Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tatra 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Chimenes

PříspěvekZaslal: 27.11.2007 8:57 út    Předmět: Tatra 813 TP 6x6 / Ripper Works / 1:32 Citovat

Zdravim vsechny modelare,
po deseti letech nemodelareni jsem se pustil take do teto tatry. Zde je par fotek vysledku meho snazeni. Je tam dost chyb zpusobenych moji vinou.
Jinak jednotlive dily dobre pasuji do sebe Cool
Diky autorovi jbb.
Pro VZadaka: pekne postavene.

podvozek

korba

100%
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
VZadak

PříspěvekZaslal: 27.11.2007 20:25 út    Předmět: Citovat

Pěkné, kus dobré práce už máš za sebou. Jen se mi zdá, že bubny řiditelných náprav nemáš úplně rovnoběžné. Kola by byla rozbíhavá. Jestli to budeš mít ale jako já, tak venkovní boky bubnu utrháš a plášť budeš zužovat. Tím dostřiháním se dá ještě upravit poloha kola, aby mělo správný odklon a kolmost k nápravě. Jen si nenalep kola na samotný podvozek, ale po kompletaci kabiny. Každý podlepuje jiným kartonem a tím se rozhodí šířka nápravy. Nic nena.....e modeláře víc, než to, když má komplet pěkně hotový a najednou zjistí, že to musí rozřezat a předělat. Hodně zdaru v další práci a ukaž zase potom fotky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Chimenes

PříspěvekZaslal: 28.11.2007 8:46 st    Předmět: Citovat

Díky, ty řiditelné nápravy se mi moc nepovedli. Natáčí se mi každé kolo trochu jinak. Ale model bude stát ve vitríně tak to srovnám až nakonec. Bubny by měly být v pohodě, nalepil jsem ty podlepené díly dovnitř pásku. Tím pádem by se bubny neměly tolik rozšířit, všechno se uvidí až slepím kola. Včera jsem dodělával sajtny a začal kabinu. Fotky budou nejspíš po víkendu, v týdnu není přes den čas fotit Arrow zaměstnání.

100%
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Chimenes

PříspěvekZaslal: 4.12.2007 8:42 út    Předmět: Citovat

Pěkný den,
po týdnu další malý pokrok ve stavbě.
kabina:

Arrow sloupky na kabině se mi moc nepovedly. Snad to nějak srovnám až se přilepí folie.
podvozek s valníkem:

podvozek s kabinou (nepřilepeno):

100%
yvan

PříspěvekZaslal: 4.12.2007 10:17 út    Předmět: Citovat

Ty poslyš, nebylo by bývalo moudřejší přilepit fólii už na placatou kabinu Question Idea Takto bych řek se ti to bude o dost húř dělat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
grafik

PříspěvekZaslal: 4.12.2007 10:56 út    Předmět: Citovat

Preji pevne nervy u zasklivani ; )
Kecat ti do toho nebudu, ale pro ilustraci posilam odkaz, obrazek a popis jak by se to melo zhruba delat ...

Predni sko je rozdeleno na 2 poloviny, malou chlopni je zachyceno nahore a dole, na prostrednim prouzku je nalepen tenky vymezovaci pasek - k nemu dosazene strany oken a prelepeno cernou chlopni.

vice zde:
http://www.papirove-modely.cz/galerie/index.php?showimage=1407
chci TOTALKU v 1:32 od Spidy
galerie na papirove-modely.cz
VZadak

PříspěvekZaslal: 4.12.2007 13:27 út    Předmět: Citovat

Ty rohové sloupky by měly mít tvar písmene L. Bylo velmi těžké je ohnout, na každé straně byl asi milimetr. Člověk nesmí koukat na hodinky a chvíli se s tím potrápit. Sklo jsem dělal v celku, v rozích kabiny bylo narýhované a ohnuté, tedy jeden kus i s bočními okénky. Bylo to náročné na měření, ale v tomto růžku se opravdu spojovat dvě končící skla nedala.Bohužel i takováto zdánlivě banální věc může mít rušivý efekt ve výsledné práci.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Chimenes

PříspěvekZaslal: 4.12.2007 14:43 út    Předmět: Citovat

Jo jo to mne dřív nenapadlo. sklo mám v jednom kuse boky i čelo. dneska večer to zkusím dát dohromady a uvidím jak to půjde.
Lepím interier poprvé takže díky za rady příště už to bude lepší Cool

100%
VZadak

PříspěvekZaslal: 4.12.2007 15:13 út    Předmět: Citovat

Dobrý, každý se na něčem učil, já mám za sebou interiérů asi 6, takže taky nic moc. Je ale škoda se to učit na takovém pěkném modelu.
Chimenes

PříspěvekZaslal: 4.12.2007 15:40 út    Předmět: Citovat

No snad ten model moc nekazím Rolling Eyes
Uvidím jak to bude vypadat. Doufám, že to nějak půjde. Idea

100%
talas.m

PříspěvekZaslal: 4.12.2007 20:58 út    Předmět: Citovat

Když máš drtikola tak si udělej šablonu pro sklo v celku Wink . Tam to je jako jeden kus. Já to dělal z pěti kusů+jeden zadní
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdene

PříspěvekZaslal: 4.12.2007 21:19 út    Předmět: Citovat

Jako šablona se dá použít i z verze T 813 8x8 KOLOS, který vydal Modelex. Tuto šablonku jsem použil i na zasklení Drtikola!! Přední sklo jsem udělal z jednoho kusu, rohy jsou narýhované skalpelem, krásně se to ohlo!! Jen pozor na lepidlo, můj Attack sekund gel, mě nepodržel. Ale nyní zjišťuji, že i disperzním lepidlem (SUPER G) to krásně drží a případné zapatlání skla lepidlem lehce napravíš- odškrábneš až zaschne...

Hodně štěstí!! Wink

TATRA 148 CAS 32 PMHT 008 100% hotovo Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chimenes

PříspěvekZaslal: 5.12.2007 8:45 st    Předmět: Citovat

Pěkný den,
zasklení kabiny se povedlo (aspoň doufám Question ). Sablonu jsem si udelal podle slepené kabiny a sedlo to pekně. Sklo mám ze dvou kusů čelní a boky + zadní. Folii jsem lepil lepidlem POWER PRITT (už si nevzpomenu kdo ho používal, ale díky za tip).

A tady jsou fotky:

Snad to nevypadá zle??

100%
mbactros

PříspěvekZaslal: 5.12.2007 11:01 st    Předmět: Citovat

No teda, na to ze prvy interier, nevypada to vobec zle, az som prekvapeny ako Ti to pekne aj tie stlpiky narovnalo. Myslim ze v pohode.
Chimenes

PříspěvekZaslal: 5.12.2007 11:41 st    Předmět: Citovat

to mbactros: Ty sloupky se nenarovnaly, musel jsem je zkratit a znovu prilepit. Jeste je potreba umyt skla... Diky za pochvalu, jde mi to pomalu.

100%
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejdi na: