Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Diorama - Větrná elektrárna / 1:300
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zipper

PříspěvekZaslal: 5.2.2008 21:28 út    Předmět: Diorama - Větrná elektrárna / 1:300 Citovat

Hned jak vyšlo najevo, že to v abc vyjde, jsem plánoval, že si to musím postavit. Tak jsem začal. Samozřejmostí muselo být diorámko, ale jak jej udělat, aby se nepodobalo příliš tomu originálu... Takže jsem přemýšlel a přemýšlel... No a tady je, jak to dopadlo...

Základní deska cca 35x25cm, nic složitého. Ale v plánu bylo, aby základová deska celé elektrárny ještě nebyla zcela zakopána. To znamenalo nějak do polysteronové desky vyhloubit díru s kulatým průměrem, stejně hlubokou. Použil jsem plechový hrnek, bohužel o 1cm větší průměr, než jsem chtěl, nicméně nevadí. Vyhloubení díry byla otázka pár vteřin, drhnout hrnek od spáleného polystyrenu trvalo půl hodiny Smile Od základové věže vedou nějaké ty kabely, díra vyhloubena pro změnu dlátkem.

Další fáze byla celý povrch obalit mokrým toaleťákem (směs vody a herkulesu), nabarvit nejprve na černo, posléze na barvu, kterou chceme. Vycházel jsem z prastarého návodu v abc, který jsem ztratil. Takže moc vody, málo herkulesu... Natřít výsledek bylo dost náročné, trhalo se to Sad Ale nakonec se povedlo. Bohužel s barvou stejně spokojen nejsem, takže se bude přebarvovat.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zipper

PříspěvekZaslal: 5.2.2008 21:50 út    Předmět: Citovat

Dalším krokem bylo zapuštění samotné základny. Ta je ze čtyř dílů, nalepeno na podklad. Ze stran, které budou napůl zasypány, je obsypána polystyrenem a znovu překrytá toaleťákem namáčeným ve vodě s lepidlem (proč jen máme pouze žlutý papír... Smile). Konzistence je výrazně hustší, snad to pomůže.

Následovalo pokrytí všech ploch. Pro základovou desku, na které budou jeřáby, byla zvolena kreslící čtvrtka, kterou budu natírat na šedo. Tráva je tištěná, vypadá to sice celkově hůře, když jsou povrchy jen tištěné, ale všechny ostatní modely tak mám a jsem na to nějak zvyklý Wink Z vyvýšeniny vlevo se bude svážet hlína na zasypání základů.

Zbývá natřít na finální barvu hlínu a základovou desku a osadit technikou. V rukávu mám ještě pár drobností, které si nechám pro sebe, snad to někoho překvapí a bude se líbit Smile Pokračování po natření.
Clark

PříspěvekZaslal: 6.2.2008 1:43 st    Předmět: Citovat

Vypadá to moc pěkně.
Arrow Použil bych tu trávu (já vim nechce se), ale bude to vypadat o moc líp
Arrow obávám se aby se ti základ neodlepil (přece jen to bude dost páka)
PS: Na tohle hloubení je opravdu asi nejlepší něco nahřát plechovej hrnek nebo malinkatej kastrůlek, nůž, nebo plíšek a lehce přiložit. Chce to ale otevřít okno Very Happy
zipper

PříspěvekZaslal: 6.2.2008 9:12 st    Předmět: Citovat

Když je hrnek dost horkej, tak je to v pohodě. Horší to je, jak vychladne, to se polystyren naleptává na hrnek a pak se to musí opálit. A to začíná pořádnej smrad Smile A odlepení se nebojím, všechny modely mi drží Wink
Frantisek Sochor

PříspěvekZaslal: 6.2.2008 11:49 st    Předmět: Citovat

Vypadá to moc zajímavě. Bedlivě sleduji. Shocked

Arrow Já jsem na terén použil sádru, kterou jsem po zaschnutí nabarvil hnědou barvou. Aby země vypadala věrohodněji, tak jsem ve starém mixéru rozdrtil hlínu na jemný prach a tímto prachem jsem napatinoval natřenou sádru. Povrch sádry musí být vlhký.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
zipper

PříspěvekZaslal: 7.2.2008 1:24 čt    Předmět: Citovat

Tak jsem dnes večer barvil... "Beton" se mi docela zamlouvá, ale co vyšlo z té hnědé... Tak se mi zdá, že se nám hlína nevyvedla a připomíná místy spíš rozjěžděný exkrement Smile No uvidíme ráno, až to bude suché, třeba to bude lepší Smile

Naposledy upravil zipper dne 7.2.2008 20:38 čt, celkově upraveno 1 krát.
modelar

PříspěvekZaslal: 7.2.2008 19:39 čt    Předmět: Citovat

Moc pěkné. Doufám, že se ti dioráma povede. Wink

http://pencin.myminicity.com/

Pracuji na Mikromodelech 1:250
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
zipper

PříspěvekZaslal: 10.3.2008 23:53 po    Předmět: Citovat

Omlouvám se, že nejsou fotky, ale jsem rád, že stíhám lepit. I tak se s jeřáby patlám už dva týdny Smile Ale už mi chybí jen tyče a lana u druhého jeřábu a mám to za sebou, pak zkusím dohnat fota Smile Model je to nádherný Smile
Frantisek Sochor

PříspěvekZaslal: 11.3.2008 12:04 út    Předmět: Citovat

Už se těším na konečný výsledek.
zipper

PříspěvekZaslal: 11.3.2008 12:14 út    Předmět: Citovat

Chýlí se nám to ke konci. Bohužel, při napínání zadních lan se mi povedlo celé rameno rozpojit a protože napínací tyče drží pevně, ohnul se spojovací díl ramen. Trochu to zpevnilo vteřinové lepidlo, nicméně zadní lana nejsou zcela napnutá a nic už s tím neudělám. Leda rozstřihnout a celé znovu. Ale zas tolik to poznat není Smile

Omlouvám se za nic moc foto, ale mobil je mobil a protisvětlo tomu nepomáhá.

zipper

PříspěvekZaslal: 12.3.2008 22:13 st    Předmět: Citovat

Zdá se, že při návrhu podložky jsem se mírně sekl, takže mě čeká pravděpodobně stejný problém jako autora modelu. A sice, souprava bude zatočená docela ostře. Nicméně, už pracuji na finální fázi. Umístit jeřáby a navázat na ně základ elektrárny.

EDIT: tak řešení se nabízí, kolos přijede z druhé strany Smile
zeppelin

PříspěvekZaslal: 13.3.2008 20:29 čt    Předmět: Citovat

Stavba super. Wink
Snad to nebude vadit , krátké video k tématu - měřítko 1:1,
http://aktualne.centrum.cz/video/?id=122678 .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zipper

PříspěvekZaslal: 13.3.2008 20:57 čt    Předmět: Citovat

Vůbec nevadí. Z tohoto videa jsem vycházel při tvorbě zavěšení tubusu na jeřáby Smile Teď bych potřeboval, nevíte někdo o nějakém šikovném bagru v měřítku 1:100, případně takovém, co se snadno nechá překonvertovat do 1:300?

EDIT: Vida, chybějící fota ze stavby jsem našel Smile

Jehlin

PříspěvekZaslal: 14.3.2008 8:03 pá    Předmět: Citovat

zipper napsal:
Teď bych potřeboval, nevíte někdo o nějakém šikovném bagru v měřítku 1:100, případně takovém, co se snadno nechá překonvertovat do 1:300?

V měřítku 1:100 vyšel stopro nějakej Caterpillar jako minibox. Tuším, že jak pásovej otočák, tak i traktorbagr. To by snad šlo, ne?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
suhob

PříspěvekZaslal: 14.3.2008 10:01 pá    Předmět: Citovat

bager vysiel v abc aj ako pasovy aj ako kolesovy ale ak by si xcel nieco zadarmo skus sa pozriet na stranky minibox.webz.cz a tam v aktualizaciax by si mohol najst velmi pekny model liebherru...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: