Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

GALERIE - efektní fotografie papírových modelů

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Stavba, konstrukce, tipy a triky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 28.6.2008 23:24 so    Předmět: GALERIE - efektní fotografie papírových modelů Citovat

Je nošením dříví do Athén a sův do lesa, když řeknu, že pokud chceme s modelem zaujmout veřejnost na netu, je třeba jej také co nejlépe vyfotit.

Dle mého soudu je škoda, když modelář svůj jinak skvělý výrobek nechá při závěrečném focení plácnut na modelářské podložce, byť se zajímavým pozadím tvořeným klávesnicí komputeru a hrnkem s nápisem S Leninem a Sandokanem vyhrajeme nad Reaganem. Žlutá butelka herkulesu je také populární a fest očobijná Cool.

Papírový model je do značné míry, ne-li z většiny, výtvarným dílem, a proto si dejme záležet také na focení. Hotový model je pro nás V.I.P. - věnujme mu náležitou péči. I ten model je totiž slavný jen pověstných "15 minut" a tak je využijme.

Do této sekce, pokud vás zaujme, zkusme dávat vyšperkované fotografie svých prací. Navrhnul bych tato pravidla:

Arrow Uvést název modelu a vydavatele (další podrobnosti nejsou nutné - model zřejmě nalezneme v jiných sekcích blíže rozpitván a tady nám jde hlavně o hezká fota).
Arrow Připojit jeden, max. dva nejpovedenější snímky modelu (pokud možno nikoli přes otravné servery typu imageshack nebo picoodle).
Arrow Uvést, jak bylo foceno a jak byl snímek upravován či stvořen - to bude inspirací pro ostatní, pro laskavé obecenstvo patlací.
Arrow Nedávat sem žádné reakce, tleskače, plivance ani dotazy - směřovat na SZ nebo do Klábosení v Obecné diskuzi. Aby se prostě tvořila efektní galerie zajímavých snímků, bez dalších nánosů.
Arrow Pokud vás tato sekce zaujme, můžeme vyhlašovat jednou za čas (např. za půl roku nebo za rok) hlasování o nejlepší snímek. Vítěz může něco dostat - třeba symbolický putovní Dirkon Cool.

Dovolte mi začít pro inspiraci cizinou - u polských kolegů jsem našel a drze si vypůjčil tento výborný snímek modelu:

Vytvořil jej pan wojtek_fajga ve Photoshopu. Celý návod, jak postupovat, je zde: http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=11447

Arrow S dovolením č. 2 sem přemístím klasiku zdejšího fóra - Bernieho KrAZ - Oto třeba časem doplní svůj komentář k focení tohoto nedostižného modelu (ehm, má jej uložen u Grafika, jak to většina patlů dělá Wink ):

Arrow Model byl fotografován na konci září ve vojenském muzeu u Vyškova v odpoledních hodinách. Základem je vždy najít si to správné "dobré světlo" a zde je původní obrázek, ze kterého se ořezávalo. Model je položen na kbelíku a patla snímá z pozice ležícího střelce v úhlu navázání pokračování řady vraků. Toto je důkaz, že model nemusí nutně zabírat maximum plochy fotografie, pokud je vhodně zvolena kompozice s exteriérem.

A s dovolením č. 3 začnu jednou svou drobností z nedávné doby:
Arrow Zátaras "český ježek" - stavěn z barevné kopie ze speciálu ABC - Vylodění:

Arrow Foceno v místnosti proti světlu (východ slunce), diorámátko je umístěno na židli stojící na stole u okna. Snímek je v počítači oříznut a změněn na černobílý. Mraky jsou originál Cool.

Inspirujte se, jak to dělají chlapci ze Západu:
http://www.kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=739&threadview=0&hilight=action+photos&hilightuser=0&page=1
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 30.6.2008 22:35 po    Předmět: Citovat

Arrow Mazda 323 FF - vyd. Zetka, Polsko, M1:24

Arrow Foceno za sychravého sobotního rána blízko mého bydliště. Už se budu opakovat s historkou, že únorový vítr si s modelem dosti pohrával a nejednou mi odletěl stranou před zmáčknutím spouště, načež jsem byl nucen provádět různé přískoky a úskoky, jelikož kolem probíhala normálna cestná premávka.
Měl jsem i snímek modelu, za kterým v pozadí civí kolemjdoucí matka s kočárkem - v chůzi se zastavila a instinktivně šátrala po mobilu s úmyslem volat nějaké triviální trojmístné číslo. Fotku jsem ale při autocenzurní probírce smazal - ta mamča mi tam nepasovala měřítkem.
Fotky nejsou nijak složitě upravovány, vhodně oříznuty a zmenšeny na rozumný rozměr. Fotoaparát je téměř položen na zemi.

Arrow Toto je foceno samospouští v Monument Valley v Arizoně, při první testovací jízdě Lego Sparkiss Morning Clubu do Ostravy... s mírným zablouděním Cool.

Foceno na židli u okna, jako pozadí slouží vyškubnutý list velkého nástěnného kalendáře, který je ohnut i pod model. Figurky panenek stojí len-tak-tak - je to vždycky horror je všechny postavit - zpravidla vždy ta čtvrtá spadne a shodí i všechny ostatní - v tom případě hovořím dosti nespisovně, třeba: I vy šibalky bakané!

Naposledy upravil Standa F. dne 30.6.2008 23:06 po, celkově upraveno 1 krát.
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 1.7.2008 17:51 út    Předmět: Citovat

Zkusím představit dva přístupy -

Blériot od Vaška68, betastavba, foceno celkem pozdě večer (venku tma), osvětlené jednou lampičkou (takovou tou na klipu). Ze stativu, bez blesku. Vzhledem ke tmavému pozadí, světlému spodku a barevnosti modelu to nedopadlo barevně tak špatně, myslím.

Caudron GIII z ABC, focené je to venku, na přirozeném světle (bylo myslím příjemně pod mrakem) a silně poupravovené v Gimpu. Vyretušoval jsem "závěsy", rozmazal vrtuli a prohnal to skriptem na staré fotky (automaticky, bez nastavování, nicméně tutorialů, jak to udělat bez skriptu je všude mrtě). Jediná věc, kterou bych si hlídal, a která polskému kolegovi při vší úctě uletěla (což je mimo jiné hezká slovní hříčka), je pilot - zvlášť u chmelnic, kde je dost vidět, jestli tam je nebo není. Tomu se dá vyhnout další fotomanipulací nebo vhodnou volbou záběru (druhá možnost viz výše, a taky to nevyšlo stopro. Na jiném záběru jsem aviatika dokresloval).
B@F

PříspěvekZaslal: 2.7.2008 21:16 st    Předmět: Citovat

libochovický zámek:

Foceno pozdě odpoledne na kuchyňském stole proti oknu, bez blesku, z ruky. Úpravy žádné, pouze oříznuto.
Kovář

PříspěvekZaslal: 4.7.2008 18:07 pá    Předmět: Citovat

Ahoj,
rád bych přidal svoje dvě fotky:

na první fotce je Tatra 815 4x4 Loprais Tatra Team Vimos.

Foceno za přirozeného světla v prosluněné místnosti, ale ne na přímém slunci.
Kamera 2,3 Mpx.

Další je Tatra 815 4x4 Letka Racing Team 2007 / Vimos / 1:32

Foceno za umělého světla, pod klasickou zářivkou, 2 trubice po 36 W.
Zářivka je umístěna asi 60 cm od modelu a je těsně nad kamerou, tak aby světlo šlo jakoby z kamery.
Fotky nejsou nijak upravovány, nepoužil jsem blesk, ani stativ.

Rád bych přidal další foku, kterou jsem udělal po dokončení
Liazky se kterou jel Martin Macík Dakar 2006.

Foceno stejným způsobem jako u Tatry Tomáše Tomečka,
jen jsem Liazku postavil na perfektně usušený písek, který jsem vyčistil přes středně hrubé sítko
a na stěnu jsem pověsil tapetu pouště.
Fotka je optimalizována a ořezána, žádné další úpravy jsem nedělal.

Naposledy upravil Kovář dne 4.11.2008 20:25 út, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 4.7.2008 22:04 pá    Předmět: Citovat

Arrow LEM Apollo 11 a (poněkud nekorespondující) figurka astronauta k měsíčnímu džípu Lunar Roving Vehicle - vše z ABC. Přistávací modul jsem smatlal já, pohyblivá figura je zapůjčena z depozitářů klubu Golden Apollo (lepil Michal Kavalier - za zapůjčení jsem mu poděkoval a zaplatil klubovní měnou - jedním gambáčem):

Arrow Foceno pro účely soutěže-webovky na téma "turistická značka" za hodně dramatických okolností nedávno v pátek před půlnocí, aby byla tma. Modely stojí na podložce posypané betonovou drtí a prachem, nasvíceny jsou z boku ostrou lampou s bílým světlem - jinak všude tma, i v místnosti, foceno samozřejmě bez blesku.
Celá scenérie dřepí na větší ploše z kartonu podepřené dvěma židlemi u otevřeného okna proti skutečné černé obloze. Hvězdy jsou dodělány v počítači, stejně jako zvířený prach na 3. snímku.
Pozadí s vycházející Zemí je z internetu vytištěný obrázek, který je ohnut za scenérií a podepřen.
Nejvíce práce dal 3. snímek s astronautem ve skoku - figurka visí na silonovém vlákně, které je uchyceno na záclonové garnýži u otevřeného okna. Problém byl v tom, že byly silné poryvy větru a nebohý kosmonaut měl výkyv půl metru doleva a půl metru doprava. Kupodivu se mi do skafandru nepoblil - inu, trénink.
Nechtělo se mi jej poutat i dole, aby se tak negyglal, a tak jsem se snažil zmáčnout spoušť v momentě, kdy se při "zhupu" dostal do nejnižší úvratě, přímo nad onu turistickou značku (kterou tímto skokem má rozdupat).
Povedlo se. (... asi na 1523. pokus Cool). Kdyby mne přistihly dcery, které tou dobou dávno spaly, ovšem jdouce se ještě napít a vyčůrat, asi bych jim dost pošramotil vzpomínky na dětství Wink.

Naposledy upravil Standa F. dne 5.7.2008 18:10 so, celkově upraveno 1 krát.
bernie
Administrátor

PříspěvekZaslal: 5.7.2008 15:15 so    Předmět: Citovat

Arrow Čechy krásné, Čechy mé...
diorama z prostředí našeho venkova a venkovského života, ačkoliv foceno v únorovém odpoledni, tak atmosféra letního dne byla dodržena.
Diorama leží na střeše vozu a snímána oproti okolí pro začlenění do exteriérů.

Arrow u druhého snímku si prosím povšimněte spodní části proudu moči. Zde je vidět, že je průhledná a krástě světélkuje Wink

PříspěvekZaslal: 5.7.2008 22:57 so    Předmět: Citovat

Das war aber ein Shuss, herr general...gerade ein Munitionsfahrzeug Exclamation

hodně rychlá práce s fotoshopem
old_Mr_Grim
Moderátor

PříspěvekZaslal: 6.7.2008 9:46 ne    Předmět: Citovat

ale parádní Smile
Administrátor

PříspěvekZaslal: 7.7.2008 22:11 po    Předmět: Citovat

Arrow Trabant 601 Rough Beast a Tatra 4×4 "Beton" kolegy B@Fa- vítězové 1. ročníku Panzer Rally 2008. Snímky z novinářské helikoptéry zachycují souboj obou vedoucích posádek v jedné z posledních etap drsného závodu skrz nebezpečnou mauretánskou poušť...

Arrow Náročná fotografická seance s kolegou matlalem B@Fem byla v oblasti produkce srovnatelná s přípravou 115. dílu Nemocnice na kraji města - první natáčecí den nevyšel, bo lilo jaxkonve. Druhý natáčecí den vyšel len-tak-tak, bo bylo zataženo a iluze sluncem rozžhavené pouště byla jen v našich hlavách.
Produkce vybrala jako místo snímání pískoviště u našeho baráku.
K pískovišti jsme se s B@Fem blížili jako Henry Fonda v Tenkrát na Západě se svými hrdlořezy k tomu baráku, který vystříleli. Bylo nejprve nutno odstranit matky s dětmi. K vyhlazování dětí přistupuji jen v nejkrajnějším případě, proto jsme zvolili taktiku humánnější, tzv. psychoteroristický ševel. I usedli jsme na lavičku vedle matek a počali nahlas meditovat:

SF: Taky tě tak svědí v podpaždí od těch spalniček?
B@F: Od spalniček ne-e. Ale za levým uchem mám neštovice. Už 14 let a nemožu se teho zbavit.
SF: Pravé?
B@F: Ne, levé.
SF: Hmm... (náhle) ... he-hep-ČÍÍÍK!!! Kurnik, tuhle chřipajznu sem lapil v Thajsku minulý měsíc, bestie se furt ne a ne vyléčit, ani slivka nezabírá...

Ale tou dobou už bylo pískoviště prázdné a my mohli fotiti. Jedna prchající matinka dokonce zapomněla své bejby pod lavičkou ana si hrajíc na písečného červa z Duny. "Matinkóóó, vaše ratolééést!!!" a popadl jsem bejby a hodil za matkou. Byla už daleko, ale máme silné paže (strong arms). Chytila ho bezpečně i na vzdálenost 78 metrů. Po třetím odrazu.

V počítači ořezáno a přidány spršky písku od kol. Velmi děkuji B@Fovi za kooperejšn. Cool
numi
Moderátor

PříspěvekZaslal: 19.7.2008 21:55 so    Předmět: Citovat

Tady vám dám odkaz od polských kolegů jak fotit. http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=11801
Je tam několik skvělých nápadů jak udělat krásné fotky. Ty fotky jsou krásně čisté a opravdu doporučuji některé návody provést.
Kuba78

PříspěvekZaslal: 20.7.2008 17:55 ne    Předmět: Citovat

copak o to, s dobrym nasvicenim a takovym softboxem se daji delat divy.. ale zkus si fotit neco vetsiho nez nejaky tancik ot uz neni takova *** automatická cenzura slov ***. zrovna si lamu hlavu jak nafotit konecne poradne Tajfuna (dostal lak a podlozku tak chci dokoncit tema) a kdyz ma ta mrcha metr, tak musis mit jednolity a nejlip do ztracena pozadi aspon metr a pul sirka metr vyska..
bernie
Administrátor

PříspěvekZaslal: 20.7.2008 18:01 ne    Předmět: Citovat

....když bude nebe blankytně modré, přítelkyně ti Tajfuna k obloze vyzvedne a ty budeš jen mačkat spoušť Very Happy
Administrátor

PříspěvekZaslal: 7.9.2008 20:54 ne    Předmět: Citovat

Model budovy drážního skladu snímaný ze střechy osobního vozu proti pozadí nádražní budovy železniční stanice Rousínov

Nakladač snímaný stejným způsobem

PříspěvekZaslal: 14.9.2008 16:18 ne    Předmět: Citovat

MINIBOX Tatra 815 GTC fotena u nas v zahrade okolo 16. hodiny. Nepouzil som ziadne upravy. Arrow Fotoaparat Minolta Dimage Z1 3,2 Megapixel. Teren pripravili moji psy ktorym dakujem Laughing

Lepil som 1:43 a teraz lepim 1:100...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Stavba, konstrukce, tipy a triky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: