Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Diorama - Hybridní dioráma venkovského nádraží / 1:160
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
praguemodels

PříspěvekZaslal: 5.12.2007 21:34 st    Předmět: Citovat

Nemohu nez nesouhlasit z Hankem... protoze i ja zde vlacim co jen to jde aby modelovana predloha byla pokud mozno realna... a ne jen dobre remeslne postavena krabice. Vzdy to srovnavam s filmem - pokud je film uzasne remeslne zpracovan pln vizualnich efektu ale bez poradneho deje je spatny ale film majici dej a jeste dobre zpracovani ....to je podivana.

A proto znova apeluji - kdyz uz nekdo neco modelari, at letadlo, at lod, at dum, zkratka cokoliv - vzdy se snazte si o predloze zjistit co nejvice. Protoze kdyz uz neco delam delam poradne.
Ja napriklad pred vznikem modelu zjistuji vsemozne data a ucim se i to co se dnes uz neumi - takze kdyz jsem stavel vor - trvalo mesic nez jsem prosel vsechny materialy nez jsem vedel jak se stavel a z jakych casti.

Ke Staromestske radnici shanim podklady uz dobre dva roky a porad si nejsem jist ze ji dobre znam natolik abych mohl fundovane udelat model.
Porad je co objevovat.

A me bylo vzdy do hlavy vtloukano - delam-li model musim ho (zcela logicky) udelat misty lehce zjednoduseny oproti realu. Ale abych to udelal dobre musim predlohu znat vic jak dokonale abych vedel kde a jak co upravit aby to vypadalo ze je to tak i v realu.

Proto tolik horlim pro to aby modelari znali vsechno pozadi realne predlohy. Pak se i stavi ten model mnohem lip.

P.
Pásovec

PříspěvekZaslal: 6.12.2007 9:35 čt    Předmět: Citovat

I když jsem si tuhle v obecné diskuzi řekl, že nemá cenu plýtvat slovy a raději sem již přispívat nebudu vůbec, přesto mi to opět nedalo a musím ještě jednou. Zdůrazňuji - jednou. Nikdy již více.

To Bassmimouš:

Jo, kamaráde, kdyby jsi postavil sebelépe zhotovený model, tak mezi zdejší elitou "dobré společnosti" prostě nemáš šanci. Pan dokonalý, který přes svoji velikost a záslužnou činnost, pozvedávající české modelářství do nebeských výšin, není schopen uznat vlastní chybu, Tě roznese v zubech, protože jsi se při stavbě dovolil odchýlit od reality ( co je komu k...a po tom, jak kdo staví svoje modely realisticky, či ne ), dostaneš morální kázání, jak by to mělo být a případně přihodí nějaký citát Vergillia vyjadřující pokleslost ostatních. Ano, jak typické. MY to děláme tak a tak a proto to budete všichni dělat taky tak, jinak zde nemáte co dělat a budete právem kritizováni.

Prostě pokud nebudeš patřit mezi zdejší skupinu vyvolených, kde si budete navzájem zasouvat leštěné anální sondy, plácat se po ramenou, jak to máte ty svoje modely hezký a dokonalý, tak nemáš šanci na uznání i kdyby jsi to měl sebelépe postaveno.

Je mi z toho tady na blití, jak se zde přistupuje ke každému odlišně a používá se více metrů. Malý příklad za všechny:

Minulý týden si někdo - už nevím kdo - nový na tomto DF, dovolil vložit do threadu obrázek nestandartní velikosti. Okamžitě se objevil červený text a důrazné napomenutí.
Na druhé straně když se pan velký a nedostižný praguemodels zde
http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?p=32465&highlight=#32465
s velikostí fotky vyznamenal, ejhle, jak zvláštní - ticho po pěšině .... Nakonec co, ať se ti s pomalejším připojením třeba pos.... !

Jsem si stoprocentně jist, že budu opět označen za blba, prudiče a budu opět chytán za slova. Rovněž jsem si jist dedukcemi o mém špatném psychickém stavu a spoustou doporučení, co bych měl a co bych neměl dělat. Je mi to srdečně buřt a případné reakce vás můžou hřát jen pro pocit mít poslední slovo. Toto byl opravdu můj poslední příspěvek na tomto DF.

Přeji všem hezký den a spoustu postavených modelů.
NolthA

PříspěvekZaslal: 6.12.2007 10:01 čt    Předmět: Citovat

Nedá mi to abych nereagoval na to co tu je napsáno od pásovce.

Myslím že je dobře že je to poslední příspěvěk (možná).
Nemám pocit že by tu někdo myslel špatně to co psal.... jelikož já sem své díla zadím nedávám, nějak se zatím netroufnu vystavit ty příšernosti, ale až se podaří něco slušnějšího, budu rád i za takové zhodnocení chyb .... však je to fajn vědět kde dělám chyby a příště se z nich mohu poučit a mít pak lepší model.

Z příspěvku my vyšlo že práci chválí, ale snaží se i pomoci kritikou aby se příště podařilo lépe .... není i toto důvod fungování tohoto fora?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hank

Bydliště: přes víkend Doksy u Mácháče, v týdnu Litovel na Hané, občas celý svět :-)

PříspěvekZaslal: 6.12.2007 10:28 čt    Předmět: Citovat

Ja se musim taky praguemodelse zastat, a to z jednoho prosteho duvodu.
Kdyz se nekdo nejakou cinnosti dokaze zivit, ma pravo nam amaterum rikat, jak to mame delat.
To je jako kdyby ucednik napadal mistra, ktery ho chce neco naucit, ze je ... atd. viz pasovec. Do praguemodelsovy hlavy nikdo nevidi, takze pasovcova tvrzeni hodnotici pohnutky praguemodelsova jedani povazuji za podraz. Ja naopak jsem presvedcen, ze praguemodels dela dost, aby se o to, co umi, s nami v ramci moznosti podelil.
Uz jsem dedek a v jinych oborech bych leckoho mohl ucit ja. Tohle je jedno z mych hobby, na ktere ale nemam tolik casu, abych v nem dosahl mistrovstvi. Tim spis se necham rad poucit od tech, koho za mistry lze povazovat.
Ale takhle by to melo chodit i v zivote, nebo ne?
Uz utikam od tematu, sorry. Mozna by stalo za to nekde jinde nacit tema modelove vernosti a taky otazku, jak i nadale udrzet otevreny a demokraticky charakter teto diskuse a zaroven se vyhybat zbytecnym slovnim prestrelkam.

zdravi
hank
stop_r

PříspěvekZaslal: 6.12.2007 16:06 čt    Předmět: Citovat

Pasovec - ja malujem.. obrazy.. studujem na umeleckej skole a nemalujem tie *** manuální cenzůra slov *** ale uplne serizone obrazy.. kvety.. krajinky.. zatisia.. dokonca si teraz uz trufam aj na nejaky ten portret.. mozno akt.. to skor ale zatial len ceruzou..

a teraz si predstav keby prisiel moj krstny otec.. mimochodom akademicky maliar.. profesor.. a povedal mi na akzdy obraz na ktory mi vsetci opvedia.. jezisi to je nadherne ze je to pekne..

nie.. on radsej pride a zdrbe ma ze mam na prd kompoziciu.. ze co je to tam za machulu na strome.. a ze ho nezaujma ze sa mi vtedy uz nehccelo a boleli ma oci.. ze ked sa serem do umenia mam to robit poriadne a nie lajdacky.. vzdy som mu vdacny za tieto slova.. ani moj profak co ma uci OKM na skole mi neda tolko co slova mojho krstneho..

tym nechcem povedat ze si niekto nemoze spravit nejaku dioramku len pre seba.. aj ja staviam miniboxovu dioramku uz asi 5 rokov a myslim ze ju nikdy ani nedokoncim Smile ale keby som dal niekde.. npriklad tu fotky.. bol by som vdacny za kazde pripomenutie.. clovek sa uci cely zivot..

Autor modelu dioramy mozno v buducnosti bude chciet spravit este jednu dioramku.. ale aha.. uz bude skusenejsi.. bude vediet co a ako.. a bdue ta dioramka vyzerat lepsie a len koli tomu ze si podla teba PAN VELYKY dovolil upozornit ho na chyby...

Dalsia vec netvrd mi ze tu nezapadaju novy.. alebo ty co nemaju taku uroven ako niektory.. kolko krat som videl prspevok ano mas to pekne tam kde som zjavne videl ze by to mohlo byt ooovela lepsie..

A k tvojmu detinskemu spravaniu tipu toto je moj uz naozja posledny prispevok nemam co dodat.. preco sa urazas zato ze si vacsinou koli ostatnym.. a navyse pis dalej.. ja sa rad hadam...

OSPRAVEDLNUEJM SA MODOM ZA MOJU ABSENCIU DIAKRITYKY A URCITE EVLA PRAVOPISNYCH CHYB ALE MOJE EMOCIE BY NEZVLADLI PISAT Z DIAKRITIKOU...

Človek je hodný slova umelec keď ho začnú vykrádať, napodobňovať a kopírovať.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
old_Mr_Grim
Moderátor

PříspěvekZaslal: 6.12.2007 17:41 čt    Předmět: Citovat

Tak timhle postem ze sebe pan superpasovec udelal uplnyho troubu. On je asi radsi kdyz ho ostatni jen chvali a placaj po zadech, kritiku neunese a jak tak koukam tak ani kritiku ktera patri nekomu jinemu. Podle me Bassmimous, tim ze sem dal fotky svyho modelu, pocital s tim, ze se snese nejaka kritika a rekl bych, ze je za ni i rad. Me se to co postavil libi, ale taky souhlasim se vsema kritizujicima. Nenapsali tu kritiku tak, aby tim autora modelu nejak urazili. Jak napsalo hodne lidi prede mnou, kritika je k tomu, aby lidi posouvala vys a vys (podotykam konstruktivni kritika).

PříspěvekZaslal: 6.12.2007 18:33 čt    Předmět: Citovat

Pan pasovec žádnou kritiku neobdržel, protože tu ještě neprezentoval ani jeden svůj model. Zato pilně kritizuje ostatní.
Lukáš

PříspěvekZaslal: 7.12.2007 9:28 pá    Předmět: Citovat

Arrow Pásovec

Doufám, že tohle nebyl tvůj poslední příspěvek, ale pouze poslední příspěvek takového typu. Vezmi nůžky, něco slep a hoď sem fotky. Tohle fórum je přece o LEPENÍ PAPÍROVÝCH MODELŮ.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
numi
Moderátor

PříspěvekZaslal: 7.12.2007 14:53 pá    Předmět: Citovat

Pásovec :

Nebudu tě plísnit, ale řeknu jen jednu věc a to:

Mám na df Stavbu Alerta a řeknu ti upřímně že mě žádné obdivné ani hlášky typu super nezajímají. Pro mě je důležitá objektivní kritika. jen ta mě může posunout ke zlepšování. Kritika je to co mě žene dál. Kdyby mě každý jen chválil pak už by mě lepení asi moc nebavilo. Neměl bych proč na sobě dál dělat.
Osobně praguelse znám a potvrdí ti to hromada lidí na tomto foru, že je to skromný a upřímný člověk. A já mám raději takové lidi než ty kteří mi mažou med kolem pusy a za zády ti vrazí kudlu do zad.
Za praguemodelse dám i ruku do ohně. A jeho kritiku tu si s chutí a rád vyslechnu protože díky tomu model se může přiblížit dokonalosti. A mně k lepší kvalitě lepení.
Bassmimouš

PříspěvekZaslal: 7.12.2007 15:35 pá    Předmět: Citovat

Ahoj všem,
vidím, že jsem uploadem pár fotek způsobil trochu poprask a rozhostila se zde ve vlákně "divná" nálada Smile .
Myslím si, že existují dva druhy papírových modelářů. První je "pacient". Prosím Vás tím nechci nikoho urazit. Spíš naopak. Pacient je ten, který je danou aktivitou bezmezně pohlcen a je jí ochoten věnovat nesmírnou část volného času svého života (rešerše, update modelu atd.). Je Vás tu takových spusta a upřímně Vaši práci obdivuji. Na druhou stranu existujeme ještě my "prostí modeláři". Nám jde prostě jen a jen o to udělat si, popřípadě někomu blízkému, radost z postaveného modelu. A o to přesně jde i u tohoto kusu. Upřímně si myslím, že odpověď obdarovaného nebude:"máš to pěkný, strávil si na tom dost času ale víš neodpovídá to drážním předpisům", spíš budou odpovědí kladné emoce (a přitom pracuje v železničním stavitelství Very Happy ). A o to mi právě jde, o emoce. Je to stejný jako s muzikou, kterou děklám. Můžu být sebelepší instrumentalista, ale pokud nedám do skladby emoce, intuici, invenci, tak to prostě nemá smysl. A já si myslím, že se mi v tom diorámku podařilo zachytit nějakou atmosféru, jakoby zastavit čas. Pokud se mýlím, tak mě zahrňte kritikou Very Happy .
A nakonec pro zobecnění a v návaznosti na Pásovcovu poznámku o elitářství snad jen toto. Buďme tolerantní a nedělejme ze sebe vzájemně modly.
A úplně na závěr slovy Standy Grosse: "Myslím to upřímně" Very Happy .

Tak zatím čest práci a rukám klid.
Sarroth

PříspěvekZaslal: 7.12.2007 15:53 pá    Předmět: Citovat

to Bassmimouš: Wink

"Nestavím papírové modely, ale modely z papíru."

Naposledy upravil Sarroth dne 12.12.2007 13:50 st, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lukáš

PříspěvekZaslal: 7.12.2007 16:59 pá    Předmět: Citovat

Arrow hank

Jasně že to neberu osobně.. Máš prostě na věc jinej názor.

V samostatném vlákně se už rozjela diskuse model x vystřihovánka, ale svůj příspěvek napíšu sem, tam by to nemělo návaznost. Vše začalo železniční dioráma a výhrady k němu. Připomínky přitom byly v podstatě dvě: nezasypaný koleje a zařízení pro řízení provozu na dráze. A to jsou (nezlob se na mne) detaily "až na krev". Jak je mezi veřejností rozšířeno povědomí o řízení dopravy na dráze? Jen pro tvoje pobavení: Ještě před rokem jsem si kliďánko žil v blbosti, že na dráze jsou "semafory", červená - žlutá - zelená. Až pak jsem si náhodou přečetl, že zelená není a je bílá (a taky modrá atd.) a jak se co používá. Od tý doby se na to porůznu ptávám spolupracovníků, příbuzných a kamarádů (abych je vyzkoušel a ukázal svou chytrost Wink ) a výsledek? Z několika desítek to správně nevědel nikdo! Všeobecně to prostě známé není. V podstatě ani tvůj výklad o řízení provozu na dráze se neshoduje s tím od praguemodelse..

Srovnání se čtyřkolovou osmikolkou pokládám za zcela nepřípadné (a ve své podstatě sugestivní), a proto podle mě neobstojí. Srov. jen obecné povědomí o dané problematice. Podle mne se můžu "spravedlivě" pohoršit nad tím, že někdo udělá čtvercový kola, protože skutečnost, že kolo je kulaté, je obecně známá..

Podívej se na věc očima stavitele. Čeho chce dosáhnout? Dokonalé kopie (tj. makety, jak to pěkně nazval praguemodels) nebo si pro radost něco slípnout? K tomu viz diskusi v samostatném vláknu, ale zatím to vypadá, že skalních "maketářů" tady moc není.. I já sám stavím modely pro radost, protože na hledání podkladů a vlastní tvorbu nemám čas. Stačí mi můj dobrý pocit ze stavby a radost z dalšího přírustu ve vitrínce. Moje požadavky na model jsou RYZE SUBJEKTIVNÍ (stejně jako ty tvoje).

Bassmimouš stavěl diorámko jako dárek pro někoho blízkého a ten určitě neřekne, že to a to je špatně (pochybuju, že si toho obdarovaný vůbec všimne). Podle mne je na staviteli, do jakých detailů chce zajít. Na druhou stranu by však měl být srozumněn s tím, že v "nenastudovaných" detailech bude mít chyby, které mu znalec vytkne, ale i ten by měl k věci přistupovat jinak u makety a jinak u "obyčejného" modelu. Souhlasím, že když něco patlám mělo by to být pořádně, ale "prudit" kvůli každý s odpuštěním blbosti (?) Bassmimoušovi podle mne šlo o celkovou kompozici a zachycení "atmosféry" ne o zmenšení "semaforu".

Já jsem jen napsal, že se mi to jako laikovi (tedy bez zvláštních znalostí) líbí. Proč by to mělo někomu vadit? (kudla v kapse) K rozpoznání nedostatků přitom podle mne jsou zvláštní znalosti nezbytné. Měl jsem snad napsat: "Vůbec tomu nerozumím, tak ani nemůžu napsat, jestli se mi to líbí nebo ne, protože vlastně ani nemůžu vědět, co se mi má líbit / nelíbit." Wink

A že se ti otvírá kudla v kapse? Mně se zas bude otvírat, pokud mne někdo bude přesvědčovat, že můj přístup k modelaření je principiálně špatný.. Wink Pokud ovšem neuvede objektivní věcné argumenty.. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
poljaq

PříspěvekZaslal: 8.12.2007 11:43 so    Předmět: Citovat

Zelená není Question
Možná to jen neumím správně přečíst, ale zelená je Exclamation
A všechny barvy jsi vyjmenoval - je jen zelená, červená, žlutá, bílá a modrá
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Krčmoň
Anonymní

PříspěvekZaslal: 8.12.2007 12:17 so    Předmět: Citovat

Pokud si dobře pamatuju tak žluté jsou dva druhy- my jsme se ve škole učili žlutá a oranžová. Což je na návěstidlech Wink
poljaq

PříspěvekZaslal: 8.12.2007 23:49 so    Předmět: Citovat

U ČD žádná oranžová neexistuje. Vždy jen žlutá, i když vypadá jako oranžová Very Happy Oranžová možná na silnici.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

Přejdi na: