Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

JA-12 / ing.Robert Navrátil / 1:35
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Radek Lamche

PříspěvekZaslal: 11.3.2008 20:24 út    Předmět: JA-12 / ing.Robert Navrátil / 1:35 Citovat

Jelikož jsem se ještě nedočkal nových modelů v prosinci obědnaných,tak budu pokračovat v další jednodušší stavbě z kolekce ing.Navrátila JA-12.
Nejdřív nějaký popisek:
Jedná se o sovětský dělostřelecký tahač z 2.sv.války určený zejména k přepravě těžkých kanónových houfnic.Byl osazen motorem GAZ, který však nebyl dostačující a byl posléze nahrazen americkým motorem GMC-4-71,který byl do SSSR dodáván v rámci dohody o půjčce a pronájmu.Celkem bylo do konce války vyrobeno 1666 kusů.
Dělostřelecký tahač byl používán i 1.čs.armádním sborem v SSSR k tažení houfnic ráže 152 mm.
TECHNICKÉ ÚDAJE:
Arrow Hmotnost-6650kg
Arrow Náklad-2t
Arrow Počet osob v kabině-3
Arrow Délka-4890mm
Arrow Šířka-2240mm
Arrow Výška-2213mm
Arrow Pohon-GMC-4-71
Arrow Síla motoru-110koní
Arrow Maximální rychlost-38km/h
Pokusím se při stavbě,jelikož má model dřevěnou kabinu a nákladový prostor o fladr a imitaci dřeva uvidíme jak se bude dařit.
Pár foteček:

A palubní deska s vnitřkem kabiny:
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radek Lamche

PříspěvekZaslal: 12.3.2008 20:20 st    Předmět: Citovat

Tak jsem začal s podlepováním vnitřku kabiny.Vyřezal jsem i dveře na místě řidiče,nechám je pootevřené.

Na dno kabiny dávám vroubkovaný cigaretový papír jako protiskluzovou podlahu.

Po čtyřech hodinách jsem jakš takš dodělal kabinu.Vložil jsem skla a jedno schválně jako rozbil.Zítra ještě pár úprav a můžu to vložit do venkovního obalu. Razz
Radek Lamche

PříspěvekZaslal: 14.3.2008 17:32 pá    Předmět: Citovat

Včera jsem si natřel papír (imitace dřevěných desek) na obkládání tahače

po nastříhání na tenké pásky jsem obložil vnitřek kabiny

A otevřené dveře

Ještě bude těch pásku spousta,ale je to pěkná práce a dobře se to dělá.Uvidíme ve výsledku , doma už jsem to dělal na dveře ,ale na modelu to je premiéra. Rolling Eyes
m.miksatko

PříspěvekZaslal: 14.3.2008 19:49 pá    Předmět: Citovat

To vypada docela zajimave.
Jak se ti podarilo tak krasne rozbit to okno ? Mohl bys treba nazorne ukazat.
Dik
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarmen

PříspěvekZaslal: 14.3.2008 20:24 pá    Předmět: Citovat

no okno jde rozbít snadno, stčí vzít skalpel...........
jinak to dřevo vypadá dobře...mě osobně ale přijde na těch dveřích hezčí než v tý kabině......... Wink
pawell

PříspěvekZaslal: 14.3.2008 23:01 pá    Předmět: Citovat

no, na muj vkus to drevo NEvypada dobre a vubec je to barveni takovy dost cunatkovsky... ale to je jen muj nazor, ziskanej z fotek, navic hlavni je, aby se to libilo autorovi... Smile

(\__/) zZZzzZZzzZZZZ
(='.'=)
(")_(")
m.miksatko

PříspěvekZaslal: 15.3.2008 0:22 so    Předmět: Citovat

Blbost . To drevo vypada velice dobre . To jen na ty fotce to zkresluje.
Dejv

PříspěvekZaslal: 15.3.2008 8:44 so    Předmět: Citovat

Zajímavá předloha Radku, v tvým podání to bude zase unikát, moc pěkně to tady tvoje modely oživujou Wink Ohledně dveří, souhlasim s pawell, je to nějak moc dožluta, chtělo by to asi víc "dřevěných" tónů, tedy dveře samotný celkem ujdou, ale ten zadní prostor kabiny se mi nelíbí přesně řečeno. Jinak se samozřejmě těším na pokračování Very Happy
PS: Moc díky za pásy, příští týden očekávej revanš Wink
sarmen

PříspěvekZaslal: 15.3.2008 10:18 so    Předmět: Citovat

tak muj názor je ten , že by sis (to nemyslim nijak zle) mohl s tim barvenim trošku víc vyhrát,občas mi to přijde že je to takoví celí nakřivo a celí přebarvený jednou jedinou barvou...musim ale uznat že to občas i vyjde a to dokonce vemi pěkně,
pokud teda můžu radit,tak ti doporučim jen to abys koukal mít všechno hezky čistě natřené a nesnažil se to tou barvou bezhlavě zapatlávat , používat na jedno místo víc různých tónů barvy, třeba když děláš zrezlí místo a nejde o čerstvou rez tak si nejdřív jen tak místo zašpinit ,pak ho namalovat světle hnědo a nakonec teprve červenou, to všechno totiž moc pomáhá udělat reálnou barvu, nikdy toho nedocílíš když použiješ jen jednu barvu....... Wink
Radek Lamche

PříspěvekZaslal: 15.3.2008 10:44 so    Předmět: Citovat

Chlapi dík za názory a rady je fakt ,že hodně udělá blesk,ale budu se snažit je něco jiného dělat imitaci dřeva na dveře obýváku a na 10.cm. model a jak už kdysi řekl dejv foťáku nic neukryješ. Crying or Very sad
Sarroth

PříspěvekZaslal: 16.3.2008 5:11 ne    Předmět: Citovat

Naprostej souhlas se sarmenem. Říkal jsem si to u III G, TP, Tigera i teď. Ta barva je občas prostě naplácaná a často mě i přijde, že se jedná o přehnaně tlustou vrstvu( nezačínej ze zimmeritem Smile ) a to pak vypadá nepřirozeně. Dle mého by stačilo, aby jsi přeřadil z 5 na 4, prostě zvolnil tempo a trošku více si s tím pohrál(protože právě v tom barvení jsem nezaznamenal nijak velký posun). Model může být postaven špičkově, ale barva ho strhne a naopak. Chce to zkoušet, zlepšovat, zkoušet, učit se, zlepšovat a tak to zatím i prezentuješ(dosavadní stavby, že je máš jako testovačky)...začal jsi dobře tak vytrvej.

Rozhodně ti jako dalšímu z řad "ničitelů" modelů fandím. Wink

"Nestavím papírové modely, ale modely z papíru."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
luume 7

PříspěvekZaslal: 16.3.2008 13:43 ne    Předmět: Citovat

No ogaři nevím co se vám na tom nelíbí,já se osobně vždycky těším na Radkovy modely je to správné oživení co zase vymyslí.Má všechny stavby nějak originální a to je to zajímavé.Chce to dost odvahy a fantazie pustit se do něčeho takového,já mu osobně fandím.Jen u toho vytrvej a nenech se odradit,máš tu i své fandy měj se ! Very Happy
tom59herder

PříspěvekZaslal: 19.3.2008 11:44 st    Předmět: Citovat

Přidávám se luumeovi 7, fandím Tvým úpravám, je to oživení fóra. Není umění nakoupit drahé laserem vyřezávané díly za stovky korun. Mě se líbí, že pracuješ s levnými vystřihovánkami a snažíš se přinést něco svého. Maketáři jsou divný pronárod, kolikrát se snaží vyšťourat mouchy i tam, kde z hlediska stavitele nejsou. Ale bohužel jsem zažil spoustu zapálených modelářů, kteří po rádoby"dobrých "radách ostatních již raději nic neukazovali jiným a stáhli se do ústraní. Není to jen mnezi papíráky, ale objevuje se to i mezi lodními a automobilovými modeláři. Tak držím palce a vytrvej. Mě se to líbí. Very Happy
Radek Lamche

PříspěvekZaslal: 19.3.2008 19:33 st    Předmět: Citovat

Pro toma 59 Arrow Naprosto,ale naprosto s tebou souhlasím.Ne proto,že se ti moje práce líbí to mě těší,ale ty věty od toho ,,maketáři" jsou podle mého naprosto pravdivá.Jsou lidé,kteří hodně dobrých modelářů jen svými slovy odradí a už tu nic neukážou.S několika si píšu.Můj osobní názor je ,že co se mi nelíbí to nekomentuju a co se mi líbí to rád pochválím.To že se to nelíbí mi ještě neznamená,že to není pěkné a že se to nemusí líbít ostatním.Ale svět nezměníš,hlavně když se to líbí staviteli vždyť kdyby se mu to nelíbilo tak to nedá na fórum.měj se.A dík za odvážný názor. Smile
sarmen

PříspěvekZaslal: 19.3.2008 20:02 st    Předmět: Citovat

já teda nevim co je na maketářích špatného..... Laughing to že někdo napíše že se mu to nebo tamto nelíbí neznamená že je maketář ne??
pokud teda chápu správně že maketář je člověk, který modeluje makety skutečných věcí a musí si dát setsakra pozor na realistický vzhled modelu(makety)
ale odbíháme od tématu a Radku, chtěl bych už vidět další fotky ,jak ses s tim barvenim popral Very Happy Arrow
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

Přejdi na: