Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Diorama - Prostorové obrazky Premysla Kubely / ABC
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lobster

PříspěvekZaslal: 5.5.2011 15:19 čt    Předmět: Citovat

Josef Janata- Praha Wilsonovo nádraží
moja prvotina na týchto stránkach Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Míra

PříspěvekZaslal: 8.5.2011 21:49 ne    Předmět: Citovat

Tak jsem dodělal svůj druhý prostorový obrázek od P.Kubely - "Druhohorní létající veleještěři"

Mé oblíbené měřítko je 1:100, ale občas zkusím i něco jiného.

Nejsem žádnej extralepič, ale baví mne to.
A vo vo vo tom to je.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
lobster

PříspěvekZaslal: 9.5.2011 16:37 po    Předmět: Citovat

visí na stene v tmavej časti izby takže lepšia foto nešla Sad

Vjezd vlaku do tunelu, autor Josef Janata
Inak niekto tu spomínal, že má ambíciu vytvoriť ďalšiu generáciu priestorových obrázkov...už je aj nejaký počin na svete? Wink
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 14.5.2011 15:59 so    Předmět: Citovat

Teda od vytvoření Standovy galerie věnované panu Kubelovi se tu s krabičkami roztrhl pytel. Pěkné, panové!
Do dolouhodobého plánu jsem si vetknul postupně slepit všechny tyto malé jednostránkové krabičky.
A protože když v poslední době nějakou slepím, zalíbí se mi na tolik, že rovnou uplácám i druho, přináším tedy opět dvě, které se tu dosud nevyskytují:
Hromoví koně Siouxů - za podivným názvem se skrývá fantazie indiánských kmenů, které nalézaly kosterní pozůstatky těchto třetihorních oblud a tak vznikly legendy o hromových koních:

Druká krabička nese název
Lovci velryb
Zde jsem udělal jednu fotku neslepeného stavu v průběhu vystřihování, ale nakonec jsem usoudil, že biblický Jonáš v tlamě verliby, sovětští artisté, ani Superman na obloze přece jen nemají v této krabičce co dělat.

To musela být šílená práce! Přitom taková blbost! (Pelíšky Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 15.5.2011 18:58 ne    Předmět: Citovat

Pěkné, Martine,
díky, doplnil jsem obě Tvé nové kreace do galerie P. Kubely - že by sis dal za cíl ji totálně zkompletovat? Cool

Mám dotaz k bočním vnitřním stěnám krabičky (levé a pravé) - ta grafika na těch bočních stěnách je kus pozadí, takže pozadí je o to kratší na délku?

(Ta crazy variace s Lovci velryb není špatná - je vidno, že se při patlání bavíš Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 15.5.2011 20:04 ne    Předmět: Citovat

Díky Stando,
jak píšu nad hromovými hrochy Siouxů, "Do dlouhodobého plánu jsem si vetknul postupně slepit všechny tyto malé jednostránkové krabičky."
Jinak bočnice, to jsem myslím psal už kdesi hluboko vzadu, jsou vždy domalované výhradně vodovkami, vyjímečně nějakou tou temperkou u barvy, kde je vodovka zrovna vyplácaná a nedostává se. Že jde o mou neumělou kresbu jde více poznat na jiných krabičkách - např. Praha 1848.
To platí i pro vnější barevné ladění, které v poslední době mírně třídím dle tématu (hnědá barva dinosauři a jiná prehistorická monstra, modrá - vodní výjevy (čili převážně serie lodí+nově lovce velryb, červená - lidské dějiny)

rybak

PříspěvekZaslal: 21.5.2011 8:48 so    Předmět: Citovat

Další obrázek ve stádiu rozpracovanosti. Nevíte zda k němu patří nějaké pozadí a jak se vlastně jmenuje? Našel jsem v archivu pouze dvoustránku s panáčky.

PříspěvekZaslal: 21.5.2011 12:26 so    Předmět: Citovat

Nie nie, k tejto dioráme nie je žiadne pozadie, pán Kubela to vtedy nechal na našu tvorivosť Very Happy
Radek Bitter

PříspěvekZaslal: 21.5.2011 14:14 so    Předmět: Citovat

Lovci mamutů - ABC číslo 5, ročník 28.
Kovář

PříspěvekZaslal: 22.5.2011 17:04 ne    Předmět: Citovat

Tohle to vlákno navštěvuju strašně rád, moc se mi to tu líbí. Většinu těchto věcí jsem dělal jako kluk.
Je to nádhera, takové správně papírové. Wink
rybak

PříspěvekZaslal: 26.5.2011 22:33 čt    Předmět: Citovat

S tím pozadím jste mě trošku zaskočili. Vím, že většina vojáků neměla pozadí, ale tito lovci by si ho zasloužili.

Proto jsem při přemýšlení co vložit za lovce mamutů jako pozadí použil tapetu z lovcu sobů. To mi ale bylo zase líto a navíc je to spíš v zimě, tak jsem ho rovnou i udělal.

Zde máte pár příkladů, jak by mohlo vypadat. Figurek je zase mnohem víc, než se do rámečku vejde.
Jako první jsou vlci honící soby:

Další je skupinka u ohně. Ještě by si zasloužili chajdu.

No a třetí je podoba, kterou dodělám do finiše:

PříspěvekZaslal: 27.5.2011 13:39 pá    Předmět: Citovat

Hotovo

A malý detail lovce

PříspěvekZaslal: 28.5.2011 17:49 so    Předmět: Citovat

Jedeš jako ďas a máš to moc pěkný! Ještě bych pořešil nějak ty lovce mamutů...výjev je takto sice asi trochu nereálný (včtetně toho, že lov do zakrytých děr je mýtus minulých let o kterém asi není jediný důkaz, jen to tak prostě nakreslil jednou Burian a všichni to po něm kopčí), ale o to je ten Tvůj výjev hezčí! Vraž k tomu nějaké pozadí, klidně i z kopie, nebo které seženeš dvakrát (přece jen kubeloviny tolik lidí nelepí). Pravěko-dinosauřích vyšlo spoustu, něco tam určitě pásne Wink

rybak

PříspěvekZaslal: 28.5.2011 20:24 so    Předmět: Citovat

Very Happy Právě že s tím pozadím si vůbec nejsem jistý, co tam vrazit. Je toho hodně, ale nic co by mi vyhovovalo. Cthělo by to nějaký tip.
Jinak díky Tobě jsem znovu objevil kouzlo obrázků v krabičce.

PříspěvekZaslal: 30.5.2011 19:00 po    Předmět: Citovat

Ahoj, je fakt, že z hlavy mě nic moc nenapadá. "Živé klenoty lesa, Gobi v době svrchní křídy, Olduvajská rokle"....všechny mají v sobě myslím nějaká ta zvířata či nepřípustnou flóru. Pak je tuším ještě krabička "Quercy", ale u té si nějak nevybavuju, jak pozadí vypadá a teď se k němu nedostanu.
Nejlepší mi přijdou zde prezentovaní "Ptačí obři" nebo "Hromoví koně..." za předpokladu, že by se z nih vzala jen horní polovina, zvětšila a případně domalovala či nadstavila. Jedna krabička - Přezletice - má v sobě přímo mamuty, ale ta stejně tak nesedí rozměrem, navíc převážnou část zabírá voda. Tak bych šel asi cestou cestou ušmiknutí a zvětšení něčeho z uvedených nebo nějakou úplně jinou kresbou, např. od Buriana.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

Přejdi na: