake tie znacky a pod. A tiez samozrejme budem priebezne pridavat zbrane (podla toho ako mi to dalsi projekt a hlavne praca dovoli Sad ). Takze ukoncim prispevok uz tradicne s prislubom skoreho "videnia".

Pokracovanie snad coskoro...

EDIT: Velmi by som chcel podakovat toudimu za poskytnutie hadiciek. Vyzeraju super, sice som si pri ich strihani skoro znicil ruku, ale vysledok za to stoji. DAKUJEM.
Esy

PříspěvekZaslal: 15.4.2009 23:27 st    Předmět: Citovat

ty hadicky vypadaj opravdu bravurne :]]
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 20.4.2009 15:22 po    Předmět: Citovat

pořád na to koukám, nemůžu se nakoukat. Až jsem takhle sedl ke Googlu a začal hledat Ultramariňácké insignie... A už se tu něco líhne...

Vykopírováno z jednoho praporce, ještě přemýšlím, že místo názvu týmu "Legio Ultra" by mělo být spíš jméno toho šťastlivce... Uvidím, jak to bude vypadat, až se to pozlatí a navrství tak, jak je to rozložené. Někdo má nějaké nápady na jméno?

(a místo Purity Seals (nebo k nim) by mohl mít třeba znaky měst, kde už se ukázal (takže zatím to jistí Brno, Ostrava a Praha... Když už blbnout, tak pořádně Very Happy)
Ing. Spendlik

PříspěvekZaslal: 20.4.2009 16:48 po    Předmět: Citovat

Fuuuha...
Uz sa tesim, ked to budes mat na nom Smile

Moje skusenosti s tym "symbolom":
Arrow symbol som tiez vrstvil, vytlacil na 160g plus podlepil tiez na 160g.
Arrow ked som to pripravoval na pocitaci, tak to vyzeralo ok, ale po vytlaceni (a nasledne po podlepeni) to take v pohode nebolo (zoom niekedy pekne oklame a clovek po vytlaceni ostava nemilo prekvapeny)
Arrow mozno sa to nezda, ale je to strasne malicke a metodou vypichovania som to zvladol asi za jeden vecer (s nervami na konci)
Arrow napis "Charon" mal byt tiez plasticky, ale ked som to vytlacil, tak som realne odhadol svoje moznosti (nemam na to, vyrezat to) a vytlacil som este na 80g papier celu vrchnu vrstvu aj s napisom a prelepil povodnu podlepenu ale bez napisu (ak to nejak dokopem, tak pri dalsom uploade dam navyse jeden jpg alebo bmp subor cisto iba s tou vrchnou vrstvou a kazdy si bude moct pomenovat robota podla chuti)

Drzim palce
Swab

PříspěvekZaslal: 20.4.2009 20:49 po    Předmět: Citovat

tenhle by taky nebyl špatnej

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Swab

PříspěvekZaslal: 24.4.2009 14:18 pá    Předmět: Citovat

tady trochu jiný označení blood angels

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Další
Strana 15 z 16

Přejdi na: