Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

BR 52 Modelik 1:25
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jarek

PříspěvekZaslal: 12.10.2008 21:27 ne    Předmět: Br-52/Ty-2 Citovat

to jozkin tak v tom roku 2010 urobíme česko-slovensů paralelkyu hej. já do tej doby dorobým karátom naslubované modely a pak sa na to vrhnem. Myslím to vážně jo!!!!! já sa do tej doby zase naučím /snad / modely v pc prerábať. JP
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jozkin
Moderátor

PříspěvekZaslal: 12.10.2008 21:42 ne    Předmět: Citovat

Tak to by bolo super, predbezne to vyzera, ze este niekoho zlanarime Wink Momentalne sa snazim zohnat niekoho, kto by nakreslil celne reflektory, ake sa pouzivali u CSD, podklady by som dodal (casom), sice by som ich nafotil na inej lokomotive (pravdepodobne na niektorej mozejnej u nas vo Vrutkach), na bratislavskej Mazutke (prestavba 555.0 (Ex BR 52) na mazutom vykurovanu 555.3), ktora sa prave opravuje do pojazdneho stavu (v juni som nefotil pojazd, ktory je uz prakticky hotovy) su take iste.

... normálne je vlastniť (viac) originál(ov)
Lepím preto, že ma to baví, tak ako ma to baví a to, čo sa mi páči.
hank

Bydliště: přes víkend Doksy u Mácháče, v týdnu Litovel na Hané, občas celý svět :-)

PříspěvekZaslal: 12.10.2008 22:38 ne    Předmět: Citovat

Ještě jsem koukal na tu Ty 2, zdá se, že Poláci nechali v původním stavu injektory (dva sací injektory v budce na pravé straně, takže zvenku nejsou vidět), zatímco na 555.0153 i na starých fotkách němek a mazutek ČSD jsou na obou stranách zvenku pod budkou nesací injektory, což je detail charakteristický pro všechny poválečné lokomotivy ČSD.

Kdybyste někdo potřebovali výkresy zmíněných detailů (servo rozvodu, injektory, reflektory...), můžu dodat.

zdraví
hank
jozkin
Moderátor

PříspěvekZaslal: 13.10.2008 22:01 po    Předmět: Citovat

Pri prehliadke fotiek som si tymi napajacmi nebol isty Embarassed, kazdopadne by som poprosil o tie podklady Wink V Encyklopedii som sa docital iba, ze nedostali napajac na vyfukovu paru...

NolthA

PříspěvekZaslal: 14.10.2008 9:40 út    Předmět: Citovat

Jarek, jozkin - no pokud plánujete paralelku na rok 2010, tak snad do té doby pořídím model a přidám se k vám, také o tom uvažuji Smile

Hank - pokud mohu poprosit jestli budeš posílat ty podklady, tak bych také poprosil, děkuji.
hank

Bydliště: přes víkend Doksy u Mácháče, v týdnu Litovel na Hané, občas celý svět :-)

PříspěvekZaslal: 14.10.2008 20:28 út    Předmět: Citovat

2 jozkin i ostatní zájemci o podklady k nepůvodním zařízením dosazeným u ČSD na 555.0/3: musím prohrábnout archiv, vydržte do víkendu, dřív nebude čas.

zdraví
hank
BARTHE

PříspěvekZaslal: 15.2.2009 22:50 ne    Předmět: Zdravím po dlouhé době všechny modeláře. Citovat

Přidávám pár fotek jak momentálně vypadá moje lokomotiva, zhruba půl roku jsem na ní nic nedělal, tak jdu opět na to Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Šandík

PříspěvekZaslal: 16.2.2009 3:53 po    Předmět: Citovat

Pokud jde o verzi ČSD, tak tuším že přesně tuhle lokomotivu staví Ondra Nadrchal na modelfóru z plastu a má k tomu spoustu podkladů. Rozhodně bych doporučovat to tam omrknout a případně poprosit Ondru o podklady.

Naposledy upravil Šandík dne 17.2.2009 2:22 út, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
V.E.N.A.

PříspěvekZaslal: 16.2.2009 18:10 po    Předmět: Citovat

Shocked Shocked Shocked no tak to je krááása!! Budu muset ňákou splašit.
Listy

PříspěvekZaslal: 25.4.2009 9:49 so    Předmět: Citovat

Proč !?!

Proč, ptám se, jsou mezi námi jedinci, kteří mají tu potřebu posouvat hranice modelářství stále dál a dělat z nás ostatních patlalů, druhdy tak hrdých na své schopnosti, bandu frustrovaných neumětelů !?! Crying or Very sad

Lovím svou čelist pod stolem a huhlám něco o tom, že kdysi jsem BR 52 taky slepil ( byť podle standartů CPM takže v původním zbarvení a bez úprav ), takže vím, co je to za potvoru.

Držím všechny palce!!!
jozkin
Moderátor

PříspěvekZaslal: 26.4.2009 13:50 ne    Předmět: Citovat

To Sandik: V tomto pripade ide o lokomotivu BR52, cize nemecky stroj. U nas sice jazdili lokomotivy tohto typu, ale s oznacenim 555.0 (pripadne rekonstruovane na mazut 555.3).

To BARTHE: pekna stavba, tesim sa na dalsi pokrok Wink

Šandík

PříspěvekZaslal: 26.4.2009 19:26 ne    Předmět: Citovat

To já samozřejmě vím. Doporučuji si tu stavbu nejdřív najít a pak teprve psát. Odkaz je tady: http://modelforum.cz/viewtopic.php?f=59&t=7764 Myslím, že pokud by se někdo pokoušel tuto lokomotivu postavit ve verzi ČSD, tak je zmíněná stavba neocenitelný zdroj informací, nehledě k tomu, že Ondra by na požádání jistě poskytl i vlastní dokumentaci... A pokud ne, i tak to rozhodně stojí za vidění ;o)
jozkin
Moderátor

PříspěvekZaslal: 26.4.2009 20:29 ne    Předmět: Citovat

Vopred sa ospraedlnujem za Off topic:
Uz som to parkrat pisal, pripravujem paralelku Ty2/Ty45/BR52/555.0/555.3. Pojde v nej o stavbu (aspon) jednej z uvedenych lokomotiv, v sucasnej dobe zhanam podklady na CSD verziu (chcel by som postavit 3 rozne stroje - beznu lokomotivu 555.0 (predloha 555.0153), koristny sovietsky stroj, ktory jazdil aj pod oznacenim CSD (predloha 555.0301) a mazutka 555.3 (mam nejake fotky 555.3008 a 555.3247)). Pridat sa moze hocikto, kto ma chut postavit si niektoru zo spominanych lokomotiv, a je stastnym majitelom niektorej zo stavebnic Ty2 od Angrafu (vhodna na prestavbu na CSD), BR52 kriegslok od Modeliku alebo Ty45 od Angrafu. (V pripadne vlastnej stavby tiez medze neladiem, ale zda sa mi menej pravdepodobna)
Paralelka zacne 1.1.2010, kazdemu, kto sa prida a bude mat zaujem o podklady, poskytnem vsetko, co budem mat k dispozicii.

štefíno

PříspěvekZaslal: 20.10.2009 20:31 út    Předmět: Citovat

Kid Karola napsal:
Tady dělá jedn šílenec 555ku z plastu, takže jde odkoukat spoustu detailů. Na pojezdy by byla než chromová lepší ocelová leštitelná pasta Agama.

Šílenec už prosím pěkně své dílo dodělal Shocked Shocked Shocked
http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=59&t=7764&start=1275
mucholl

PříspěvekZaslal: 30.5.2010 22:15 ne    Předmět: Citovat

Ahoj , je to nádhera. Mám už objednanou TY2 bude to moje první lokomotiva. Ale jak vidím tu tvoji tak jsem se zalekl. Prosím tě, čím ji natíráš. Nevím totiž jak docílit toho aby ta černá byla lesklá. Používám totiž tempery nebo akrylové barvy a těmi se mi to asi nepodaří.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

Přejdi na: