Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Warhammer 40K Space Marine Dreadnought Mk V/ vlastna tvorba
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ing. Spendlik

PříspěvekZaslal: 14.3.2008 21:49 pá    Předmět: Warhammer 40K Space Marine Dreadnought Mk V/ vlastna tvorba Citovat

Pocas stavby MadCat-a, ktora momentalne stoji kvoli problemom s nastrekom, som sa rozhodol ze si konecne postavim nieco vlastne. Volba padla na robota zo stolnej hry Warhammer 40 000 (ktora bola tiez prerobena do velmi vydarenej pocitacovej hry Warhammer 40k: Dawn of War + zopar datadiskov).

Dreadnought, ktory patri medzi vybavu armady space marines, je vlastne bojujuci, smrtelne zraneny vesmirny namornik, ktoremu sa dostalo tej cti aby ho prerobili na smrtiaci stroj a svojimi skusenostami dalej pomahal v boji proti armadam Chaosu. Je mozne ho vybavit viacerymi zbranovymi systemami, od mechanickych ruk na boj z blizka az po raketomety na boj na dialku.

3D model som zacal po veceroch vytvarat na zaklade originalneho plastikoveho modelu od Games Workshop. Papierovy model bude trikrat vacsi.

Modelu este chyba zopar detailov a hlavne "chranice" noh.

Prve diely modelu (hlavnu cast trupu, sarkofag a bocne pancierovanie) som vytlacil na 160g papieri. Takmer cele je to lepene na tupo.

V tejto casti bude model robeny s mensim poctom detailov, ide mi hlavne o hrubu stavbu (ci som vobec schopny nieco take vytvorit Smile ). Uz teraz vsak viem ze model bude urcite potrebovat rebra do trupu Smile

Pokial Vas model zaujal, tak by som Vas este rad poprosil o zhovievavost. Nemam vela volneho casu, praca mi zabera cez tyzden takmer cely den a cez vikendy pokial je pekne sa snazim byt co najviac s priatelmi takze mi na modelovanie neostava vela casu. Tento projekt je vsak pre mna obrovskou vyzvou a chcem sa s nim bit az do konca (pri malych nezdaroch sa budem uchylovat k praci na Mad Cat-ovi Smile ).

PS: Na znamom portaly "Ty Trubka" je mozne najst dve velmi pekne videa kde si jednu z hlavnych uloh zahral prave Dreadnought verzie V. Konkretnejsie:

http://www.youtube.com/watch?v=VSmmKTXmQMM

a tiez

http://www.youtube.com/watch?v=SFkFo5SBx-g
•WipeOut - EXO, Puma 1, Icaras, Feisar (Aliens Papercraft)
•Warhammer 40k Dreadnought MkV (vlastná tvorba)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pawell

PříspěvekZaslal: 14.3.2008 23:24 pá    Předmět: Citovat

tak tohle budu peclive sledovat, bo wh muzu... bude ultramarinackej jako predloha?

(\__/) zZZzzZZzzZZZZ
(='.'=)
(")_(")
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
budilm

PříspěvekZaslal: 16.3.2008 0:35 ne    Předmět: Citovat

Chtěl bych se jen zeptat ohledně 3D modelu... Vím, že to sem moc nepatří, ale taky bych rád něco zpatlal. Problém je u mě ve vytvoření 3D předlohy. Trochu se vyznám v 3D Studiu MAX a chtěl bych se zeptat na tvůj postup tvorby 3D modelu. Jedeš podle obrázkových předloh na pozadí jednotlivých pohledů (levý, horní, přední..), nebo to modeluješ od oka jen podle obrázků. Pak bych se chtěl zeptat kde jsi sehnal referenční obrázky podle kterých to modeluješ. Předem díky a omlouvám se za off topic...
Ing. Spendlik

PříspěvekZaslal: 16.3.2008 9:20 ne    Předmět: Citovat

to pawell: nemam zatial vybratu ziadnu "kamuflaz". Prvy model bude cisto biely. Osobne sa mi pacia Grey Knights, no v ich pripade ma navrch jednoznacne nie verzia Mk V ale Mk IV (ten ma namiesto sarkofagu hlavu). S texturovanim zatial nemam skusenosti, takze na farebneho dreadnoughta si budem musiet pockat.

to budilm: 3D model je vytvoreny v Rhinoceros V3. Je to jeden z mala programov, ktory dokaze rozkladat plochy do 2D (ten obrazok so stvorpohladom je prave z Rhina, render je vsak robeny v Max-e).
Podklady na tento model som sa snazil dlhu dobu zohnat, no na internete nic take nie je (mam na mysli klasicke trojpohlady, blueprints). Vsetky zdroje maju iba pohlad spredu. Fotiek je sice na internete kopec no pri modelovani z tychto obrazkov by som nemal sancu zachovat proporcne rozmery. Samotny model som si teda kupil, zobral pravitko a diel po diele vytvaral model. (toto vsak bolo krajne riesenie, model na to aky je velky je pomerne drahy - ak napriklad nezozeniem podklady tak na takeho Warhound Titan Mars Pattern si budem musiet nechat zajst chut)

Teraz nieco k stavbe: Zlepil som podstavu celeho trupu, ktora tiez drzi spodnu cast sarkofagu. Tym padom som konecne mohol zlepit jednotlive casti k sebe. Na moje pocudovanie sa vysledok zatial podoba svojej predlohe Smile

Cerveno-biela kocka ma rozmer 5x5cm. Na tretom obrazku je originalny model od Games Workshop aj s krabicou pri porovnani s papierovym modelom. Ako som pisal, model by mal byt 3x vacsi ako original.
Zatial vsetko
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
budilm

PříspěvekZaslal: 16.3.2008 22:21 ne    Předmět: Citovat

Mám tu pro tebe pár hi-res obrázků. Docela fajnově je tam vyvedený i ten tvůj Dreadnought.

http://www.paintedfigs.com/gallery-bloodangels2.html
pawell

PříspěvekZaslal: 17.3.2008 10:21 po    Předmět: Citovat

budilm napsal:
Docela fajnově je tam vyvedený i ten tvůj Dreadnought.

to neni "ten jeho" dread, to je furioso... blood angels jsou parta uchylaku... Wink

(\__/) zZZzzZZzzZZZZ
(='.'=)
(")_(")
budilm

PříspěvekZaslal: 17.3.2008 12:13 po    Předmět: Citovat

Mno já si vzal inspiračku a vrhnul jsem se na 3D model mariňáka z blood angels. Jestli to půjde nějak rozumně převést do papírové formy, tak to sem taky hodím Wink
Ing. Spendlik

PříspěvekZaslal: 17.3.2008 16:08 po    Předmět: Citovat

Tak na toho marinaka sa vcelku tesim. Drzim palce!!! A tiez dakujem za obrazky. Je pravda ze je na nich furioso, ale ak sa nemylim tak jediny rozdiel je v tom ze ma po obidvoch stranach zbrane na kratku vzdialenost, cize mechanicke ruky (a vyuzivaju ich hlavne Blood Angels). Iny rozdiel oproti "ostatnym" verziam som nepostrehol. Ja sa posnazim vytvorit niekolko druhov zbrani, vratene mechanickych ruk, na obidve strany takze by nemal byt problem vytvorit rozne varianty (furioso, mortis, aegis, hellfire, siege,...).

Prace zatial pokracuju, dufam, ze dnes pridam nejake fotky...
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 17.3.2008 17:05 po    Předmět: Citovat

To je teda pěkně morbidní kousek, o tom žádná.
Ale jsem zvědavej, jak dopadne, to v každém případě... A na toho Mariňáka taky.
Držím palce.
Ing. Spendlik

PříspěvekZaslal: 17.3.2008 18:17 po    Předmět: Citovat

Takze prihadzujem dalsie foto, tentokrat iba jedno. Dokoncil som motor, jedine co mu chyba su hadicky, tie vsak spravim asi z hrubsieho drotu...sam este neviem, necham sa prekvapit Smile
K sarkofagu som urobil ramcek a doplnil par detailov.
Zial uz mi dochadzaju veci ktore mam vytlacene takze si asi sadnem za komp a idem rozkladat dalsie casti.

Zatial vsetko Smile
budilm

PříspěvekZaslal: 17.3.2008 21:31 po    Předmět: Citovat

Díky za ty palce Wink Snad se dílo podaří. Jinak jsem objevil super stránku, kde lze získat docela slušné referenční obrázky:

http://www.bitzbox.co.uk/index.php?cPath=21
Ing. Spendlik

PříspěvekZaslal: 18.3.2008 16:56 út    Předmět: Citovat

Ked uz sme pri tych odkazoch na stranky, tak na tejto je kopec miniatur prevazne zo stolnych hier, akou je napriklad Warhammer (urcite tam najdes kopec obrazkov Space Marines Smile ):

http://www.coolminiornot.com/

Co sa tyka modelu, tak som sa trochu podcenil a zistil som, ze som uz vystrihol a zlepil vsetky casti, ktore som mal vytlacene Sad
Takze spat ku kompu a osvedcenou cestou Rhino -> AutoCAD -> PDF sa dostat k vysnenemu cielu Smile Neostava mi nic ine ako rozkladat, rozkladat, rozkladat....
Ing. Spendlik

PříspěvekZaslal: 21.3.2008 23:07 pá    Předmět: Citovat

Takze aby sa nepovedalo ze iba sedim pri kompe a rozkladam 3D model davam sem dalsiu fotku zo stavby.

Dokonceny trup spolu s motorom, dalej stred "podvozku" a tiez vrchna cast lavej nohy...pokracovanie a snad aj lepsie fotky pri lepsom svetle uz coskoro...

Ing. Spendlik

PříspěvekZaslal: 22.3.2008 22:35 so    Předmět: Citovat

Takze zopar obrazkov:

Zajtra snad uz konecne tie nohy dokoncim a cakaju ma zbrane a ruky...
pawell

PříspěvekZaslal: 24.3.2008 11:26 po    Předmět: Citovat

mno, muj klobouk se uz snasi k zemi... ten spodek vypada skvele.

(\__/) zZZzzZZzzZZZZ
(='.'=)
(")_(")
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Další
Strana 1 z 16

Přejdi na: