Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Orenstein & Koppel Cn2t MODELIK 1:25
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BARTHE

PříspěvekZaslal: 10.2.2008 1:44 ne    Předmět: Orenstein & Koppel Cn2t MODELIK 1:25 Citovat

Zdravím všechny příznivce Parních lokomotiv.Dávam sem fotky mé lokomotivy Orenstein & Koppel Cn2t , kterou jsem lepil před 4měsíci.Stavba trvala asi 2 měsíce. Pře tím jsem ale bohužel nevěděl ještě o tomhle fóru, tak nemám žádné fota ze stavby.V současné době pracuji na BR 52, kterou sem brzy taky přidám.

[/img][/b]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clark

PříspěvekZaslal: 10.2.2008 2:51 ne    Předmět: Citovat

Jsi si jistý že to je z papíru Question
Shocked Shocked Shocked
Je to nádhera
Jen dotaz: jak jsou dělaný koleje?
BARTHE

PříspěvekZaslal: 10.2.2008 11:10 ne    Předmět: Citovat

koleje jsou vyřezané z kartónu a natřené temperou, jinak mašinka je skutečně z papíru Smile ,jen sem ji natřel barvou pro střešní krytiny.
kiwiisek

PříspěvekZaslal: 10.2.2008 12:21 ne    Předmět: Citovat

fakt pěkný Shocked
jen ty pražce jsou příliš pravidelný a působí nepřirozeně Confused
pomohlo by je schovat trochu do štěrku a tak rozbít ty strojově přesný tvary..
super příklad zde,ve vlákně KINGTIGER
BARTHE

PříspěvekZaslal: 10.2.2008 12:49 ne    Předmět: Citovat

ta podstavna plocha s kolejemi neni hotová ještě, mám v plánu to zasadit do kousku krajiny, a dat tam imitaci kamení a trávy.Jak to bude, tak sem hned hodím fotky Cool
CARLOS

PříspěvekZaslal: 10.2.2008 20:20 ne    Předmět: Nýty Citovat

jaks nýtoval ?
Kid Karola

PříspěvekZaslal: 10.2.2008 23:51 ne    Předmět: Citovat

Pěkný to je, ne že ne, ale mě se docela nelíbí ty opravdu značně viditelné kocoury od štětce. Barva vhodná pro střešní krytiny asi nebude to pravé ořechové pro papírový model. Jinak mě by se tam ještě líbilo zaolejování rozvodu pohonu kol a kol samotných. Takhle to trošku připomíná hračku.
B@F

PříspěvekZaslal: 11.2.2008 12:58 po    Předmět: Citovat

Je pravda, že podvozek působí až moc čistě, trochu bych ho ušpinil. Ale kocoury mi nevadí - v Lounech na hlavním nádraží stojí jedna vyřazená parní mašinka (jako pomník) a ta je natřená přesně takhle (možná ještě kocourovatěji), má podobně potlučený komín a zvlněné stěny nádrží na vodu Smile . Jestli ten kousek kolejí postavíš doprostřed trávníku, okolo uděláš zábradlí a nějakou nástěnku a lavičky, bude to jako ze života Very Happy .
BARTHE

PříspěvekZaslal: 11.2.2008 14:28 po    Předmět: Citovat

Tak nějak to chci udělat.Jak budu mít čas, tak si stím až moc čistým podvozkem skusím pohrát a trošku ho ušpinit Smile
hank

Bydliště: přes víkend Doksy u Mácháče, v týdnu Litovel na Hané, občas celý svět :-)

PříspěvekZaslal: 11.2.2008 16:55 po    Předmět: Citovat

Ten model se mi moc libi. Musim se autora zastat: Zprohybane plechy van, budek a tendru nebyly za bezneho provozu parnich lokomotiv zase az tak neobvykle. Zvlast u prumyslovych, stavebnich a polnich lokomotiv, kam tento model patri, nebyla nouze o ruzne drobne i vetsi kolize.

Cervena kola a rozvod byly typicke pro nemecke a polske lokomotivy, natiraly se tak dusledne, aby bylo lepe videt lomy a jine zavady. Presto by v tomto meritku mely byt aspon v mistech lozisek umastene od oleje. Porad dokolecka se mazaly krizaky, ojnicni a spojnicni loziska. Hodne mastna musela byt krizakova pravitka. A pochopitelne taky viditelne casti pistnich a soupatkovych tyci, mastne od valcoveho oleje. Na cs. lokomotivach byly tyto casti v barve kovu a proto na nich ta mastnota nebyvala tak moc videt jako na te cerveni.

Trochu dal od reality je vnitrek banateho komina pri pohledu seshora. V bani byvala v ose komina nalevkovita ruzice stazena 3 - 4 srouby, ktere trcely nad jeji uroven a tedy byly seshora videt. Od ruzice se odrazely jiskry a popilek zpet do dymnice. Ruzice byla vsazena ve spodni valcovite casti komina, ktera uvnitr bane trcela dost vysoko pres jeji spodni okraj.

Jeste slozitejsi byl banaty komin systemu Rihosek (u nas napr. na strojich 434.0 a 1), v nemz byla ruzice z nekolika spiralovite stocenych lopatek tvaru trochu jako u vodni turbiny a kour proudil mezi nimi.

Existovaly i dalsi typy "heligonu" nebo "holubniku", jak se banatym kominum rikalo. Nejlepsi by asi bylo nafotit si konkretni predlohu, polske papirove modely maji obvykle za predlohy muzejni lokomotivy, takze i tato orenstajnka nejspis nekde v Polsku stoji. Ja ted bohuzel nemam po ruce zadny rozumny obrazek.

To jsou ale detaily, model si dle meho soudu zaslouzi velkeho Tleskace.
NolthA

PříspěvekZaslal: 11.2.2008 17:14 po    Předmět: Citovat

Z diskuze jsem vytušil že autor má v plánu tuto krasavici umistit někam na podstavec do trávníku, tedy nějaký pomníček, v tom případě bych od ušpinění podvozku upustil, přeci jen u pomníku nebude potřeba důkladného promazání.
Já osobně bych si na to "ušpinění" podvozku netroufl.... byl bych nadmíru spokojen kdybych z mých rukou vzešlo něco takovéhoto Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BARTHE

PříspěvekZaslal: 11.2.2008 18:41 po    Předmět: Citovat

Díky za vaše obsáhlé přízpěvky.Aspoň do budoucna vím co na modelech ještě vylepšit.Tohle byl muj takový první model, dřív jsem si jen občas slepil něco s ABC a to už je taky nějaká doba Very Happy K téhle mašince jsem nikde na internetu nemohl najít nějaké skutečné foto, takže jsem se inspiroval pouze fotkami na strance modeliku.
ALEXANDR

PříspěvekZaslal: 14.2.2008 19:15 čt    Předmět: Citovat

Fotky skutečného stroje jsou k dispozici např. zde- http://www.konradus.com/forum/read.php?f=18&i=433&t=433&filtr=0 . A mám Ti vyřídit pochvalu od "kierownika" z polského fora kartonwork.pl.A připojuji rovněž svoji pochvalu Smile -moc hezký model Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BARTHE

PříspěvekZaslal: 14.2.2008 22:30 čt    Předmět: Citovat

Díky za ty fota.Aspoň už vím jak ve skutečnosti vypadala Smile
BARTHE

PříspěvekZaslal: 5.3.2008 19:43 st    Předmět: Citovat

Zdravím.Tak už pracuji na podstavné ploše. za chvíli by to mělo být hotový, jen dodělat trávu a nějaký ten křík a pár drobností.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: